Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie kraulem na otwartych wodach Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zdenek35
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 09.04.2014
Pływanie kraulem na otwartych wodach Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zdenek35 » 10.05.2014 13:26

Witam
Jestem miłośnikiem pływania, zwłaszcza kraulem - Total Immersion (TI) kto zna będzie wiedział, o co chodzi.

W tym wątku chciałbym zapytać o najdogodniejsze waszym zdaniem miejsca do uprawiania tego sportu.

Chodzi mi o zaciszne zatoki otoczone górami, osłonięte przed wiatrem, tam gdzie naprawdę możesz poczuć się wolny jeśli są w ogóle takie miejsca.

Może są wśród cromaniaków osoby, które również kochają TI i mogą podzielić się swoja wiedzą w tym zakresie.

Czekam na propozycje i ciekawe posty.
Zdenek35
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 09.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zdenek35 » 22.05.2014 10:48

Nikt tu nie pływa?
Chyba wszyscy tylko po warszawsku 8)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.05.2014 10:51

Zdenek35 napisał(a):Nikt tu nie pływa?
Chyba wszyscy tylko po warszawsku 8)

Są też tacy co po angielsku :)
Co do pływania i miejsc do tego przeznaczonych to na takie pytanie nie ma odpowiedzi albo jest ich tysiąc. Znasz chyba linię brzegową Chorwacji...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.05.2014 13:21

Zdenek35 napisał(a):...tam gdzie naprawdę możesz poczuć się wolny jeśli są w ogóle takie miejsca.

...


Jak Bocian napisał - miejsc takich są tysiące, pamiętaj jednak o tym że bezpieczny jesteś do 250 - 300 metrów od brzegu. Ze śrubą łodzi nie wygrasz.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 22.05.2014 13:45

Nie pływam metodą Ti, a klasycznym kraulem. Kilka lat temu płynąłem bardzo wcześnie rano z kempu Adriatic w okolicach Primosten-u na wysepkę Smokowica. Woda była gładka jak stół zero wiatru wysepka wydawała się na wyciągnięcie ręki płynąłem ponad godzinę. Po dotarciu i chwili odpoczynku wracałem i tu zaczął być problem zerwał się wiatr pojawiły się fale i jakiś nie za mocny ale zawsze prąd. Wracałem prawie 3 godziny momentami odpoczywałem i zmieniałem styl na żabkę.
Po tym doświadczeniu przeszło mi pływanie na dużych odległościach bez asekuracji. Poza tym nie posmarowałem się żadnym smarowidłem pod pachami w związku z czym otarłem się i słona woda zrobiła swoje ...
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 22.05.2014 16:55

Ja bym jednak mocno przestrzegał przed pływającymi łodziami wszelkiej maści. W sezonie ruch jest bardzo duży i przeciętny sternik będąc daleko od brzegu nie wpatruje się specjalnie w wodę przed dziobem.
hitech
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hitech » 22.05.2014 17:52

Witam , zawsze byłem entuzjastą open water swimmingu ale od kiedy zacząłem pływać TI
(niecały rok ) z utęsknieniem oczekuję wyjazdu do Chorwacji, tam mozna pływać prawie w kazdym miejscu , ale fakt dobrze mieć bojke ostrzegawczą bo te 200 m od lini brzegowej to jak na autostradzie.
Przyznaję racje koledze który pisał o zmianach pogody , wystarczy 1 h i masz szkwał taki że wracasz 3h.
Widziałem wielu pływaków z bojkami ostrzegawczymi przyczepionymi do nogi i tez taką zabieram, lepiej być widocznym dla pędzącej motorówki.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.05.2014 19:29

Jeśli plaże nie są ubezpieczone przez boje, nie należy pływać w odległości większej niż 100 metrów od brzegu 8O

http://www.mup.hr/main.aspx?id=129063
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 22.05.2014 20:13

Zdenek35 napisał(a):
Zdenek35 napisał(a):Nikt tu nie pływa?


Pływa, moje dziecię od 3 lat, z miejsc które najbardziej mu odpowiadały (w miarę spokojnie) to były okolice Ražanj - plaża Varos (3 lata temu) i ostatnie nasze wypady na półwyspie Pelješac, plża Divna, , no ale fakt ja nie pozwoliłam mu robić strasznych odległości, troszkę za młody jest/był. Z tym, że jeszcze musisz brać pod uwagę pogodę bo jednego dnia w zatoczce (i nie tylko) będziesz miał "taflę" jak na basenie a następnego wielkie fale. :mrgreen:
Zdenek35
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 09.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zdenek35 » 22.05.2014 21:15

hitech napisał(a):Witam , zawsze byłem entuzjastą open water swimmingu ale od kiedy zacząłem pływać TI
(niecały rok ) z utęsknieniem oczekuję wyjazdu do Chorwacji, tam mozna pływać prawie w kazdym miejscu , ale fakt dobrze mieć bojke ostrzegawczą bo te 200 m od lini brzegowej to jak na autostradzie.
Przyznaję racje koledze który pisał o zmianach pogody , wystarczy 1 h i masz szkwał taki że wracasz 3h.
Widziałem wielu pływaków z bojkami ostrzegawczymi przyczepionymi do nogi i tez taką zabieram, lepiej być widocznym dla pędzącej motorówki.


hitech każdy powinien znać swoje możliwości i wiedzieć na , co może sobie pozwolić.
Zgadzam się ze wszystkimi, że najważniejsze to myślenie i nie ma, co kozaczyć.

Znasz jakieś fajne miejsca w CRO?
hitech
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hitech » 11.06.2014 17:08

image.jpg
image.jpg
My już kolejny raz jedziemy na Krk do Baski na Bunculukę , tam można pływać od zatoki do zatoki.
Kiedyś jeździliśmy do Premantury koło Puli, tam jest półwysep Kamieniak i to jest raj .Skoki z klifów , pływanie do wysp, jazda na rowerze... Tylko ostatnio za dużo tam włochów i niemców się zrobiło. Pozdrawiam.
A to kamieniak
Załączniki:
image.jpg
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 12.06.2014 15:17

Zdenek35 napisał(a):Jestem miłośnikiem pływania, zwłaszcza kraulem - Total Immersion (TI) kto zna będzie wiedział, o co chodzi.
W tym wątku chciałbym zapytać o najdogodniejsze waszym zdaniem miejsca do uprawiania tego sportu.

Temat rzeka. Ja akurat lubię w płetwach pływać. Dalej i głębiej szczególnie. W polskich jeziorach tych czystszych, latem są fajne warunki, ale zaraz pod powierzchnią zimno jak diabli. Nurkować nie zawsze mam ochotę, bo po raz 20-ty wzdłuż tej samej poręczówki mnie się nudzi... Jak już ktoś wspomniał okolice Rażanja, ale raczej nie Varos, tylko po drugiej stronie. W Puli odradzam Indije Banjole, odradzam okolice Veruda, Verudela. Okolice Omis też.

Akurat taka jak ta jaskinia ukazana na zdięciach, jest w miejscu bliżej położonym centrum Puli, na przedłużeniu ulic Veruda i Stoja. Uvala Mużilij. Ba, nawet nie podobna, ale raczej to właśnie ta.

Osobiście to bym się wybrał na jakąś wyspę, czy półwysep i pływał po stronie lądu, nie otwartego morza, np. Pag. A może wschodnia strona Istrii?

Odbiegając od tematu, dwa tygodnie temu wróciłem z Cypru, miejscowość Protaras. Morze wspaniałe, bez porównania do Adriatyku, wybrzeże skaliste, a między skałami naturalne piaszczyste plaże. Wzdłuż prawie całego wybrzeża boje, bowiem zagęszczenie tak zwanych motorowych sportów wodnych jest tam przeraźliwie wielkie. Często nie da się przepłynąć z jednej plaży na drugą, do tego płytko, jakieś 5-6m max. Tak więc to, co dzieje się na wodzie adriatyckiego morza to wielki spokój.
Zdenek35
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 09.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zdenek35 » 25.06.2014 19:02

hitech napisał(a):
image.jpg
image.jpg
My już kolejny raz jedziemy na Krk do Baski na Bunculukę , tam można pływać od zatoki do zatoki.
Kiedyś jeździliśmy do Premantury koło Puli, tam jest półwysep Kamieniak i to jest raj .Skoki z klifów , pływanie do wysp, jazda na rowerze... Tylko ostatnio za dużo tam włochów i niemców się zrobiło. Pozdrawiam.
A to kamieniak




To miejsce jest w dechę już mi się podoba nie omieszkam zawitać.
Po powrocie podzielę się wrażeniami

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Pływanie kraulem na otwartych wodach Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone