Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvickie Jeziora - z niemowlakiem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loyd
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 22.07.2007
Plitvickie Jeziora - z niemowlakiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) loyd » 29.05.2011 08:07

Jadąc do Igrane mamy zamiar po drodze zachaczyć o Plitvickie Jeziora (zjazd z autostrady A1 w Otocac i drogą nr 52 do PJ).

I teraz takie pytanie mam: jedziemy z 10 miesięcznym niemowlakiem - czy da rade tam się poruszać z wózkiem ? Jak w 2007 r. byliśmy w KRK to z tego co pamiętam jeździły tam niemowlaki z wózkami. Jak to wyglądam w Plitvickich Jeziorach ?

Ile czasu trzeba na przejście Plitvickich Jezior ? Starczy 5-6 godzin ?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.05.2011 08:48

Z wózkiem bez problemu.
Zależy to tylko od was, jaką trasę wybierzecie.
Może być tak, że trzeba go będzie znieść z kilku schodków, albo przepchnać przez deski pomostu.

Czas - patrz jak wyżej. Można polecieć trasą na jakieś 2 godziny, można spędzić 10 godzin.

Jedyny problem może być z ludźmi. Bez wózka czasami trudno się przecisnąć.

Obrazek
Jeżeli dzieciak się nie zanudzi, to możecie zacząć od wejścia drugiego, podjechać do stacji 4, zejść w dół - trochę schodów będzie i pomostów, ale to nie powinien być duży problem,
przepłynąć Kozjaka do stacji 3 i wrócić jego brzegiem do przystani 2 i wejścia drugiego.
Jeżeli stwierdzicie, że to za długo, to pomińcie płynięcia długością jeziora i, od razu, przepłyńcie do portu drugiego.

Mapka: Obrazek

Przy pierwszym wejściu jest wysokie i strome zejście - przynajmniej te w jaskini. Drugiego nie widziałem, więc trudno coś powiedzieć, niemniej od jaskini trzymajcie się z daleka.
loyd
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) loyd » 29.05.2011 08:57

Bardzo dziękuję za pomoc !
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 29.05.2011 09:42

Ja w zeszłym roku byłem z 15 miesięcznym szkrabem. Na parkingu dopiero zdecydowaliśmy że bierzemy wózek. Wcześniej tez o to pytałem na forum różnie się ludziska wypowiadali.
Ja zacząłem od pierwszego wejścia z Kierunku Karlovaca czyli stara jedynka wybraliśmy trasę A. Na całej jej długości może 4-5 razy musiałem nieść wózek (miałem wózek z resorami z takim sztywniakiem może być nieco więcej zachodu) nieść ma na myśli schody czy to w dół czy w górę. Ogólnie nie narzekam i dobrze że był wózek.
My spędziliśmy w Plitvicach około 4gdz starczyło to no i jechaliśmy dalej na nocleg tranzytowy.
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer83 » 29.05.2011 11:15

Witam, w tym roku jadę po raz drugi do Cro i w drodze powrotnej zamierzam zwiedzić Plitvice, ale nie mam zielonego pojecia co i jak. (szukajka nie wiele pomaga) Mianowice ktora trase wybrac, jak to wyglada z powrotem na parking, mogłby ktoś trochę mi to rozjasnic? Swoją droga jak na taki Park Narodowy to juz jakiś temat przyklejony lub opis powinien być na forum. Pozdrawiam.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 29.05.2011 13:08

Oczywiście że tematów na forum jest sporo na ten temat.
Ale napisze Tobie parę słówek.
Ja akurat zwiedzałem Plitvice w drodze na wakacje z noclegiem tranzytowym. Jeśli pytasz o trasę jaka wybrać już w samym parku o ile pamiętam jest ich 4 czyli A B C D
Wszystkie szlaki są doskonale oznakowane więc nie sposób coś zrobić nie tak. Ja wybrałem trasę A która doprowadzi cie do przystani promowej przepłynięcie z jednego szlaku na drugi jest w cenie biletu tak samo transport kołowy w wagonikach również jest w cenie biletu. Również parkingi wkoło parku są oznakowane symbolami w drodze powrotnej jeśli nie pokonujesz pieszo wysiadasz z wagoników na odpowiedniej "stacji" i do samego parkingu musisz już dojść. Lwia część trasy jednak pokonasz w dobrze przeszkolonych wagonikach.
Osobiście uważam że fascynujące doznania wzrokowe daje druga część trasy po przepłynięciu promem, a że kraina jest cała de best to już inna sprawa. Pozdrawiam
bodziach
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodziach » 13.08.2012 07:33

Czytałem różne wątki odnośnie brania wózka na zwiedzanie Plitvickich Jezior i przyznam szczerze, że brakowało mi takiej odpowiedzi - z wózkiem to nie ma najmniejszego sensu (szczególnie duży stelaż + gondola). No i niepotrzebnie się tam pchałem. Takie jest moje zdanie po wizycie w Plitvicach. Mostki to najmniejszy problem, ale liczba schodów to masakra pod tym względem. Może nieco lepiej mają ci, którzy mają ze sobą najmnniejsze spacerówki, ale mimo to odradzam (wózek trzeba nosić). Niechodzące dzieciaki - albo do nosidełka, albo odpuścić sobie zwiedzanie i poczekać aż podrosną.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plitvickie Jeziora - z niemowlakiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone