Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvickie - jaki jest Wasz plan?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.04.2016 20:19

eva73 napisał(a):Witam
Po "przekopaniu" wątku uzyskałam odpowiedzi na większość nurtujących mnie pytań, pozostało jedno, mianowicie - czy któraś z tras jest bardziej atrakcyjna widokowo? Wstępnie obstawiłam trasę od wejścia 1 wariant C ( rodzina 2 + 3, dzieci 8, 9 i 13 lat). Byłabym wdzięczna za komentarz w tym temacie.
Pozdrawiam :papa:

Witam. Zwiedzałam jeziora według tej trasy: rozpoczęliśmy kolorem żółtym, potem zielony, czerwony, fioletowy, niebieski i pomarańczowy.
mapa jezior z oznaczoną trasą.jpg

Jest to trasa pokrywająca się z tą, którą Ty planujesz, z tym że Ty zobaczysz jeszcze Jeziora Górne, na których ja nie byłam.
Podczas zwiedzania zastanawiało mnie to, czy osoby idące naprzeciwko nas, mają taką samą przyjemność z oglądania tego cudu natury, w którym się znaleźliśmy. Nasuwała mi się taka refleksja, że my idziemy pod prąd nurtu wody i widzimy kaskady, z których spływa woda przed sobą. Natomiast osoby, które szły z przeciwnego kierunku (a więc zaczęły zwiedzanie od wejścia Nr 2) miały ten piękny widok za plecami i aby móc się nim delektować, musiały się cały czas oglądać albo iść tyłem. Doszłam do wniosku, że zwiedzanie Jezior Dolnych koniecznie powinno się rozpoczynać od wejścia Nr 1, aby nie stracić nic z uroków tego miejsca. Według mnie wybrałaś super trasę. Jeśli masz ochotę, to zapraszam do moich relacji, w których opisałam i zobrazowałam filmikami moje wizyty na Jeziorach Plitwickich. w 2013 roku było pochmurno i czasami pokropiło, ale była bardzo dobra widoczność. Natomiast w 2014 roku była super pogoda i mieliśmy przyjemność obejrzeć tęczę u stóp wodospadu Veliki Slap.
Jeziora Plitwickie
Jeziora Plitwicki widziane trochę inaczej
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 19.04.2016 00:34

Ja uważam, że godna polecenia jest propozycja JanuszaB (przy okazji pozdrawiam krajana z Grudziądza :-)) ponieważ wiedzie w dół a my po zwiedzeniu jezior będziemy mieli przed sobą jeszcze jakiejś 300 km dojazdu do kwatery głównej. W tym układzie wydaje się być to dość istotne. Pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.04.2016 08:06

rimo napisał(a):Ja uważam, że godna polecenia jest propozycja JanuszaB (przy okazji pozdrawiam krajana z Grudziądza :-)) ponieważ wiedzie w dół a my po zwiedzeniu jezior będziemy mieli przed sobą jeszcze jakiejś 300 km dojazdu do kwatery głównej. W tym układzie wydaje się być to dość istotne. Pozdrav

Na większości trasy nie ma wielkich przewyższeń, spaceruje się po poziomych kładkach i dróżkach.
Podejścia, które występują, są krótkie i niewysokogórskie :wink:

istria-2008-powrot-do-zrodel-t20975-30.html#p305571

istria-2008-powrot-do-zrodel-t20975-45.html#p305678
eva73
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) eva73 » 19.04.2016 18:30

dhmegi napisał(a):Jest to trasa...

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Po lekturze relacji i obejrzeniu filmików pozostaje mi mieć nadzieję, że mimo sierpniowych tłumów uda się nam zrobić równie atrakcyjne fotki.
Pozdrawiam :papa:
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 19.04.2016 19:19

Janusz Bajcer napisał(a):Na większości trasy nie ma wielkich przewyższeń, spaceruje się po poziomych kładkach i dróżkach.
Podejścia, które występują, są krótkie i niewysokogórskie :wink:


W tej sytuacji po obejrzeniu zdjęć z relacji ja znów mam małe wątpliwości od czego zacząć. Chyba pozostawię to jednak do bieżącej decyzji już na miejscu w zależności od pogody i aktualnego samopoczucia po przebytej drodze z dnia poprzedniego.
Dziękuję i pozdrawiam
Marcinooo
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinooo » 22.04.2016 07:44

Witam a ja mam jedno pytanie do tego wejścia nr 1 jakiś adres można podać jak tam trafić albo namiary na GPS
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 22.04.2016 09:01

Marcinooo napisał(a):Witam a ja mam jedno pytanie do tego wejścia nr 1 jakiś adres można podać jak tam trafić albo namiary na GPS

A jakie namiary gps:
https://www.google.pl/maps/@44.9062824, ... 6656?hl=pl
jadąc z północy od Karlovac, Grabovac.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.04.2016 09:51

Marcinooo napisał(a):Witam a ja mam jedno pytanie do tego wejścia nr 1 jakiś adres można podać jak tam trafić albo namiary na GPS

Masz jedna szosę i jadąc nią nie ma siły, żeby nie trafić na któryś z parkingów. De facto jest to obojętnie na który, bo i tak musisz dojść do wagoników, które przewiozą cię do wybranego wejścia.
Nie zgubisz się :)
Marcinooo
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinooo » 22.04.2016 10:42

Bardzo wszystkim dziękuje
Marcinooo
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinooo » 22.04.2016 10:58

weldon napisał(a):
Marcinooo napisał(a):Witam a ja mam jedno pytanie do tego wejścia nr 1 jakiś adres można podać jak tam trafić albo namiary na GPS

Masz jedna szosę i jadąc nią nie ma siły, żeby nie trafić na któryś z parkingów. De facto jest to obojętnie na który, bo i tak musisz dojść do wagoników, które przewiozą cię do wybranego wejścia.
Nie zgubisz się :)


Teraz do mnie dotarło jakie wagoniki?? Jest tam jakieś oznakowanie aby do nich trafić bo to właściwie pierwszy raz tam jedziemy.
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 22.04.2016 10:58

Witam.

Mam pytanie wybieramy się na wakacjach na Makarską i zastanawiamy się nad jednodniową wycieczką do Plitvickich jednak nie jedziemy własnym samochodem więc zostaje nam wycieczka autobusem, orientujecie się może czy jest jakiś autobus tak żeby dojechać i wrócić bądź organizowane wycieczki jednodniowe z Makarskiej ? bo trochę się obawiamy, że dojechać jakoś dojedziemy ale gorzej wrócić :D
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 22.04.2016 11:14

Asiaa90 napisał(a):Witam.

Mam pytanie wybieramy się na wakacjach na Makarską i zastanawiamy się nad jednodniową wycieczką do Plitvickich jednak nie jedziemy własnym samochodem więc zostaje nam wycieczka autobusem, orientujecie się może czy jest jakiś autobus tak żeby dojechać i wrócić bądź organizowane wycieczki jednodniowe z Makarskiej ? bo trochę się obawiamy, że dojechać jakoś dojedziemy ale gorzej wrócić :D

z Makarskiej to kawal drogi, ponad 300 km i okolo 3 godzin jazdy w jedna strone samochodem, Autobusem to pewnie ze 4 i wiecej . Najlepiej jechac na zorganizowana wycieczke, ale nie wiem czy bedzie Makarskiej.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.04.2016 11:15

Marcinooo napisał(a):Teraz do mnie dotarło jakie wagoniki?? Jest tam jakieś oznakowanie aby do nich trafić bo to właściwie pierwszy raz tam jedziemy.

Takie autka na prąd...
Obrazek
Szlaki w JP są bardzo dobrze oznakowane, więc trafisz bez problemu.
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 22.04.2016 11:31

kobrat napisał(a):z Makarskiej to kawal drogi, ponad 300 km i okolo 3 godzin jazdy w jedna strone samochodem, Autobusem to pewnie ze 4 i wiecej . Najlepiej jechac na zorganizowana wycieczke, ale nie wiem czy bedzie Makarskiej.


tak wiemy jednak km. to żadna przeszkoda, nie zniechęca to nas ani trochę, bardziej obawiamy się czy jest w ogóle możliwość dotarcia tam no ale to już pewnie trzeba liczyć na miejscu, że jakieś wycieczki będą jednak :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2016 11:39

Asiaa90 napisał(a):Witam.

Mam pytanie wybieramy się na wakacjach na Makarską i zastanawiamy się nad jednodniową wycieczką do Plitvickich jednak nie jedziemy własnym samochodem więc zostaje nam wycieczka autobusem, orientujecie się może czy jest jakiś autobus tak żeby dojechać i wrócić bądź organizowane wycieczki jednodniowe z Makarskiej ? bo trochę się obawiamy, że dojechać jakoś dojedziemy ale gorzej wrócić :D

http://www.buscroatia.com/hr/autobus-makarska-plitvice/

Wycieczek organizowanych do Plitvic chyba nie ma, trzeba w Makarskiej sprawdzić w agencjach.
Jeśli by była, to bardzo męcząca (ok. 8-10 godzin w autokarze - 4-5 godzin spacerku)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plitvickie - jaki jest Wasz plan? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone