Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże w okolicach Zadaru

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojteker
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 24.06.2008
Plaże w okolicach Zadaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 20.07.2008 00:56

Proszę o polecenie jakiejś ładnej plaży w pobliżu Zadaru.Tak w promieniu 40 km.Może ktoś był niedawno w tych okolicach ?
Pozdrawiam. :)
twardy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twardy » 20.07.2008 07:31

Na półwyspie NIN będziesz miał piaszczystą lagune , też sie wybieram w te okolice :D
KASZKA
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KASZKA » 20.07.2008 10:27

wojteker
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 20.02.2011 21:47



Byłem na plaży "Bosana".
Pięknie,cicho,spokojnie... :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
encomp
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2009
Polecam również PAG.

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 21.02.2011 10:52

Pokazane na zdjęciach plaże Sv Duch, Sv Marija, Konjsko są przepiękne. Szczególnie fajnie jest na plaży Sv Marija po prawej stronie jest skałka z której można bezpiecznie skakać do wody - masz od razu 3 metry. Niestety moje dziecko w ub. roku poślizgnęło się tam stojąc na kamieniu i przy wpadaniu do wody rozcięło sobie udo na ok. 15 cm, musiała mieć zszytą nogę - szpital w Zadarze. Mówię to, żeby przede wszystkim uczulić na buty do wody - tylko gruby neopren z gumową podeszwą, żadne plastikowe buciki sprzedawane pod marką własną w marketach sportowych.
Wracając do plaż na Pag-u - są zachwycające. Jedziemy znowu w lipcu na Pag - to miejsce mnie powala. Jedna część wyspy księzycowa - skałki porośnięte ziołami, z drugiej strony (Simuni, Mandre, Metajna, Lun, Rucica) - stare gaje oliwne, figowce. Przepięknie. Poza tym jak w lipcu pojechałem na deskę nad Bałtyk na 4 dni gdzie nonstop lało - pani zawołała za klitkę 4 osobową z łazienką 250 zł ... Dramat w Cro mam za 50 euro/dzień w połowie lipca apartament 60 metrów, 2 sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię, super łazienkę, klimę i taras z widokiem na morze(zatokę) + piękny ogród. Zakumulowaliśmy się z Chorwatami i nie wyobrażam sobie żeby tam nie pojechać.
Co do Zadaru - są tam plaże miejskie - ale jest dość mocy prąd, szczególnie na murkach (koło organów morskich), ale da się też pokąpać - fajne miejsce jest idąc od organów morskich murkiem wzdłuż morza - na końcu jest wejście do portu jachtowego z murkiem z kamieni - nie ma tam prądu, jest od razu głęboko, miejscowi kąpią się tam z dzieciakami, super przejrzysta woda - sam ze swoim synem też tam poskakałem ;)

Wracając do PAG-u, w porcie w centrum koło łukowatego mostu nad kanałem jest wypożyczalnia pontonów z twardym dnem i silnikiem coś koło 4-5 KM(Yamahe chyba mieliśmy w ub. roku), W 40 minut można dopłynąć do plaż poza zatoką - pusto i pełno muszelek, rozgwiazd. Wypożyczenie kosztuje 350 kun na cały dzień. Super sprawa - polecam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.02.2011 12:10

Odwiedź stronę tz regionu zadarskiego tu.
Zakładki: plaże i destynacje... itp.
Naprawdę dobra strona.
Pozdrawiam
Groszek1878
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Groszek1878 » 09.08.2016 13:00

Odkopuję temat :)

Poleci ktoś jakąś plażę w Zadarze lub w okolicy? :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.08.2016 15:40

Groszek1878 napisał(a):Odkopuję temat :)

Poleci ktoś jakąś plażę w Zadarze lub w okolicy? :)


np. piaseczek w Nin.

Kiedyś takie coś zebrałem :arrow: zadar-plaze-t38206.html#p994473

:papa:
xadamy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.07.2016
Zaciszna plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) xadamy » 23.05.2017 14:18

Dzień dobry.
Chciałbym znaleźć zaciszną, klimatyczną plażę w północnej części Chorwacji - pomiędzy Zadarem a Rijeką albo na wyspie Krk. Bardzo mi zależy właśnie na spokoju. Proszę o podpowiedź. Dzięki za konkrety - Adam.
bauer311
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.04.2019
Piaszczyste plaże w okolicach Zadaru.

Nieprzeczytany postnapisał(a) bauer311 » 02.04.2019 23:08

Drodzy Cro-manniacy wybieramy się na przełomie czerwca i lipca samolotem do Zadaru. Bedzie 4 dorosłych i 4 dzieci w wieku 1-5 lat. Szukamy miejscowości w okolicach Zadaru - do 100 km dysponującej względnie piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem. Może coś polecacie? Namiary na apartamenty oraz atrakcje mile widziane;) Mi do głowy przychodzi wyspa Rab...
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Piaszczyste plaże w okolicach Zadaru.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.04.2019 23:14

Nin masz bliżej niż Rab.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016
Re: Piaszczyste plaże w okolicach Zadaru.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 03.04.2019 07:16

Planjka w Novalji na Pagu, niecałe 100 km od Zadaru.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Piaszczyste plaże w okolicach Zadaru.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.04.2019 07:28

http://www.beachrex.com/en/croatia/sand-beaches
Kliknij na tej stronie mapę i przeszukaj.
Najbliżej z w miarę sensownych plaż masz te w okolicy Ninu.
Czytaj kilka wątków na forum o piaszczystych plażach. Przewiniesz stronę trochę w dół, to zobaczysz linki do takich wątków.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: Piaszczyste plaże w okolicach Zadaru.

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 03.04.2019 15:45

A ja się przewrotnie zapytam: po co wam piaszczysta plaża?
Gdy ja jechałem pierwszy raz do Chorwacji, to mając w pamięci piasek nad Bałtykiem obawiałem się, że dzieci będą się nudzić, że żona będzie narzekać, że mnie będą kamienie żgały w różne miejsca itd.
Teraz już nie chcę piaszczystych plaż. Na plażach z kamykami woda jest czystsza, pod wodą życie bujniejsze, a po plażowaniu nie mam w majtkach kilograma piasku.
wwa00
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwa00 » 12.07.2020 18:46

Też czegoś szukam w tych okolicach. Plaża obojętnie jaka, byleby nie za tłoczna, czysta i ciepła woda. Apartament blisko plaży, maksymalnie 10minut na piechotę. I teraz nie wiem w jakiej miejscowości szukać noclegu. Na Pagu to raczej te plaże są mocno oddalone od apartamentów, prawda?
Może ten Nin? Albo jeszcze coś innego?
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone