Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

plaze piaskowe w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Toji
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toji » 28.11.2008 11:40

mnie osobiście Nin nie przypasował, ale oczywiście są guta i guściki :)
maniek74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 02.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek74 » 02.01.2009 16:55

Witam,Nin jest pięknym miasteczkiem, ale polecam równierz Zaton 5 km od Ninu, kierunek Zadar. Super plaża dla dzieci. :!:
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 27.02.2009 23:19

Potwierdzam. Byłem w Zatonie ośrodek niedaleko miasteczka Nin. Fajna piaszczysta plaża. Oczywiście piasek nie jak na plaży w Świnoujściu, piasek trochę bardziej ziarnisty. Byłem tam z TUI tu link http://www.tui.pl/strony/116529.php Super ośrodek dla małych dzieci[/img]
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 23.03.2009 23:13

Ja znalazlem plaże w okolicach TROGIRU , jak się jedzie na Sibenik-Zadar.

Jest tam taka miejscowośc 10km za trogirem ... STARY TROGIR i tam jest fajna piaszczysca plaża i bardzo malo ludzi. taka mala zatoczka jest.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 24.03.2009 21:09

Może jakieś zdjęcia z tej plaży?
atomicsl9
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) atomicsl9 » 25.03.2009 22:17

Idzik napisał(a):Ja znalazlem plaże w okolicach TROGIRU , jak się jedzie na Sibenik-Zadar.

Jest tam taka miejscowośc 10km za trogirem ... STARY TROGIR i tam jest fajna piaszczysca plaża i bardzo malo ludzi. taka mala zatoczka jest.


Ooo, to ciekawa wieść jest, bo nie wiedziałem o "piaszczystej" plaży w tych okolicach. A przejeżdżałem i bywałem wielokrotnie. Ciekawym szczegółów...

pzdr
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 26.03.2009 15:08

no może 10km to malo ... (dokladnie nie pamiętam nie liczylem) ale skręca się w lewo w boczną ulice na skrzyzowaniu i jadzie sie górkami pagórkami jeszcze dobrych pare KM , potem jest masakryczny zjazd z górki - ale juz drogami o najniższym standardzie :D

Obrazek

a dojazd:
Obrazek

podrodze pelne gaje: FIG, cytrusów itp ...

Obrazek

1km za miejscowoscia STARY TROGIR... na trasie skręca się chyba na SEVID. a stary trogir to gaje oliwki, figi i zgliszcza.

Plaża nie jest duża , ciagnie sie 100m. (piaszczysta) ale za to piaszczysta jest ponad 100-200m w gląb morza 8) a co za tym idzie nie bylo tam tych czarnych stworków :twisted:

Taka Mini-plaża piaszczysta :) malo uczęszczana i fajnieeee! :D
atomicsl9
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) atomicsl9 » 26.03.2009 22:47

A, to aż tak nie "dłubałem".
Ale plaża to szumne stwierdzenie, bo po zdjęciu to widzę, że raczej
tylko dno piaszczyste, a koledzy zalegają na klasycznych kamieniach...
chociaż miłe i to :D

pzdr
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 28.03.2009 08:38

rzeczywiscie to nie jest duza plaża :)ale za to piaszczysta ;) na szerokosci jeszcze 100m się ciągnie oraz kilkanascie metrów w glab morza - piaszczyste dno ciagnie sie tak mniej więcej do glebokosci 1,5m , poziom morza stopniowo i lagodnie się podnosi. (Nie ma tak np jak w CIOVO -gornij okreg- że nagle jest spad na glebszy poziom).

Takie kapielisko fajne dla dzieci- piaszczysto i plytko. (a jak ktos zglodnieje na górze są figi twisted: )

Taka mini-plaża ale za to malo uczęszczana. Te kameczki tam rzeczywiście dalej są ...plaża malutka - taka dziewicza 8) :
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.03.2009 21:45

Do wymienionych tu plaż - Nin, Lumbarda, Zaton można chyba dołożyć:

- Omis Duce
- Povljana , odalona 17 km od Pagu
- Molunat, rybacko-turystyczna wioska na południu chorwackiego wybrzeża oddalona 40 km od Dubrovnika.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.04.2009 11:36

Miłośnicy piaszczystych plaż w Chorwacji, powinni zapoznać się również z tym tematem:

:twisted: Ostrosz Drakon-śmiertelne zagrożenie! :twisted:
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 02.04.2009 20:23

No i trzeba dodać Privlakę koło Zadaru .Piaszczysta plaża.
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 27.04.2009 16:55

Jest jeszcze piaszczysta rajska plaża 4 km na wschód od Supetaru na Bracu, nie pamietam nazwy. jest idealna dla dzieci, płytko i cieplutka woda. Robi wrażenie
alfik
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfik » 01.08.2009 20:39

Nawiązując do plaży opisywanej przez Idzika to chciałem mu podziękować.
Ze skromnego opisu udało mi się tą plażyczkę znaleźć bez problemu.
Jedyne co kolega za słabo opisał to ten końcowy zjazd w dół. To jakby zjeżdzać a potem podjeżdżać na Małą Kopę. Ale ujdzie jakoś.
W pierwszy dzień robiliśmy wielkie oczy, ale po dwóch, trzech razach jest już OK.
Żeby tam dojechać trzeba z głównej drogi Rogoźnica-Trogir zjechać na wioseczkę Sevid. Wioska znajduje się na samej górze i jest tam może z 10-20 domów. Na końcu tej wioseczki trzeba skręcić z asfaltu w kamienistą drogę w lewo. Po ok.500m stoi znak "Stary Trogir" ( choć nie widać żadnych zabudowań ) a za nim trzeba skręcić w prawo. potem już cały czas prosto do samego morza.
Tak jak kolega wspomniał: droga jest kamienista ale w miarę równa. Podwozia ani koła się nie urwie. Najbardziej stresujący jest końcowy zjazd.
Jakieś 150 m npm trzeba zjechać na odcinku ok. 500m więc spad jest całkiem, całkiem.
Plaża natomiast rekompensuje trudy.
Mała, mało uczęszczana, z piaseczkeim, idealna dla rodziców z małymi bąblami ( nasz miał 1 rok i 4 miesiące ).
To co na zdjęciu jest jasne to piasek to co ciemne to trawa. Czarne kulki tylko po bokach. Do pierwszej trawy można śmiało latać bez butów.
Co do Drakona to myślę, że nie ma co aż tak panikować. Jest to chyba faktycznie zagrożenie większe dla wędkarzy.
Jak nurkowałem to większość rybek ucieka. Jak widziałem jakąś co się nie ruszała przy dnie to raczej już na większej głębokości gdzie dzieci nie chodzą.
Jak widziałem to po prostu płynąłem sobie dalej, a mała rybka jeśli nie uciekła to napewno nie atakowała.
Jak się odpłynie trochę dalej to można znaleźć trochę muszelek, zarówno po ślimakach jak i skorupki po kolczatkach.
alfik
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfik » 01.08.2009 20:48

wkleiłbym zdjęcie ale chyba jestem internetowym analfabetą i nie bardzo wiem jak
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
plaze piaskowe w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone