Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

plaża na ciovo

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slight
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.01.2006
plaża na ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) slight » 06.01.2006 10:20

witam w sierpniu wybieram sie na ciovo(trogir) interesuje mnie gdzie na tej wysepce jest najlepsze miejsce do kapieli (tzn.czysta woda i najlepiej jakas rafa do urozmaiconego i płytkiego nurkowania:) oraz plaża z odrobiną cienia:)
na 1 rzut oka gorny okrug przypadł mi do gustu ze wzgledu na bliskosc samego trogiru;
w zeszłym roku byłem w porecu moge sie podzielic informacja
dzięki za info
pozdr Czarek
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 06.01.2006 16:28

Opis pobytu na Ciovo i trochę zdjęć masz na
www.mojachorwacja.boo.pl
Były też posty na ten temat - jak znajdę to Ci "zapodam".
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 06.01.2006 22:32

Gospa opd Prizidnice poudniowa strona Ciova
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.01.2006 23:57

http://www.=reklama=/plaze.htm
oglądaj i wybieraj
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 08.01.2006 17:39

chyba jednak w Okrug Gorny - jezeli chodzi o bliskość Trogiru.
Troche pozwiedzałem tą wyspe i takie mam wrażenie, ale
może nie byłem wszędzie , na lewo od mostu do Trogiru
przejechałem dosć daleko i jakos do gustu mi nie przypadło
Jacenty
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.10.2005
ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacenty » 29.01.2006 15:08

Najfaniejsze wg mnie są plaże od strony adriatyku i wyspy Solta. Generalnie najsłabsze są niestety w Okrug.
Podsumowując w porównaniu z Porecem Trogir, wypasa korzystniej. Jest cieplej, bardziej egzotycznie, miasto jest fajniejsze, a plaże jak się trochę poszuka są sympatyczniejsze.
Ciekawe co na ten temat sądzą inni Cromaniacy.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 21.02.2006 00:33

Plażę znajdziesz napewno odpowiednią dla siebie...my w zeszłym roku jezdzilismy codziennie na inna plażę NA CIOVO więc jeśli jedziesz swoim autkiem to urozmaicisz sobie to napewno...od plazy kava na której poskakasz ze skałek,poprzez zwirową ciagnącą sie wzdłuż drogi w Arbaniji i Slatinie końcżąc na Okrugu Dolnji na pieknej plażyczce...Pozdrawiam..zerknij na link podany wyżej (tam wszystko dokładnie opisałam :D :D )
Piotrek22
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek22 » 22.03.2006 23:08

Zgadzam się z Madzią 1981 Mając samochód i ochotę do jeżdżenia na pewno coś dla siebie najdziesz. Ja byłem w Okrugu 2 tygodnie i byliśmy na kilku plażach. Najlepsze naszym zdaniem były te w Slatine i te jeszcze dalej w tamtą stronę. Można jechać do końca asfaltu i dalej drogą szutrową wzdłuż morza. Mija się różne małe plaże i zawsze coś ładnego i pustego można znaleźć. Słabe punkty: trzeba zapłacić parę kun za wjazd w szutrową drogę, no i trzeba często odstać ok.30-45 min w korku przy moście. Plaży miejskich nie polecam.
W sezonie jest tam mnóstwo ludzi ale spacery nocą po Trogirze są i tak niezapomniane. Aha na Ciovo są wąskie drogi i dużo murków trzeba naprawdę uważać
Pozdrawiam i powodzenia
aga j.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 25.03.2006
plaże na Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga j. » 13.04.2006 19:05

Hej, hej slight
Polecam plażę przy campingu Labadusa. Leży w urokliwej zatoczce (codziennie przypływały tam statki z Trogiru na tzw. plazowanie i podziwianie widoczków). Sama plaża jest sztucznie utworzona z drobneggo żwirku, brzeg skalisty co było rajem dla naszego dziecka (skoki do wody). 50 m dalej plaża z łagodnym zejściem.
Pozdrawiam
Podaj maila - puszczę ci kilka fotek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.04.2006 20:28

Kilka fotek z plaży tego kampingu Labadusa można zobaczyć tu:
http://www.labadusa.com/hr/galerija.htm
:papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 13.04.2006 20:43

To prawda-plaża jest piękna-oby na nią dotrzeć należy kierować się na okrug dolnji jakies 3 km od centrum - po lewej stronie jest drogowskaz na tę plażę, jedziemy jakies poł km żwirową drogą i docieramy na miejsce. Plaża ciekawa ale przy kampingu dość tłoczno-lepiej udać się troszkę dalej wzdłuż brzegu.
pozdrav
slight
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slight » 10.07.2006 13:17

Witam...szczerze mowiac planuje wycieczki samochodowe tylko do krka i dubrownika a tak to raczej wolalbym pospacerowac sobie na plaże czy do miasta np.)kwatere mam w okrugu gornym z widokiem na wyspy...
jesli macie jakies fotki z okolic okrugu gornego to przeslijscie mi na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
aha a jakies małe rafy do podziwiania podwodnej flory i fauny sa tez tam?:)
dzieki za info pozdrawiam wszystkich
Slight
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.08.2006 12:58

Okolice Trogiru-Otok Ciovo

Okrug Donji to najspokojniejsza okolica wyspy i jako jedyna mieści się na wyspie po jej prawej stronie wjeżdzając na wyspę. Na tej wyspie upodobałam sobie dwie plaże.
1.Plaża Kava na samym cyplu z początku żwirkowa bardziej tłoczna my szlismy zawsze troszkę dalej na dziką plażę. Z tej strony wyspy występowały dość duże fale-nie miałam nigdy okazji popływac tu na materacu bo zniosło by mnie pewnie na pobliską wyspę.


Obrazek
Minusem na tej plazy było to że w całej okolicy była tu zawsze najzimniejsza woda ale bez przesady i tak cieplejsza od naszego bałtyku w szczycie sezonu :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To na tyle plaży Kavy-podgląd i wyślij na forum.
Będę w miarę czasu rozwijała ten wątek przedewszystkim dla Woki ale także i dla innych forumowiczów ale muszę robic to stopniowo bo mam awarie w komputerze i ci chwila mi się wyłącza a ja juz 3 razy wszystkich widoków nie zdązyłam zapisać :(
Ostatnio edytowano 17.01.2007 17:02 przez madzia1981, łącznie edytowano 2 razy
slight
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slight » 03.09.2006 16:15

dzieki kolezanko za ta plaze na slatine!...faktycznie najlepsza...wjazd na ta droge szutrowa w zaleznosci od humoru tych kolesi na bramce wynosil 2 kn 10 kn i 0 kn):)zreszta nie tylko ta płatna ale i te wczesniej na slatine tez najlepsze chocby ze wzgledu na najciekawsze dno do nurkowania:)
choc w porownaniu z rafami w porecu gorzej wypada...ale widokowo lepiej:)
plaze w okrugu gornym gdzie mieszkalem tez niezle ale jezdzilismy jednak na slatine, najslabsze wg mnie te na dolnym...woda krysztal wszedzie...
ponadto trogir wg mnie to porazka komunikacyjna 2 godziny w korku przy wyjezdzie z miasta, brak poboczy do spacerow:(
brakowalo mi tam zycia nocnego koncertow w knajpach jak w porecu choc bylo nieco cieplej niz na istrii...
(moze za wyjatkiem jakiegos tornada ktore przezylem ale to na drodze powrotnej z wycieczki z krka...:)
w sumie zadowolony jestem z wypoczynku bylem w krka plitvicach splicie...spolecznosc wszedzie ok
-lody 2 razy drozsze niz na istrii rok temu (5kn)ale nie zalowali ich:) ceny innych artykulow owocow piwa nawet chyba nieco nizsze:)
za rok mam zamiar odpalic do dubrownika
pozdrawiam
slight
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slight » 03.09.2006 16:24

dzieki kolezanko za ta plaze na slatine!...faktycznie najlepsza...wjazd na ta droge szutrowa w zaleznosci od humoru tych kolesi na bramce wynosil 2 kn 10 kn i 0 kn):)zreszta nie tylko ta płatna ale i te wczesniej na slatine tez najlepsze chocby ze wzgledu na najciekawsze dno do nurkowania:)
choc w porownaniu z rafami w porecu gorzej wypada...ale widokowo lepiej:)
plaze w okrugu gornym gdzie mieszkalem tez niezle ale jezdzilismy jednak na slatine, najslabsze wg mnie te na dolnym...woda krysztal wszedzie...
ponadto trogir wg mnie to porazka komunikacyjna 2 godziny w korku przy wyjezdzie z miasta, brak poboczy do spacerow:(
brakowalo mi tam zycia nocnego koncertow w knajpach jak w porecu choc bylo nieco cieplej niz na istrii...
(moze za wyjatkiem jakiegos tornada ktore przezylem ale to na drodze powrotnej z wycieczki z krka...:)
w sumie zadowolony jestem z wypoczynku bylem w krka plitvicach splicie...spolecznosc wszedzie ok
-lody 2 razy drozsze niz na istrii rok temu (5kn)ale nie zalowali ich:) ceny innych artykulow owocow piwa nawet chyba nieco nizsze:)
za rok mam zamiar odpalic do dubrownika
pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone