Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaża a z atrakcjami

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mahuska
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.06.2015
Plaża a z atrakcjami

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahuska » 05.08.2015 15:15

Witam serdecznie, mam na imię Olka i przepraszam Was jak piszę w złym miejscu.
Pod koniec sierpnia wybieramy się z mężem i synem (8 lat) po raz pierwszy do Chorwacji. Mieliśmy jechac ze znajomymi no ale wyszło jak wyszło i jedziemy niestety sami.
Nie znam tego kraju, czuję się troszkę zagubiona hahah . Szukam miejscowości w której plaża będzie miała jakieś atrakcje, zjeżdżalnie , banany, czym więcej tym lepiej . Lubimy ludzi i gwar i śmiechy nam nie przeszkadzają. Czy znajdę takie atrakcje na jakiejś plaży w okolicy Makarskiej?
I jeszcze jedno pytanko.... mąż jako jedyny jest kierowcą, jak myślicie , przespać sie gdzieś 3-4 godz na jakimś parkingu czy polecacie gdzieś jakiś nocleg?? Chciałam jechać nocą, nie wiem czy mój młody tyle w dzien usiedzi.

Dzięki za każda poradę ;-)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2015 15:33

mahuska napisał(a):Witam serdecznie, mam na imię Olka i przepraszam Was jak piszę w złym miejscu.
Pod koniec sierpnia wybieramy się z mężem i synem (8 lat) po raz pierwszy do Chorwacji. Mieliśmy jechac ze znajomymi no ale wyszło jak wyszło i jedziemy niestety sami.
Nie znam tego kraju, czuję się troszkę zagubiona hahah . Szukam miejscowości w której plaża będzie miała jakieś atrakcje, zjeżdżalnie , banany, czym więcej tym lepiej . Lubimy ludzi i gwar i śmiechy nam nie przeszkadzają. Czy znajdę takie atrakcje na jakiejś plaży w okolicy Makarskiej?
I jeszcze jedno pytanko.... mąż jako jedyny jest kierowcą, jak myślicie , przespać sie gdzieś 3-4 godz na jakimś parkingu czy polecacie gdzieś jakiś nocleg?? Chciałam jechać nocą, nie wiem czy mój młody tyle w dzien usiedzi.

Dzięki za każda poradę ;-)


Na Makarskiej takie cuda raczej znajdziesz ;) .
Co do dojazdu na raz to Ci nie powiem, bo nie piszesz skąd ruszacie. Z Gdańska będzie problem z Katowic już mniejszy :oczko_usmiech: :mrgreen:
Wszystko też zależy od kierowcy ile da radę jechać. Mojemu synowi jest obojętnie czy dzień czy noc, zawsze mu się w aucie podoba i zawsze w nim zaśnie. :oczko_usmiech: :mrgreen:
mahuska
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahuska » 05.08.2015 16:16

jesteśmy z Katowic ;-) może damy radę ;-) A może ktoś polecić jakąś plaże z atrakcjami w innym miejscu , coś czytałam o wyspie Pag, Stare cośtam ;-) Tylko tam znów nie ma tych cudnych gór;-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.08.2015 18:44

Sobie poczytaj o Pagu:
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
Miejscami z wyspy widać jednak Velebit. :wink:
Zjeżdżalnia jest w Pagu na Pagu, o Starej Novalji doczytaj.

Jak szum, to Makarska w sam raz, atrakcje wszelkiej maści. I góry są. :lool:
makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html#p283471

Widać je także z Supetaru na wyspie Brač, akurat prawie naprzeciwko, tam też są zjeżdżalnie i inne banany.
Nie widać Biokova z Bolu po przeciwnej stronie tej samej wyspy, ale on akurat jest otoczony "własnymi" górkami i ma duuużo atrakcji, a jeszcze więcej turystów z Europy Zachodniej. :oczko_usmiech:
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html

Generalnie - warto skorzystać w wyszukiwarki forumowej i poczytać relacje z podróży.

Ośmiolatek - no sorry, ale to nie jest niesterowalny dwulatek przecież, pojedzie kiedy mu każecie i jak Wam jest wygodniej.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 05.08.2015 20:41

Primosten- ścianka wspinaczkowa ( dmuchaniec) , z którego można skakać do wody, jakieś 6-7m wysokości, trampolina, z której również można do wody wskoczyć, minizjeżdżalnia z trampoliny. Wszystko oczywiście płatne ileś tam kun na czas. Plaża najbardziej na północ wysunięta.
Z tego co pamiętam to w Biograd na Moru też widziałem te atrakcje.
Oczywiście i tu i tu atrakcje w postaci bananów ciągniętych za łodzią, parasalingów itp
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 05.08.2015 20:59

My byliśmy w Tucepi, blisko Makarskiej i mogę śmiało polecić. Znajdziesz tam wszystko czego szukasz
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 24.10.2015 20:39

Nie będę zakładał nowego wątku. Na drugi rok w czerwcu jedziemy na ponad 20 nocy do Chorwacji. 2 + 2 (2,5 roku synek + 9 miesięcy córeczka - tyle będą wtedy mieć). Na razie jako kierunek mamy obrane Igrane (po raz trzeci do tych samych gospodarzy). Jednak obawiam się czy dzieci będą tam mieć co robić (w szczególności synek). No i jeszcze podróż bez noclegu. Czy wysiedzi dziecko w jego wieku. Jak miał 11 miesięcy to całe 1200 km przespał i nie było żadnego problemu. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 24.10.2015 20:44

kadetdudi napisał(a):Nie będę zakładał nowego wątku. Na drugi rok w czerwcu jedziemy na ponad 20 nocy do Chorwacji. 2 + 2 (2,5 roku synek + 9 miesięcy córeczka - tyle będą wtedy mieć). Na razie jako kierunek mamy obrane Igrane (po raz trzeci do tych samych gospodarzy). Jednak obawiam się czy dzieci będą tam mieć co robić (w szczególności synek). No i jeszcze podróż bez noclegu. Czy wysiedzi dziecko w jego wieku. Jak miał 11 miesięcy to całe 1200 km przespał i nie było żadnego problemu. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

2,5latek - woda, piasek, kamienie, kreatywni rodzice ;)
A podróż - część prześpi jak rok wcześniej.
Moja najmłodsza sztuka od 7 miesiąca jeździ systematycznie, nie miałam od 12 za chwilę lat, żadnych problemów z wysiedzeniem w samochodzie ;) a w Chorwacji za pierwszym razem miała półtora roku.
Jazda również bez noclegu.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 24.10.2015 20:47

2,5latek - woda, piasek, kamienie, kreatywni rodzice ;)
A podróż - część prześpi jak rok wcześniej.
Moja najmłodsza sztuka od 7 miesiąca jeździ systematycznie, nie miałam od 12 za chwilę lat, żadnych problemów z wysiedzeniem w samochodzie ;) a w Chorwacji za pierwszym razem miała półtora roku.
Jazda również bez noclegu.[/quote]
Właśnie też tak myślę. Jednak dzieci najważniejsze i pewne obawy są. Uspokoiłaś mnie. Dzięki.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 24.10.2015 20:51

kadetdudi napisał(a):Właśnie też tak myślę. Jednak dzieci najważniejsze i pewne obawy są. Uspokoiłaś mnie. Dzięki.

Tylko pamiętaj :) dzieci są różne - jedno zje wszystko a drugie zapięte w pasy przejedzie trasę do Chorwacji :)
Moje wiedziały od zawsze - nie ma zapiętych pasów - nie ma jazdy :roll:
:)
Dacie radę :)
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 21.02.2016 23:14

Witam,
Czy plaze z atrakcjami znajdziemy rowniez gdzies bardziej na polnocy (Krk, Polnocna Dalmacja)? Atrakcje dla 6 i 16 latka? Zjezdzalnie, trampoliny, wspinaczki?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.02.2016 12:14

JoankaUK napisał(a):Witam,
Czy plaze z atrakcjami znajdziemy rowniez gdzies bardziej na polnocy (Krk, Polnocna Dalmacja)? Atrakcje dla 6 i 16 latka? Zjezdzalnie, trampoliny, wspinaczki?

Na północy:
http://www.istra.hr/en/attractions-and- ... ?&l_over=1
http://www.istralandia.hr/mapa/
http://www.istra.hr/hr/atrakcije-i-akti ... le-i-plaze
:papa:

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Plaża a z atrakcjami
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone