Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą w Chorwacji ... wybór banku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 15.05.2011 10:29

Dario85 napisał(a):M@rlon jest tylko jedno ale ... na kursy jakiej waluty patrzec ... bo np kuna ma swietny kurs 0,55 w bnp paribas fortis ale euro 4,07 ;/ a nop mbank 4,01 ... kurs kuny nie podaja ... i ktos pisal ze to nie jest dokladnie kurs sprzedazy tylko usredniony

A to juz musisz sprawdzić w regulaminie swojego banku. Wybacz, ale troche wysiłku intelektualnego nie zaszkodzi :) Tym bardziej, że będziesz to robil we własnym dobrze pojętym interesie. Niestety nie znam Twoich banków . Masz jeszcze jedno wyjście - zadzwonic na infolinię. :D
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 15.05.2011 10:33

dzkzsl napisał(a):A mnei interesuje w ogole na jakiej zasadzie to sie odbywa. Musze miec jakas specjalna karte? konto walutowe czy jak? biore moja normalna karte z PKO BP ze zlotowkami na koncie i jade sobie do CRO

To jest wlasnie dobrodziejstwo kapitaliżmu :) Bierzesz swoją kartę złotówkową - nie musisz miec konta walutowego i sobie jedziesz z nią do Chorwacji czy też innego kraju. Musisz tylko sprawdzić jakie prowizje będa pobierać za wypłaty z tamtejszych bankomatów. Masz właściwie 3 mozliwości: bez prowizji, prowizja stała (np.10 PLN) lub od ilości wybranych pieniążków. Wszystko możesz ustalic w tabelach prowizji i opłat banku lub - wygodniej - na infolinii.
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 15.05.2011 10:43

A to juz musisz sprawdzić w regulaminie swojego banku. Wybacz, ale troche wysiłku intelektualnego nie zaszkodzi :) Tym bardziej, że będziesz to robil we własnym dobrze pojętym interesie. Niestety nie znam Twoich banków . Masz jeszcze jedno wyjście - zadzwonic na infolinię. :D



Na brak wysiłku intelektualnego nie narzekam uwierz mi. A z infolinią nie jest taka prosta sprawa gdyż np trafiłem w mbanku na Pania która chyba sądząc po głosie przedwczoraj osiągnęła pełnoletność, wczoraj była na suto zakrapianej imprezie ... a sądząc po jej zdziwieniu i konsternacji jutro przejdzie szkolenie z zakresu zasad działania banku i obsługi klienta:)
Ostatnio edytowano 15.05.2011 10:45 przez Dario85, łącznie edytowano 1 raz
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 15.05.2011 10:43

Stendo napisał(a):
radkoski napisał(a):Alior przelicza po kursie niższym od kursów kantorowych w Polsce :wink:
Sprawdzone w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Chorwacji...
We Włoszech identyczny przelicznik jak w Polsce :(


Czyli twierdzisz że Alior przelicza EUR na Słowacji i we Włoszech według innego kursu ??


Akurat tak
Nie wiem czy to była wina banku którego własnością był bankomat ale przy kursie tym samym w Polsce przelicznik był minimalnie ale inny...

Co nie zmienia faktu że i tak wszędzie było przy korzystaniu z karty taniej :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 15.05.2011 16:37

Nie wiem jak w Waszych bankach - ale w M-Banku najkorzystniej mieć MasterCard - bo nie pobierają prowizji za przewalutowanie. 8)
shak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shak » 03.06.2011 16:23

Stendo napisał(a):
dzkzsl napisał(a):biore moja normalna karte z PKO BP ze zlotowkami na koncie i jade sobie do CRO



Dokładnie tak - jakakolwiek karta w systemie Mastrcard/Visa bo te są najpopularniejsze znakomicie się sprawdzają poza granicami.
Nic nie musisz uruchamiać, wystarczy że będziesz miał gotówkę w PLN na koncie w przypadku karty debetowej lub odpowiedni limit w przypadku karty kredytowej.
Bank sam sobie przeliczy, np. kuny-->euro-->pln



Czyli generalnie nie ma znaczenia czy debetowa czy kredytowa w mBanku (biznes) ? Tak jedna jak i drugą moge płacić w kajpach, stacjach paliw czy wybierać ze ściany?
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 03.06.2011 16:26

Wybierajac ze sciany kredytowka zaplacisz wielka prowizje ... przeciez karta kredytowa sluzy do transakcji bezgotowkowych ... a jak chcesz nia wyplacac kase w bankomacie to czy to zrobisz w polsce czy poza nia ... i tak zabulisz spora prowizje ...


karte masz moze biznes ale postawy bankowosci junior :) zartuje oczywiscie nie obrazaj sie :) w każdym razie ze sciany wyplacaj tylko debetowa ... a plac jedna i druga :)
PysiaPysio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 563
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaPysio » 03.06.2011 18:52

Marsallah napisał(a):...i dlatego właśnie dobrze jest posiadać 2 karty: jedną z rodziny Visa, drugą - Mastercard/Maestro. Wtedy chwilowe awarie/konserwacje systemu nie są już nam straszne.

W ub. roku korzystałem w CRO z karty wydanej przez Alior Bank (darmowe wypłaty na całym świecie ofkors) i muszę powiedzieć, że kurs, po jakim moje wypłaty przeliczane były na złotówki był bardzo korzystny. Szczerze mówiąc, wyjeżdżając w ogóle nie biorę ze soba gotówki (no, może kilkadziesiąt euro do portfela, na wsiaki sluczaj).


My też używamy karty z konta Alior Banku i mamy takie same spostrzeżenia dotyczy to i kursu i gotówki i posiadania drugiej karty z Master Card 8) a kredytowych za granicą nie używamy wogóle.
olaf555
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olaf555 » 04.06.2011 09:20

Karta BZWBK<30 i wypłata za granicą z bankomatu=prowizja 5 zł, więc pisząc o wielkich prowizjach warto jednak zajrzeć na stronę swojego banku.
Pozdrawiam
shak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shak » 04.06.2011 12:36

Dario85 napisał(a):Wybierajac ze sciany kredytowka zaplacisz wielka prowizje ... przeciez karta kredytowa sluzy do transakcji bezgotowkowych ... a jak chcesz nia wyplacac kase w bankomacie to czy to zrobisz w polsce czy poza nia ... i tak zabulisz spora prowizje ...


karte masz moze biznes ale postawy bankowosci junior :) zartuje oczywiscie nie obrazaj sie :) w każdym razie ze sciany wyplacaj tylko debetowa ... a plac jedna i druga :)



Junior to i tak przy mnie "miszcz" :P
Pytam dlatego bo nie mam kredytowej tylko debetowa w mBanku i czy konieczne jest aby mieć również kredytowa? W Polsce debetówka płacę wszędzie i wypłacam wszędzie i czy w Chorwacji też sie tak da? Ot i cała moja filozofia 8)
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 05.06.2011 19:03

Wg wszystkich znaków na niebie i ziemi, wystarczy Ci karta debetowa ... bez zadnej kredytowki ... byleś miał na koncie środki, aby było z czego zabierać:)

Płacisz tak jak w polsce ... tyle, że np. na autostradach nie wbijasz pinu ani się nie podpisujesz (ot takie udziwnienie, ale podobno to standard)

W bankomatach najpierw wyskakuje kasa potem karta czyli odwrotnie niż u nas (trzeba uważać, żeby po wyjęciu kasy nie zapomnieć o karcie i nie iśc soie w cholere :) )

Co do limitów to generalnie podobno za każda kwote można karta ... chyba, że ktoś ma inne doświadczenia.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 05.06.2011 19:18

Polecam kartę BZWBK Euro , czyli nie ma żadnego przewalutowania (oczywiście w strefie euro) , transakcje bezgotówkowe wiadomo bez prowizji, wypłata w dowolnym bankomacie na świecie 1,50 euro ( w HR przy płatnościach przewalutowanie bezpośrednio do euro) , więc bez szaleństw.

Wypłata gotówki:
w bankomatach sieci BZWBK24 oraz placówkach partnerskich BZ WBK 0,25 EUR
w bankomatach sieci Millennium 1,50 EUR
w bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą 1,50 EUR
kartą w oddziale BZ WBK 1,50 EUR


Minus to oprocentowanie 0%
opłata za I rok, 0 - następne 10 euro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2011 19:49

Ja tam polecam konto w PKO BP,transakcje bezgotówkowe (płatności kartą) zero złotych,wypłata gotówki z bankomatów na całym świecie zero złotych :P
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 05.06.2011 19:56

Cytat ze strony PKO BP :

"I to wszystko płacąc zaledwie 15 zł za prowadzenie rachunku"

Ładne mi 0 :evil:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2011 20:21

wybacz ale nie ma jeszcze takiego banku który za prowadzenie konta nie bierze kasy 8) i nie 15 zł tylko 10 złotych :P
chodzi o wypłate z bankomatu nie płace 3% prowizji od wypłaconej kwoty matole :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą w Chorwacji ... wybór banku - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone