Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą w Chorwacji ... wybór banku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 09.05.2011 09:22

Grzegorz1973 napisał(a):Bo w Szkocji nie ma PKP !!!


Czepiamy się ;)? Racja ale KAŻDY wie o co chodzi.
Plumek napisał(a):... Albo też brak obsługi karty Visa Electron - no ale wtedy to już nie jest wina mBanku...


A problemem faktycznie był brak obslugi Visa elektron a nie sam bank.
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 09.05.2011 20:04

mam w mbanku takie zapasowe od kilku lat, a że nie ma za nie opłat to sobie zostawiłem ... dlatego moje pytanie na forum jaki wybrać, bo mam ror w mbanku i pekao sa :) specjalnie na ta okolicznosc zakladac by mi sie nie chcialo a tak to przeleje z tysiaka i bedzie na paliwo itp
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 09.05.2011 20:29

na paliwo, na winietki, na bramki, na zakupy w sklepie, na wypłaty z bankomatów itd.
Jest to wygodne, szybkie i opłacalne ;)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.05.2011 06:42

greenrs napisał(a):AMinimalnie mniej korzystne jest stosowanie kart Visa bo tu przeliczenie jest potrójne - gdzieś po drodze wchodzą jeszcze dolary. Takie miałem kiedyś informacje.

W mbank infolinia 2 lata temu i rok temu podała mi że rozliczeniową ich visy jest Euro. I tego się trzymam ;)
Natomiast zawsze korzystniej obojętnie czy mi mbank jakies prowizje liczy czy nie - bo niby w tabeli opłat są a inni piszą, że jednak ich nie ma. Zawsze wychodziło duzo korzystniej niż wymiana w kantorach i tego się trzymam. Wyliczone Euro na noclegi, dodatkowe ok 40E na 'wszelki wypadek' - które zresztą woze juz od 2 lat :D reszta transakcje bezgotówkowe i kasa ze ściany.
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 10.05.2011 07:29

Dario85 napisał(a):mam w mbanku takie zapasowe od kilku lat, a że nie ma za nie opłat to sobie zostawiłem ... dlatego moje pytanie na forum jaki wybrać, bo mam ror w mbanku i pekao sa :) specjalnie na ta okolicznosc zakladac by mi sie nie chcialo a tak to przeleje z tysiaka i bedzie na paliwo itp


Ja Pekao SA. Euro kupuję jak większość w Polsce, a kuny wypłacam z bankomatów Zagrebacka Banka bez żadnych prowizji, płacę również w sklepach itd.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.05.2011 10:59

Plumek napisał(a):
erci napisał(a):
MINUSY
-nie mogłem zapłacić kartą z mBanku na stacji PKP w Szkocji (VISA ELEKTRON???)


Może zbieg okoliczności i przerwa techniczna, albo po prostu problemy z połączeniem telefonicznym czy tam internetowym. Albo też brak obsługi karty Visa Electron - no ale wtedy to już nie jest wina mBanku...


...i dlatego właśnie dobrze jest posiadać 2 karty: jedną z rodziny Visa, drugą - Mastercard/Maestro. Wtedy chwilowe awarie/konserwacje systemu nie są już nam straszne.

W ub. roku korzystałem w CRO z karty wydanej przez Alior Bank (darmowe wypłaty na całym świecie ofkors) i muszę powiedzieć, że kurs, po jakim moje wypłaty przeliczane były na złotówki był bardzo korzystny. Szczerze mówiąc, wyjeżdżając w ogóle nie biorę ze soba gotówki (no, może kilkadziesiąt euro do portfela, na wsiaki sluczaj).
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 10.05.2011 22:54

erci napisał(a):Proponuję na wyjazd założenie konta w mBanku i przelanie na nie części pieniędzy potrzebnych na wakacje

+Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów poza granicami Polski



Nie powielajcie niesprawdzonych informacji - mBank pobiera prowizję w wysokości 2% przy innej walucie niż EUR.

Co nie zmienia faktu że również go używam i chwalę - ale prowizja występuje.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 10.05.2011 23:15

Stendo - Nie powielaj niesprawdzonych informacji - mBank NIE pobiera prowizji przy innej walucie niż EUR. jeżeli korzystasz z karty MasterCard :D


Obrazek
By artur68 at 2011-05-10
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 11.05.2011 06:15

Od visy teoretycznie pobiera. Pisże teoretycznie bo jeżeli pobiera to musi chyba być wliczone w daną transakcje, bo osobno nie miałąm nic naliczone. A zakładając ze prowizja jest zawarta w danej kwocie ktorą ściągają mi z rachunku to przez 2 ubiegłe lata i tak wychodziło za kunę ok 3-5 groszy taniej niż przy innych 'opcjach'.
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 11.05.2011 08:28

Artur68 napisał(a):mBank NIE pobiera prowizji przy innej walucie niż EUR. jeżeli korzystasz z karty MasterCard :D


No rzeczywiście małe sprostowanie - przy MC nie ma prowizji. Prowizja jest pobierana tylko przy Visie.
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 11.05.2011 08:34

CinnamonGirl napisał(a):Od visy teoretycznie pobiera. Pisże teoretycznie bo jeżeli pobiera to musi chyba być wliczone w daną transakcje, bo osobno nie miałąm nic naliczone.



Tak, kurs dla kun jest powiększany o 2%, nie ma oddzielnej pozycji. Ale pomimo tej prowizji i tak płacenie/wybieranie gotówki jest sporo korzystniejsze niż kupowanie kun np. w Polsce.
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 11.05.2011 15:18

Semedi a Ty masz karte pekao maestro czy mastercard czy to jedno i to samo?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 11.05.2011 15:24

Stendo napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):Od visy teoretycznie pobiera. Pisże teoretycznie bo jeżeli pobiera to musi chyba być wliczone w daną transakcje, bo osobno nie miałąm nic naliczone.



Tak, kurs dla kun jest powiększany o 2%, nie ma oddzielnej pozycji. Ale pomimo tej prowizji i tak płacenie/wybieranie gotówki jest sporo korzystniejsze niż kupowanie kun np. w Polsce.


A tym bardziej kupno euro w PL i potem w Chorwacji zamiana na kuny. Również korzystniej niz zamiana złotówek na kuny na miejscu.
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 11.05.2011 15:26

Czyli CinnamonGirl tak czy owak lepiej jechac gołym i wesołym bez strachu ze sie zgubi gotowine i wyplacac z jakiegokolwiek bankomatu mając Vise Mbank. A tak btw Zagrebacka Banka jest w Makarskiej ?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 11.05.2011 16:02

Kojrzę ze stron banku że jest. Gołym nie do końca, bo na kwatery euro potrzebujesz.
Zaznacz Bankomati
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą w Chorwacji ... wybór banku - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone