Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 14:51

dominikzw napisał(a):HMMM ale po co? wezme w PLN, kontro i tak będę miał za darmo bo spełnie wymogi (przelew+płatność karta) , wypłaty z bankomatów bez prowizji. Przewalutowania po kursie mastercard z kun na $ i z $ na pln.


Ale po co chcesz dublowac karty debetowe? Mastercard do eurokonta jest kartą wielowalutową. Jak masz subkonto walutowe w euro to po co ci revolut albo na odwrót po co ci Pekao jak masz revoluta?
Ostatnio edytowano 07.06.2018 14:55 przez malinero, łącznie edytowano 1 raz
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 14:54

Bo na revolcie nie chce trzymać kasy na całe wakacje..nie podlega pod system bankowy - wiem że istnieją wiele lat. Revolt ma limit pobrań z konta.
Na koncie Pekeo PLN będę miał tyle ZŁ żeby starczyło na całe wakacje plus wypłaty bez limitu z konta.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 14:56

dominikzw napisał(a):Bo na revolcie nie chce trzymać kasy na całe wakacje..nie podlega pod system bankowy - wiem że istnieją wiele lat. Revolt ma limit pobrań z konta.
Na koncie Pekeo PLN będę miał tyle ZŁ żeby starczyło na całe wakacje plus wypłaty bez limitu z konta.

No to po co ci revolut skoro Pekao ma to samo bez limitów?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 14:59

Revolt bo misze kupic euro zeby zaplacic za nocleg w booking
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 15:05

dominikzw napisał(a):Revolt bo misze kupic euro zeby zaplacic za nocleg w booking


No właśnie po to masz subkonto w Pekao, kupujesz euro w kantorze i wplacasz na subkonto, albo przerzucasz z podstawowego konta zlotowego na subkonto po korzystnym kursie mastercarda. Po prostu nie wiem po co komplikowac sobie życie dwiema kartami mającymi prawie identyczne warunki.

Poza tym do rezerwacji w booking i tak potrzebujesz kredytówkę, no chyba w płacisz od razu.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 15:11

Pytalem booking i nie trzeba miec kredytowej
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.06.2018 15:16

dominikzw napisał(a):Revolt bo misze kupic euro zeby zaplacic za nocleg w booking

Masakryczne kombinowanie...ile na tym wszystkim się zaoszczędzi?Ja za booking place z pkosa (mastercard) z konta bez żadnego cudowania, 78 euro wyniosło mnie 328,86zł gdzie nawet booking wyliczył koszt 333zł...To są wakacje, powiem szczerze, że z roku na rok spokojniej do tego podchodzimy:)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 15:20

dominikzw napisał(a):Pytalem booking i nie trzeba miec kredytowej


Dziwne, zawsze jak rezerwowalem w booking to używałem kredytowej, bo debetowej mi system nie akceptowal, podobnie jest przy rezerwacjach hoteli bezposrednio przez ich strony, albo przy rezerwacjach w wypożyczalni mach samochodów, w ogóle wszędzie tam gdzie płatność jest odroczona albo na miejscu.

No ale może ostatnio coś się zmieniło.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.06.2018 15:21

Ja do tego tez spokojnie podchodze i dla mnie nie jest to cudowanie. Revoltr kartę traktuje jak juz jako plan B
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 07.06.2018 15:24

malinero napisał(a):
dominikzw napisał(a):Pytalem booking i nie trzeba miec kredytowej


Dziwne, zawsze jak rezerwowalem w booking to używałem kredytowej, bo debetowej mi system nie akceptowal, podobnie jest przy rezerwacjach hoteli bezposrednio przez ich strony, albo przy rezerwacjach w wypożyczalni mach samochodów, w ogóle wszędzie tam gdzie płatność jest odroczona albo na miejscu.

No ale może ostatnio coś się zmieniło.


korzystam z booking wiele lat, a nigdy nie miałam karty kredytowej, zawsze tylko debetowa
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 07.06.2018 15:25

jolcix napisał(a):
kaeres napisał(a):
kaeres, a może będziesz wiedział :)

jak wypłacamy z bankomatu, to będzie coś do wyboru? jeśli tak to co trzeba wybrać?

chodzi mi o wypłatę w Chorwacji


Trzeba wybrać (jeśli się pokaże) bez DCC. Czyli bez dynamicznego przeliczenia walut. I wtedy przeliczenie nastąpi po kursie Revolut a nie właściciela bankomatu.

malinero napisał(a):Wszystko bardzo podobnie jak na eurokoncie przekorzystnym w Pekao SA z podpiętym subkontem walutowym. Tylko, że w Pekao nie ma tyle gimnastyki z kartami i zasileniami wszystko obsługuje mastercard dawany do konta.


Jakiej gimnastyki? Mam dodaną kartę z mojego konta do Revolut. Klikam doładuj, podaję kwotę i za 5 sekund mam pieniążki na Revolut.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.06.2018 15:41

dominikzw napisał(a):Ja do tego tez spokojnie podchodze i dla mnie nie jest to cudowanie. Revoltr kartę traktuje jak juz jako plan B

No a jaki jest plan C:)?Literek w alfabecie dużo...:)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 15:47

amatus1 napisał(a):
dominikzw napisał(a):Ja do tego tez spokojnie podchodze i dla mnie nie jest to cudowanie. Revoltr kartę traktuje jak juz jako plan B

No a jaki jest plan C:)?Literek w alfabecie dużo...:)


U mnie plan B to kredytowki, a plan C karta żony, chociaż nie wiem czy mi pozwoli :lol:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 15:48

Marcinusik napisał(a):
jolcix napisał(a):
kaeres napisał(a):
kaeres, a może będziesz wiedział :)

jak wypłacamy z bankomatu, to będzie coś do wyboru? jeśli tak to co trzeba wybrać?

chodzi mi o wypłatę w Chorwacji


Trzeba wybrać (jeśli się pokaże) bez DCC. Czyli bez dynamicznego przeliczenia walut. I wtedy przeliczenie nastąpi po kursie Revolut a nie właściciela bankomatu.

malinero napisał(a):Wszystko bardzo podobnie jak na eurokoncie przekorzystnym w Pekao SA z podpiętym subkontem walutowym. Tylko, że w Pekao nie ma tyle gimnastyki z kartami i zasileniami wszystko obsługuje mastercard dawany do konta.


Jakiej gimnastyki? Mam dodaną kartę z mojego konta do Revolut. Klikam doładuj, podaję kwotę i za 5 sekund mam pieniążki na Revolut.


Chodzi o to, że można to wszystko mieć w ramach swojego konta.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 07.06.2018 15:48

ATM-ExchangeRate-780x507.jpg



znalazłam opcje z DCC i bez, przejrzyście dla każdego laika, takiego jak ja :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone