Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 20.05.2018 16:14

Dodam jeszcze ze do płacenia w euro ja zakladam w ing. Bo musze za pobyt zaplacic w euro
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 20.05.2018 16:16

Dzięki za info. Postaram się w najbliższym tygodniu coś więcej dowiedzieć a może i założyć ten rachunek jak nie będzie żadnych haczyków, bo ja wyjeżdżam za 3 tygodnie. Jak coś będe więcej wiedział to podziele się informacją na forum. Ku potomnych. :)

A ten rachunek w ING tez można założyć i zamknąć za 2-3 m-ce bez żadnych opłat? Nie opłaca sie bardziej euro wymienić w polskim kantorze i zapłacić gotówką za apartament?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 20.05.2018 16:19

Ja za pobyt musze z konta zaplacic.. Booking. Konto walutowe w ing też za free, ale oplata za karte chyba 5 zl za miesiąc. Pp miesiacu blokujesz karte i nie ma oplaty. Kupno euro wychodzi taniej w kantorze internetowym niz stacjonarmym

P. S. Oplata za karte 1.5 zl
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 20.05.2018 17:20

dominikzw napisał(a):Pekao SA. Omawiany był ten temat bardzo głęboko. Sam analizowałem wszystkie warianty od konta BZWBK, Millennium po Pekao i ING.
Dzięki pomocy wielu tutaj osób i wyjaśnieniu szczegółowym wniosek jeden.
Płacenie na miejscu w Chorwacji w ich walucie czy kartą czy wypłaty z bankomatu - Pekao.


Dodaj jeszcze że wypłaty z bankomatów za free ale tylko w Zagrebacka Banka.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 20.05.2018 17:23

Zgadza sie, ale trzeba pamietac zeby w bankomacie należy oznaczyć, że chce się obciążyć konto w HRK, nie w PLN, nie korzystać z DCC
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 22.05.2018 21:08

Witam, ja tylko zostawię info na temat płatności kartą T-mobile konto freemium, w zeszłym roku będąc w sierpniu wykonałem kilkanaście transakcji (płatności w sklepach/knajpach/stacjach jak i wypłaty z bankomatów), teraz sprawdziłem kurs, we wszystkich transakcjach 1kuna/62gr.

To tak tylko jakby ktoś szukał :D
pozdrawiam.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 22.05.2018 21:15

Dziś byłem w PeKaO. Sytuacja nie jest tak różowa. Owszem konto i karta mogą być za 0zł, pod warunkiem wpłat miesięcznie 500zł i jedna transakcja karta miesięcznie. Problem jest w tym, że przewalutowanie jets po kusie NBP a nie Visa a ten kurs jest mało korzystny. Pani "w okienku" najpierw podała kurs średni NBP, który jeszcze nie był taki słaby, bodajże ok 0,582 zł/kuna, natomiast potem spytałem czy transakcje sa rozliczane po kursie średnim czy sprzedaży? Pani nie była bardzo pewna jaki to będzie kurs, natomiast potem wymruczała, że po kursie sprzedaży a kurs sprzedaży NBP to 0,605 zł/kn.
Dla porównania w PKO BP sytuacja wygląda tak (przynajmniej dla tego konta, które posiadam), że transakcje sa rozliczane po kursie Visa i jest do tego doliczana prowizja 3,5% więc sumarycznie sytuacja wygląda identycznie podobnie bo na dzień dzisiajszy wychodzi 0,606 zł/kn.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 22.05.2018 21:21

To cwieka ci zadam, rozmawialem wielokrotnie z infolinia i nie po kursie nbp tylko mastercard. Po drugie na forum wiele osob wstawilo transakcje z karty i wychodzil kurs 0.57 kuna do zl.
Na moje pani w okienku nie do konca w temacie rozeznana. Sam zadzwon teraz na infolinie i psytaj jak jest rozliczana transakcja z kuny.
Po trzecie co ma przelicznik visa jak to jest karta mastercard.
Po czwarte nigdy nie ma przeliczenia z kuny na zl... Tylko najpierw z kuna na dolara a potem z dolara na zl.
Zadzwon i spytaj
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 22.05.2018 21:29

Sam zadzwonilem
Posiadając karte debetowa mastercard do konta przekorzystne transakcję sa przeliczane po kursach mastercard z kun na dolara a potem z dolara na zl. Dopytalem czy nie po kursach nbp. Zaprzeczyła, kursy nbp nic tutaj nie maja do gadania.
vakos8
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) vakos8 » 22.05.2018 21:29

dominikzw napisał(a):To cwieka ci zadam, rozmawialem wielokrotnie z infolinia i nie po kursie nbp tylko mastercard. Po drugie na forum wiele osob wstawilo transakcje z karty i wychodzil kurs 0.57 kuna do zl.
Na moje pani w okienku nie do konca w temacie rozeznana. Sam zadzwon teraz na infolinie i psytaj jak jest rozliczana transakcja z kuny.
Po trzecie co ma przelicznik visa jak to jest karta mastercard.
Po czwarte nigdy nie ma przeliczenia z kuny na zl... Tylko najpierw z kuna na dolara a potem z dolara na zl.
Zadzwon i spytaj


dokładnie, w mastercard na pewno tak jest, najpierw na dolara, potem na kunę.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 22.05.2018 23:30

No to jutro drugie podejście :) Na pewno rozmawialiśmy o tym samym rachunku -"przekorzystnym" ale nie wykluczam, ze kobieta, która mnie obsługiwała była nie do końca zorientowana w sposobie rozliczania transakcji -trochę takie robiła wrażenie. Pytałem ja o kurs Visa, bo myślałem, że to karta Visa więc gdyby była bardziej zorientowana to od razu powinna mnie skorygować, że to karta mastercard
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 07:02

To żeby jeszcze było śmieszniej to do tego konta nie ma żadnej karty visa. (strona 2).
https://www.pekao.com.pl/binsource/f/50 ... chunki.pdf

Karta visa jest tylko do konta walutowego ale to inna bajka zupełnie i tym produktem w ogóle się nie interesuje.
Do tego konta jest tylko jedna karta Mastercard Debit FX
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 23.05.2018 07:38

Widzę, że temat Pekao zaczyna się od początku :roll: Na tą chwilę nie ma korzystniejszej opcji niż konto w Pekao oraz płacenie kartą i wypłaty z bankomatów ZB i myślę, że do końca roku na pewno nic w tej kwestii się nie zmieni 8)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 07:39

Zgadza się, ale jak widać nawet pracownicy tego banku nie są za bardzo w temacie....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.05.2018 09:01

vakos8 napisał(a):... kartą T-mobile konto freemium, w zeszłym roku ... 1kuna/62gr.

To tak tylko jakby ktoś szukał :D
pozdrawiam.


To jakby ktoś szukał info o kartach jakich na wakacje NIE POWINNO się zabierać :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone