Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 29.06.2014 05:50

Dotyczy płatności karta w USD w strefie euro to normalne ze bedzie przewalutowanie. Piszemy o karcie Alior kantor w usd .
ikee
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikee » 24.07.2015 13:52

Dzisiaj płaciłem kartą mbank Mastercard w Mcdonald w Rijeka. Przeliczyło po 0,559 za kunę. (za 42 kuny (2xhappy meal) policzyło 23,5 zł. Tak samo w innym sklepie.
smerf1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) smerf1 » 26.07.2015 20:16

Witam.karta z ing banku,wypłata ze SplitskaBanka,przelicznik0,57zł za jedną kunę,a u nas w Polsce na wczroraj w kantorze 0,59zł za kunę.Najlepiej zabrać Euro na wycieczki i drobne opłaty na przejazdach , kartę bankomatową i tylko trochę kun.
krissu
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissu » 26.07.2015 20:38

Pekao SA, 0,55zł za 1kun. Byłem od 06.07 do 16.07.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 26.07.2015 20:42

Mastercard PKO na bramkach 0.562. Visa PKO za paliwo 0.569. Z zeszłego tygodnia. Kuny w kantorze w Polsce w czerwcu 0.58. Wymiana Euro kupionego w kantorze w Polsce w banku w Cro 0.538.
mikolay
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikolay » 27.07.2015 07:59

W Puli kredytowa Mastercard 0,54, wypłata z bankomatu debetową MC BZWBK 0,56.
konrad
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad » 01.07.2016 11:53

Witam,
ma ktoś aktualne dane jaki jest przelicznik przy płatnościach kartą i przy wypłatach z bankomatu?

Pozdrawiam,
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2016 12:44

konrad napisał(a):Witam,
ma ktoś aktualne dane jaki jest przelicznik przy płatnościach kartą i przy wypłatach z bankomatu?

Pozdrawiam,


Witam,
ma ktoś aktualne dane ile kosztuje samochód?

Pozdrawiam
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 01.07.2016 15:34

konrad napisał(a):Witam,
ma ktoś aktualne dane jaki jest przelicznik przy płatnościach kartą i przy wypłatach z bankomatu?

Pozdrawiam,


Wyjeżdżam za 2 tyg na Chorwację, już któryś raz z kolei. W tym roku z moim kontem direct w ing zapłace za płatności kartą 3% prowizji, ale to taniej niż brać w kantorze w Polsce euro i wymieniać je na miejscu na kuny lub branie kun. Na stronie Visa kalkulator można szybko przeliczyć ile kosztuje wymiana. Dzisiaj to 60gr już z prowizja, zatem na paliwo, bramki itp markety można śmiało mieć kartę, czasem na bramkach jest szybciej. Trochę kasy warto mieć w gotówce ale można mieć i złotówki zamiast euro bo w kantorach tam też nie wyjdzie drożej a nie bierzesz z góry z zapasem na czym się traci. Czyli euro na kwaterę, karta na płatności i trochę gotówki na drogę, winiety lepiej mieć dla spokoju w razie W. Resztę wezmę w zlotych - jakieś zapasy gotówki dla spokoju. Kurs na dzisiaj 0,59 więc wyjdzie taniej chyba niż euro kupować i tam wymieniać. Roznie to robilem i nie straci się jakoś dużo więc swoboda w wyborze.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 01.07.2016 18:21

Kilka przykładów z czerwca (12.06 -26.06).

Plitvice (Rakovica - konoba Degenija) - rachunek 752 Kuny - pytam kelnera czy kartą, czy może być w euro, bo nie zdążyłem wymienić - zaproponował 100 Euro.

Split - przed wjazdem na prom - kantor - za 100 Euro dostałem 730 Kun.

Na Hvarze w ID, w agencji turystycznej - za 100 Euro dostałem 736 Kun.

U naszych gospodarzy przelicznik wyglądał podobnie jak u kelnera z Degeniji - 7,5 Kuny/1Euro

Po powrocie zerknąłem na wyciągi:

- z karty kredytowej VISA PKO BP - tylko za autostrady (nie czytało debetówki... nie wiem czemu) mam przeliczone 1Kuna/0,619 zł
- z karty debetowej VISA PKO BP - zakupy w Konzumie, Studenacu, Tommy, konoby itp. 1Kuna/0,602-0,608 zł.

Z bankomatu Kun nie wyjmowałem.
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 01.07.2016 18:36

Czyli po kantorach było 7,5 kuny za 1 euro? A po ile kuny płacąc tam złotówkami?

Nie pamiętam właśnie, czy było po 7, ale to by się zatem najlepiej opłacało mieć euro i wymieniać w kantorza jak kiedyś, ewentualnie płacić coś za paliwo kartą...
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 01.07.2016 18:59

Specjalnie nie szukałem i nie porównywałem.
Ot była potrzeba to wymieniałem w najbliższym napotkanym kantorze, ale z tego co pamiętam, to ten kurs 7,36 w agencji w Ivanie, chyba był najwyższy.

W ogólnym rozrachunku, to jakieś grosze wychodzą, ale przytaczam.... może się przydać tym, którym chce się na urlopie te cyferki po przecinku przeliczać :wink: .

Myślę, że najlepiej chyba tam gdzie się da proponować Euro.
Wszędzie przeliczali 7,5.
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 01.07.2016 19:09

Może jak było okrągłe 100 to prędzej, w drugą stronę już mniej korzystnie. Pomimo niezamożności zostawiam spore napiwki, czasem przez to że nie mam drobnych albo nie chcę kartą płacić (znaczy się boję), a może lepiej zapłacić kartą i nie ma problemu z zaokrąglaniem mocno w górę.

Nie chodzi o przesadę przy przeliczaniu, ale po co mam wydać 100 czy 200zł więcej (wystarczy policzyć kilka groszy na kunie i wychodzi). Za to zjem coś w drodze, chociażby w czeskim maku wracając. ;)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.07.2016 19:24

krispinus napisał(a):...- z karty kredytowej VISA PKO BP - tylko za autostrady (nie czytało debetówki... nie wiem czemu) mam przeliczone 1Kuna/0,619 zł .

Jaki typ karty posiadasz? Chipową czy chipowo-magnetyczną-z paskiem?
Dwa lata temu miałem kartę tylko chipową i właśnie na autostradzie jej nie czytało na niektórych bramkach. Większą część czytników na bramkach czyta z kart z paskiem magnetycznym. Te ustalenia po rozmowie z obsługą bramek.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 01.07.2016 19:37

O dziwo obie chipowo - magnetyczne...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą kredytową jaki przelicznik kuna-złoty - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone