Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą BZ WBK i mBank

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.02.2015 21:25

lechocz napisał(a):Nie widzisz, że gość chce z innych zrobić głupków, dowartościowując swoją "sprytną i zaradną" osobę? :papa:

Wiesz co .... zbyt "cinki" jestem by oceniać w tym temacie.
Też może ciut zboczę z tematu ... zawsze tłumaczę starszej córze jak leje młodszą ....jesteś starsza, to bądź mądrzejsza :D
Wy sobie niemal do oczu skaczecie, wcześniej pisałeś że kończysz a dajesz się dalej prowokować, warto?

Swojego zdania, nie zmieniam, jeśli się nie jest z branży finansowej jak kolega, to nie wszystkie warunki, regulaminy, kruczki, procenty, koszty ......... są jednoznaczne. Wówczas ma się takie zdanie jak my mamy, że banki nie da końca działają przejrzyście i fair. Ale czy to jest powód by się tak dać ponieść emocjom :smo:
( ikonka nie świadczy o orientacji :mrgreen: )
:papa:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 12.02.2015 21:30

sdolas napisał(a):
lechocz napisał(a):Nie widzisz, że gość chce z innych zrobić głupków, dowartościowując swoją "sprytną i zaradną" osobę? :papa:

Wiesz co .... zbyt "cinki" jestem by oceniać w tym temacie.
Też może ciut zboczę z tematu ... zawsze tłumaczę starszej córze jak leje młodszą ....jesteś starsza, to bądź mądrzejsza :D
Wy sobie niemal do oczu skaczecie, wcześniej pisałeś że kończysz a dajesz się dalej prowokować, warto?

Swojego zdania, nie zmieniam, jeśli się nie jest z branży finansowej jak kolega, to nie wszystkie warunki, regulaminy, kruczki, procenty, koszty ......... są jednoznaczne. Wówczas ma się takie zdanie jak my mamy, że banki nie da końca działają przejrzyście i fair. Ale czy to jest powód by się tak dać ponieść emocjom :smo:
( ikonka nie świadczy o orientacji :mrgreen: )
:papa:


Ot mądrego to i dobrze posłuchać.

Solennie obiecuję, ze więcej wpisów tego osobnika nie skomentuję, chociaż aż ręka człowieka świerzbi i sama "pcha się do klawiatury", aby takie brednie skomentować, gdy "cuś" takiego czytam.

A propos ikonki.
Uważam, iż aby zostać klaunem lub błaznem to, wbrew powszechnemu mniemaniu, trzeba jednak mieć więcej jak troszeczkę przysłowiowego oleju w głowie.
Zgodnie z mądrym przysłowiem, mówiącym o tym, iż nie szata zdobi człowieka a najgorsze co może być to ocenianie innych po pozorach oraz wyglądzie zewnętrznym. :D

Pozdrawiam. :papa:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.02.2015 21:59

MRK napisał(a):czytania ze zrozumieniem


lechocz napisał(a):A propos ikonki.
Uważam, iż aby zostać klaunem lub błaznem to, wbrew powszechnemu mniemaniu, trzeba jednak mieć więcej jak troszeczkę przysłowiowego oleju w głowie.


Ja tak obiektywnie. Ikonka to nie avatar.
A w temacie: to kiedyś dostałem w banku lepszą cenę za walutę niż w kantorze. Trzy lata temu. I to w jednym z tych, które stanowią tytuł wątku.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 12.02.2015 22:29

jara napisał(a):A w temacie: to kiedyś dostałem w banku lepszą cenę za walutę niż w kantorze. Trzy lata temu. I to w jednym z tych, które stanowią tytuł wątku.


Szkoda tylko, że było to tak dawno. :(

Możliwości widzę dwie, takiego stanu rzeczy. 8O

Albo pomroczność jasna prezesa tegoż banku. Ewentualnie pazerność właściciela kantoru. :papa:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.02.2015 22:32

lechocz napisał(a):Albo pomroczność jasna prezesa tegoż banku. Ewentualnie pazerność właściciela kantoru. :papa:


... i mój upór :lol:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 12.02.2015 23:02

jara napisał(a):
lechocz napisał(a):Albo pomroczność jasna prezesa tegoż banku. Ewentualnie pazerność właściciela kantoru. :papa:


... i mój upór :lol:


W takim razie proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje. :mrgreen: :papa:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.02.2015 23:07

lechocz napisał(a):
jara napisał(a):
lechocz napisał(a):Albo pomroczność jasna prezesa tegoż banku. Ewentualnie pazerność właściciela kantoru. :papa:


... i mój upór :lol:


W takim razie proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje. :mrgreen: :papa:


Dzięki.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.02.2015 23:11

Jara, też chcesz medal? :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.02.2015 23:12

Bocian napisał(a):Jara, też chcesz medal? :)


Nie, ja tylko kibicuję :lol:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 13.02.2015 01:44

sdolas napisał(a):
lechocz napisał(a):Nie widzisz, że gość chce z innych zrobić głupków, dowartościowując swoją "sprytną i zaradną" osobę? :papa:

Wiesz co .... zbyt "cinki" jestem by oceniać w tym temacie.
Też może ciut zboczę z tematu ... zawsze tłumaczę starszej córze jak leje młodszą ....jesteś starsza, to bądź mądrzejsza :D
Wy sobie niemal do oczu skaczecie, wcześniej pisałeś że kończysz a dajesz się dalej prowokować, warto?

Swojego zdania, nie zmieniam, jeśli się nie jest z branży finansowej jak kolega, to nie wszystkie warunki, regulaminy, kruczki, procenty, koszty ......... są jednoznaczne. Wówczas ma się takie zdanie jak my mamy, że banki nie da końca działają przejrzyście i fair. Ale czy to jest powód by się tak dać ponieść emocjom :smo:
( ikonka nie świadczy o orientacji :mrgreen: )
:papa:


Tylko słów kilka. .. Mi matka powtarzała "ustap glupszemu", a ja przez te wszystkie lata się tego nie nauczyłem. Odnośnie prowokowania... Prowokuje ten, którego prowokacja jest jedyną bronią, czy ten, który może coś w danym temacie powiedzieć z racji doświadczenia i znajomości tematu?

Odnośnie regulaminów... Niestety, część z nich to zapisy ustawowe, wiec ciężko mieć pretensje do banków, że takowe są. Część z nich jest pogmatwana. Trzeba wziąć poprawkę, iż czasem pewne rzeczy ciężko inaczej sformułować. Trzeba wziąć poprawkę, że klientami banków nie są tylko tacy ludzie, którzy nie rozumieją tych zapisów, ale również tacy, którzy tych zapisów wymagają, vide prawnicy. Każdemu nie dogodzisz, ale nie jest tak, że tworzy się je po to, aby kogoś "uwalic". Każdy regulamin powinien być przeczytany, a jeżeli klient czegoś nie rozumie, to powinien zapytać doradcę z banku. Jeżeli ten się miota, to zapytać dyrektora danego oddziału np.

Z drugiej strony, uwierzcie mi, regulaminy do kont i kart debetowychwnie zawierają nic strasznego. Jeżeli wiecie, jakie czynności będziecie wykonywać przez dane konto, czy kartę - wczytajcie się w TOiP. To jest dla Was najważniejsze.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 08.03.2015 11:32

Witajcie drodzy Cromaniacy [to mój pierwszy post]

Wybierając się po raz pierwszy do Chorwacji w tym roku między innymi rozpatruję różne opcje pozyskania lokalnej waluty i płacenia plastikiem. Mam właśnie rachunki i karty w BZ i mBank i ostatnio sporo negatywnego doświadczenia w płaceniu plastikiem za granicą, gdzie waluta lokalna jest inna jak EUR.

Do tego ostatnio nastąpiły znaczne zmiany w prowizjach banków w tym zakresie, część informacji przytaczam poniżej:

BZ
https://blog.bzwbk.pl/2014/07/przewalut ... -nimi-jest

mBank
debetówki Visa i Master
"1 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji."

kredytówki Visa i Master
"1. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami, których walutą rozliczeniową jest EUR: mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonywanych w EUR w wysokości 2% od wartości transakcji. W przypadku transakcji dokonywanych w walucie innej niż EUR lub PLN mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% od wartości transakcji.

W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami, których walutą rozliczeniową jest PLN: mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonywanych w EUR w wysokości 5% od wartości transakcji. W przypadku transakcji dokonywanych w walucie innej niż EUR lub PLN mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 6% od wartości transakcji."

Przykład

płaciłem za hotel Masterem kredytowym, gdzie walutą rozliczeniową jest EUR, walutą lokalną USD, przy ówczesnym kursie kantorowym 3,69 kurs końcowy po przeliczeniu złotówek na wyciągu i dolarów wyszedł mi 3,93! [2x spread kursowy + prowizja banku za przewalutowanie]

Szczerze mówiąc, skoro Kuna także wymusi dwukrotne przewalutowanie mam poważne wątpliwości, czy gdziekolwiek tam płacić kartą lub wyciągać gotówkę z bankomatu, bo kurs nie może wyjść lepszy jak wymieniając w dobrym kantorze.

Wszelkie uwagi na bazie konkretnych kwot i obciążenia w złotówkach na wyciągu mile widziane. Mile widziane także wskazanie jakiej konkretnie karty [bank i rodzaj] dotyczyła dana transakcja.

pozdrawiam serdecznie
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 08.03.2015 16:58

w mBanku 5 - 6% dotyczy kart debetowych Visa. MC ma 3% za przewalutowanie.
w eurobanku do konta prestige jest karta MC z 0% za przewalutowanie.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 08.03.2015 18:57

Niestety nie masz racji, przy kartach debetowych niezależnie od logo prowizja jest między 2 a 3%

"1 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji."

Za to niezależnie od logo, przy kartach kredytowych informacje w przypisie są następujące:

"1. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami, których walutą rozliczeniową jest EUR: mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonywanych w EUR w wysokości 2% od wartości transakcji. W przypadku transakcji dokonywanych w walucie innej niż EUR lub PLN mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% od wartości transakcji.

W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami, których walutą rozliczeniową jest PLN: mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji dokonywanych w EUR w wysokości 5% od wartości transakcji. W przypadku transakcji dokonywanych w walucie innej niż EUR lub PLN mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 6% od wartości transakcji. "
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 08.03.2015 19:11

polecam sprawdzić regulamin opłat i prowizji obowiązujący od 6 marca, a więc od piątku.
dla karty Visa payWave można w nim przeczytać: W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji. w mbanku walutą rozliczeniową kart Visa jest PLN.
dla MC pozostało euro i 3% za przewalutowanie
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 10.03.2015 13:20

A możesz podać linka? czy chodzi o klasyczną debetówkę, klasyczną kredytówkę czy coś w kolorze żółtym? bo to także różnica...

Ja tej informacji przy kartach nie widzę, wchodzę w ofertę indywidualną, karty i potem przeglądam poszczególne rodzaje i przypisy pod tabelkami z opłatami

coś takiego wygooglowałem w pdf-ie dla dawnych klientów Multi...

ale niestety jako nowicjusz nie mogę wkleić linka....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą BZ WBK i mBank - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone