Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą BZ WBK i mBank

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
route666
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) route666 » 19.08.2015 12:20

mozesz tą mapke wrzucić tutaj ,jakoś nie moge tego przeboleć 40 minut w plecy w korkach przez jakąś głupote
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 19.08.2015 12:26

route666 napisał(a):mozesz tą mapke wrzucić tutaj ,jakoś nie moge tego przeboleć 40 minut w plecy w korkach przez jakąś głupote


Tu jest trasa:
https://goo.gl/maps/VOF3r
yodasan
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) yodasan » 19.08.2015 12:42

Auriś napisał(a):płaciłem w lipcu kartą BZWBK (bankomatową, nie kredytową) i pomimo kosmicznej ceny z euro na które przeliczają kuny i prowizji za przewalutowanie to kuna i tak wychodziła po max 58 groszy, a w kantorze były po 60 gr. sprzedając euro zyskałbym może grosza na kunie. co kto lubi ja wole płacić kartą, i gotówki nie nosić przy sobie za duzo...



Miałem tak samo, w sierpniu przy opłacie kartą debetową Visa BZWBK dolicza 2.8% prowizji za przewalutowanie.
Dało to kurs kuny ok 0.59 zł.
Lamentu nie ma.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 19.08.2015 20:27

route666 napisał(a):wjebałem sie na maksa ,musiałem eurami płacic :(


Dodaj jeszcze, że przez to cały Twój wypoczynek poszedł w p...u. Człowieku, ogarnij się. To forum często czytają dzieciaki. Spróbuj swoją frustrację wyładować w inny sposób i w innym miejscu. Aha, na tym rozjeździe przed bramkami czasami tak się zdarza, ale głównie miłośnikom lewego pasa.
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 19.08.2015 21:46

numenius napisał(a):
route666 napisał(a):wjebałem sie na maksa ,musiałem eurami płacic :(


Dodaj jeszcze, że przez to cały Twój wypoczynek poszedł w p...u. Człowieku, ogarnij się. To forum często czytają dzieciaki. Spróbuj swoją frustrację wyładować w inny sposób i w innym miejscu. Aha, na tym rozjeździe przed bramkami czasami tak się zdarza, ale głównie miłośnikom lewego pasa.


Miałem napisać praktycznie to samo, ale byłeś szybszy :mrgreen:
Od pierwszego wyjazdu w 2011 dojeżdżając do Lucko jestem bardzo "prawicowy" i no problem :D
andrzej928
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej928 » 21.08.2015 10:23

Płaciłem karta w Chorwacji kwota do zapłaty wyszła 160 kun.
W pierwszym momencie po transakcji pobrało 91,80zł, jednak dzień lub dwa potem doszła opłata i wyszło 94,35zł, jako waluta rozliczeniowa zostało przyjęte euro czyli 21,26 EUR.
Wypłacane były też pieniądze z bankomatu i przy wypłacie pobierane jest 3% lub minimum 9zł danej transakcji.
Moim zdaniem w tych okolicznościach nie ma co bać się wypłaty z bankomatów ani płatności kartą.
Kuny w polce wymieniałem po 0,57zł.
seraf
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) seraf » 09.08.2018 13:50

Czy może ktoś płacił w Cro kartą kredytową Mastercard BZ WBK World, bo bank się chwali że za płatność tą kartą nie jest pobierana prowizja (standardowo 3%). Tylko że na stronie banku w tabeli kursów nie ma kun, więc co po jakim kursie przeliczają na PLN? Czy po kursie z Mastercard, bo takowy jest na stronie Mastercarda i jest bardzo dobry.
Ktoś miał jakieś doświadczenia z tą konkretnie kartą?
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 09.08.2018 14:17

seraf napisał(a):Czy może ktoś płacił w Cro kartą kredytową Mastercard BZ WBK World, bo bank się chwali że za płatność tą kartą nie jest pobierana prowizja (standardowo 3%). Tylko że na stronie banku w tabeli kursów nie ma kun, więc co po jakim kursie przeliczają na PLN? Czy po kursie z Mastercard, bo takowy jest na stronie Mastercarda i jest bardzo dobry.
Ktoś miał jakieś doświadczenia z tą konkretnie kartą?


Jest na forum Cro.pl odrębny temat dotyczący płatności kartami i jest on dosyć "żywy", a ten, poza Twoim i jeszcze jednym wpisem jest "autozahibernowany" od 2015r. W tamtym opisałem niedawno, jak wyglądają zasady płatności i rozliczeń kartą World Master Card wydana przez BZWBK. Jeżeli nie znajdziesz (a powinieneś bez problemu), to napisz do mnie.

Dobra, nie szukaj:

- ten bank przy tej karcie (zgodnie z tabela opłat i prowizji) nie pobiera prowizji za przewalutowanie po płatności za granicą. Takie przewalutowania są przeważnie dwa: np. z kuny na euro i z euro na złotówki. Tak odbywa się rozliczenie Twojej transakcji i rzeczywiście bank dotrzymuje tu warunków, nie pobiera żadnej prowizji (nie wszystkie karty kredytowe innych banków to mają, podobnie jak nie mają tego karty bankomatowe-te do konta). Ważne jednak, żeby z kartą kredytową (w tym przypadku Word Msater Card) nie wybierać gotówki z bankomatu, tylko nią płacić i nie będzie ani grosza żadnej prowizji.

- niestety, jest i minus, o którym bank nie wspomina. Zakupu euro do rozliczenia bank dokonuje po takiej cenie, jaka jest w danym dniu rozliczenia w banku, tzn. po takiej, gdybyś przyszedł do banku i chciał w okienku (jak w kantorze) kupić euro. To trochę drogo. Ten bank prowadzi równolegle elektroniczny kantor dla użytkowników ich kont (Kantor24 BZWBK) i tam ceny walut są przyzwoite. Niestety, bank do rozliczenia Twoich transakcji "kupi" u siebie euro jak po cenie z okienka bankowego, a nie taniej, jak w bakonwości elektronicznej w tym swoim Kantorze24.

Mimo tego kurs kuny w lipcu br. po rozliczeniu płatności kartą wyniósł mnie 60gr/1kn. Gdyby nie ta różnica kursu walut "kupowanych" przez BZWBK u siebie do rozliczenia, to byłoby bardzo dobrze, a tak jedynie jest nieźle.
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 09.08.2018 14:42

numenius napisał(a):
seraf napisał(a):Czy może ktoś płacił w Cro kartą kredytową Mastercard BZ WBK World, bo bank się chwali że za płatność tą kartą nie jest pobierana prowizja (standardowo 3%). Tylko że na stronie banku w tabeli kursów nie ma kun, więc co po jakim kursie przeliczają na PLN? Czy po kursie z Mastercard, bo takowy jest na stronie Mastercarda i jest bardzo dobry.
Ktoś miał jakieś doświadczenia z tą konkretnie kartą?


Jest na forum Cro.pl odrębny temat dotyczący płatności kartami i jest on dosyć "żywy", a ten, poza Twoim i jeszcze jednym wpisem jest "autozahibernowany" od 2015r. W tamtym opisałem niedawno, jak wyglądają zasady płatności i rozliczeń kartą World Master Card wydana przez BZWBK. Jeżeli nie znajdziesz (a powinieneś bez problemu), to napisz do mnie.

Dobra, nie szukaj:

- ten bank przy tej karcie (zgodnie z tabela opłat i prowizji) nie pobiera prowizji za przewalutowanie po płatności za granicą. Takie przewalutowania są przeważnie dwa: np. z kuny na euro i z euro na złotówki. Tak odbywa się rozliczenie Twojej transakcji i rzeczywiście bank dotrzymuje tu warunków, nie pobiera żadnej prowizji (nie wszystkie karty kredytowe innych banków to mają, podobnie jak nie mają tego karty bankomatowe-te do konta). Ważne jednak, żeby z kartą kredytową (w tym przypadku Word Msater Card) nie wybierać gotówki z bankomatu, tylko nią płacić i nie będzie ani grosza żadnej prowizji.

- niestety, jest i minus, o którym bank nie wspomina. Zakupu euro do rozliczenia bank dokonuje po takiej cenie, jaka jest w danym dniu rozliczenia w banku, tzn. po takiej, gdybyś przyszedł do banku i chciał w okienku (jak w kantorze) kupić euro. To trochę drogo. Ten bank prowadzi równolegle elektroniczny kantor dla użytkowników ich kont (Kantor24 BZWBK) i tam ceny walut są przyzwoite. Niestety, bank do rozliczenia Twoich transakcji "kupi" u siebie euro jak po cenie z okienka bankowego, a nie taniej, jak w bakonwości elektronicznej w tym swoim Kantorze24.

Mimo tego kurs kuny w lipcu br. po rozliczeniu płatności kartą wyniósł mnie 60gr/1kn. Gdyby nie ta różnica kursu walut "kupowanych" przez BZWBK u siebie do rozliczenia, to byłoby bardzo dobrze, a tak jedynie jest nieźle.



Ja w Chorwacji używam karty Visa Prestiż (do konta w PLN) i nie mam przewalutowania a kuna "wychodzi" mi po 0,58gr.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 22.08.2018 08:35

BZWBK pobiera 2.8% prowizji przy karcie Visa (mam karte Vip). W marcu użyłem jej w USA i pobrali mi dodatkowa kasę. Wcześniej kilka razy w innych krajach ja użyłem i było to samo. Poza tym w przypadku kun przewalutowanie jest podwójne HRK-EUR i EUR-PLN. Przy ich karcie Mastercard to się bardziej opłaca (mam kredytowa MC) bo takiej prowizji już nie ma. W obu przypadkach mam na mysli tylko transakcje bezgotówkowe.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 22.08.2018 12:54

biokd napisał(a):BZWBK pobiera 2.8% prowizji przy karcie Visa (mam karte Vip). W marcu użyłem jej w USA i pobrali mi dodatkowa kasę. Wcześniej kilka razy w innych krajach ja użyłem i było to samo. Poza tym w przypadku kun przewalutowanie jest podwójne HRK-EUR i EUR-PLN. Przy ich karcie Mastercard to się bardziej opłaca (mam kredytowa MC) bo takiej prowizji już nie ma. W obu przypadkach mam na mysli tylko transakcje bezgotówkowe.


Potrafisz rozróżnić Marster Card od Visa, czy dla Ciebie nie ma różnicy? Przy karcie kredytowej Master Card World z BZWBK nie ma ŻADNEJ prowizji za przewalutowania.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 22.08.2018 13:38

numenius napisał(a):
biokd napisał(a):BZWBK pobiera 2.8% prowizji przy karcie Visa (mam karte Vip). W marcu użyłem jej w USA i pobrali mi dodatkowa kasę. Wcześniej kilka razy w innych krajach ja użyłem i było to samo. Poza tym w przypadku kun przewalutowanie jest podwójne HRK-EUR i EUR-PLN. Przy ich karcie Mastercard to się bardziej opłaca (mam kredytowa MC) bo takiej prowizji już nie ma. W obu przypadkach mam na mysli tylko transakcje bezgotówkowe.


Potrafisz rozróżnić Marster Card od Visa, czy dla Ciebie nie ma różnicy? Przy karcie kredytowej Master Card World z BZWBK nie ma ŻADNEJ prowizji za przewalutowania.


Czytanie ze zrozumieniem się kłania:)
Gdzie ja napisałem że master card pobiera prowizję??
Napisałem że bardziej opłaca się przy master card bo prowizji nie ma (I taka mam kartę kredytową od BZWBK), prowizję BZWBK pobiera przy karcie Visa a np Getin Bank też przy karcie Visa takiej prowizji nie pobiera.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 22.08.2018 14:05

biokd napisał(a):
numenius napisał(a):
biokd napisał(a):BZWBK pobiera 2.8% prowizji przy karcie Visa (mam karte Vip). W marcu użyłem jej w USA i pobrali mi dodatkowa kasę. Wcześniej kilka razy w innych krajach ja użyłem i było to samo. Poza tym w przypadku kun przewalutowanie jest podwójne HRK-EUR i EUR-PLN. Przy ich karcie Mastercard to się bardziej opłaca (mam kredytowa MC) bo takiej prowizji już nie ma. W obu przypadkach mam na mysli tylko transakcje bezgotówkowe.


Potrafisz rozróżnić Marster Card od Visa, czy dla Ciebie nie ma różnicy? Przy karcie kredytowej Master Card World z BZWBK nie ma ŻADNEJ prowizji za przewalutowania.


Czytanie ze zrozumieniem się kłania:)
Gdzie ja napisałem że master card pobiera prowizję??
Napisałem że bardziej opłaca się przy master card bo prowizji nie ma (I taka mam kartę kredytową od BZWBK), prowizję BZWBK pobiera przy karcie Visa a np Getin Bank też przy karcie Visa takiej prowizji nie pobiera.


Użytkownik Seraf zapytał kilka wpisów wyżej o konkretną sprawę (kartę MC World BZ WBK) i o tym była dyskusja pod jego wpisem. Ty wychyliłeś się z Visa Prestiż. Jeżeli zatem sugerujesz, że mam problem z czytaniem ze zrozumieniem, to zacznij od siebie i zastanów się, czy nie masz problemu z samym czytaniem.
Już wszyscy na forum wiedzą, że masz kartę Prestiż, zatem proszę, nie odpisuj, koniec tej dyskusji.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 22.08.2018 14:48

Nie mam karty Prestiż to po pierwsze (nawet nie wiem że coś takiego jest w ofercie banku). O karcie Prestiż pisał yanek37.
Dwa to nie odnosiłem się do żadnego posta powyżej tylko napisałem o produktach BZWBK i o tym jak one działają u mnie a tam wyraznie napisałem o różnicy między Visa a Master Card. Także wyluzuj, zrelaksuj się, wakacje są:)
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą BZ WBK i mBank - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone