Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą BZ WBK i mBank

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.06.2015 22:17

KrisM napisał(a):
paulr napisał(a):Mi pani z infolini powiedziała ze mbank przelicza po kursie mc lub visa plus % za przewalutowanie 2 dla euro i 3 dla innych i to by pasowalo bo po ich kursie ciężko by było by Kuby poniżej 52 groszy z prowizję wychodzily

wszystko się zgadza;) jak dokonasz transakcji w euro to za przewalutowanie pobierają 2%, jak w innej walucie np. Kunach - 3%. ale nawet w tym co napisałeś nie wynika, że się sumują;-) bo się nie sumują

No tak tylko gdzie napisałem ze się sumują? Przecież cały czas pisałem ze jest tylko te przewalutowanie niewielkie ze wychodzi i tak korzystniej niż w kantorze kupić. :-)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 14.06.2015 19:07

sumują się, sumują :
Visa - 5,9 %
Master- 5% (2+3%) , chyba ze macie konto w euro - to 2%.
Chyba że wypacisz w euro.

Ale analizując wszystkie "kursy" kantorowe przy zakupie euro + potem kursy wymiany w Cro znów w kantorze - to chyba lepiej zapłacić plastikiem - i zapłacić te 5%.
Kursy bankowe są chyba korzystniejsze niż te "2 krotne przewalutowanie kantorowe"
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 14.06.2015 19:25

pawelli napisał(a):sumują się, sumują :
Visa - 5,9 %
Master- 5% (2+3%) , chyba ze macie konto w euro - to 2%.
Chyba że wypacisz w euro.

Ale analizując wszystkie "kursy" kantorowe przy zakupie euro + potem kursy wymiany w Cro znów w kantorze - to chyba lepiej zapłacić plastikiem - i zapłacić te 5%.
Kursy bankowe są chyba korzystniejsze niż te "2 krotne przewalutowanie kantorowe"

nie sumują! w regulaminie przecież to jest jasno zapisane. zresztą rozmawiałem z konsultantem z mBanku, by się upewnić i on stwierdził, że pobierają albo 2 albo 3 %. więc nie wprowadzaj proszę zamieszania
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 14.06.2015 21:45

pawelli napisał(a):
Ale analizując wszystkie "kursy" kantorowe przy zakupie euro + potem kursy wymiany w Cro znów w kantorze - to chyba lepiej zapłacić plastikiem - i zapłacić te 5%.
Kursy bankowe są chyba korzystniejsze niż te "2 krotne przewalutowanie kantorowe"


I tu się kolego mylisz... 0,54: 0,55 masz bez problemu i nie musisz się zastanawiać "czy się sumują czy nie sumują" :)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 15.06.2015 03:28

Sprzedając złotówki? W każdym pierwszym lepszym kantorze na miejscu i w każdej dziurze? bo w takim razie biorę złotówki na miejsce.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 15.06.2015 07:09

KrisM napisał(a):
pawelli napisał(a):sumują się, sumują :
Visa - 5,9 %
Master- 5% (2+3%) , chyba ze macie konto w euro - to 2%.
Chyba że wypacisz w euro.

Ale analizując wszystkie "kursy" kantorowe przy zakupie euro + potem kursy wymiany w Cro znów w kantorze - to chyba lepiej zapłacić plastikiem - i zapłacić te 5%.
Kursy bankowe są chyba korzystniejsze niż te "2 krotne przewalutowanie kantorowe"

nie sumują! w regulaminie przecież to jest jasno zapisane. zresztą rozmawiałem z konsultantem z mBanku, by się upewnić i on stwierdził, że pobierają albo 2 albo 3 %. więc nie wprowadzaj proszę zamieszania



rozmawiałem z 3 konsultantami mbanku .....
- 1 konsulatant powiedział że się nie sumują
- 2 konsultantów powiedziało że się sumują
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 15.06.2015 13:13

pawelli napisał(a):rozmawiałem z 3 konsultantami mbanku .....
- 1 konsulatant powiedział że się nie sumują
- 2 konsultantów powiedziało że się sumują

właśnie po raz 2 sprawdzałem to konsultując się na czacie z "expertami" mBanku. I ku mojemu zaskoczeniu Pani również na początku stwierdziła, że prowizje się sumują. nie dałem za wygraną i prosiłem by mi wskazała punkt w regulaminie, z którego jasno to wynika. w końcu stwierdziła, że popełniła błąd i że ja mam rację. ale, że chciałem od niej jasnej deklaracji czy się sumują czy nie, przełączyła mnie do innej pani, która mi napisała, że na 100% prowizje się nie sumują.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 15.06.2015 13:37

No to dobra wiadomość.
Choć te rozbieżne opinie mogą świadczyć o lekkim niedouczeniu pracowników infolinii


choć w punkcie "opłaty i prowizje" jest napisane:

1 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karta-do-ekonta/

i można to interpretować w dwojaki sposób. Troszkę jest to niefortunnie sformułowane
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2015 18:11

1 W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki,
dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.

To dotyczy Master, ale już nie wiem , o którym konkretnie koncie piszecie.

12. Prowizja od wypłat gotówki w bankomatach za granicą -

eKonto
mobilne eKonto eKonto dla
młodych 3%, min. 9,00 zł
-------------------
mKonto 5,00 zł
Multi

-------------------

mKonto
Aquarius 0 zł

mKonto
Aquarius
Intensive 0 zł

eKonto
mobilne
plus 0 zł
Ostatnio edytowano 16.06.2015 08:21 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 15.06.2015 18:30

pawelli napisał(a):No to dobra wiadomość.
Choć te rozbieżne opinie mogą świadczyć o lekkim niedouczeniu pracowników infolinii

zgadza się i to jest przerażające
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2015 18:31

Do tego dochodzą miesięczne opłaty za karty.
W moim przypadku m-bank pójdzie raczej precz.
T-mobile ma karty/konta walutowe Master płatne 10 zł przy wydaniu i potem bezpłatne.
Karta/konto w E na tranzyty, Włochy.
Karta/konto w $ do Chorwacji.
Ale to tak na szybko, bo trzeba się wczytać.
Ostatnio edytowano 16.06.2015 08:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 15.06.2015 18:51

Ja otoworzyłem konto mobilne w pekao (w walucie EU) do tego karta.

w Chorwacji z bankomatów Zagrebacka banka wypłacać mogę bez prowizji.

koszt to prowadzenie konta 0,99E + kosz karty 1,5E.

Po powrocie konto do likwidacji
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 16.06.2015 01:58

pawelli napisał(a):i można to interpretować w dwojaki sposób. Troszkę jest to niefortunnie sformułowane


moim zdaniem sformułowanie jest celowe, a prowizje sumują się i pisałem o tym już jakiś czas temu, bo to dwie różne pozycje naliczane z innego tytułu, specjalnie oczywiście...
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 16.06.2015 07:09

Najlepiej zrobić test - wypłacić visą i mastercard ta samą kwotę w bankomacie w cro i sprawdzić jak rozliczyli te transakcje. ;-)


ps.
Pamietam też że pewnego roku wypłacalismy koledze kasę w mbanku bo w ing mieli masakryczne prowizje
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 16.06.2015 10:29

Tytusdj napisał(a):Sprzedając złotówki? W każdym pierwszym lepszym kantorze na miejscu i w każdej dziurze? bo w takim razie biorę złotówki na miejsce.

Miałem nie odpisywać, ąle widzę że troszkę się czepiasz :) . Przeczytaj uważnie post wyżej nad Twoim wpisem. Gdzie tam jest napisane o wymianie złotówek? Jest tam mowa o zakupie euro i wymianie na kuny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą BZ WBK i mBank - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone