Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą BZ WBK i mBank

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2015 09:34

capricornus napisał(a):trzeba znaleźć takie, gdzie nie ma prowizji, a przewalutowanie masz w każdym przypadku zostaje tylko aby zrobić tak aby było ich jak najmniej

problem w tym, że takich nie ma;-) i zakładanie konta walutowego na wyjazd do Chorwacji jest nieopłacalne i mija się z celem. no chyba, że ktoś czuje się lepiej jak sam sobie kupi taniej Euro. ale zysku i tak nie będzie miał. :)
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 10.04.2015 09:37

KrisM napisał(a):
capricornus napisał(a):trzeba znaleźć takie, gdzie nie ma prowizji, a przewalutowanie masz w każdym przypadku zostaje tylko aby zrobić tak aby było ich jak najmniej

problem w tym, że takich nie ma;-) i zakładanie konta walutowego na wyjazd do Chorwacji jest nieopłacalne i mija się z celem.


KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2015 09:49

nie wierzę;-) podaj przykład :D
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 10.04.2015 10:56

KrisM napisał(a):nie wierzę;-) podaj przykład :D


przewalutowania-t47717.html

poczytaj ten temat, niestety najpierw został zamknięty a następnie wydzielony i przeniesiony do HP :D

jak widać wyżej jest to jedna z opcji trzeba tylko się przekonać do dodatkowego konta i nie wiązać tylko z jednym bankiem
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2015 11:14

capricornus napisał(a):
KrisM napisał(a):nie wierzę;-) podaj przykład :D


przewalutowania-t47717.html

poczytaj ten temat, niestety najpierw został zamknięty a następnie wydzielony i przeniesiony do HP :D

jak widać wyżej jest to jedna z opcji trzeba tylko się przekonać do dodatkowego konta i nie wiązać tylko z jednym bankiem

tylko pytanie o po co komu 2 konta walutowe, jeśli raz w roku wyjeżdża do Cro. sam w wątku co mi podałeś piszesz, że do płacenia. bo wyciąganie kasy się nie opłaca. a jak Ci się zdarzy sytuacja gdy musisz wypłacić?
z drugiej strony większość z nas za apartament wiezie euro kupione w kantorze. zostaje tylko płacenie na miejscu kartą - w restauracjach czy za zakupy. za lody lub atrakcje dla dzieci, owoce na straganie, itp. kartą już nie zapłacisz. tutaj potrzebna już gotówka.
ile zaoszczędzisz mając konto złotówkowe, w euro i dolarach? gra nie warta świeczki.
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 10.04.2015 11:20

najpierw piszesz, że nie ma a teraz piszesz, że po co komu :D temat jest o płatnościach kartą a nie wożeniu gotówki jak nie opłaca się wyciąganie?? chodzi tylko o to, ze w jednej z wersji masz każde następne podjęcie gotówki płatne i tyle, a na wczoraj kurs Euro 4.03 to można policzyć ile przy wczorajszym przewalutowaniu

a no i ja jeszcze robię też zakupy za granicą
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2015 11:25

capricornus napisał(a):najpierw piszesz, że nie ma a teraz piszesz, że po co komu :D temat jest o płatnościach kartą a nie wożeniu gotówki jak nie opłaca się wyciąganie?? chodzi tylko o to, ze w jednej z wersji masz każde następne podjęcie gotówki płatne i tyle, a na wczoraj kurs Euro 4.03 to można policzyć ile przy wczorajszym przewalutowaniu

no bo nie ma jednego idealnego produktu . po co komu konto skoro nie opłaca się wypłacać?
ok pierwszy bezpłatny, a więc wypłacę raz bo za darmo i potem będę trzymał kuny w portfelu;-)

policz sobie ile zaoszczędzisz i daj nam znać po wakacjach

P.S. masz rację, inni nie robią zakupów;-)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 16.05.2015 14:20

Info dla klientów BZ WBK :

Istnieje promocja, która włącza się poprzez kontakt z CC, polegająca na zniesieniu prowizji za przewalutowanie na jeden miesiąc. Można zadzwonić i takie cosik sobie ustawić.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 16.05.2015 21:43

Ja nie rozumiem po co wogóle zawracać sobie głowę z kartą przewalutowaniem itp a awsze wymieniam w kantorze kartę biorę jedynie by płacić na autostradzie dokładnie węzeł lucko w celu uniknięcia korków i w razie czego nagły wypadek że kasy braknie.Po za tymi przypadkami moim zdaniem są róznice niewielkie a czasem na niekorzyść płacenia kartą.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 16.05.2015 21:55

Andrzej3777 napisał(a):Ja nie rozumiem po co wogóle zawracać sobie głowę z kartą przewalutowaniem itp a awsze wymieniam w kantorze kartę biorę jedynie by płacić na autostradzie dokładnie węzeł lucko w celu uniknięcia korków i w razie czego nagły wypadek że kasy braknie.Po za tymi przypadkami moim zdaniem są róznice niewielkie a czasem na niekorzyść płacenia kartą.


Po to, żeby nie zawracać sobie głowy gotówką :lol:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 16.05.2015 22:51

jara napisał(a):
Andrzej3777 napisał(a):Ja nie rozumiem po co wogóle zawracać sobie głowę z kartą przewalutowaniem itp a awsze wymieniam w kantorze kartę biorę jedynie by płacić na autostradzie dokładnie węzeł lucko w celu uniknięcia korków i w razie czego nagły wypadek że kasy braknie.Po za tymi przypadkami moim zdaniem są róznice niewielkie a czasem na niekorzyść płacenia kartą.


Po to, żeby nie zawracać sobie głowy gotówką :lol:

No tylko zawracanie głowy co do płacenia i obliczania płacenia kartą jak dla mnie jest bardziej skomplikowane oczywiśćie kazdego indiwidualna sprawa i decyzja :D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 16.05.2015 23:19

Andrzej3777 napisał(a):
jara napisał(a):
Andrzej3777 napisał(a):Ja nie rozumiem po co wogóle zawracać sobie głowę z kartą przewalutowaniem itp a awsze wymieniam w kantorze kartę biorę jedynie by płacić na autostradzie dokładnie węzeł lucko w celu uniknięcia korków i w razie czego nagły wypadek że kasy braknie.Po za tymi przypadkami moim zdaniem są róznice niewielkie a czasem na niekorzyść płacenia kartą.


Po to, żeby nie zawracać sobie głowy gotówką :lol:

No tylko zawracanie głowy co do płacenia i obliczania płacenia kartą jak dla mnie jest bardziej skomplikowane oczywiśćie kazdego indiwidualna sprawa i decyzja :D


A to tak, zgadza się. Widać, każdy chce udowodnić, że jego opcja jest najlepsza. :lol:
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 10.06.2015 03:29

Pogubilem się :D to jak to w końcu jest z tymi kartami w embanku? Mam Ekonto (czyli chyba zwykle debetowki) i do niego dwie karty : visa paywave i master card.
Acilem już kilka razy na aliexpress( chińskie allegro ) i nie było problemów i jakoś wielkich kursów.

Jak to w skrócie wygląda z tym mbankiem? Która karta lepsza ? Nie chcę się z gotówka bujac... Karty są wygodne :roll:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 10.06.2015 09:10

Zadzwoń na mLinię i zapytaj, jaką prowizję zapłacisz płacąc każdą kartą, i jakie kursy będą stosowane przy przeliczeniach, kiedy będzie to kurs banku a kiedy visa lub master, co do zasady skoro Kuny nie ma w tabeli kursów mBanku powinny być to kursy "karciane", ale lepiej się upewnić.

Dla debetówek mBank by obejść kursy karciane wprowadził jako walutę rozliczeniową PLN, sam przelicza podobno i do tego wali 5,9% prowizji. Ja już płaciłem kartami ostatnio i wiem, że zabiorę gotówkę, bo jakkolwiek za autostradę wygodniej jest płacić kartą, ale za wszystko inne zapłacę gotówką by nie stracić za wiele.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.06.2015 15:15

ufon73 napisał(a):Pogubilem się :D to jak to w końcu jest z tymi kartami w embanku? Mam Ekonto (czyli chyba zwykle debetowki) i do niego dwie karty : visa paywave i master card.
Acilem już kilka razy na aliexpress( chińskie allegro ) i nie było problemów i jakoś wielkich kursów.

Jak to w skrócie wygląda z tym mbankiem? Która karta lepsza ? Nie chcę się z gotówka bujac... Karty są wygodne :roll:

w mbanku walutą rozliczeniową dla Visy jest PLN. z kun przeliczają Ci od razu na PLN ale pobierają 6% prowizji.
MasterCard - powinieneś mieć walutę rozliczeniową Euro. jeśli masz zwykłe ekonto to także dochodzi prowizja 3%, ale masz podwójne przewalutowanie. najpierw z kun na euro po kursie MasterCard, a potem euro na złotówki po kursie sprzedaży mBanku;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą BZ WBK i mBank - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone