Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą BZ WBK i mBank

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 15.03.2015 00:42

sdolas napisał(a):
MRK napisał(a):....Zaletą posiadania kilku kont jest to, że zawsze któryś w czymś jest tańszy :-).

Tylko kilka kont i na każdym minimum wpłaty kilka kilo zł to trzeba by zarabiać jak .... Lewandowski :roll:


Jak pisałem kiedyś... Mam trzy i za żadne nie płacę. Bez wymogów określonych wpływów, ale wszędzie oczywiście było to wyklocone, tudzież jakieś inne warunki są spełniane. A ponadto... W "normalnych" bankach opłata nie jest jakaś zabójcza (parę zł). Do przeżycia... Zresztą... Banki jakiś czas temu popelnily błąd, rozdajac konta za darmo. Ja to traktuję jako usługę, wiec gdyby mi przyszło płacić kilka złotych, to szumu nie robilbym... No ale... To ja:-) .
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.03.2015 16:06

Zgodnie z informacjami z infolinii nie uległy zmianie opłaty przy płatnościach kartą MC
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 15.03.2015 17:22

no zgadza się, pisałem o tym wcześniej, że dla MC pozostało 3% za przewalutowanie
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 05.04.2015 21:53

KrisM napisał(a):od strony 16 są karty;-)


ciekawe, czy to należy czytać łącznie:

pkt 12. Prowizja od wypłat gotówki w bankomatach za granicą: 3%, min. 9,00 zł[przypis 1]

[1]W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji.

czyli 3+5,9%??? 8O

tak czy inaczej to nie może się opłacać...
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 06.04.2015 21:43

to zależy jakie masz konto. ja mam wypłaty bez prowizji. ale i tak dla mnie prowizja za przewalutowanie, czyli przeliczenie przez komputer to zdzierstwo. dlatego zmieniłem bank i konto :D
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 08.04.2015 16:38

Mam zwykłe ekonto, więc raczej prowizje za wypłaty za granicą mam mimo złotej debetowej MC. Poza tym, karta eurowa jest tylko jedna Visa.

Na co zmieniłeś? Ja generalnie sporo korzystam z karty za granicą i szukam rozsądnej alternatywy dla gotówki bo te ostatnie zmiany w prowizjach są zabójcze.
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 08.04.2015 16:46

do płacenia raczej karta do konta walutowego, chyba wychodzi najtaniej
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 09.04.2015 09:45

no to opcja jest jedna, visa euro... bo krajowa debetówka teraz to 5,9% prowizji co najmniej...
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 09.04.2015 19:09

Tytusdj napisał(a):Na co zmieniłeś? Ja generalnie sporo korzystam z karty za granicą i szukam rozsądnej alternatywy dla gotówki bo te ostatnie zmiany w prowizjach są zabójcze.

Eurobank konto prestige z kartą MC
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 09.04.2015 19:12

KrisM napisał(a):
Tytusdj napisał(a):Na co zmieniłeś? Ja generalnie sporo korzystam z karty za granicą i szukam rozsądnej alternatywy dla gotówki bo te ostatnie zmiany w prowizjach są zabójcze.

Eurobank konto prestige z kartą MC


walutowa karta czy w zł?? jak wygląda przewalutowanie i koszty z tym związane?
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 09.04.2015 19:18

konto normalne osobiste złotowe, karta rozliczana w euro. wypłata i przewalutowanie 0%. kurs sprzedaży euro niższy niż w mBanku. na dzień dzisiejszy i mam nadzieję, że do wakacji się to nie zmieni :D
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 09.04.2015 19:42

KrisM napisał(a):konto normalne osobiste złotowe, karta rozliczana w euro. wypłata i przewalutowanie 0%. kurs sprzedaży euro niższy niż w mBanku. na dzień dzisiejszy i mam nadzieję, że do wakacji się to nie zmieni :D


no to szału nie ma
Kuna - Euro (po cenie MC) Euro - PL po cenie banku i teraz w Eurobanku Euro 4.11zł (dzisiaj kupowałem Euro po 4.03)
czyli masz dwa przewalutowania
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 09.04.2015 19:52

capricornus napisał(a):
no to szału nie ma
Kuna - Euro (po cenie MC) Euro - PL po cenie banku i teraz w Eurobanku Euro 4.11zł (dzisiaj kupowałem Euro po 4.03)
czyli masz dwa przewalutowania

nigdzie nie ma szału;-) ale jest taniej niż w mBanku.
a moim zdaniem konto walutowe - jest opcją, ale dla ludzi często wyjeżdżających za granicę.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 09.04.2015 22:33

KrisM napisał(a):a moim zdaniem konto walutowe - jest opcją, ale dla ludzi często wyjeżdżających za granicę.


Święte słowa, mam ich parę. Ale co z tego, skoro zaczęli tak rąbać na prowizjach, że przestaje się to opłacać???

Jak w grę wchodzi przewalutowanie to robią się schody... Jak jeździsz tylko do euro, funto czy dolarolandu to jest git, ale poza tymi rejonami kicha...
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 09.04.2015 22:36

trzeba znaleźć takie, gdzie nie ma prowizji, a przewalutowanie masz w każdym przypadku zostaje tylko aby zrobić tak aby było ich jak najmniej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą BZ WBK i mBank - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone