Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plany na przyszły sezon

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 17.11.2009 11:25

zastanów się jeszcze nad 520s Garmina,
nie wiele droższy ale z większym monitorem.
Chociaż, ten 421 - jest z nowszym i szybszym procesorem......
a 525S z jeszcze większym monitorem - ale nie wiem z jaka
jednostką obliczeniową.......

ech.......i bądż tu mądry...




pzdr.samart
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 17.11.2009 16:14

Zapoznałem się z opisem w linku który zamieściłeś i nigdzie nie przeczytałem, że ten ploter posiada wbudowaną echosondę, to też tylko chrtplotter z możliwością rozbudowy....Jeśli urządzenie wyposażone jest w echosondę, dodatkowo w widoku tym wyświetlić można stożek symbolizujący wiązkę emitowaną przez przetwornik, a także nałożyć na mapę dane pochodzące z echosondy.
Wybierając w menu głównym opcję Sonar, użytkownik otrzymuje dostęp do grupy funkcji powiązanych z echosondą. W przypadku urządzeń, które nie posiadają wbudowanej echosondy (jak np. GPSmap 421), możliwe jest wykorzystanie zewnętrznego modułu echosondy dołączonego do urządzenia, lub też wykorzystanie danych pochodzących z innego urządzenia tego typu z wbudowaną echosondą, połączonych ze sobą siecią CANet. W obu wypadkach, na ekranie GPSMap 421, użytkownik otrzymuje dostęp do w pełni funkcjonalnej echosondy. Możliwe jest zatem wyświetlanie warunków podwodnych, powiększanie obrazu echosondy, podział ekranu pomiędzy emitowane przez przetwornik wiązki, czy też podział pomiędzy obraz w naturalnych wymiarach oraz obraz powiększony. ... Jesli możesz to przeczytaj opis bardziej uważnie.
Pozdrav Jacek
Ostatnio edytowano 17.11.2009 16:19 przez jacek_katowice, łącznie edytowano 1 raz
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 17.11.2009 16:16

Samart, testowałem tego Garmina jak i Raymarine'a i sprzet Furuno. Z tego wszystkiego wybrałem to co opisałem w poście powyżej, i jak już pisałem jestem bardzo zadowolony, powiem więcej kolega który zakupił model Garmina, w grudniu będzie go wymieniał na urządzenia które posiadam.
pozdrav Jacek
rycerzyk1970
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rycerzyk1970 » 17.11.2009 18:49

Jacek, może nie czytałem zbyt dokładnie a może brakuje mi doświadczenia w rozszyfrowywaniu tych urządzeń, ale wgłębiając się w ofertę sklepu:
http://www.ontech.pl/cat-pol-1214554074 ... rskie.html
są tam 3 urządzenia o podobnych nazwach
1. GPSmap 421 Sounder (bez przetw)
2. GPSmap 421 Sounder
3. GPSmap 421
w różnych cenach.
Ja to zrozumiałem tak:
3. - brak możliwości podłączenia przetwornika - sam chartploter
2. - urządzenie kompletne chartploter z opcją echosondy + przetwornik
1. - urządzenie chartploter z opcją echosondy bez przetwornika

jutro zadzwonię do sklepu i to potwierdzę , lub wyprowadzę się z błędu
pzdr.
Maciek

PS.: nie chcę się sprzeczać ani polemizować ja poprostu się uczę.
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 17.11.2009 20:34

Maciek
z opisu tych urządzeń nic nie mogę wywnioskować. Pewne natomiast jest to, że do każdego chartplottera można podłączyć przetwornik wraz z echosondą. Tak jak piszesz, celem dogłębnego zbadania tematu będziesz musiał zadzwonić do sklepu lub do przedstawiciela.
Pozdrawiam Jacek
Ps. w modelu który testowałem przetwornik i moduł echosondy były instalowane osobno.
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 17.11.2009 20:46

jacek_katowice napisał(a):Samart, testowałem tego Garmina jak i Raymarine'a i sprzet Furuno. Z tego wszystkiego wybrałem to co opisałem w poście powyżej, i jak już pisałem jestem bardzo zadowolony, powiem więcej kolega który zakupił model Garmina, w grudniu będzie go wymieniał na urządzenia które posiadam.
pozdrav Jacek


@Jacek_Katowice
A jaki kolega miał model Garmina, z jakimi mapami
i co z nim jest nie tak ?
Podziel się wrażeniami z testów tych trzech urządzeń, co Ci nie odpowiadało
i dla czego wybrałeś własnie Chartploter Horizon'a

pzdr.samart
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 17.11.2009 23:44

Samart
nie odpowiem Ci na pytanie odnośnie Garmina od kolegi, po prostu nie pamiętam, a być może nie przywiązywałem do tego szczególnej uwagi. W testowanym przeze mnie modelu po pierwsze i najważniesze, w założonym przedziale cenowym nie odpowiadała mi wielkość ekranu.
pozostałe modele które oglądałem to furuno oraz simrad. Furuno bardzo ładny sprzęt, ale moim zdaniem robiony na trochę większe jednostki. Pozostał Simrad oraz Standard Horizon. Pod względem funkcjonalności bardzo podobne urządzenia i co dla mnie najważniejsze posiadają tzw. miękkie przyciski z możliwością przypisania do nich konkretnych poleceń, co bardzo ułatwia obsługę, szczególnie w trakcie pływania. Do obydwóch urządzeń można podłaczyć takie same urządzenia peryferyjne tzn: echosondę, AIS, radar, NAVTEX, w Standard Horizon dodatkowo można podłączyć kamerę z możliwością nagrywania, jescze tego nie robiłem, ale w nadchodzącym sezonie z pewnością taką do zdjęć podwodnych zainstaluję. Tak jak do każdego plottera możesz podłąc zyć radio VHF z funkcją DSC. Chodziło mi po głowie radio firmy Icom model 601 lub 603, ale patrzyłem także na względy finansowe. przeglądając internet znalazłem radio właśnie produkcji Standard Horizon będące wierną kopią Icom'a lecz za znacznie mniejsze pieniądze. tak więc ostateczna decyzja to zakup chartplottera wraz z radiem VHF z DSC, echosondą, NAVTEXEM i systemem AIS właśnie z firmy Standard Horizon. Na dzień dzisiejszy pozostał do zakupu tylko radar, ale to w najbliższym 2010 r, taki spóźniony prezent pod choinkę ha, ha.
I jeszcze jedno - standard horizon to nic innego jak YEASU. Trochę się rozpisałem, ale wiem że wybór sprzętu jest bardzo trudny, u mnie trwało to prawie 12 miesięcy. Gdyby co służę radą.
Pozdrawiam Jacek
rycerzyk1970
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rycerzyk1970 » 18.11.2009 15:38

jacek_katowice napisał(a):Maciek
z opisu tych urządzeń nic nie mogę wywnioskować. Pewne natomiast jest to, że do każdego chartplottera można podłączyć przetwornik wraz z echosondą. Tak jak piszesz, celem dogłębnego zbadania tematu będziesz musiał zadzwonić do sklepu lub do przedstawiciela.
Pozdrawiam Jacek
Ps. w modelu który testowałem przetwornik i moduł echosondy były instalowane osobno.


Dzwoniłem dzisiej do sklepu i potwierdzono "moje podejżenia" donośnie poszczegolnych urzadzeń jakie podałem w poprzednim poście.

Koledzy czy mógłby ktoś podać miejsce gdzie jest wyszczególnione wyposażenie konieczne takiego małego rib-a (4,70m + 40KM) lub wypisać je? Z góry dzięki.
pzdr. Maciek
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 18.11.2009 16:56

o jakie konieczne wyposażenie Ci chodzi ?
Czy o podstawowe wyposażenie RIB-a do pływania po wodach CRO ?
Czy masz jeszcze coś innego na myśli ? :-)
- czyli jakieś inne wyposażenie :oops:

pzdr.samart
rycerzyk1970
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rycerzyk1970 » 18.11.2009 18:57

Chadzi mi o podstawowe wyposażenie RIB-a do pływania po wodach CRO ale jestem otwarty na wszystkie sugestie. :wink:
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 18.11.2009 19:02

Rycerzyk1970
jeżeli chodzi Ci o wyposażenie jakiego życzą sobie na wodach Cro, to przestudiuj tzw. ósemki Czyli 808 portów i zatok przewodnik żeglarski po Adriatyku. Jak znajdę to Ci przepiszę.
rycerzyk1970
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rycerzyk1970 » 18.11.2009 19:22

jacek_katowice napisał(a):Rycerzyk1970
jeżeli chodzi Ci o wyposażenie jakiego życzą sobie na wodach Cro, to przestudiuj tzw. ósemki Czyli 808 portów i zatok przewodnik żeglarski po Adriatyku. Jak znajdę to Ci przepiszę.


Kupię napewno to wydawnictwo bo poraz kolejny widzę że jest to podstawa do pływania po CRO.
ja znalazłem cośtakiego:
Wyposarzenie:
łodz motorowa 5-7m przeznaczona do celow turysticznych,

1.kotwica z lina, liny cumownicze
2.miejsce cumowania na łodzy
3.rezerwowa mozliwosć sterowania
4.pompa albo recznie pompowanie wody z łodzy
5.wiosła albo rezerwowy silnik
6.swiatło nawigacijne
7.siekiera, gasnica
8.apteczka pierwszej pomocy
9.komplet narzedzia
10.bransoletka, retrowizor - tylko dla glisery
11.latarka
12.naczynie do zbierania brudnego oleju


dzieki Jacek!
pozdr.
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 20.11.2009 09:53

Tytułem uzupełnienia.......

01 - Kamizelki ratownicze - asekuracyjne po 1 dla każdego członka załogi
02 - Koło ratunkowe lub podkowa z liną
--------------------------------------------------------------------
1.kotwica z lina, liny cumownicze
2.miejsce cumowania na łodzy
3.rezerwowa mozliwosć sterowania
4.pompa albo recznie pompowanie wody z łodzy
5.wiosła albo rezerwowy silnik
6.swiatło nawigacijne
7.siekiera, gasnica
8.apteczka pierwszej pomocy
9.komplet narzedzia
10.bransoletka, retrowizor - tylko dla glisery
11.latarka
12.naczynie do zbierania brudnego oleju
------------------------------------------------------------------------
13. Bosak - bardzo pomocny !!!
14 Płyn do naczyń Ludwik - neutralizuje na wodzie plamy po benzynie :-(
15. Po 2 litry wody słodkiej na osobę

pzdr.samart
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 20.11.2009 10:29

Powyżej wypisaliście chyba wyposażenie na turystyczną łódź kabinową (sztywniaka) ......

Po co zabierać na RIBa (który nie ma tyle miejsca na "toboły") siekierę :)
Koło ratunkowe chyba też zajmie za dużo miejsca (porządne kapoki RATUNKOWE wystarczą).
Pompa chyba też się nie przyda - wystarczy prosty (ale pojemny) czerpak.
Fajnie brzmi "komplet" narzędzi - czyli co (np komputer do diagnozowania silnika)?
Co to jest bransoletka (w temacie wyposażenia łodzi) , retrowizor i glisery ?

Ta lista wyposażenia jest chyba przeklejona z jakiegoś automatycznego tłumacza, który w dodatku robi błędy ortograficzne :oops: .............

Na pewno trzeba dodatkowo dopisać:
- środki wzywania pomocy - radio, naładowana komórka (w wodoszczelnym etui), gwizdek i jakieś pirotechniczne (race)
- zdrowy rozsądek :idea:
rycerzyk1970
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rycerzyk1970 » 20.11.2009 11:04

mottom napisał(a):Ta lista wyposażenia jest chyba przeklejona z jakiegoś automatycznego tłumacza, który w dodatku robi błędy ortograficzne :oops: .............

:idea:


Tą liste znalazłem kiedyś na jakimś forum (możliwe że na tym) zdaje mi się (o ile pamiętam), że pisał o tym ktoś doświadczony (jest skopiowana dlatego z błędami). Siekiera może być zbędna, ale co zrobić jeżeli przepisy tak mówią i kontrola zażąda?

Zadałem to pytanie ponieważ "buduję" dopiero pływadełko i nie wiem w co je wyposażyć.

PS. bez zdrowego rozsądku nie powinno się nawet wchodzić do wody, nie mówiąc o pływaniu :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone