Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan wycieczki Istria + Krk

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pacholekck
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.05.2014
Plan wycieczki Istria + Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) pacholekck » 23.05.2014 10:47

Cześć, to mój pierwszy post na forum, ale sporo już czytałem.
Planujemy wybrać się w dwie pary samochodem do Chorwacji. Zależy nam na ładnych widokach, żeby w danej miejscowości w nocy/wieczorami "coś" się działo, i żeby było "po kosztach". Jesteśmy studentami. Cel to 60% plażowanie i 40% zwiedzanie.
Wstępnie ułożyłem taki plan wycieczki i proszę Was o opinie/porady/korekty. Sorry za język, ale pisałem to dla znajomych, z którymi jadę.

CHORWACJA RABAC + WYSPA KRK

I. PLAN WYCIECZKI
1. NIEDZIELA 27.07.2014
Wyjazd z Kielc około godziny 20.
2. PONIEDZIAŁEK 28.07.2014
Przyjazd do Rabac około 8:00 i ogarnięcie kwater
Cały dzień w Rabac
3. WTOREK 29.07.2014
Cały dzień w Rabac
4. ŚRODA 30.07.2014
Wycieczka na wyspę Krk. Jedziemy drogami bezpłatnymi, wzdłuż wybrzeża, więc zakładam, że widoki będą spoko. 111km około 2h. Wyjedziemy po 7 to dojedziemy przed 10 do miejscowości Krk.
Tam możemy się przejść po miasteczku itp., na chwile na plaże?. Generalnie jakieś 2-3 godzinki i jedziemy dalej do miejscowości Baska.
Mamy tam 20km około 25 minut. W Basce podobno jest jedna z najładniejszych plaż w Chorwacji. Zwiedzimy miasteczko, zjemy jakiś obiad, na chwilę na plaże i jedziemy do miejscowości Stara Baska.
Do Starej Baski mamy 28km około 35 minut. Stara Baska to bardzo mała miejscowość i tam warto jechać na plaże. Podobno są jakieś dzikie plaże, że jak się ma farta to można być samemu na plaży. Tam można chwile dłużej posiedzieć nad morzem. W Starej Basce fajnie by było być koło 16-17 i posiedzieć może do 20. Potem powrót do Rabac. 132km około 2h 15 minut, czyli po 22 byśmy wrócili.
5. CZWARTEK 31.07.2014
Wycieczka po płw. Istria. Np. miejscowości: Medulin, Premantura, Pula, Rovinj, może Porec. Jeszcze do poczytania i zdecydowania co gdzie zwiedzać.
6. PIĄTEK 1.08.2014
Cały dzień w Rabac
7. SOBOTA 2.08.2014
Wycieczka na takie jeziorko z wodospadem (nie chodzi mi o Sopot), był tam mój brat i mi polecił, pokazał jak dojechać. Jest to obok miejscowości Pazin, więc przy okazji zwiedzanie Pazinu. Mamy tam około 40km i jedzie się około 50 minut omijając autostrady. Myślę że spokojnie można tam spędzić cały dzień, ewentualnie wrócić koło 17, ogarnąć się i wieczorem na miasto w Rabac.
8. NIEDZIELA 3.08.2014
Cały dzień w Rabac.
9. PONIEDZIAŁEK 4.08.2014
Wyjazd z Rabac około 9. Przejazd do Zagrzebia około 2 godziny 45 minut. Zwiedzanie Zagrzebia, jakiś obiad. Wyjazd w kierunku Polski około 16. Około 20 będziemy przejeżdżać przez Wiedeń, więc można się zatrzymać i pozwiedzać, ewentualnie może pod Wiedniem jakiś tani nocleg znaleźć (jakiś akademik czy coś) i zostać jeszcze na cały wtorek, a do Polski wtedy wrócimy w nocy z wtorku na środę.


II. TRASA
Kielce=>Gliwice=>Cieszyn=>Ostrava=>Brno=>Wiedeń=>Graz=>Zagrzeb=>Rijeka=> Rabac
Trasa ma 1119km czas przejazdu około 12 godzin. Trasa wiedzie przez 60km przez Słowenie i ja proponuję przejechać te około 60km nie po autostradzie, bo szkoda kupować winietę za 80zł (ważna tylko 7 dni, więc jak nie to miesięczna za 145zł).

III. KOSZTY
1. PALIWO
Wg. map google, razem z opisanymi wcześniej wycieczkami itp. zrobimy w dwie strony około 2836km. Zrobimy pewnie więcej dlatego liczmy 3000km.
Cena zależy czy będziemy cisnąć i ile spali. Przyjmijmy, że paliwo 1100zł.
2. WINIETY
Winieta Czechy – 10dni 60,5zł
Winieta Austria – 10 dni 49zł
Winiety w sumie – 110zł
3. AUTOSTRADY
Autostrady Chorwacja – wg bardzo wstępnych wyliczeń na pewno będzie na odcinkach:
Krapina - Zagrzeb 48 Kunx2
Zagrzeb - Rijeka 70 Kunx2
Rijeka - Rupa 8 Kunx2
Autostrady razem około 252Kun x 0,55 = 140zł
4. INNE OPŁATY SAMOCHODOWE
Przejazd mostem na wyspe Krk – około 22zł
Jakieś parkingi?
5. Noclegi
Planujemy jechać w ciemno. Myślicie, że znajdziemy coś w Rabac na przełomie lipca i sierpnia? Jakich cen za noc za pokój można się spodziewać? Zależy nam na dwóch dwuosobowych pokojach.
Na wszelki wypadek bierzemy też namioty na jakieś dzikie spanie :)



To z grubsza tyle. Napiszcie co myślicie?
Z góry dzięki
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.05.2014 10:57

pacholekck napisał(a):Napiszcie co myślicie?

Że jak spadnie deszcz, albo złapiesz gumę, to ci cały misterny plan pójdzie w ... 8)

Wyluzuj w wakacje.
Wszystkiego ani nie musisz zobaczyć, ani nie zobaczysz.

Przede wszystkim bawcie się dobrze i pamiętaj, że rano jest w miarę chłodno i wtedy warto pokręcić się między murami, ale od południa marzysz tylko o cieniu, kocyku i pływaniu.

A jak znam życie, to do południa pewnie będziecie się z wyrka zwlekać, bo się zasiedzicie nocą przy jakiejś klapie ;)


pacholekck napisał(a):Jesteśmy studentami.

Nauki ścisłe? ;)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 23.05.2014 13:14

Plan macie dość przyjemny :D .Osobiście wycieczkę na Krk zamieniłabym na wypad na Cres i Losinj.
Mnie się tam bardziej podobało, ale ile osób tyle zdań.
,,Stacjonując" w Rabac, koniecznie wjedźcie do Labin, przyjemne miasteczko z pięknymi widokami.
Polecam wybrać się do Opatiji (to tylko 50 km), miasto robi wspaniałe wrażenie. Masa starych willi.
No i jadąc w szczycie sezonu nie nastawiajcie się na puste dzikie plaże.
Lepiej być mile zaskoczonym niż rozczarowanym, a sezon to sezon :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.05.2014 13:37

pacholekck napisał(a):5. CZWARTEK 31.07.2014
Wycieczka po płw. Istria. Np. miejscowości: Medulin, Premantura, Pula, Rovinj, może Porec. Jeszcze do poczytania i zdecydowania co gdzie zwiedzać.

Koniecznie Rovinj i amfiteatr w Puli. Porec też warto. I Dvigrad niedaleko. Mnie oczarował też Motovun, ale to już macie trochę dalej.


pacholekck napisał(a):7. SOBOTA 2.08.2014
Wycieczka na takie jeziorko z wodospadem (nie chodzi mi o Sopot), był tam mój brat i mi polecił, pokazał jak dojechać. Jest to obok miejscowości Pazin, więc przy okazji zwiedzanie Pazinu. Mamy tam około 40km i jedzie się około 50 minut omijając autostrady. Myślę że spokojnie można tam spędzić cały dzień

Nie znam niestety tego miejsca.
Natomiast na całodzienne plażowanie polecam płw Kamenjak. Z Rabac 60 km, ok godzina jazdy.
Wjazd płatny, płaci się tylko za samochód, w 2013 było to 35 kun.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.05.2014 14:16

pacholekck napisał(a):TRASA
Kielce=>Gliwice=>Cieszyn=>Ostrava=>Brno=>Wiedeń=>Graz=>Zagrzeb=>Rijeka=> Rabac
Trasa ma 1119km czas przejazdu około 12 godzin. Trasa wiedzie przez 60km przez Słowenie i ja proponuję przejechać te około 60km nie po autostradzie, bo szkoda kupować winietę za 80zł (ważna tylko 7 dni, więc jak nie to miesięczna za 145zł).

Moim zdaniem, jeśli jedziecie na Istrię, od Grazu zmieniłbym trasę i pojechał tak:
Kielce=>Gliwice=>Cieszyn=>Ostrava=>Brno=>Wiedeń=>Graz->Maribor->Lublana->Postojna->Opatija->Rabac
Fakt, trzeba zapłacić słoweńską winietę. :evil:
pacholekck napisał(a):Noclegi
Planujemy jechać w ciemno. Myślicie, że znajdziemy coś w Rabac na przełomie lipca i sierpnia? Jakich cen za noc za pokój można się spodziewać? Zależy nam na dwóch dwuosobowych pokojach.
Na wszelki wypadek bierzemy też namioty na jakieś dzikie spanie :)

W Rabac (czy w Rabaku, jak mówili spotkani rodacy) w sezonie ludzi jak mrówków.
My wpadliśmy tam tylko gościnnie, więc nie znam realiów jeżeli chodzi o kwatery. Gdyby były problemy, to z pewnością noclegi dostaniecie w niedalekim Ravni. Ale tam cisza i spokój, więc nie porządzicie. :?
Oj ciężko dogodzić. :)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 23.05.2014 14:42

pacholekck napisał(a):...
5. CZWARTEK 31.07.2014
Wycieczka po płw. Istria. Np. miejscowości: Medulin, Premantura, Pula, Rovinj, może Porec. Jeszcze do poczytania i zdecydowania co gdzie zwiedzać.
...

Medulin bym sobie darował i Premanturę też a za to pojechał bym do przylegającego do Premantury Parku Kamenjak. Można wjechać samochodem - chyba 20kun za dobę. Jest gdzie pospacerować, najdalej wysunięty na południe punkt półwyspu, mnóstwo pachnącej roślinności. Ładne zakątki z plażami. Afrykańska wioska z kawałkiem buszu. Jak się nie zmęczycie to odjeżdżając stamtąd można się zatrzymać w Pramanturze a potem w Medulin ale nie sądzę, żeby jeszcze wam się chciało. Kamenjak jest na cały dzień.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2014 18:59

pacholekck napisał(a):Planujemy jechać w ciemno. Myślicie, że znajdziemy coś w Rabac na przełomie lipca i sierpnia? Jakich cen za noc za pokój można się spodziewać? Zależy nam na dwóch dwuosobowych pokojach.
Na wszelki wypadek bierzemy też namioty na jakieś dzikie spanie :)

To z grubsza tyle. Napiszcie co myślicie?
Z góry dzięki


Dzikiego spania na wybrzeży Chorwacji nie nie polecam, jak Was złapią, mandat może być wyższy niż pobyt na kwaterze.
Apartament dwuosobowy w Rabac końcem lipca - cena ok 50 euro doba.
eedzia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) eedzia » 28.05.2014 15:50

Panie Januszu widzę że ma Pan spore wiadomości jesli chodzi o Cro nic dziwnego na tyle wizyt my też wybieramy się w ciemno bez rezerwacji pokoi może mógłby Pan mi podesłać kilka fajnych sprawdzonych adresów na nocleg adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Z góry wielkie dzięki
Krzychu.
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu. » 31.05.2014 21:37

Byłem parę dni w miejscowości Baska i ta plaża nie powala, możesz się rozczarować. Nie chodzi mi tu o brak naszego piaseczku, plaża jest długa jak na Chorwację, ale tłumy ludzi, ścisk. Ja chodziłem na sam koniec gdzie było mniej tłoczno, Na jakieś ładniejsze plaże płyniesz łódeczkami za opłatą, ja nie korzystałem. Sama Baska przyjemna, ale jak tam masz jechać aby zobaczyć plażę to lepiej poświęć więcej czasu na stolicę wyspy KRK, albo inną mniejszą miejscowość, albo mniej zaludniona plażę;-)

Co do plaży w KRK to ja tam widziałem same betonowe, albo na jakichś kamieniach, ale przyznam że ze cztery godziny raczej tam spędziłem w mieście a nie przyglądałem się warunkom nad wodą, więc tu mogę się mylić.

Co do opłat to jak tam trochę pojeździsz to praktycznie wszędzie płacisz za parkingi. No chyba że parkujesz gdzieś z dala od centrum, plaży, zabytku, itp..
asia0211
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 09.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia0211 » 01.06.2014 19:50

A mnie plaza w Basce zachwycila.....piekna.....Moze i tlumy sa, ale ja pochodze z Gdanska..... :D Sama plaza jest dluga, ale waska moze na 3-4 reczniki, wiec w morzu scisku nie ma.....najlepiej samemu sprawdzic.....!!!!.... :papa:
Agop
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agop » 03.07.2014 18:23

Mam nadzieję, ze jeszcze nie w drodze:)
ktoś już na górze napisał- LABIN KOOONIECZNIE! z Rabaca rzut beretem
w centrum Rabaca na samym deptaku jest agencja turystyczna(Kvarner jeśli dobrze pamiętam) z naszych obserwacji wynika, że nie da się wprost wynająć apartamentu bezpośrednio- nawet jeśli znajdziesz wolny- i tak odeślą Cię do agencji w celu spisania umowy- jacyś zdyscyplinowani:)

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Plan wycieczki Istria + Krk
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone