Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan wakacji 2015 - HVAR

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 24.07.2015 23:15

Jeśli mógłbym się wtrącić ;)
Planujemy spędzić około 8 dni w Breli i w planie jest też zwiedzanie. Myśleliśmy o rejsie na Brać lub Hvar na jeden dzień (tzw. Fish Picnic). Ale przeglądając Wasze relacje i zdjęcia pomyślałem, że może zamiast płynąć na luzaku wziąć motocykl i pojeździć po wyspie. Wiem, jeden dzień to nic ale może uda się coś zobaczyć. Motocyklem jedziemy z Polski i jest on z kategorii turystyczne enduro (choć z enduro ma niewiele wspólnego) więc teoretycznie po drogach gorszej jakości czy szutrowych spokojnie przejedziemy.
Tylko czy jest sens w ogóle płynąć z motocyklem na 1 dzień? Chcielibyśmy odnaleźć jakąś fajną dziką plażę(zatoczką), coś zobaczyć z góry i zajechać do któregoś miasteczka.
Nie wiecie może jaki jest koszt promu dla 2 osób plus moto tam i z powrotem? I o której płynie ostatni prom? I czy w ogóle warto się rzucać na jednodniową objazdówkę po Hvarze (zamiast leżenia na zatłoczonej plaży na wyspie Brać)? :)


edit: ok, znalazłem ceny, prom z Drvenika do miasteczka Sucuraj to koszt 62 kun (2 osoby plus motocykl). Pierwszy prom wypływa o 7.30, ostatni wraca o 22.00. Cały dzień na Hvarze. Długość rejsu to 35 minut więc nie dużo.
Wstępny plan zakłada trasę Sucuraj-Jelsa-Velo Grablje-Brusje-Hvar-Milna-Dubovica-Zavala-Sucuraj

czy z Dubovicy dojadę wzdłuż morza do Zavali (przez Sveta Nedelja)?
czy wracając z Zavali do głównej drogi na Sucuraj można jakoś ominąć tunel Pitve? (bo czytałem, że jest zakaz dla jednośladów)
czy promy raczej pływają o swoich godzinach? (bo nie chciałbym dojechać na ostatni prom powiedzmy około 21.00 i dowiedzieć się, że prom już wypłynął czy coś w tym stylu:P)
Pozdrawiam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.07.2015 11:09

Ambitny plan ale do zrobienia. Oczywiście 1 dzień to mało ale tak jak napisałeś to już troszkę klimatu Hvaru liźniesz.
Dubovica-Sv. Nedelja na motorze do zrobienia, tym bardziej typu enduro. Będzie trzeba po prostu ostrożnie. Widoki są klasa.
Już drogą Selca-Velo Groblje-Brusje będziesz podziwiał pola lawendy, widok na otwarty Jadran.
Co do tunelu Pitve to wiem że jest zakaz rowerami. O motorach nie potwierdzam.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 26.07.2015 16:12

Też uważam, że do zrobienia szczególnie, że motor zawsze wciśniesz na prom więc popłyniesz tym który chcesz.

Proponuję z plaż Pokrivenik, moim zdaniem ładniejsza od Dubovicy i na plaży masz słońce bardziej w plecy niż w oczy, Dubovicę zahacz by fotkę strzelić. Tunel jakby był zakaz i ktoś go próbował egzekwować możesz górą objechać, na motorze wszystko się da...

pola lawendy owszem, są, przekwitnięte, więc efektu nie ma
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 26.07.2015 22:01

Co do tunelu Pitve to wiem że jest zakaz rowerami. O motorach nie potwierdzam


Znaki są
Obrazek


Ale wszyscy jeżdżą,skutery,motory i rowery też widziałem.
Widziałem też taką akcję miejscowej policji jak zatrzymali miejscowego jadącego do tunelu ,ale tylko dla tego ,że nie miał kasku.Został upomniany,nałożył kask i pojechał dalej.
Byliśmy w ID dwa tygodnie także tunelem min. 2 razy dziennie jeżdziliśmy.
Ale po pierwszym przejeździe rogal na twarzy gwarantowany 8O :D .
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.02.2016 13:02

kaeres napisał(a):Na Hvar wrócę na 100% w nieco chłodniejsze dni (czasami było po 38-39`C) i pozwiedzam więcej.

Hahaha.
Miłość do Hvaru jest niesamowita. Myślałem, że za 10-15 lat tam wrócę, a wystarczyło tęsknot na 12 miesięcy.
Wpadam w tym roku znów na Hvar na 5 dni.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plan wakacji 2015 - HVAR - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone