Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan wakacji 2015 - HVAR

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.06.2015 15:44

Jeżeli nie trzeba mieć 4x4 i prześwitu 50-70cm to dam radę :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 24.06.2015 19:13

A plaże w okolicach Gromin Dolac?
0001114956_l_0_7p2zxq.jpg
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.06.2015 09:31

Ładne ale za dzikie dla naszej rodziny.
Jak sobie będę jeździł na starość tylko z żoną to jak najbardziej.
Ja wolę taki złoty środek (a`la Divna Uvala na Peljesacu).
Nie tłok jak w Baśka na Krk i nie dzicz jak na obrazku powyżej.

Zrobiłem tylko jeden wyjątek od tej reguły bo nie mogłem sobie odpuścić.
Konavovske Stijene w Popovici (samo południe Chorwacji).
Tam było warto ale to po raz ostatni. Taki umordowany to ja rzadko bywam na wczasach jak byłem wtedy :)
Ostatnio edytowano 25.06.2015 09:35 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.06.2015 09:34

kaeres napisał(a):Jeżeli nie trzeba mieć 4x4 i prześwitu 50-70cm to dam radę :)

Astra dała radę. :wink:
Ale tam knajpy nie ma. :mrgreen: :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.06.2015 09:36

A więc ląduje na dole listy - jak już nie będzie pomysłów na plażowanie.
Dzięki.

Jakby ktoś był łaskawy i spojrzał jeszcze raz na pierwszy post w tym wątku...
...jeszcze raz przepraszam ale czasu nie mam za wiele na ułożenie kompletnego planu.
Tzn. co chcę zobaczyć już mi baaaardzo pomogliście. Wasze relacje czytam kiedy tylko znajduję 15 minut czasu oraz wieczorami już ze smartfona w łóżku.
Ale poukładanie tego w jedną całość jest niestety nieco kłopotliwe.
Głównie chodzi mi o to aby nie robić jakiś wyraźnych gaf w planowaniu. Aby plan był do zrealizowania.
Każdy post może być pomocny. Dziękuję.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2015 11:13

kaeres napisał(a):A więc ląduje na dole listy - jak już nie będzie pomysłów na plażowanie.
Dzięki.

Jakby ktoś był łaskawy i spojrzał jeszcze raz na pierwszy post w tym wątku...
...jeszcze raz przepraszam ale czasu nie mam za wiele na ułożenie kompletnego planu.
Tzn. co chcę zobaczyć już mi baaaardzo pomogliście. Wasze relacje czytam kiedy tylko znajduję 15 minut czasu oraz wieczorami już ze smartfona w łóżku.
Ale poukładanie tego w jedną całość jest niestety nieco kłopotliwe.
Głównie chodzi mi o to aby nie robić jakiś wyraźnych gaf w planowaniu. Aby plan był do zrealizowania.
Każdy post może być pomocny. Dziękuję.


lenistwo straszna rzecz :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.06.2015 11:33

Jakbym był leniem to bym 6 dzień nie trzepał forum i nie przeczytał już 3 relacji oraz 50 stron z wątku o Hvarze.
Łatwo się mówi jak się planuje urlop pół roku wcześniej (tak jak w zeszłym roku miałem poukładane).
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 29.06.2015 19:55

Kaeres, nie krzyżuj się tak :)
Urlop to okres odpoczynku, zabawy, lenistwa, picia, jedzenia, jednym słowem RELAKSU. A ty mam wrażenie spinasz się, jakbyś wyruszał na marsa :)
My też w tym roku w zasadzie dopiero w czerwcu podjęliśmy decyzję, że jedziemy, duży w tym udział miał Przemo99, który notabene właśnie smaży dooope na Pagu.
Klepnąłem chałupę, sprawdzę auto, zapakuję bagażnik i heja, przygodo!
Zawsze możesz na miejscu usiąść wieczorem na tarasie i sącząc pyszny trunek planować dzień kolejny oczywiście z lekturą Cro.pl
pozdrawiam,
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.06.2015 08:27

Dobrze zaplanowane wakacje to jest to co lubię.
Na Krk spędziłem 2 tygodnie i połowę tego czasu żałuję do dzisiaj bo nie miałem planu i się pałętałem bez celu bo betonowych plażach.
Zeszłoroczne wakacje pod Dubrownikiem były zaplanowane co do minuty i wspominamy je najlepiej.
Wolę teraz się pospinać, a na wczasach mieć na wszystko wy..luzowane.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.06.2015 09:12

kaeres napisał(a):Zeszłoroczne wakacje pod Dubrownikiem były zaplanowane co do minuty i wspominamy je najlepiej.
Wolę teraz się pospinać, a na wczasach mieć na wszystko wy..luzowane.

Też tak mam... :wink:

kaeres napisał(a):1. Hvar (cały dzień) - Z przejazdem starą drogą Selca-Velo Grablje-Brusje. zwiedzanie miasta , posiłek.
2. Wyjazd nad Hvar do Twierdzy Napoleona.
3. Vrboska - zwiedzanie + plaże są gdzieś w centrum czy trzeba za miasteczko wyjechać ?
Np ta plaża będzie fajna ? - https://www.google.pl/maps/place/Vrbosk ... !1e1?hl=pl
4. Tunel Pitve....Sv. Nedelja - Dubrovica. Zaryzykuję przejazd drogą zamkniętą i plażowanie w Dubovicy.
5. Stari Grad - obowiązkowo. Może uda nam się przywitać z Panią Kasią przy bordowej budce. Pani Kasiu będziemy tam w okolicach weekendu 10-12 lipiec. Jest Pani wówczas na miejscu ?
6. Plaża w Pokrivenik.
7. Humac - może w drodze na plaże Pokrivenik.
8. Sv. Nikolja - nie wiem przy jakiej okazji zaliczyć najwyższy szczyt na Hvarze.

W Hvarze w ramach zwiedzania miasta podejdziesz też do twierdzy Španjola, oczywiście?... Dzieciom może się spodobać. Wprawdzie trochę wchodzenia pod górkę jest, ale to całkiem przyjemna droga i mijasz też jakieś zabytki.
We Vrboskiej upewnij się, w jakich godzinach jest otwarty kościół-twierdza i wejdź na dach.
Nawet jeśli nie lubicie chodzić pieszo, może skusisz się jednak na Grapcevą Spilję koło Humca z przewodnikiem (opowiada też o Humcu)? Nam się podobało, dzieciom też. Nawet pięciolatka dotarła. No chyba, że Twoje dzieci całkiem maleńkie. Po drodze fajne lawendowe poletka, potem widoki na pd. A odpoczniecie w Pokriveniku. Przewodnik tylko 3 dni w tygodniu.
Na wzgórze nad Starim Gradem już nawet nie namawiam, jeśli nie lubicie się męczyć. Takoż i na jaskinię nad Sv. Nedjelją. :wink:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 30.06.2015 09:36

Sympatyczna plaża z knajpą jest w Velo Zaraće. Klik
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.06.2015 09:43

Mikromir napisał(a):
kaeres napisał(a):Zeszłoroczne wakacje pod Dubrownikiem były zaplanowane co do minuty i wspominamy je najlepiej.
Wolę teraz się pospinać, a na wczasach mieć na wszystko wy..luzowane.

Też tak mam... :wink:

kaeres napisał(a):1. Hvar (cały dzień) - Z przejazdem starą drogą Selca-Velo Grablje-Brusje. zwiedzanie miasta , posiłek.
2. Wyjazd nad Hvar do Twierdzy Napoleona.
3. Vrboska - zwiedzanie + plaże są gdzieś w centrum czy trzeba za miasteczko wyjechać ?
Np ta plaża będzie fajna ? - https://www.google.pl/maps/place/Vrbosk ... !1e1?hl=pl
4. Tunel Pitve....Sv. Nedelja - Dubrovica. Zaryzykuję przejazd drogą zamkniętą i plażowanie w Dubovicy.
5. Stari Grad - obowiązkowo. Może uda nam się przywitać z Panią Kasią przy bordowej budce. Pani Kasiu będziemy tam w okolicach weekendu 10-12 lipiec. Jest Pani wówczas na miejscu ?
6. Plaża w Pokrivenik.
7. Humac - może w drodze na plaże Pokrivenik.
8. Sv. Nikolja - nie wiem przy jakiej okazji zaliczyć najwyższy szczyt na Hvarze.

W Hvarze w ramach zwiedzania miasta podejdziesz też do twierdzy Španjola, oczywiście?... Dzieciom może się spodobać. Wprawdzie trochę wchodzenia pod górkę jest, ale to całkiem przyjemna droga i mijasz też jakieś zabytki.
We Vrboskiej upewnij się, w jakich godzinach jest otwarty kościół-twierdza i wejdź na dach.
Nawet jeśli nie lubicie chodzić pieszo, może skusisz się jednak na Grapcevą Spilję koło Humca z przewodnikiem (opowiada też o Humcu)? Nam się podobało, dzieciom też. Nawet pięciolatka dotarła. No chyba, że Twoje dzieci całkiem maleńkie. Po drodze fajne lawendowe poletka, potem widoki na pd. A odpoczniecie w Pokriveniku. Przewodnik tylko 3 dni w tygodniu.
Na wzgórze nad Starim Gradem już nawet nie namawiam, jeśli nie lubicie się męczyć. Takoż i na jaskinię nad Sv. Nedjelją. :wink:


Twoja relacja jest dla mnie głównym motywatorem działania, również ta od Krzychoo.
Španjola - bardzo możliwe, że tam po prostu zaparkuję darmowo furę i od twierdzy zacznę aby później zejść do miasta.
Grapceva Spilję sobie odpuszczam ale chcę zobaczyć jaskinię nad Sv. Nedjelią - Twoje zdjęcia gniotą.
Wzgórze nad Starym Gradem jeszcze nie wiem. Zobaczę jak przeżyjemy górę Sv. Nikolja.
Jak rodzina będzie zadowolona to ich będę zabierał wszędzie.
Dzieci to 4 i 10 lat.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.06.2015 09:48

Krzychooo napisał(a):Sympatyczna plaża z knajpą jest w Velo Zaraće. Klik

Dzięki Krzychoo.
Super jest. Już ją wliczyłem w plan.
Trochę mylą się te nazwy bo Uvala Zaraca jest na północnej stronie (koło Pokrivenika).
A Uvala Velo Zorace jest na południowej stronie wyspy tzw. większy ząb.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.07.2015 11:23

Witam w ostatni dzień przed podróżą.
Jak zwykle bardzo pomogliście. Plan na Hvar zapięty ale nie na ostatni guzik.
W tym roku będzie nieco rozluźniony i oparty o zachcianki wszystkich członków rodziny.
Widzimy się za 2 tygodnie (może coś skrobnę z Jelsy).
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.07.2015 09:10

Witam ponownie już po wczasach.
Chcę Wam bardzo serdecznie podziękować za pomoc.
Wakacje były cudowne.
Krótki opis i konkluzje.

Jelsa przepiękna i klimatyczna. Najlepsza pizza w Pelago, najlepsze lody w EISCAFFE (zaraz przy porcie).

Vrboska - tam mógłbym mieszkać. Najlepsza travarica na wyspie.

Stari Grad - cudowny. Uliczki są przeklimatyczne. Nie zdążyłem spotkać się z Kasią.

Hvar - skupisko rozwrzeszczanych i nawalonych Brytyjczyków - robili niezłą trzodę przez co moje zdanie o tym mieście jest nieco wykręcone. Na razie widzi mi się w barwach typowo odpustowych bez klimatu. Kiedyś tam wrócę po sezonie, wieczorową porą.
Na plus widoki ze wzgórza przy Spanjoli.

Humac - nie byliśmy w jaskini bo czytałem, że dość trudna ścieżka. Ale wioska wspaniała. Niby nic takiego ale jednak wspomnienia pozostają - polecam.

Sv. Nedelja - droga szutrowa do Dubovicy katastrofalna ale widoczki niezłe. Spilja Cave wspaniała ale wędrówka tylko dla dorosłych. Proszę nie męczcie dzieciaków. Ja już bym tego drugi raz nie zrobił wiedząc jak ciężko tam się wchodzi. Widok na Sv. Nedelje sporo wynagradza (dorosłym).

Stara droga Stari Grad-Hvar (Selce-Velo Groblje-Brusje) - super sprawa. POLECAM.

Vrisnik / Konoba Vrisnik - najlepsza sałatka jaką jadłem w życiu ("Vrisnik" salad).



Plaże.

Pokrivenik - po prostu bez słów. Mało turystów. Najlepsza plaża w tym roku i chyba w ogóle.

Velo Zarace - super plaża z zapleczem gastronomicznym. Niestety sporo turystów popołudniu.

Stiniva (Brusje) - bardzo miłe zaskoczenie bo nie spodziewałem się po niej, że jest taka piękna. Mało turystów. Polecam tam plażować gdy będzie jechali starą drogą Stari Grad-Hvar.

Tvrdni Dolac - niby nic takiego jak się na nią przychodzi ale wspomina się bardzo przyjemnie.

Dubovica - przepiękna ale zejście do niej i wejście do samochodu z powrotem to czysta udręka.

Soline (Vrboska) - typowo dla dzieci. Dlatego musiałem być tam aż 3x :)

Milna - nic specjalnego z punktu widzenia Hvaru ale i tak lepsza niż większość plaż na lądzie. Wypożyczalnia rowerków wodnych, z których skorzystaliśmy jest niezaprzeczalnym plusem. Zawitaliśmy do zatoczki obok do której jest tylko droga pieszo albo właśnie morska. Miło wspominam.

Zavala - kilka plażyczek do wyboru. My się rozłożyliśmy po prawej stronie przystani. Bardzo fajna plaża, sporo turystów szczególnie Polaków.

To chyba wszystko co zobaczyłem.
Na Hvar wrócę na 100% w nieco chłodniejsze dni (czasami było po 38-39`C) i pozwiedzam więcej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Plan wakacji 2015 - HVAR - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone