Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan podróży

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukdub
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2009
Plan podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukdub » 13.08.2009 15:34

Witam wszystkich,
Szukam kogoś kto organizował sobie wycieczkę po chorwacji.
Planuję w tym roku zrobić objazd po tym kraju. własnym samochodem.

Szukam konkretnrgo planu podróży od góry do dołu i z powrotem.
Czas: 14 dni
Transport: własny samochód
Kasa: nie gra zbytnio roli

Plan podróży powinien zawierać najciekawsze miejsca:
-historyczne,
-architektoniczne,
-skarby natury
-wyjątkowe plaże

CZY MOŻE MI KTOŚ POMÓC?
Prosiłbym o poważne odpowiedzi.

Z góry dziękuję.
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 13.08.2009 15:58

Robiłem objazdówkę po Chorwacji trzy razy . Teraz jeżdżę już tylko w jedno miejsce. Moje wyjazdy były trochę dłuższe niż 14 dni. Jeździłem z namiotem. Tak w olbrzymim skrócie :

2003 rok :

1. Plitvice (1 nocleg – Korana)
2. Muter (3 dni na kampie Slanica, zwiedzanie Sibenika, Zadaru, wodospady Krka)
3. Zivogosce Blato (camp Dole – trzy dni. Zwiedzanie Makarskiej i wjazd na Sw.Jure, po drodze Trogir i Split)
4. Hvar (3 dni na campingu Mala Milna, zwiedzanie Hvaru i Starego Gradu) (promem z Drvenika)
5. Promem do Korculi (3 dni na kampie Kalac – zwiedzanie miasta Korcula, po wyspie nie jeździłem, strasznie parno było)
6. Dubrownik (3 dni na kampie Rudine – już go nie ma) Zwiedzanie Dubrownika, Trsteno.
7. Objazd Czarnogóry – dwa dni. Niksic, Zabljak, Tara, Budva. 2 noclegi na kampie obok Sv.Stefana. Zwiedzanie hotelu  sv Stefan (wtedy 5 euro) Budva, wjazd na Lovcen, Boka Kotorska, mozaiki w Risanie, Kotor)
8. ponownie jeden dzień w Dubrowniku na campie Orasac
9. Podróż do Bośni (nocleg w Sarajewie) zwiedzanie Mostaru, Sarajewa, wyjazd do Vyszegradu – musiałem zobaczyć most na Drinie 
10. I z Sarajewa starym habsburskim szlakiem do Czech i nocleg w Czeskim Krumlovie


Uff.

Później wkleję następne wyjazdy. Ten był najbardziej wyczerpujący. Zrobiliśmy ok. 5000 km w trzy tygodnie.
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 13.08.2009 15:59

lukdub napisał(a):Witam wszystkich,
Szukam kogoś kto organizował sobie wycieczkę po chorwacji.
Planuję w tym roku zrobić objazd po tym kraju. własnym samochodem.

Szukam konkretnrgo planu podróży od góry do dołu i z powrotem.
Czas: 14 dni
Transport: własny samochód
Kasa: nie gra zbytnio roli

Plan podróży powinien zawierać najciekawsze miejsca:
-historyczne,
-architektoniczne,
-skarby natury
-wyjątkowe plaże

CZY MOŻE MI KTOŚ POMÓC?
Prosiłbym o poważne odpowiedzi.

Z góry dziękuję.



A może jeszcze pojechać za Ciebie? :twisted:
Na górze, na niebieskim pasku grubości około centymetra masz słowo 'szukaj', po naciśnięciu możesz sam znaleźć interesujące cię miejsca. Poczytaj relacje ludzi z podróży i wybierz te interesujące Ciebie. Dla mnie częścią urlopu jest też planowanie wyprawy, a Ty idziesz na łatwiznę.
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 13.08.2009 17:01

2004 rok

1. Postojna (trzy dni na campie Pivka) Zwiedzanie Postojnej, Skocjańskich i wycieczka do Wenecji.
2. Rovinj (AC Polari) Rovinj, Porec, Pula i Brjuni.
3. Baska na Krk (jest kilka szlaków po górach, miasteczko Krk)
4. Promem na Rab (3 dni na Kampie Padova III) Ze zwiedzania to tylko Rab, a właściwie aż Rab :
5. Paklenica (przejście wąwozem, Nin, Zadar)
6. Bol (trzy dni na campie Tenis)
7. i powrót oczywiście przez Mostar i Sarajewo

2005 rok

1. Primosten (3 dni na campie Adriatic) Sibenik, Trogir
2. Lokva Rogoznica (trzy dni na campie Sirena). Spływ Cetiną, Omis
3. Orebic (trzy dni na campie Perna) Korcula, objazd półwyspu, wejście na Sv.Ilie
4. Dubrownik (camp Rudine) wjazd na Srd, Lokum, wycieczka nad zatokę Kotorską, Kotor i Perast (polecam łódkę na wysepkę z kościółkiem – to jest chyba najładniejszy widok nad Adriatykiem)
5. Powrót na Pag (dwa noclegi na campie Simuni) zwiedzanie miasta Pag
6. Przejazd do Rijeki (po drodze fiord Zavratnica) – jeden nocleg na Kampie Preluk (nie polecam)


Tak jak pisze Pankufur, planowanie takich wyjazdów to wielka frajda. Wertowanie przewodników, internetu. Rozkłady promów, kampingi. Miałem wtedy straszny głód na Bałkany. No i chyba go zaspokoiłem.
Życzę udanego wyjazdu :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.08.2009 19:10

Dobry przewodnik i w drogę.
Relacje forumowiczów też mogą posłużyć za drogowskaz.
Mogę być przewodnikiem... :wink:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone