Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan miasta Trogir + wyspa Ciovo, ktoś wie gdzie to jest ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 15.06.2011 23:11

Netiii napisał(a):czy ma ktoś mapkę Slantiny? chciałam poszukać swojego apartamentu a niestety w google brak:((( :(


Witaj,

w drugim poście ktoś mi pomógł linkiem http://map24.interia.pl/ i tam jest dokładna mapa, lepsza od googlowej.

juras
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 21.06.2011 12:40

no witam,

Widzę że kilka osób w tym terminie po 18.06 będzie na Ciovo. Ja 23.06 też już tam chce być na miejscu. Jak zobaczycie 2 toyoty na polskich blachach to początkujący cromaniacy. Jeden wóz będzie miał CB, więc zapraszam do kontaktu. A tak w ogóle to jak będziecie gdzieś na plaży widzieli 2 rodzinki z dwoma awanturującymi się 2-latkami to najmocniej przepraszam, coś dziewczynki ostatnio cięte na siebie i jak to kobiety nie mogą się dogadać.
ale poza tym będzie pełna kultura ...

do zobaczenia, juras
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 07.07.2011 11:59

Dzięki wszystkim za rozwinięcie tego tematu, własnie wróciłem z wyspy, plan miasta Trogiru okazał się zbędny, bo głównie interesowała nas starówka, Ciovo skomplikowane komunikacyjnie, ale było wszystko ok, lepiej tam poruszać się na czuja i nie patrzeć na nawigację. Stromo na tej wyspie i wąsko, że jasna cholera, ale do przeżycia, jakieś nowe doświadczenia.
A jak tam pięknie i jak pachnie lawendą to bajka. Teraz lawenda kojarzy mi się nie z molami tylko w Chorwacją.
A jak tam cicho było, w nocy to tylko śpiewających przy grillu rodaków było słychać.

juras
karo11
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 29.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo11 » 07.07.2011 12:20

juras - pytanko - wyruszam tam 15 lipca - czy trzeba obawiać się komarów ?
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 07.07.2011 12:29

karo11 napisał(a):juras - pytanko - wyruszam tam 15 lipca - czy trzeba obawiać się komarów ?


która część Ciovo?
karo11
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 29.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo11 » 07.07.2011 12:36

tygrysek0038 napisał(a):
karo11 napisał(a):juras - pytanko - wyruszam tam 15 lipca - czy trzeba obawiać się komarów ?


która część Ciovo?


Będę w Slatine
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 07.07.2011 12:54

karo11 napisał(a):juras - pytanko - wyruszam tam 15 lipca - czy trzeba obawiać się komarów ?


Ja byłem w zatoce Mavarstica na przełomie czerwca i lipca i komarów nie było. Było trochę upierdliwych much i parę latających mrówek, które też swoje ślady na ciele zostawiały. My w oknach mieliśmy mniamniuśne moskitiery więc nie byłyby i tak straszne.

juras
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 07.07.2011 13:08

a nie "mówiłem"..... Pan Juras zadowolony i zona zadowolona... Ciovo uzależnia jak Rakija :-)
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 07.07.2011 13:30

Myśmy byli w Trogirze (na Ciovo) na przełomie lipca i sierpnia, zaopatrzeni w różne chemikalia na zwalczanie komarzyc, ale nie widzieliśmy ani jednej :)
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 07.07.2011 13:54

GaR napisał(a):a nie "mówiłem"..... Pan Juras zadowolony i zona zadowolona... Ciovo uzależnia jak Rakija :-)


Hej GaR,

Ogólnie Chorwacja uzależnia, w tym roku byliśmy niestety tylko 9 dni i w tym czasie delektowaliśmy się samym miejscem pobytu (oczywiście robiąc fakultatywne wycieczki), ale już mamy w planie kolejny urlop za rok i nadrabianie zaległości, takich jak Plitwice, Dubrovnik. W tym roku nie było to potrzebne, bo podczas pierwszego pobytu wszystko dookoła jest zachwycające. Nawet samo siedzenie godzinami na tarasie, z pięknym widokiem i zapachem lawendy.

A żona to bardzo zadowolona, pan, pani, społeczeństwo... normalnie wszyscy byli zadowoleni i już tęsknimy do powrotu w te miejsca ...

A rakija (być może to była nędzna robota) nie była zbyt dobra, za to orzechówka i gruszkówka palce lizać ...

pozdrawiam, juras

P.s. jak się nauczę wstawiać zdjęcia to dam fotkę z tarasu.[/img]
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 07.07.2011 14:17

No to może się teraz uda udowodnić, że samo leżakowanie na tarasie było relaksujące i w dużej mierze wystarczające, żeby miło zapamiętać Chorwację.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jeszcze widok z sypialni
Obrazek
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 07.07.2011 18:55

ulicę wyżej jest knajpka znajomego (taka dla miejscowych) :-)
ale (turyści też mogą wejść bez obaw) - łazimy tam oglądać mecze Hajduka.
Wrażenia niezapomniane (akustyczne też) może nawet dolatywały i do Was
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 07.07.2011 20:58

karo - zależy jak trafisz;-) jedni mówią, że nie ma............. ja byłem na ciovo w zeszłym roku niedaleko zatoki bocici, i po 1 nocy moje dziecko wyglądało jakby miało ospę wietrzną, gdyż zostawiłem otwarte okno - bo też wierzyłem, że nie ma;-) każdą kolejną noc spędziliśmy w towarzystwie raida podłączonego do gniazdka. więc komarów możesz się spodziewać......... choć przesądzone to nie jest - biorąc pod uwagę relacje innych. ja m.in. z powodu komarów mam uraz do Ciovo - i nigdy więcej;-)
BT72
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BT72 » 08.07.2011 22:06

My wróciliśmy dwa tygodnie temu i jeśli chodzi o komary to przez cały dzień ich nie było.Natomiast późnym wieczorem, były dni, że trzeba było uciekać z balkonu.My byliśmy w Okrug Gornji.
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 09.07.2011 11:36

My też ruszamy na Ciovo do Slatine 16.07 i mam nadzieje że te wstrętne komarzyce nie popsują nam wypoczynku zwłaszcza wieczornego 8)


Widzę że rodaków będzie sporo w Slatine .Jedziemy pierwszy raz !!! :roll:
więc miło się zrobi na duszy słysząc rodzimy język

Do zobaczenia w Slatine.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Plan miasta Trogir + wyspa Ciovo, ktoś wie gdzie to jest ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone