Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stoku
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) stoku » 18.08.2015 21:19

AdamBeata napisał(a):No to ja walnę z innej strony. Jutro wyjazd. Karty zostawione w domu jak zawsze. Jeden rulonik Kun kupiony za 58gr w kantorze we Wrocławiu na rynku (dzisiaj), a drugi Euro po 4,1. Mam kartę kartę debetową Mastercard Aliora i jeszcze nigdy nie udało mi sie zapłacić taniej za granicą niż walutą kupiną w kantorze, a szukać tańszego banku na płatności wakacyjne raczej mnie nie kusi.
Ostatecznie najbardziej cenię sobie "Bank Ziemski" tylko czasem słoików nie mogę znaleźć w ogródku :)

I tego się trzymajmy.Płacąc kartą z bgż na każdych 100 eur tracę 40 kun
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 07.07.2016 15:50

Mam teraz konto w mbanku, ekonto mobline plus czy jakos tak....czy wie ktos jak wyglada platnosc karta tam ? Bo wczesniej mialem mastercrada w aliorze a teraz visa z mbanku....bo nie wiem czy wyplacic pln w polsce i isc do kantoru oi wymieniac na euro zeby miec tam kase tylko, czy moze jeszcze na platnosci za winiety i bramki na autostradzie ?
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 09.07.2016 23:07

Ja mam w mbanku zwykłą vise i chyba raczej nie polecam tam płacenia czy wypłacania z tej karty nie dość że prowizja za przewalutowanie to jeszcze bank pobiera opłatę :D
przemek1259
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 27.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek1259 » 10.07.2016 22:08

A ma ktoś w Orange Finanse?
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 27.07.2016 22:09

Właśnie przeglądałem wyciąg z konta - wypłata 3000 kn z bankomatu = 1800 PLN z jakimiś groszami, czyli wychodzi 60 gr/kn. Karta VISA z PKO BP.
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 27.07.2016 22:23

Kropi, to jeszcze sprawdź prowizję za przewalutowanie i za wypłatę ..... Myślę, że wtedy kurs za kn wzrośnie.
mafiamat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mafiamat » 29.07.2016 07:22

Seavolv napisał(a):Ja mam w mbanku zwykłą vise i chyba raczej nie polecam tam płacenia czy wypłacania z tej karty nie dość że prowizja za przewalutowanie to jeszcze bank pobiera opłatę :D


Polecam zmianę dyspozycji konta. Ja też miałem prowizję, a teraz bankomaty w europie mam za darmo.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 29.07.2016 10:30

tompakosc napisał(a):Kropi, to jeszcze sprawdź prowizję za przewalutowanie i za wypłatę ..... Myślę, że wtedy kurs za kn wzrośnie.

Sprawdziłem, to jest całkowita kwota.
Przy okazji, kurs czeskiej koruny przy opłacie tą sama kartą = 5,88 za 1 PLN.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 29.07.2016 22:26

Ja mam kartę Visa w getinbanku i np za autostrade z Lucko do Sestanovac czyli 190kn wyszło 111.24zl czyli wychodzi 58gr za kune bez dodatkowych prowizji bo w tym banku za płatność kartą nie pobierają prowizji przy karcie Visa i przewalutowanie jest bezpośrednio z kun na PLN.
Ale już np przy wypłacie z bankomatu niepotrzebnie zgodziłem się na zaproponowany kurs 62gr bo gdybym się nie zgodził to policzyloby mi za mniej no i prowizja od tego roku jest (tu mi 21zl naliczylo przy wypłacie 1000kun) ale to akurat wiedzialem tylko na ten kurs mogłem się nie zgodzić.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 21.08.2016 12:04

Dzisiaj PKO BP za płacenie kartą kredytową policzył mi kunę po kursie 0.596.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone