Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 13.02.2015 01:50

romuald22 napisał(a):Zauważyłem ostatnio, że ty na forum musisz mieć ostatnie zdanie,

Jednak cały czas się uczę...

...nie oczekuj ode mnie dalszej rozmowy. Nie będę już czytał co tu napiszesz. Przestaję ten wątek "śledzić"


Kwestia pierwsza.
Po prostu mam swoje zdanie i je wyrażam, czy się to komuś podoba czy nie. Ale nikogo i do niczego nie zmuszam.

Kwestia druga.
I .................................. bardzo dobrze.

Kwestia trzecia.
Mam nad tym ubolewać?
Jako, że jestem człek ugodowy. Dobra. Jest mi niezmiernie przykro.
OK? :papa:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.02.2015 09:42

yzedef napisał(a):
lechocz napisał(a):
A jaką Ty widzisz różnicę pomiędzy wożeniem "...tysięcy złotych..." w złotówkach a w euro?

I jedne i drugie można "...zgubić lub mogą Ci ukraść...".


Mogą ukraść i mogę zgubić ale łatwiej jest ukryć i nosić jeden banknot 500 euro niż odpowiednik ponad 2 tys. PLN bo to już gruby zwitek pieniędzy. W zeszłym roku w podgorze z ciekawości zerknąłem na kursy PLN - kuna i były zdecydowanie mniej korzystne niż euro - kuna, a co do tracenia czasu na wymiany i tak człowiek łazi prawie co wieczór po deptaku to siłą rzeczy mija kantory, więc żadna to strata czasu wejść i wymienić.
Ale kto co tam lubi :), lepiej się skupić na znalezieniu fajnej knajpki z dobrym i nie drogim żarciem niż liczyć te promile jakie tracimy na wymianach :).


Zaoszczędzenie 4,56 zł na wymianach to clou wyjazdu i temat na 454225 wpisów :-))
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 13.02.2015 10:13

wtopek napisał(a):Zaoszczędzenie 4,56 zł na wymianach to clou wyjazdu i temat na 454225 wpisów :-))

Skoro nie interesuje Cię ten wątek to się nie udzielaj, jednocześnie go zaśmiecając takimi wypowiedziami, proste. Takie wypowiedzi psują tylko klimat dyskusji.


EDIT

Wtopek
Idź ty już sobie lepiej na jakiegoś pudelka co ?

EDIT 2
wtopek napisał(a):...Po prostu obserwuję i dobrze się bawię :) Chwała wyznawcom :)

coś mi tu kolejnym ostrzeżeniem zajechało
Ostatnio edytowano 14.02.2015 00:10 przez sdolas, łącznie edytowano 4 razy
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.02.2015 21:08

sdolas napisał(a):
wtopek napisał(a):Zaoszczędzenie 4,56 zł na wymianach to clou wyjazdu i temat na 454225 wpisów :-))

Skoro nie interesuje Cię ten wątek to się nie udzielaj, jednocześnie go zaśmiecając takimi wypowiedziami, proste. Takie wypowiedzi psują tylko klimat dyskusji.


Klimat dyskusji???

Aha, chodzi nie tyle o te grosze, co o "klimat" :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.02.2015 22:16

wtopek gdzie nie zajrzę na forum to wszędzie Cię pełno (mimo 75 postów) i wszędzie wpisy w "ten deseń" (j.w.)... Nie wiem co z Ciebie za człowiek ale radzę Ci - odpuść :!: Uwierz, że nie zawsze musisz mieć rację. Inni też mają prawo do swojego zdania. :?
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.02.2015 23:52

greenrs napisał(a):wtopek gdzie nie zajrzę na forum to wszędzie Cię pełno (mimo 75 postów) i wszędzie wpisy w "ten deseń" (j.w.)... Nie wiem co z Ciebie za człowiek ale radzę Ci - odpuść :!: Uwierz, że nie zawsze musisz mieć rację. Inni też mają prawo do swojego zdania. :?


A czy ja przekonuję do jakiejś swoje racji, józiu? Po prostu obserwuję i dobrze się bawię :) Chwała wyznawcom :)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 14.02.2015 00:22

wtopek napisał(a):Po prostu obserwuję i dobrze się bawię

Skoro lubisz zabawę na tym poziomie to weź wiaderko, łopatkę i wpadnij do piaskownicy. Może sypniesz komuś w oczy lub włosy... będzie ubaw :) Na tym forum tacy chojracy zazwyczaj źle kończą. W życiu zresztą też...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.02.2015 00:27

wtopek napisał(a):
greenrs napisał(a):wtopek gdzie nie zajrzę na forum to wszędzie Cię pełno (mimo 75 postów) i wszędzie wpisy w "ten deseń" (j.w.)... Nie wiem co z Ciebie za człowiek ale radzę Ci - odpuść :!: Uwierz, że nie zawsze musisz mieć rację. Inni też mają prawo do swojego zdania. :?


A czy ja przekonuję do jakiejś swoje racji, józiu? Po prostu obserwuję i dobrze się bawię :) Chwała wyznawcom :)

Generalnie to greenrs ma rację.
Strach już lodówkę otworzyć..........

A za tego "józia" (używanego już któryś raz w stosunku do adwersarzy) już dawno powinieneś mieć utrudniony dostęp do forum.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 14.02.2015 00:41

anakin napisał(a):
wtopek napisał(a):
greenrs napisał(a):wtopek gdzie nie zajrzę na forum to wszędzie Cię pełno (mimo 75 postów) i wszędzie wpisy w "ten deseń" (j.w.)... Nie wiem co z Ciebie za człowiek ale radzę Ci - odpuść :!: Uwierz, że nie zawsze musisz mieć rację. Inni też mają prawo do swojego zdania. :?


A czy ja przekonuję do jakiejś swoje racji, józiu? Po prostu obserwuję i dobrze się bawię :) Chwała wyznawcom :)

Generalnie to greenrs ma rację.
Strach już lodówkę otworzyć..........

A za tego "józia" (używanego już któryś raz w stosunku do adwersarzy) już dawno powinieneś mieć utrudniony dostęp do forum.


dobry pomysł, robimy forum zamknięte, wejście na zaproszenie, tworzymy t.w.a. i całujemy się po buziach/klepiemy po pleckach, budując "klimat" rozmów, w ten sposób minimalizujemy traumę natknięcia się na brutali i prostaków :)

chwała wyznawcom :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.02.2015 00:45

wtopek napisał(a):dobry pomysł, robimy forum zamknięte, wejście na zaproszenie, tworzymy t.w.a. i całujemy się po buziach/klepiemy po pleckach, budując "klimat" rozmów, w ten sposób minimalizujemy traumę natknięcia się na brutali i prostaków :)

chwała wyznawcom :)

Nie.
Tylko niestety (sorry, że bez wazeliny), ale w doopie byłeś i g.... widziałeś, a próbujesz pouczać wszystkich i w każdym temacie.
Weź sobie do serca, albo to olej.
W.m.t. :smo:
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 14.02.2015 17:53

Lednice napisał(a):No nie wiem, moim zdaniem to jednak dość głupio wygląda :roll:

Klient nie ma 200 kun w portfelu i płaci kartą, a jako napiwek daje 5 kun... :?

To lepiej już chyba nic nie dać niż narobić takiej siary :wink:

---------------

Co innego zakupy w markecie, na stacji benzynowej, tam raczej się nie daje napiwków 8)

Często tak robię, jeśli płacę kartą. Wczoraj płacąc za rachunek też tak zrobiłem i kelnerka była zadowolona (chyba:) ) Po zapłaceniu wkładam napiwek w rachunek i wychodzę. Uważam, że dla kelnera ważne, żeby dostać kasę, a w jakiej formie, już mniej. Kelner sprzątając, kiedy już wychodzę jest nawet bardziej zaskoczony, bo po zapłacie kartą liczy, że już nie dostanie nic ;)
Dodatkowo, jeśli jestem na lunchu służbowym i płace kartą, nawet gdybym chciał, to nie mogę doliczyć napiwku do płatności. Wtedy zostawienie banknotu jest jedynym rozwiązaniem.
Trzeba się jednak przygotować, bo zgadzam się, że danie monety głupio wygląda.
Dla mnie bardziej krępująca jest sytuacja gdy np płace za rachunek 105zł, mam tylko banknot 200zł, kelner przynosi resztę, a ja przy nim wybieram drobne, żeby Mu zostawić :)
Raz też spotkałem się z sytuacją, kiedy płacąc kartą kelner zapytał, czy doliczyć napiwek 8O
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.02.2015 18:46

Rafal G-ce napisał(a):
Raz też spotkałem się z sytuacją, kiedy płacąc kartą kelner zapytał, czy doliczyć napiwek 8O


W oprogramowaniu terminali coraz częściej pojawia się taka opcja. Kilka razy już się z tym spotkałem. Lepiej tak, niż np doliczanie sobie przez zaradnych Wenecjan 50% napiwku po cichu:).
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 12.03.2015 22:41

Taka opcja była od zyliona lat, w czasach szuflad byłą oddzielna pozycja na kwitku do podpisu, gdzie się dopisywało kwotę napiwku.

Nigdy tak nie robiłem.

Bo wtedy kasę bierze szef a nie kelner. Zawsze daję napiwek w takiej sytuacji gotówką do ręki temu, komu mam ochotę. Działa dużo lepiej.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.03.2015 12:17

Rafal G-ce napisał(a): ... Dla mnie bardziej krępująca jest sytuacja gdy np płace za rachunek 105zł, mam tylko banknot 200zł, kelner przynosi resztę, a ja przy nim wybieram drobne, żeby Mu zostawić :) ...


Faktycznie potwornie krępująca sytuacja, potwornie ...

Proponuje mieć dodatkowy niewielki "portfel" na napiwki gdzie w specjalnych najlepiej foliowych przegródkach będziesz miał banknoty od 10 do 100zł. No bo cóż byłby za dramat jakbyś dał kelnerowi banknot lekko splamiony, zgięty czy naderwany - to by była dopiero krępująca sytuacja ...
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 17.03.2015 20:50

piotrulex napisał(a):
Rafal G-ce napisał(a): ... Dla mnie bardziej krępująca jest sytuacja gdy np płace za rachunek 105zł, mam tylko banknot 200zł, kelner przynosi resztę, a ja przy nim wybieram drobne, żeby Mu zostawić :) ...


Faktycznie potwornie krępująca sytuacja, potwornie ...

Proponuje mieć dodatkowy niewielki "portfel" na napiwki gdzie w specjalnych najlepiej foliowych przegródkach będziesz miał banknoty od 10 do 100zł. No bo cóż byłby za dramat jakbyś dał kelnerowi banknot lekko splamiony, zgięty czy naderwany - to by była dopiero krępująca sytuacja ...

Slabszy dzien, samochod nie zapalil czy "ktos" ci "czegoś" nie dal?
Wpadasz do watku i jedyne co masz do napisania to atak na kogos?
Cytujesz zdanie wyrwane z kontekstu i chcesz zablysnac?
Gdzie napisalem ze to "potwornie krepujace"? Za oknem coraz cieplej, wyjdz z dzieckiem na spacer, ochlon, przeczytaj jeszcze raz, co inni napisali ale WYJATKOWO ze zrozumieniem. Przeczytaj CALA wypowiedz, postaraj sie zrozumiec co inni napisali i co chcieli przekazac. Pozniej MOZE zrozumiesz ze pisalem o SOBIE i swoich odczuciach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone