Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacakam
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacakam » 13.08.2014 20:54

Miałem ze sobą 3 karty:
1. mBank - żenada kurs z kosmosu w okolicach Jowisza
2. PeKaO - kurs lepszy niż w każdym kantorze i miejscu, gdzie można było kupić kuny
3. Getin Bank - j.w.

Ja płaciłem wszędzie, gdzie mogłem kartą i polecam to. Żadnych problemów nie miałem. Płatności mega szybkie i bezproblemowe.
shamet
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shamet » 13.08.2014 20:59

jacakam napisał(a):Ja płaciłem wszędzie, gdzie mogłem kartą i polecam to.


Wypłacałeś z bankomatu? Masz jakieś rozeznanie jak wychodziło?
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 13.08.2014 21:03

Podziwiam tu wszystkich, którzy czynią tak skomplikowane wyliczenia.

Trzeba mieć albo bardzo dużo czasu albo chęci udowodnienia wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy ...

... albo odwrotnie oczywiście :mrgreen:
shamet
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shamet » 13.08.2014 23:24

golibroda napisał(a):Podziwiam tu wszystkich, którzy czynią tak skomplikowane wyliczenia.

Trzeba mieć albo bardzo dużo czasu albo chęci udowodnienia wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy ...

... albo odwrotnie oczywiście :mrgreen:


Nie przesadzaj.
Nie jest niczym skomplikowanym porównanie kursów po których się kupuje walutę od jednego lub drugiego banku.
Wiele czasu to też nie wymaga. Więcej czasu poświęciłem na wklepanie tego w w miarę przejrzystej formie na forum, niż szybkie policzenie dla własnej informacji.
Ponadto, kilkuprocentowe różnice w kursach to nie jest kwestia udowodnienia komukolwiek czegokolwiek, tylko realne pieniądze.
Są branże w gospodarce, które funkcjonują na kilkuprocentowych marżach i całkiem nieźle przędą. Wierz mi, że te kilka procent to poważne pieniądze ;) Kwestia obrotów.
jacakam
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacakam » 14.08.2014 09:57

shamet napisał(a):Wypłacałeś z bankomatu? Masz jakieś rozeznanie jak wychodziło?


Nie, nie wypłacałem z bankomatu. Ale kurs to musi być taki sam - dochodzi jednak prowizja od wypłaty z innego bankomatu. Ja niestety nie mam chyba usługi darmowej wypłaty na całym świecie - więc nie korzystałem z tego.
Vasil1991
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vasil1991 » 14.08.2014 12:09

ktos sie orientuje na obecna chwile jak kupic kuny po najlepszej cenie? w kantorze w detalu w warszawie kuna po 0,59 jest wiec nie za ciekawa ta propozycja. myslalem nad kupnem koron czeskich, koron szwedzkich badz euro i zamianie ich na miejscu w makarskiej lecz nie wiem czy dobrze sobie to obliczylem i jest to oplacalne. polskie zlote zmaianione w chorwacji tez nei wchodza zle. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi:)
shamet
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shamet » 14.08.2014 13:44

Mnie wychodziło to tak:

Kuna:
Pekao: 0,545 PLN (19.07.2014)
mBank: 0,577 PLN (19.07.2014)
Kantor w PL: 0,59 PLN (05.07.2014)
Kantor w PL(€) + bank w HR: 0,551 PLN (05.07.2014+08.07.2014)

Tak więc najtaniej płacenie plastikiem Pekao SA (maestro) a najdrożej zakup kun w kantorze w PL.
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 14.08.2014 15:12

Najwięksi zdziercy są w mBanku,płaciłem kartą w Konzumie i euro policzyli po 4,45.
Dobrze że miałem kupon rabatowy Mastercard,bo inaczej by się to w ogóle nie opłacało.
szwagieros
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szwagieros » 18.08.2014 09:32

16.08 w Crikvenicy za 100 euro dostawało się 755 kun .Na chwilę obecną przy kursie euro 4.2 wychodzi kuna po 0,556 .
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 18.08.2014 19:32

Takir małe pytanko;-) ktoś z was wie który bankomat(bank) ma najlepszy kurs przy wyplacaniu kun? Wyplacalem z 2 różnych i były różne kursy 0,59 i 0,57.
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 18.08.2014 23:23

shamet napisał(a):Mnie wychodziło to tak:

Kuna:
Pekao: 0,545 PLN (19.07.2014)
mBank: 0,577 PLN (19.07.2014)
Kantor w PL: 0,59 PLN (05.07.2014)
Kantor w PL(€) + bank w HR: 0,551 PLN (05.07.2014+08.07.2014)

Tak więc najtaniej płacenie plastikiem Pekao SA (maestro) a najdrożej zakup kun w kantorze w PL.


Popieram, sprawdziło mi się to w Turcji, Bułgarii i oczywiście CRO, tylko gdzie można płacę kartą :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.08.2014 07:04

vizila napisał(a):Takir małe pytanko;-) ktoś z was wie który bankomat(bank) ma najlepszy kurs przy wyplacaniu kun? Wyplacalem z 2 różnych i były różne kursy 0,59 i 0,57.

Słyszałeś o wahaniu kursów?
Na drugi dzień mogło być w obydwu równo ;)

Natomiast niewątpliwie niebagatelny wpływ na kurs ma to, czy bankomat należy do sieci, w której nie jest pobierana prowizja przez twój bank.

Do Grupy Unicredit należą Pekao oraz Bank Austria Creditanstalt w Słowenii, Zagrebacka Banka w Chorwacji, HVB Central Profit Banka, Unicredit Zagrebacka i Nowa Banjalucka Banka w Bośni i Hercegowinie, HVB Bank Serbia and Montenegro w Serbii, HVB Bank Czech Republik i Zivnostenska Banka w Czechach oraz UniCredit Bank Hangary na Węgrzech z interesujących nas państw i tam, mając konto w Pekao, dostaniesz lepszy kurs niż w innym.

Sprawdź, z jakimi bankami współpracuje twój i tam staraj się wypłacać.
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 19.08.2014 09:05

weldon napisał(a):
vizila napisał(a):Takir małe pytanko;-) ktoś z was wie który bankomat(bank) ma najlepszy kurs przy wyplacaniu kun? Wyplacalem z 2 różnych i były różne kursy 0,59 i 0,57.

Słyszałeś o wahaniu kursów?
Na drugi dzień mogło być w obydwu równo ;)

Natomiast niewątpliwie niebagatelny wpływ na kurs ma to, czy bankomat należy do sieci, w której nie jest pobierana prowizja przez twój bank.

Do Grupy Unicredit należą Pekao oraz Bank Austria Creditanstalt w Słowenii, Zagrebacka Banka w Chorwacji, HVB Central Profit Banka, Unicredit Zagrebacka i Nowa Banjalucka Banka w Bośni i Hercegowinie, HVB Bank Serbia and Montenegro w Serbii, HVB Bank Czech Republik i Zivnostenska Banka w Czechach oraz UniCredit Bank Hangary na Węgrzech z interesujących nas państw i tam, mając konto w Pekao, dostaniesz lepszy kurs niż w innym.

Sprawdź, z jakimi bankami współpracuje twój i tam staraj się wypłacać.

Wypłaty bylybw odstępie 2 h wieczorem w sobotę. Mam alior sync będzie ciężko o info ale poszukam dzięki.
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 19.08.2014 09:11

Pójdę na łatwiznę :wink: -> który bank / konto (i jaka karta) jest aktualnie najbardziej opłacalny w kontekście płatności w sklepach / wypłat z bankomatów w CRO ?

może jakieś pre-paid walutowe ?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.08.2014 09:13

vizila napisał(a):Mam alior


Alior Bank.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone