Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TurystaAmatorPoznań
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurystaAmatorPoznań » 21.07.2014 13:28

Nie no o grosiki mi nie chodzi :) ale lubię mieć raczej pewność że nie będzie jakiś przypałów, że nagle mi wciągnie całe siano. Też na przyszłość chciałbym wiedzieć jak to ludzie przeliczają.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 21.07.2014 13:31

Rychol napisał(a):Ha,
To i jak mam dziwne pytanie do tych co płacą kartą.
Wiem, że może oszczedności znikome ale...
Lepiej płacić kartą w PLN czy EU? Czy w Chorwacji mamy terminale specjalnie do EU czy wszystko jest przeliczane na kuny i leci po kursie dewizowym?
Pytam bo wiadomo, że w Austrii np zapłacę katą EU bo nic mi nie będzie przeliczać...jak jest w cro?

to wszystko zależy od regulaminu banku, teoretycznie kartą do konta walutowego powinno być taniej, bo odchodzi jedno przewalutowanie, ale.......... musisz sam sobie sprawdzić tabelę opłat i prowizji w swoim banku;-)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 21.07.2014 13:45

Na calym swiecie mozesz placic swoja karta z PL ktora masz w PLN :) Poprostu jak cos jest przeliczane i tyle :)

Naprawde panowie zerknijcie pare postow wyzej koledzy ktorzy aktualnie tam sa w cro podali aktualne przeliczniki :) jak im przelicza :)
marcin_plock
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_plock » 21.07.2014 14:15

Płatności dokonywałem kartą do konta walutowego w euro, bank ING.
Przeliczenie do kuny przeciętnie po 7,61.
Wymiana euro w banku w Jelsie po 7,55.
Pozdrawiam.
Ślązak
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ślązak » 23.07.2014 19:44

Dodam tylko iż złodzieje z ING ( przy płatności kartą VISA) najpierw przeliczają kunę na EU i to jak w mym przypadku 4.29zł za 1EU!!!!! Zakupy z początku lipca
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 24.07.2014 13:51

Dzisiaj z ciekawości pobawiłem się w rozliczanie karty Mastercard z dawnego synca. Jak najtaniej płacić i zejść do kursu 0,52 zł za kunę ? Należy założyć konto walutowe w USD i wyrobić sobie do tego konta kartę. Wykupić w kantorze internetowym USD (jeden z nich oferuje w promocji punkty, za które kupuje się walutę po kursie średnim , czyli obecnie po 3.07 zł). Mając kartę w USD kurs Mastercad kuny do USD to 0,17, czyli np. przejazd autostradą od Słowenii do Zagrzebia - 48 Kn będzie nas kosztował 8,16 USD, a to jest 25 zł (po kursie kantoru internetowego).
Jeżeli będziemy płacić kartą do konta złotówkowego, to dawny sync, teraz Tmobile ... przeliczy nam 8,16 USD po 3,20. Trochę złodziejski kurs.
http://www.t-mobilebankowe.pl/kursy-walut.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.07.2014 13:57

nie zanudziles tylko po co te komplikacje :) Naprawde czasem o te groszowe sprawy nie ma sensu sie tak bawic. Wystaczy poprostu karta, bez prowizyjne bankomaty i placenie i tyle :) A czy "stracisz" na tym 10-50 zl lacznie to serio przy calym urlopie to nie zadna kwota duza :)

szacun ze ci sie chcialo tak kombinowac :)
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 24.07.2014 13:59

To dla tych, którzy liczą każdy grosik. Poza tym zawsze chciałem to kiedyś przeliczyć ...
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 24.07.2014 15:33

Hej mi dzisiaj zablokowali kartę z Alior Banku bo stwierdzili ze została skopiowana i ktoś jej bezprawnie używa a transakcji które dokonuje nie mogą ? potwierdzić.

Haha no ręce opadły. 30 minut na telefonie do Pl i nieda się jej z aktywować ponownie. (dzwonie z voipa) ale taka im reklamacje napisałem z podstawa prawna, oraz ze bank swoim działaniem naraził mnie na koszty ;) .

Wybierz się z 1 karta za granicę ;) Jeszcze takich cyrkow nie mialem. Co lepsze to transakcje równolegle dokonuje karta z aliorkantoru i tej jakoś nie chcieli zablokować ;) Podejście świetne.
ezer
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 11.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ezer » 24.07.2014 21:41

Hejka

Szybka informacja- lepiej wziąć ze sobą gotówkę
na bramkach płaćcie kunami ewentualnie kartą przelicznik po jakim przeliczają euro na kuny fatalny
natomiast płatności kartą też nie najlepsze
(1 euro )w kantorze 4,16 zł przed wyjazdem
płatność kartą po przewalutowaniu (1euro ) 4,29 zł
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.07.2014 21:44

i te 0,10 zl to taki majatek :D Oczywiscie masz racje ze na droge tzreba miec gotowke oprucz karty przecierz zawsze moze byc awaria terminali cy cos... ja biore standardowo na droge 500 kun w razie co ale i tak wszedzie gdzie sie da bede dawal karte :)

PS
Wyjazd 03.08 :) nie umiem sie juz doczekac :)
pabloo007
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabloo007 » 24.07.2014 21:48

Kaska wzięta tylko na kwaterę lipiec 2014 600E
reszta z kartą maestro PeKaO S.A.
przelicznik prosty 1 kuna = 0,55 zł
na bramkach płacone kartą
wypłata kun z bankomatu przelicznik 1 kuna = 0,55 zł /0,56zł
ale uwaga bankomat Zagrebačka banka
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 24.07.2014 21:52

przeraża mnie ten wątęk......jakie tutaj "miliony" oszczędzane są......20 - 50 PLN przy wydatkach 4000 - 5000 złotych....ale, wiem, że fajnie jest coś zaoszczędzić!!
AleksandraPwlk
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.05.2012
Płacenie euro w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) AleksandraPwlk » 28.07.2014 15:45

Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy w PN Jezior Plitvickich i Krka jest możliwość płacenia w walucie Euro?
A jak jest z płatnością w sklepach spożywczych/marketach?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Płacenie euro w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.07.2014 15:50

AleksandraPwlk napisał(a):Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy w PN Jezior Plitvickich i Krka jest możliwość płacenia w walucie Euro?
A jak jest z płatnością w sklepach spożywczych/marketach?

Chorwacja ma swoje pieniądze. W euro zapłacisz za apartmany i za autostrady. Być może spotkasz gdzieś market który przyjmie euro ale nie spodziewaj sie korzystnego kursu.
http://vijesti.hrt.hr/placanje-eurom-u-hrvatskoj
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone