Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 17.07.2014 19:52

slr napisał(a): Rok temu na moscie miedzy Szybenikiem i Vodicami wyprzedzal mnie radiowoz na podwojnej ciaglej i 70 bo jechalem chyba im za wolno :) czyli jakies 65 :) hahahha sie zdenerwowali i rura akurat jak juz sie zaczol most... Bez sygnalow itd od tak sobie pojechali wiec tam na luzie raczej policja a jezdzac tu i tam zwiedzajac wrecz jej brak :)


Policja na luzie... ale gdybyś Ty zrobił coś takiego jadąc za Policją, myślę, że już nie byłoby tak na luzie... :mrgreen:
inspektor
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) inspektor » 17.07.2014 20:01

dziś dodam 2 bankomaty widziałem i niestety nieczynne. Chyba brak kasy. Sam już nie wiem czy lepsza karta czy gotówką. Myślę że po pół z tym żeby mieć zawsze że 300kun na wypadek braku możliwości karta :-) policjant mega miły był no ale mówi że musi coś wypisać a tylko tyle może dac najmniej :-P
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2673
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 17.07.2014 21:51

inspektor napisał(a):dziś dodam 2 bankomaty widziałem i niestety nieczynne. Chyba brak kasy. Sam już nie wiem czy lepsza karta czy gotówką. Myślę że po pół z tym żeby mieć zawsze że 300kun na wypadek braku możliwości karta :-) policjant mega miły był no ale mówi że musi coś wypisać a tylko tyle może dac najmniej :-P

No coments....widać "mega" problemy!!
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 20.07.2014 12:55

Witam,jestem właśnie jestem w Orebiczu korzystałem z karty Milenium konto 360 brałem kuny z bankomatu kurs wychodzi 0,572 ,płaciłem nią również w konzumie i wyszło dokładnie 0,57 czyli to samo tu i tu ...
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 20.07.2014 13:00

Czyli dobry normalny kurs i spoko :)
inspektor
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) inspektor » 20.07.2014 18:26

alior sync płatność z 17lipca, rozliczenie dziś (kuna rozliczona 20lipca ) 0.5699zł :-D nadal tanio :-)
TurystaAmatorPoznań
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurystaAmatorPoznań » 21.07.2014 12:27

Mam konto w credit agricole. Za kilka dni wyjeżdżam do Chorwacji i w kwestii przewalutowania dzwoniłem na infolinie. Gościu był nie za bardzo ogarnięty z tego co słyszałem. Powiedział mi, że przewalutowanie będzie po kursie jaki prezentuje NBP. Ani słowa nie powiedział o przewalutowaniu najpierw na dolary, a później na kuny. Dodam, że w swojej tabeli kursów bank nie prezentuje tej waluty.
Może tak być jak konsultant mówił? Bo wtedy troszkę lepiej to wygląda niż przewalutowanie PLN -> USD -> HRK
Proszę kogoś o dokładne informację. Niestety już nie zdołam założyć nowego konta w innym banku.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 21.07.2014 12:31

a masz na tym koncie prowizje od wyplat za granica z bankomatow? Moze sproboj podejsc do oddzialu jakiegos albo zadzwonic jeszcz raz odbierze ktos inny i udzieli ci konkretnej odpowiedzi albo w oddziale takze ktos kumaty.
TurystaAmatorPoznań
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurystaAmatorPoznań » 21.07.2014 12:54

Wypłatę z bankomatów w całej europie mam za free. Więc jest kwestia tylko przewalutowania. Jeśli to będzie się odbywać w taki sposób co opisałem wyżej to mi nam się nie opłaca i wtedy bierzemy siano. W oddziale powiedzieli, że lepiej jakbym zadzwonił na infolinie.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 21.07.2014 13:02

raczej bedzie tak jak wszedzie.... czyli PLN > USD/EUR > HRK ale jezeli bedzie liczyc jak np T-Mobile (alior sync) to i tak kurs masz taki sam albo mniejszy o grosze jak w PL a wygoda bo bez gotowki duzej przy tylku :)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 21.07.2014 13:03

pierwszego przewalutowania. do waluty rozliczeniowej karty, dokonuje operator karty, a więc Visa lub MC. w zależności od karty są to USD, Euro lub PLN. jeśli USD i Euro to dalej bank sprzedaje Ci tą walutę po swoim kursie (aktualne kursy powinny być na stronie banku) + zazwyczaj prowizja za przewalutowanie.
może skomplikowanie to wygląda, ale jeśli nie masz wysokiej prowizji za przewalutowanie to różnice w płatnościach kartą czy gotówką (przywiezioną z PL i wymienioną w kantorze) są niewielkie
TurystaAmatorPoznań
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurystaAmatorPoznań » 21.07.2014 13:17

Czyli jeśli kurs euro w moim banku na dzień dzisiejszy wynosi: kupno:4,0269, sprzedaż: 4,2510 to na którą liczbę muszę patrzeć?
Dalej... moglibyście podesłać link na jakiej stronie mogę patrzeć na kursy przewalutowania na kuny?
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 21.07.2014 13:21

no ale naprawde chcesz przeliczac sobie do grosikow? Bo takie beda prawdziwe roznice :) Najwazniejsze ze masz konto w ktorym wyplaty z bankomatow na swiecie masz bez prowizji. Przeliczniki masz pare postwo wyzej jak ludzie maja ktorzy juz tam sa :) Kuna wychodzi na poziomie 0,56-57 zl :) A jak tobie wyjdzie 0,5711 zl to cos ci to zmieni? :)

wazne ze nie bedziesz mial gotowy przy sobie tak duzej i miliona drobnych w kieszeniach :) w wiekszosci sklepow i knajp zaplacisz wsio karta :) bankomaty tez nie problem wszedzie sa :)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 21.07.2014 13:22

sprzedaż oczywiście <lol>
Rychol
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rychol » 21.07.2014 13:27

Ha,
To i jak mam dziwne pytanie do tych co płacą kartą.
Wiem, że może oszczedności znikome ale...
Lepiej płacić kartą w PLN czy EU? Czy w Chorwacji mamy terminale specjalnie do EU czy wszystko jest przeliczane na kuny i leci po kursie dewizowym?
Pytam bo wiadomo, że w Austrii np zapłacę katą EU bo nic mi nie będzie przeliczać...jak jest w cro?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone