Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.05.2017 12:53

pablo2222 napisał(a):Mam kartę kredytową w citibanku. Założyłem ze względu na promocje na powitanie. Za kartę i jej wznowienie nie pobierają opłaty. Nie ma limitu wartości dokonanych transakcji bezgotówkowych w roku aby nie pobierali opłaty rocznej. Poszperałem teraz w ich regulaminach i proszę co znalazłem. Prowizja od przewalutowania z waluty innej niż złoty 5,8%, wypłata "ze ściany" w innym kraju to samo. W PKOBP w karcie którą zamknąłem było 3,5%, zwykła debetowa w tej samej wysokości. Chyba wracam na stare śmieci.


Karta kredytowa nie jest do płacenia za granicą czy wybierania z bankomatów - tak mi kiedyś ktoś powiedział i się tego trzymam. Tymi kartami płacę tylko za zakupy stacjonarne czy w necie. Dodatkowo podobnie jak Ty poluje na promocje. Np. w City założyliśmy w zeszłym roku 3 karty. Przez pół roku wpadły nam 2 x LG K8 i 1 x jakiś tablet Lenovo :). Teraz z T-Mobile czyli Alior idzie kolejny tablet :). O ile w Citi koszt uzyskania tych 3 prezentów wyniósł mnie dokładnie ZERO zł a karty już zamknięte to w T-Mobile musiałem za całe 5zł jakiegoś grupona kupić ;)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.05.2017 13:16

Złodziejskie prowizje, ja sobie niedawno założyłem konto w Idea bank, zwykłe konto z kartą debetową w PLN. Przewalutowanie jest za 0%, może kursy wymiany nie są rewelacyjne ale do tego co wyżej to kosmos....
vtec11
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 20.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtec11 » 19.05.2017 13:24

Ja zostaję przy gotówce, euro z Polski na kuny w Chorwacji stary sprawdzony sposób nie chce mi się zakladać kolenych kont, a to co oferuja moje dwa banki to złodziejstwo.
Mam mbank gdzie jest 5.9% i w ing debotwa visa 3% prowizji za płatności - pomijam już wypłaty.
Autostrady z karty w ing zapłacę jedynie, reszta gotówka.
Nawet nie chodzi czy kuna wyjdzie po 0,56 czy 0,59 dla zasady nie chcę im dać zarobić.:)

Informacyjnie Kredytowa ing visa/mastercard bez prowizji.
Konto walutowe Ing karta maestro bez prowizji, opłata za kartę 1,5 zł/msc.
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 20.05.2017 10:29

yzedef napisał(a):Złodziejskie prowizje, ja sobie niedawno założyłem konto w Idea bank, zwykłe konto z kartą debetową w PLN. Przewalutowanie jest za 0%, może kursy wymiany nie są rewelacyjne ale do tego co wyżej to kosmos....

bardzo wątpie czy przewalutowanie gratis...jeżeli nawet bank nie doliczy to na pewno masrecard czy visa doliczą

Bez kryptoreklamy ale z tego co się orientowałem to polecany już niejednokrotnie kantor walutowy A....r wychodzi najtaniej - karta w usd , w euro juz dwa razy przewalutują ( tak mi przekazano że z euro na dolar i potem na kuny )
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.05.2017 13:19

Żaden bank z podwójnym przewalutowanie m nie wyjdzie najtaniej. Są w Polsce banki które maja bezpośrednie przeliczenie z kuny na pln. I tak np pko przy płatności master card. Kilka dni temu liczył kunę po 56 groszy i cos tam dalej. Czyli mniej więcej tyle ile kurs nbp.
Za euro na Istrii płacili 7.38 co jak płacimy za euro 4.2 daje praktycznie 57 groszy.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 26.05.2017 13:12

Jeżeli ktoś ma konto w banku Pekao.sa to mam wiadomości które mogą się komuś przydać.
Transakcje bezgotówkowe (płatność kartą w sklepach, punktach handlowo-usługowych itd.) dokonywane przy użyciu karty płatniczej nie wiążą się z żadną opłatą prowizyjną.
Wypłata gotówki bez prowizji kartą płatniczą debetową jest możliwa we wszystkich bankomatach na terenie całej Europy należących do Grupy UniCredit.
Lista krajów, w których można wypłacać pieniądze bezpłatnie dostępna jest na stronie internetowej Banku: http://www.bankomatybezprowizji.pekao.c ... uropa.html
Na terenie Chorwacji znajduje się Bank - Zagrebacka Banka, z którego bankomatów może Pan wypłacać gotówkę bez prowizji.
W tych bankomatach można wypłać gotówkę całkowicie za darmo tj. bez odsetek i bez prowizji, jedyne koszty to przewalutowanie transakcji.

Natomiast opłata za wypłatę gotówki przy użyciu karty płatniczej debetowej dokonaną poza bankomatami wymienionymi powyżej (czyli np. w bankomatach innych banków) - uzależniona jest od rodzaju posiadanego eurokonta i karty do niego wydanej.
Taryfa prowizji i opłat dostępna jest pod następującym adresem: http://www.pekao.com.pl/indywidualni/taryfa2015

Transakcje dokonane w walutach obcych, kartą debetową wydaną do rachunku prowadzonego w złotych są przeliczane w dniu dokonania transakcji z waluty, w jakiej transakcja została dokonana na dolary amerykańskie (USD), a następnie na złote, według kursów obowiązujących odpowiednio w systemie MasterCard dla kart Maestro i MasterCard lub w systemie VISA dla kart VISA.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 26.05.2017 14:09

max21 napisał(a):Jeżeli ktoś ma konto w banku Pekao.sa to mam wiadomości które mogą się komuś przydać.


Tak właśnie korzystałem rok temu i to była najbardziej opłacalna opcja. Nie wiem na ile te wiadomości będą aktualne po pierwszej połowie czerwca, kiedy to UniCredit pozbędzie się Pekao S.A. na rzecz Państwa...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 26.05.2017 14:45

max21 napisał(a):W tych bankomatach można wypłać gotówkę całkowicie za darmo tj. bez odsetek i bez prowizji, jedyne koszty to przewalutowanie transakcji.


Normalnie jak w reklamie. Telefon za 1zł ale abonament.
Jeżeli coś ma być całkowicie bezpłatne to tak jak pisałem. Starczy sprawdzić jakie banki rozliczają bezpośrednio z kun na pln. Takich banków w Polsce jest kilka. Pozatym napewno jeden z nich w przypadku karty masterCard nie ma zadnego przewalutowania. Nie ma też żadnej opłaty za kartę czy konto. I takie coś coś dopiero możemy nazwać za darmo..Płacąc kilka dni temu kuna wychodziła po 0.565 grosza. Czyli mniej więcej tyle ile jest średni kurs nbp.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.05.2017 15:40

paulr napisał(a):Żaden bank z podwójnym przewalutowanie m nie wyjdzie najtaniej. Są w Polsce banki które maja bezpośrednie przeliczenie z kuny na pln. I tak np pko przy płatności master card. Kilka dni temu liczył kunę po 56 groszy i cos tam dalej. Czyli mniej więcej tyle ile kurs nbp.
Za euro na Istrii płacili 7.38 co jak płacimy za euro 4.2 daje praktycznie 57 groszy.

PKO BP SA?? A która karta master: płatniczo-debetowa czy kredytowa?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.05.2017 16:02

paulr napisał(a):
max21 napisał(a):W tych bankomatach można wypłać gotówkę całkowicie za darmo tj. bez odsetek i bez prowizji, jedyne koszty to przewalutowanie transakcji.
... Starczy sprawdzić jakie banki rozliczają bezpośrednio z kun na pln. Takich banków w Polsce jest kilka. Pozatym napewno jeden z nich w przypadku karty masterCard nie ma zadnego przewalutowania. Nie ma też żadnej opłaty za kartę czy konto ... Płacąc kilka dni temu kuna wychodziła po 0.565 grosza. Czyli mniej więcej tyle ile jest średni kurs nbp.


Podaj proszę jakie to banki, jakie konta i jaka karta

Rok temu się przejechałem na BOŚ gdy kuna mi wychodziła z 0,63 i teraz szukam czegoś "normalnego"
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.05.2017 17:37

Mi w pko sa wychodziło rok temu w granicach 0,57-0,58 ale nie wie jak będzie w tym roku gdyż są zmiany w kwestii UniCredit. Czuję że wypłaty z tej grupy już się skończą...a jak z płatnościami karta to zobaczymy...
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 26.05.2017 19:59

amatus1 napisał(a):Mi w pko sa wychodziło rok temu w granicach 0,57-0,58 ale nie wie jak będzie w tym roku gdyż są zmiany w kwestii UniCredit. Czuję że wypłaty z tej grupy już się skończą...a jak z płatnościami karta to zobaczymy...

Jak na dzień dzisiejszy bank Pekao.sa dalej jest w grupie UniCredit i można korzystać z tego dobrodziejstwa :)
Czyli wypłacać ze wszystkich bankomatów UniCredit w Europie za 0 zł
Jeszcze mają fajną kartę wielowalutową ,którą płacisz i wypłacasz bez przewalutowania w USD, EUR, GBP i CHF zagranicą, w kraju i w Internecie .
Jest to tylko jedną kartę do rachunku złotowego i walutowego.
Co najważniejsze nie ma za nią żadnych dodatkowych opłat tylko tyle co za konto złotówkowe.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.05.2017 06:39

Pekao S.A.

Operacje dokonane za granicą kartą wydaną w systemie MasterCard są przeliczane w dniu rozliczenia operacji (wyjątek: dla Maestro stosowane są kursy z dnia operacji) przez organizację MasterCard z waluty w jakiej zostały dokonane na dolary amerykańskie, a następnie na złote według kursów i zasad obowiązujących w tej organizacji (a więc Bank obciążany jest przez organizację MasterCard już w PLN).

Kursy stosowane przez Visa International i MasterCard International to kursy hurtowego rynku walutowego (kursy "rynkowe"). Organizacje stosują kursy z dnia poprzedzającego dzień rozliczenia operacji (w soboty, niedziele i poniedziałki - obowiązują kursy piątkowe). Dzień rozliczenia operacji przez organizację zależy od daty dostarczenia przez usługodawcę operacji do rozliczenia (a więc nie zawsze dzień rozliczenia operacji przez organizację jest dniem dokonania tej operacji).

Jednocześnie informujemy, że będąc Posiadaczem Eurokonta w Banku Pekao S.A., dzięki wydawanej do niego karcie debetowej, może Pan dokonywać bezprowizyjnych wypłat gotówki z ponad 20 000 bankomatów w Europie oraz z ponad 1 700 bankomatów w Polsce – sieć bezprowizyjnych bankomatów obejmuje bankomaty Banku Pekao S.A. w Polsce oraz bankomaty Grupy UniCredit na terenie Europy.

Najbliższy bankomat może Pan łatwo i szybko zlokalizować za pomocą mapy, która dostępna jest na stronie internetowej Banku pod adresem: http://www.bankomatybezprowizji.pekao.com.pl/mapa.html
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.05.2017 07:50

piotrulex napisał(a):
paulr napisał(a):
max21 napisał(a):W tych bankomatach można wypłać gotówkę całkowicie za darmo tj. bez odsetek i bez prowizji, jedyne koszty to przewalutowanie transakcji.
... Starczy sprawdzić jakie banki rozliczają bezpośrednio z kun na pln. Takich banków w Polsce jest kilka. Pozatym napewno jeden z nich w przypadku karty masterCard nie ma zadnego przewalutowania. Nie ma też żadnej opłaty za kartę czy konto ... Płacąc kilka dni temu kuna wychodziła po 0.565 grosza. Czyli mniej więcej tyle ile jest średni kurs nbp.


Podaj proszę jakie to banki, jakie konta i jaka karta

Rok temu się przejechałem na BOŚ gdy kuna mi wychodziła z 0,63 i teraz szukam czegoś "normalnego"

Nie mam żadnego interesu by reklamować komercyjne banki. Pozatym nie znam każdego banku na tyle by powiedzieć bierz bank x karte y i bedziesz mieć tanio.https://internetowykantor.pl/kurs-kuny-chorwackiej-w-bankach// czy wszystkie tak przeliczają czy nie nie wiem.
Ja mam konto w inteligo. Które chciałem zamknąć bo z niego nie korzystałem. Ale płaciłem ileś tam miesięcznie. Jednak jak chciałem je zamknąć to okazało się że wcale nie muszę płacić. I od kilku lat mam konto jak i kartę ( nie muszę płacić ileś tam miesięcznie kartą by była za darmo)
Aha w przypadku karty visa (ktorej nie mam w inteligo) jest przewalutowanie ileś tam procent.
Inne banki z listy nie mam pojęcia jak wygladaja tabele opłat i prowizji. A tym bardziej że w każdym banku można coś sobie wynegocjować lepiej niż jest w tabeli opłat.
Obecnie też widzę że kuna lekko poszła do góry i juz nie jest 56 tylko 57 z przodu.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 27.05.2017 12:54

szwa napisał(a):
pablo2222 napisał(a):Mam kartę kredytową w citibanku. Założyłem ze względu na promocje na powitanie. Za kartę i jej wznowienie nie pobierają opłaty. Nie ma limitu wartości dokonanych transakcji bezgotówkowych w roku aby nie pobierali opłaty rocznej. Poszperałem teraz w ich regulaminach i proszę co znalazłem. Prowizja od przewalutowania z waluty innej niż złoty 5,8%, wypłata "ze ściany" w innym kraju to samo. W PKOBP w karcie którą zamknąłem było 3,5%, zwykła debetowa w tej samej wysokości. Chyba wracam na stare śmieci.


5,8% to jedna z najwyższych prowizji.


Mówisz 5,8%. Zajrzyj do mBanku. 5,99% :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone