Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 05.07.2016 08:50

piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.07.2016 10:36

ita napisał(a):http://livesmarter.pl/najlepsze-konto-walutowe-bezkosztowe-platnosci-za-granica/
trochę lektury do kawy :)


Ja polecam nawet polubić ich na fejsie. Wstawiaja fajne oferty banków. Np założenie darmowej karty kredytowej, wydanie 3 koła w sumie przez 3 miechy (co mi się udało w miesiac ale to raczej zale się niż chwalę ;) ) i dają tableta z etui o wartosci niby 4,5 stówki

Dość ciekawy profil ...
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 05.07.2016 11:13

piotrulex napisał(a):
ita napisał(a):http://livesmarter.pl/najlepsze-konto-walutowe-bezkosztowe-platnosci-za-granica/
trochę lektury do kawy :)


Ja polecam nawet polubić ich na fejsie. Wstawiaja fajne oferty banków. Np założenie darmowej karty kredytowej, wydanie 3 koła w sumie przez 3 miechy (co mi się udało w miesiac ale to raczej zale się niż chwalę ;) ) i dają tableta z etui o wartosci niby 4,5 stówki

Dość ciekawy profil ...

albo zapisać na newslettera ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.07.2016 12:10

amatus1 napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Credit Agricole (mój bank) - płatność kartą - kuna rozliczana po 0,64 zł, wypłata z bankomatu dodatkowa prowizja od 2 do 4%.
Kuna kupiona w Polsce 0,62 zł
Złotówki wymienione w chorwackim kantorze 0,60 zł
Euro kupione w Polsce i wymienione na kuny w chorwackim kantorze - 0,59 zł

Rozumiem, że w różnych bankach są promocje itp. ale z tego powodu nie będę co roku zmieniał konta w banku. Biorę zawsze euro i jestem do przodu.

Nie zgodze się ze obecnie zlotówka wymieniona w kanorze wychodzi w przeliczniku 0,60, dzis bylem w 4 kantorach w Omis i byly dwa przeliczniki 0,66 i 0,65!!!Euro tez wychodzi drożej wymeniłem po kursie 7,3 kuny!Moze ktoś lubi biegać po kilkunastu kantorach, szukac oferty w regionalnym banku czy jezdzic od miasta do miasta ale czy to jest warte?Zakup karta mastercard wyniosł mnie 0,582. To sa dane na dzień dzisiejszy w Omis


Tu masz linka

http://www.mjenjacnica-bozo.com.hr/

Za złotówkę kupisz 1,66 kuna czyli 0,602
Wczoraj kursy były minimalnie lepsze.


Tak poza tematem. Jesteś na wakacjach i biegasz po kantorach (choć nie musisz), tylko po to żeby wpisywać się w tym temacie??? Nudzi ci się czy jak? Skoro masz dobry przelicznik na karcie, to zluzuj majty, wypoczywaj i nie przejmuj się kursami. :papa:

PS. Czasem mam wrażenie, że lobby ;) bankowe intensywnie działa na forum.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.07.2016 12:46

SingSing74 napisał(a):
amatus1 napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Credit Agricole (mój bank) - płatność kartą - kuna rozliczana po 0,64 zł, wypłata z bankomatu dodatkowa prowizja od 2 do 4%.
Kuna kupiona w Polsce 0,62 zł
Złotówki wymienione w chorwackim kantorze 0,60 zł
Euro kupione w Polsce i wymienione na kuny w chorwackim kantorze - 0,59 zł

Rozumiem, że w różnych bankach są promocje itp. ale z tego powodu nie będę co roku zmieniał konta w banku. Biorę zawsze euro i jestem do przodu.

Nie zgodze się ze obecnie zlotówka wymieniona w kanorze wychodzi w przeliczniku 0,60, dzis bylem w 4 kantorach w Omis i byly dwa przeliczniki 0,66 i 0,65!!!Euro tez wychodzi drożej wymeniłem po kursie 7,3 kuny!Moze ktoś lubi biegać po kilkunastu kantorach, szukac oferty w regionalnym banku czy jezdzic od miasta do miasta ale czy to jest warte?Zakup karta mastercard wyniosł mnie 0,582. To sa dane na dzień dzisiejszy w Omis


Tu masz linka

http://www.mjenjacnica-bozo.com.hr/

Za złotówkę kupisz 1,66 kuna czyli 0,602
Wczoraj kursy były minimalnie lepsze.


Tak poza tematem. Jesteś na wakacjach i biegasz po kantorach (choć nie musisz), tylko po to żeby wpisywać się w tym temacie??? Nudzi ci się czy jak? Skoro masz dobry przelicznik na karcie, to zluzuj majty, wypoczywaj i nie przejmuj się kursami. :papa:

PS. Czasem mam wrażenie, że lobby ;) bankowe intensywnie działa na forum.


Spine to widzę ma kolega. Nie denerwuje się tak bo to czas wakacji:). Dlaczego mi się nudzi?Też wymieniam parę groszy na lody czy parking...nie biegam po kantorach o jak pisałem wcześniej nie zamierzam.Spacerujac po miastach nie sposób zetknąć na tablicę obecnych kursów bardziej że sam wymieniam.Wiele osób interesuje obecna sytuacja na miejscu, jak to wygląda w realu a nie na linkach...podaje dane aktualne bo sam takich nie raz potrzebowałem.W żadnym miejscu nie reklamowalem swojego banku bo mam do niego różne uwagi tylko zgodnie z tematem pisze jak wygląda przelicznik akurat w mojej sytuacji .Tak samo jak podałem w innym miejscu że Jardan ma tylko akurat w Lokvie dziś 21 C co też wygląda inaczej na linkach...:). Pozdrawiam i życzę mnie jnerwów i poszukiwań kantorów z Twoim kursem.Wierze że Ci się uda:).
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.07.2016 13:02

Ty znowu przy kompie? ;)

Ja już jestem po wakacjach, siedzę w pracy i sobie piszę w wolnych chwilach - na luzie. Dzięki temu czas mi szybciej płynie. Euro - jak zwykle - kupowałem systematycznie przez cały rok, jeszcze przed podwyżkami, więc kuny wyszły mnie dużo taniej niż mastercard, visa i inne "fajne" karty razem wzięte.

Jestem zwolennikiem gotówki w kieszeni i jak do tej pory żadna oferta banku nie była w stanie zmienić mojego podejścia.

Nie ma się co podniecać ofertami na fejsbuku, newsletterach, bo bankom o to chodzi, żeby zasypywać wasze skrzynki czy telefony pseudo korzyściami. Nie ma się również co czarować, każda ich "superoferta" jest czasowa. Jak ktoś ma czas i lubi czytać wysyłane co tydzień info o zmianie tabeli opłat i prowizji, to proszę bardzo. Ja dziękuję.

Ładnie obrazuje to fragment regulaminu polecanego w innym wątku "darmowego" konta:

"Ile zapłacimy za przewalutowania?

Istotny problem w przypadku konta walutowego Smart Konto EU stanowi to, że nie mamy możliwości dokonywania wpłat na rachunek poprzez wpłatomaty ani przy wsparciu kantorów internetowych. Moglibyśmy wprawdzie dokonać przelewu europejskiego SEPA z rachunku w innym banku, jednak w każdym przypadku naraziłoby to nas na spory wydatek.

Bank Smart wychodzi w pewien sposób naprzeciw tej niedogodności, oferując bardzo korzystny system przewalutowań . Warto jednak nadmienić, że korzystanie z tej opcji ma sens jedynie w obecnie trwającym okresie promocyjnym (do 1 czerwca włącznie)."


Zatem zanim zapałamy optymizmem do kolejnej altruistycznej oferty banku, warto dobrze wczytać się w jej warunki.
Ostatnio edytowano 05.07.2016 13:36 przez SingSing74, łącznie edytowano 3 razy
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.07.2016 13:25

Kolega przewidujący szkoda że ja nie pomyślałem rok temu i nie kupiłem od razu na dwa wyjazdy euro:). Kolega przewidujący:). Nie na kompie tylko telefonie prosto z plaży. Dla pokrzepieniu serc podam że jest 34 stopnie C!
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.07.2016 13:31

No to wskakuj do wody !!! :D

O kupowaniu waluty "w dołku" (przez cały rok kiedy kurs się obniżał) pisałem tu jakieś 2 lata temu. Można było poczytać.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.07.2016 13:46

No szkoda że nie czytałem...ale mam wrażenie że odbiegasz od tematu
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.07.2016 12:06

Jako że sporo osób do Chorwacji jedzie przez Czechy i tam kupuje paliwo winietki itp. podzielę się moim niedzielnym doświadczeniem.

Jechałem sobie do Ustronia do Leśnego Parku Niespodzianek. Niestety 30 km. od celu korek skutecznie mnie zniechęcił i zawróciłem kierując się do ZOO w Ostrawie (polecam). Nie miałem koron, a jedynie złotówki i kartę, więc frycowe zapłaciłem już na parkingu. Zamiast 45 koron (czyli około 7,5) zapłaciłem 10 zł. Za bilety zapłaciłem kartą Credit Agricole, gdzie koronę rozliczono po 0,17 zł. Niestety w barach na terenie ZOO płaci się gotówką więc wypłaciłem ją w bankomacie obok kasy, bo kantoru tam nie ma. Za pomocą tej samej karty wypłaciłem 600 koron na obiad. Kurs 0,18 + 10 zł. prowizji (w sumie kurs wyniósł 0,196 zł za 1 koronę). Wracając wstąpiłem centrum handlowego, żeby kupić Alpę. Tam w kantorze za złotówki kupiłem korony po 0,167. W tym samym czasie w Polsce można było je nabyć za 0,165.

Podsumowując:

Przelicznik parkingowy ;) - 0,222
Wypłata z bankomatu - 0,18
z prowizją przy 600 CZK - 0,196
Płatność kartą - 0,17
Kantor w Czechach - 0,167
Kantor w Polsce - 0,165

PS. O ile kupno kun w polskim kantorze jest średnio opłacalne, o tyle korony kupione w kraju wychodzą najtaniej.
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 13.07.2016 14:22

Ja byłem sprawdzić w PKO BP. Superkonto ma prowizję 3,5 przy każdej wypłacie z bankomatu innego niż PKO plus transakcje walutowe płatności kartą poza granicami 3,5. Opłata za prowadzenie rachunku 7,9 plus jakieś drobne za przelewy. Miesięcznie wychodzi mi około 15 PLN Ale jest opcja konto bez granic za 17,9 PLN miesięcznie gdzie wszystkie operacje przelewy, karty i inne cuda za darmochę w całej Europie. Jak ktoś robi dużo przelewów to się opłaca a dodatkowo bonus w postaci darmowych operacji kartą. W temacie kursów przewalutowania panie powiedziały mi jedynie tyle, że bank przelicza daną walutę na złotówki po aktualnym kursie dnia. Z tym, że jak zapytałem (mam kartę VISA) czy to idzie przez dolce, czy bezpośrednio to powiedziały, że bezpośrednio, ale mnie się w to za bardzo wierzyć nie chce. Jak na razie nie bardzo opłaca mi się zmieniać na konto bez granic, więc chyba w głównej mierze będę płacił gotówką Eu plus wymienianie na kuny.
Pozdrawiam.
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 15.07.2016 13:23

https://www.visa.pl/karty-dla-ciebie/ka ... r-walutowy

https://www.mastercard.com/plp/klienci- ... rsion.html

Można sobie porównać, ale mnie wychodzi że z MC taniej. Niewiele, ale taniej.
mafiamat
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mafiamat » 17.07.2016 09:12

lokiec3 napisał(a): Miesięcznie wychodzi mi około 15 PLN


Chcesz powiedzieć, że płacisz za konto 15 zł? 8O

W każdym normalnym banku wszystkie bankomaty w kraju i za granicą masz za darmo :D

Ja w tym roku wybieram kuny ze ściany i nie myślę o kursach, kantorach. Po wakacjach nie zostają mi zbędne kuny czy euro (choć te akurat bardziej się przydadzą).
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 17.07.2016 10:03

mafiamat napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że płacisz za konto 15 zł? 8O

W każdym normalnym banku wszystkie bankomaty w kraju i za granicą masz za darmo :)

Oczywiście chcesz powiedzieć, że zawsze masz konto za 0zł i wypłaty w EU a być może nawet na świecie za free???
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 17.07.2016 10:17

papse napisał(a):
mafiamat napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że płacisz za konto 15 zł? 8O

W każdym normalnym banku wszystkie bankomaty w kraju i za granicą masz za darmo :)

Oczywiście chcesz powiedzieć, że zawsze masz konto za 0zł i wypłaty w EU a być może nawet na świecie za free???


Ja mam 2 różne konta w 2 różnych bankach i mam to za free.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone