Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2016 09:42

Dla mnie oba, o których pisałem są ok. Smart gratis. Inne do użytku tylko w PL również gratis. O tmobile pisałem wyżej.
Trzeba trochę wysiłku żeby dopasować usługi bankowe do swoich potrzeb. I trzeba monitorować rynek.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.05.2016 09:46

bigredone napisał(a):Mnie interesują tylko te operacje, które używam. Jedyny koszt w tmobile to 10 zł za kartę walutową rocznie.


OK. Ale nie wiemy jakich operacji używasz.
Dla ciebie będzie to 10zł, a dla kogoś kto np. wypłaca pieniądze w bankomacie będzie to już zupełnie inna kwota.
Dany produkt jak widać w tabeli podesłanej kilka postów wyżej jest opisany na 10 stronach, a tam zawsze kryją się jakieś pułapki.

Domyślam się, że w twoim przypadku będzie to transakcja bezgotówkowa np. w restauracji. Skoro tak to podaj linka do kursu po jakim twoja karta rozlicza chorwacką walutę i będziemy wiedzieć jaki jest realny koszt w porównaniu z gotówką.

edit. bigredone napisał: Dla mnie oba, o których pisałem są ok. Smart gratis. Inne do użytku tylko w PL również gratis. O tmobile pisałem wyżej.

Poczytaj dokładnie ze zrozumieniem posty powyżej. Ani jedno ani drugie nie jest gratis.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 18.05.2016 09:51

SingSing74 napisał(a):Jeśli jest inaczej to proszę mi to udowodnić i pokazać (a nie żebym ja sobie szukał). Link do tabeli opłat i dodatkowo kursy walut w danym banku i wszystko będzie jasne.

skoro nie możesz sobie poszukać linków do tabel opłat i prowizji, to mnie zupełnie nie dziwi, że nie możesz znaleźć sobie konta dopasowanego do siebie. więc pozostaje Ci narzekanie i udawanie, że "czarne jest czarne, a białe jest białe" 8)
ale proszę:
http://www.eurobank.pl/files/docs/zbiorczy_toip.pdf
http://cib.societegenerale.pl/en/exchange-rates/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2016 09:53

Tabel sobie poszukaj sam. Sporo czasu zajęła mi optymalizacja kosztów bankowych. W jej efekcie cała rodzina pozmieniala banki/konta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2016 10:00

SingSing74 napisał(a):
bigredone napisał(a):Mnie interesują tylko te operacje, które używam. Jedyny koszt w tmobile to 10 zł za kartę walutową rocznie.


OK. Ale nie wiemy jakich operacji używasz.
Dla ciebie będzie to 10zł, a dla kogoś kto np. wypłaca pieniądze w bankomacie będzie to już zupełnie inna kwota.
Dany produkt jak widać w tabeli podesłanej kilka postów wyżej jest opisany na 10 stronach, a tam zawsze kryją się jakieś pułapki.

Domyślam się, że w twoim przypadku będzie to transakcja bezgotówkowa np. w restauracji. Skoro tak to podaj linka do kursu po jakim twoja karta rozlicza chorwacką walutę i będziemy wiedzieć jaki jest realny koszt w porównaniu z gotówką.

edit. bigredone napisał: Dla mnie oba, o których pisałem są ok. Smart gratis. Inne do użytku tylko w PL również gratis. O tmobile pisałem wyżej.

Poczytaj dokładnie ze zrozumieniem posty powyżej. Ani jedno ani drugie nie jest gratis.


Oczywiście, że wypłacam gotówkę z bankomatów. I w Pl i poza. Robię przelewy. Wszystko za umowne 0. Umowne, bo czasemjest jakieś przewalutowanie, czy jakaś minimalna prowizja w kantorze.
Też uważam, że banki to zło, ale niezbędne niestety.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.05.2016 10:03

KrisM napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Jeśli jest inaczej to proszę mi to udowodnić i pokazać (a nie żebym ja sobie szukał). Link do tabeli opłat i dodatkowo kursy walut w danym banku i wszystko będzie jasne.

skoro nie możesz sobie poszukać linków do tabel opłat i prowizji, to mnie zupełnie nie dziwi, że nie możesz znaleźć sobie konta dopasowanego do siebie. więc pozostaje Ci narzekanie i udawanie, że "czarne jest czarne, a białe jest białe" 8)
ale proszę:
http://www.eurobank.pl/files/docs/zbiorczy_toip.pdf
http://cib.societegenerale.pl/en/exchange-rates/


Właśnie, że potrafię znaleźć i umiem je czytać w przeciwieństwie do niektórych.
Ktoś rzuca nazwę banku i hasło "gratis". Kilka razy udowodniłem tutaj, że pozornie darmowe konta są obciążone różnymi opłatami, więcej już mi się nie chce. Niech ktoś się postara udowodnić, że nie mam racji.

Tak samo ty. Podałeś mi linka do kursów walut. A GDZIE TAM JEST KURS CHORWACKIEJ KUNY? Znowu ja mam szukać?

Skoro podaliście mi takie tabele to porównam zatem kurs "euro" w euro banku i wspomnianym T-mobile do kursu w kantorze.

Kantor Katowice - 4,40
Eurobank - 4,5614
T-mobile - 4,5849


Rozumiecie teraz dlaczego piszę, że "0" to nie jest zero.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2016 10:06

To jeszcze zobacz na ceny walut w kantorach internetowych i popatrz na koszty obsługi konta walutowego w tmobile. Więcej ci nie pomogę.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 18.05.2016 10:09

SingSing74 napisał(a):Kantor Katowice - 4,40
Eurobank - 4,5614
T-mobile - 4,5849

Rozumiecie teraz dlaczego piszę, że "0" to nie jest zero.

ręce opadają;-) kuna na euro jest przeliczana po kursie MC, dalej euro na PLN po kursie Sociate Generale
operacje kartowe rozliczane są jako currency, a nie cash :)
czyli kantor katowice 4:40
eurobank :4.4982
a ile wynosi Twój spread kupując w PL w kantorze i sprzedając w Cro w kantorze lub banku??
bez odbioru;-) :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2016 10:12

Prawda jest taka ze to banki powinny nam placic za mozliwosc obrotu nasza gotowka....

Ps. BZ WBK na chwile obecna przy wymianie e-fx kupno 4,41
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.05.2016 11:03

:papa:
rob111
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rob111 » 18.05.2016 12:33

KrisM napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
rob111 napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
KrisM napisał(a):spokojnie są jeszcze banki i konta w bankach, które umożliwiają wypłatę za "0" w Polsce i na świecie.


Proszę o przykład takiego banku wraz z linkiem do tabeli opłat i prowizji
.


Proszę bardzo.
https://static.t-mobilebankowe.pl/uploa ... izjiv2.pdf



NO TO JEDZIEMY:

Wypłata gotówki w:
Bankomatach Euronet w kraju
- pierwsza transakcja w miesiącu kalendarzowym 0zł
- druga i kolejna transakcja w miesiącu kalendarzowym 5zł
- w bankomatach innych banków i sieci 5zł
- w bankomatach, bankach i innych instytucjach za granicą 10zł

Jeśli dasz radę to podaj linka do kursów walut tego banku, a może się okazać, że kolejna prowizja tam jest ukryta.

czekam czego doszukasz się w moim przykładzie i gryzę palce ze stresu :hut:
wystarczy wpisać do wujka google t-mobile kurs walut;-)


Nie bardzo wiem gdzie jest zapis o prowizjach za skorzystanie z bankomatu. Zgodnie z tabelą poz. TRANSAKCJE KARTĄ DO RACHUNKU OSZCZĘDNOŚCIOWO-ROZLICZENIOWEGO - wszystkie wypłaty z bankomatów (bez względu na operatora lub kraj) to 0 zł, bez żadnych gwiazdek.
Rzeczywiście w tym roku wprowadzono 6 zł opłaty za kartę debetową, w przypadku nie zrealizowania płatności co najmniej 200 zł/miesiąc. Nie zwróciłem na to uwagi, gdyż regularnie korzystam z płatności elektronicznych.
Przy transakcjach zagranicznych - praktykowałem tylko wypłaty z bankomatów - przeliczenie waluty odbywało się na podstawie tabel MasterCard, czyli kurs dnia + 3 % ich prowizji. Bank nie pobierał z tego tytułu swoich opłat i tak np. w lipcu 2015r kuna wychodziła mi około 0,61 - 0,63 zł. Droższa niż z bezpośredniej wymiany euro w chorwackim kantorze ale dla mnie było to w pełni akceptowalne.
Gatess
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gatess » 18.05.2016 15:01

KrisM napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Jeśli jest inaczej to proszę mi to udowodnić i pokazać (a nie żebym ja sobie szukał). Link do tabeli opłat i dodatkowo kursy walut w danym banku i wszystko będzie jasne.

skoro nie możesz sobie poszukać linków do tabel opłat i prowizji, to mnie zupełnie nie dziwi, że nie możesz znaleźć sobie konta dopasowanego do siebie. więc pozostaje Ci narzekanie i udawanie, że "czarne jest czarne, a białe jest białe" 8)
ale proszę:
http://www.eurobank.pl/files/docs/zbiorczy_toip.pdf
http://cib.societegenerale.pl/en/exchange-rates/


Czyli licząc po kursie z 18.05 wyszło mi za kunę : 0,599632551 PLN szału nie ma .
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 18.05.2016 17:24

szału nie ma, ale taka dzisiaj jest moc naszej waluty;-)
dla porównania: kupując 100 euro w Katowicach po kursie 4.40 :D , możemy je sprzedać dziś np. w Splitska Banka po kursie 743,50. zatem przelicznik wynosi 0.5918
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.05.2016 18:21

SingSing74 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Jak kupujesz to po kursie sprzedaży a nie średnim ale to raczej oczywiste

Rok temu pamiętam, że w toruńskich kantorach różnica miedzy kupnem a sprzedażą sięgała nawet 8 groszy :(


Różne kantory, różne widełki, ale należy zrozumieć, że nie widełki są istotne.
Tu masz przykład: http://www.kantoreuropa.pl/

Zależnie od ilości jaką kupujesz w tym konkretnym kantorze, widełki sięgają od 2 do 5 groszy. Ale dla kupujących (czyli ciebie i innych forumowiczów) JEDYNY ISTOTNY PARAMETR, TO nie różnica pomiędzy skupem, a sprzedażą lecz CENA SPRZEDAŻY. W tym przypadku różnica wynosi 1 grosz. Jeśli kupisz mniej płacisz 62 grosze, a jeśli dużo 61 groszy za 1 kuna (17 maj 2016) ...


Lecz ja właśnie to napisałem :)

Kolega podał kurs średni więc dlatego napisałem o sporej różnicy między skupem a sprzedażą ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.05.2016 18:24

SingSing74 napisał(a):W moim banku - Credit Agricole opłata za wypłatę za granicą wynosi 5% lub minimum 12,90 zł. Przy transakcji bezgotówkowej prowizja wynosi 3 %.

Czyli odpowiednio w moim banku za kunę zapłacę od 0,6083 do 0,6201, a gdybym awaryjnie wypłacił z bankomatu 100 kuna to jedna kosztowała by 0,7195 .



Podałem konkrety i w odpowiedziach również konkretów oczekuję.


No a ja w swoim banku przy mojej opcji konta płacę zero prowizji za płatności za granicą czy wybieranie z bankomatu dlatego traktuję tę wygodę i bezpieczeństwo całkowicie darmowo :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone