Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karola5
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karola5 » 07.08.2011 12:09

nie, pisze tak bo upewnialysmy sie w banku przed wyjazdem a na wyciagu elektronicznym widac wszystko bo kwota przewalutowania sciagana jest osobno wiec by ja bylo widac.

Stendo napisał(a):
karola5 napisał(a):Na 100% mamy wyciągi:) zadnych przewalutowań trzeba sie tylko upewnic w banku i tyle


Ale piszesz tak patrząc na wyciągi ?? Wiadomo że tam nic nie widać, jest kwota w kunach i końcowa kwota obciążenia w złotych. Co nie oznacza że nie było przewalutowania.
Paweł44
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.07.2011
płatność kartą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł44 » 09.08.2011 09:41

Ja wróciłem 31.07.2011 z Chorwacji i po przeliczeniu wyszło tak , wymiana euro na kuny 0,54 zł , wymiana złotych na kuny 0,56 zł a płatności kartą wyszła po 0,57 zł .Płaciłem kartą mastrcard
songereux
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) songereux » 18.08.2011 22:36

Z informacji jakie tutaj przeczytałem wynika, że warto jednak płacić kartą. Jednak jako że jadę do Chorwacji po raz pierwszy, również mam nadal kilka wątpliwości.

(Karta debetowa VISA ELECTRON mBank)

Po pierwsze: Czy w drodze do Chorwacji za paliwo i winiety w krajach jakie będziemy przemierzać, też warto płacić kartą czy gotówką w Euro np.?

Po drugie: Na autostradzie w Chorwacji najlepiej zapłacić gotówką w Kunach, czy kartą w punkcie "no cash". Pytam bo słyszałem o oszustwach podczas płacenia gotówką w Euro, oraz słyszałem że na bramkach "no cash" nie ma takich kolejek jak do gotówkowych.

Po trzecie: Małe zakupy jak mydło i powidło, wody mineralne i inne pierdołki w Chorwacji również zapłacę Kartą?

Po czwarte: Jeśli już zdecyduję się na wymianę jakiejś sumy pieniędzy w kantorze, to jeśli dobrze rozumiem, polecacie w Polsce kupić EURO a później w Chorwacji wymienić je na Kuny? Mimo że w Polsce też je można kupić??

Pozdrawiam :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 18.08.2011 23:17

songereux napisał(a):Z informacji jakie tutaj przeczytałem wynika, że warto jednak płacić kartą. Jednak jako że jadę do Chorwacji po raz pierwszy, również mam nadal kilka wątpliwości.


Jeśli nie zamierzasz na urlopie wydać 10 tysięcy złotych, a standardowe kilka to naprawdę nie zawracaj sobie specjalnie głowy kantorami, kursami, wymianami walut itd. Płać wszędzie gdzie się da kartą (a w Chorwacji da się nawet w małym sklepie mięsnym), dobierz trochę kun z bankomatu na małe wydatki i ciesz się wakacjami. Stracisz/zyskasz maksymalnie kilkadziesiąt złotych - więc jak dla mnie, gra nie jest warta świeczki - a głowa wolna, brak stresów i zysk czasowy - na urlopie bezcenne.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 19.08.2011 11:52

A jak chcesz wydać 10 tysięcy, to też nie zawracaj sobie głowy tym BEZSENSOWNYM przeliczaniem :)
Poważnie :)
Dziesiątki razy w kilkunastu podobnych wątkach było wyjaśniane, że różnice są symboliczne (uwzględniając całą kwotę wydaną na wakacje).
Jedna uwaga: wymieniać nie w kantorach, tylko w bankach (kantory pobierają prowizję)
Udanych wakacji :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 19.08.2011 12:44

Jeśli chodzi o płatności kartą, to przeliczane są przez ban po bardzo korzystnym kursie. Więc de facto z konta ściagają ci mniej niż płaciłbyś gotówką. A jak trafi się terminal baku, który jest w grupie (holdingu) razem z twoim bankiem, to nie ma prowizji. Miłych wakacji.
ANDRZEJL
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDRZEJL » 19.08.2011 14:56

Witam,
Posiadam Visę w PKO BP. Używał ktoś już w chorwacji takiego zestawienia?

Czy stan rachunku jest przez bankomat podawany w kunach,euro czy złotówkach?

Gdzie mogę sprawdzić z jakimi bankami współpracuje PKO BP tak ,żebym nie płacił prowizji przy wypłacaniu gotówki z bankomatu?
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 19.08.2011 20:27

witia napisał(a):Jedna uwaga: wymieniać nie w kantorach, tylko w bankach (kantory pobierają prowizję)



Byłem w 2 czy 3 kantorach i nigdzie nie pobierano prowizji.
lhd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 09.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lhd » 19.08.2011 20:34

ANDRZEJL napisał(a):Witam,
Posiadam Visę w PKO BP. Używał ktoś już w chorwacji takiego zestawienia?

Czy stan rachunku jest przez bankomat podawany w kunach,euro czy złotówkach?

Gdzie mogę sprawdzić z jakimi bankami współpracuje PKO BP tak ,żebym nie płacił prowizji przy wypłacaniu gotówki z bankomatu?


o ile się orientuję 3% prowizja od każdej transakcji i wypłata chyba też, ale i tak się opłaca najbardziej w tej chwili
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.08.2011 20:49

ANDRZEJL napisał(a):Witam,
Posiadam Visę w PKO BP. Używał ktoś już w chorwacji takiego zestawienia?

Czy stan rachunku jest przez bankomat podawany w kunach,euro czy złotówkach?

Gdzie mogę sprawdzić z jakimi bankami współpracuje PKO BP tak ,żebym nie płacił prowizji przy wypłacaniu gotówki z bankomatu?


Drogi kolego. Tylko nie Visa. Wpierdzieliło mi kartę i już jej nie odzyskałem. Tylko wypukłe Maestro.
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 19.08.2011 20:58

darek1 napisał(a): Tylko wypukłe Maestro.



I gdzie Ty korzystałeś z tej wypukłości ?? I czym różni się na codzień karta wypukła od elektron ??
pablosnet
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 17.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablosnet » 19.08.2011 21:28

Na co dzień niewielka różnica
Ale za granicą zasadnicza, nie zawsze płaską można zapłacić, u mnie nie było też opłaty za przewalutowanie czy opłaty za wypłaty z bankomatów itp.

Jednak się przydała.
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 19.08.2011 21:39

pablosnet napisał(a):Na co dzień niewielka różnica
Ale za granicą zasadnicza, nie zawsze płaską można zapłacić, u mnie nie było też opłaty za przewalutowanie czy opłaty za wypłaty z bankomatów itp.

Jednak się przydała.


Ale konkretnie ?? Gdzie nie mogłeś zapłacić płaską a poszło wypukła ?? 10 lat temu, gdy popularne były 'żelazka' to ok. Ale dzisiaj jak wszystko idzie online ??
Opłaty/prowizji nie było tylko dlatego że wypukła ?? W którym banku tak jest ??
arya15
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arya15 » 24.08.2011 12:51

Stendo napisał(a):
witia napisał(a):Jedna uwaga: wymieniać nie w kantorach, tylko w bankach (kantory pobierają prowizję)



Byłem w 2 czy 3 kantorach i nigdzie nie pobierano prowizji.


potwierdzam! kantory nie pobierają prowizji, natomiast na poczcie a i owszem ( zaczęłam od poczty i potem "plułam sobie w brodę") :)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 24.08.2011 22:08

Nie zamierzam się spierać. Może faktycznie tak już teraz jest. Ja jeżdżę do Chorwacji od 1996 roku i kiedyś (nawet niedawno) kantory prowizję pobierały. Podobnie jak hotele i agencje turystyczne. Dlatego zawsze wymieniałem i wymieniam w bankach. Ostatni raz korzystałem z usług kantoru w 2009 w Opatiji. Wymieniałem niewielką kwotę (brakło mi kun na drogę powrotną :) ). Zapłaciłem prowizję 3%.
Wiem, że Pani Kasia G-B ma już chyba dość tych wątków "walutowych", ale może przez przypadek przeczyta i wyjaśni jak to jest z tymi kantorami :)
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone