Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 20.07.2011 15:08

Płaciłem w lipcu kartę Alior Banku i wypłacałem z bankomatu i kwoty podobne od 0,55.... do 0.56...kn. W Splitska Banka za Euro był kur 7,37kn a w kantorze w Starim Gradzie 7,20kn. Za złotówki w kantorze płacili powyżej 1,8kn ale dokładnie nie pamiętam ile
aronauta
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aronauta » 20.07.2011 15:08

stoku napisał(a):Znalazłem teraz w temacie:AKTUALNE KURSY WALUT bodaj z baśki wody kurs z kantoru 1EUR -7,20KUN.
W moim wyliczeniu daje to 1018KUN,więc to najlepsza chyba opcja.

Generalnie chyba nie warto dla tych 18 kun jechać do kantoru, banku w Polsce i później na miejscu wymieniać, że o aspekcie bezpieczeństwa wożenia gotówki nie wspomnę.
stoku
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) stoku » 20.07.2011 17:05

Z tego co ogólnie wiadomo to bankomatów jeszcze na kwaterach nie montują :lol:
A różnica w zależności od kursu dochodzi nawet do ponad 40 kun na 1000.
Czy warto-dla jednego tak,dla innego nie-ale przecież chodzi o sam fakt.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 22.07.2011 19:10

Witam
Jak do tej pory zawsze wymieniałem w Chorwacji euro na kuny (a byłem już tam kilka razy) :D
Omis 14-07-2011 - 7,36 kun za 1 euro
Split 20-07-2011 - 7,36 kun za 1 euro
Dubrownik 18-07-2011 7,36 kun za 1 euro

czyli jak widać przelicznik podobny :wink:

Natomiast w BIH operuję euro ....
Nigdynie miałem z tym problemów. :D

pozdrawiam
Mirano
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirano » 24.07.2011 11:42

Właśnie wróciłem z Riwiery Makarskiej.

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to częściowa wymiana euro na kuny. Lepiej się na tym wychodzi niż na wymianie PLN na kuny. Ja kupiłem euro o 4,04 PLN, a w kantorze w Baska Voda 1EUR=7,29KN, 1PLN=1,73KN.

Za co tylko mogłem płaciłem jednak kartą. Dziś sprawdziłem rozliczenie karty i wyszło od 0,554 do 0,562 PLN za 1KN. Jak widać porównywalnie z wymianą EUR na KN.
pablosnet
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 17.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablosnet » 26.07.2011 20:07

Witam. Również niedawno wróciłem z Chorwacji. Płaciłem kartą lub wyciągałem kuny z bankomatu, kursy od 0,548 do 0,550 za 1 kuna.
Konto w mbank, karta mastercard debit gold.
Ja polecam płacić z karty.

Pozdrawiam.
karola5
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karola5 » 26.07.2011 22:09

my wlasnie wrocilysmy i placilysmy caly czas karta i dobrze na tym wyszlysmy. Polecam karte kredytowa mastercard w BZ WBK nie plavcilysmy za przewalutowanie ani zadnych prowizji , nic. no i przeliczaja bezposrednio kuny na zlotowki a nie na euro czy USD.
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 26.07.2011 22:19

karola5 napisał(a):my wlasnie wrocilysmy i placilysmy caly czas karta i dobrze na tym wyszlysmy. Polecam karte kredytowa mastercard w BZ WBK nie plavcilysmy za przewalutowanie ani zadnych prowizji , nic. no i przeliczaja bezposrednio kuny na zlotowki a nie na euro czy USD.

Popieram , zarówno w CRO jak i w Bułgarii
nie było żadnych przewalutowań , a przelicznik super . Polecam również PeKaO.SA. Uważam że aby wyjśc jak najlepiej na przeliczniku , należy płacic wszędzie "plastikiem".
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 26.07.2011 22:26

karola5 napisał(a):my wlasnie wrocilysmy i placilysmy caly czas karta i dobrze na tym wyszlysmy. Polecam karte kredytowa mastercard w BZ WBK nie plavcilysmy za przewalutowanie ani zadnych prowizji , nic. no i przeliczaja bezposrednio kuny na zlotowki a nie na euro czy USD.



Na pewno ??

3. Transakcje gotówkowe i bezgotówkowe dokonywane przy uŜyciu Kart poza granicami Polski przeliczane są
na Euro (EUR), według kursu obowiązującego w systemie odpowiednio Visa/MasterCard w dniu rozliczenia
transakcji. W przypadku transakcji zagranicznych dokonanych Kartami systemu Visa w walucie innej niŜ
EUR do wartości transakcji doliczana jest automatycznie prowizja za przewalutowanie transakcji zgodnie z
Taryfą Opłat i Prowizji.
yazoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) yazoo » 27.07.2011 16:36

Ja wróciłem kilka dni temu i mogę stwiedzić że wychodziło bardzo podobnie. W praktyce było tak:
1. Przy płatnościach kartą (VISA w banku Millenium) kurs wyniósł ok. 0,55 pln za 1 kunę i zero prowizji.
2. Przy wypłacie z bankomatu kurs ok. 0,56 pln ale przy wybraniu 500 kun naliczona została dodatkowa prowizja 9 pln, co spowodowało że ostatecznie kurs wyniósł 0,58 pln / kunę
3. Euro kupiłem w Polsce równo po 4 pln, w Chorwacji średnio za 1 euro otrzymywałem 7,35 kuny, co daje kurs 0,544 pln. Nawet jeśli ktoś kupi kuny po 7,3 za euro to kurs wyjdzie 0,548 pln. Jeśli jeszcze komuś się udało kupić w Polsce euro poniżej 4 zł to wyjdzie jeszcze nieco lepiej.

Tak naprawdę to są tak niewielkie różnice że szkoda czasu na powyższe rozważania.

Moja żona wyznaje teorię, że jeśli płasisz kartą to nie kontrolujesz na bieżąco wydatków i po powrocie do Polski mogłoby się okazać że wydaliśmy więcej niż zakłądaliśmy. Zatem kupiliśmy pewną okrągłą sumkę euro w Polsce i na bieżąco wymienialiśmy w kantorach. Płatności kartą dokonałem tylko z czystej ciekawości aby zweryfikować co się bardziej opłaci.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 29.07.2011 20:09

I tego się trzymaj !!! euro w Polsce - na kuny w Chorwacji , duże zapotrzebowanie - karta przy tyłku .... i tyle w tym temacie...
masz problemy że na 1000 ojro w plecy _ masz flachę - nie przeliczaj , ŻYJ !!!!!
karola5
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karola5 » 31.07.2011 11:50

Na 100% mamy wyciągi:) zadnych przewalutowań trzeba sie tylko upewnic w banku i tyle

Stendo napisał(a):
karola5 napisał(a):my wlasnie wrocilysmy i placilysmy caly czas karta i dobrze na tym wyszlysmy. Polecam karte kredytowa mastercard w BZ WBK nie plavcilysmy za przewalutowanie ani zadnych prowizji , nic. no i przeliczaja bezposrednio kuny na zlotowki a nie na euro czy USD.



Na pewno ??

3. Transakcje gotówkowe i bezgotówkowe dokonywane przy uŜyciu Kart poza granicami Polski przeliczane są
na Euro (EUR), według kursu obowiązującego w systemie odpowiednio Visa/MasterCard w dniu rozliczenia
transakcji. W przypadku transakcji zagranicznych dokonanych Kartami systemu Visa w walucie innej niŜ
EUR do wartości transakcji doliczana jest automatycznie prowizja za przewalutowanie transakcji zgodnie z
Taryfą Opłat i Prowizji.
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 31.07.2011 19:56

karola5 napisał(a):Na 100% mamy wyciągi:) zadnych przewalutowań trzeba sie tylko upewnic w banku i tyle


Ale piszesz tak patrząc na wyciągi ?? Wiadomo że tam nic nie widać, jest kwota w kunach i końcowa kwota obciążenia w złotych. Co nie oznacza że nie było przewalutowania.
PysiaPysio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 563
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaPysio » 31.07.2011 20:09

decklen napisał(a):Czy ktoś płacił kartą Alior Banku (MC) a może kartą Banku BPH (Visa)

czym lepiej płacić

Naszą główną kartą którą wypłacamy kuny z bankomatów jest Alior i nigdy nie przeżyliśmy szoku po sprawdzeniu wyciągu i kursów po jakich je przeliczano pozdrav
arya15
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.12.2010
karta kredytowa czy debetowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arya15 » 02.08.2011 13:24

po przejrzeniu wielu wpisów mam problem - jeżeli będę płacić kartą w Chorwacji, to ma być to karta debetowa czy kredytowa?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone