Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 23.07.2015 19:13

Aby uniknąć jakichkolwiek opłat, prowizji, podwójnego przewalutowanie polecam GetinBank. Założyłem u nich konto na miesiąc tylko w celu wakacyjnego wyjazdu do Chorwacji bo jako jedyny bank (a obdzwonilem ich kilkanascie) przy karcie debetowej Visa nie pobiera żadnych opłat i przewalutowanie jest bezpośrednio HRK na PLN. (moj BZ WBK prowizji nie pobiera tylko przy karcie kredytowej-taka marna promocja na wakacje ale nie kazdy chce korzystac z kredytowej wiec mam ich gdzies tym bardziej ze poprzedni Kredyt Bank nie pobieral zadnych oplat). Ponadto założenie konta i wydanie karty i inne formalności bezpłatnie. I sprawdzając transakcje wychodzi mi kurs kantorowy czyli 53gr za kune.
Mają teraz taka promocje ze wypłaty z bankomatów za granicą za za darmo a w Polsce np tylko z euronetow aby było ciekawiej:) wiec na wakacje polecam założyć konto na krótki czas przelać odpowiednią ilość środków i jechać nie przejmując się ile wziąć gotówki. :)
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 25.07.2015 13:44

kilka uwag co do płatności kartami w Cro.
1. Bank Millenium
- konto 360 wypłata z bankomatów (różnych banków): pierwsza wypłata 0,5791, druga wypłata 0,578 - żadnej prowizji
- płatność kartą do konta (VISA) w sklepie bardzo podobnie - żadnej prowizji
- płatność kartą kredytową (VISA) Impresja: zakupy za kwotę 274,62 HRK rozliczone na kwotę 156,97 PL co daje nam kurs 0,571, płatność na bramkach 27,00 HRK rozliczona na kwotę 15,42 PL
2. BZWBK - płatność w sklepie kartą do konta "Wydajesz & Zarabiasz" kurs podobny ale dodatkowo na wyciągu prowizja za przewalutowanie 2,8% od kwoty transakcji, wypłata z bankomatu z prowizją :(
3. CitiBank - karta kredytowa Silver - opłata za przewalutowanie 5,8% od kwoty transakcji :(

Na dziś polecam Millenium
Pozdrawiam ze słonecznej Cro :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2015 15:04

Już wyżej pisałem:
http://www.splitskabanka.hr/tecajna-lista
Sprzedaż złotówek:0,56 :)
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 25.07.2015 19:25

brat3k napisał(a):kilka uwag co do płatności kartami w Cro.
1. Bank Millenium
- konto 360 wypłata z bankomatów (różnych banków): pierwsza wypłata 0,5791, druga wypłata 0,578 - żadnej prowizji
- płatność kartą do konta (VISA) w sklepie bardzo podobnie - żadnej prowizji
- płatność kartą kredytową (VISA) Impresja: zakupy za kwotę 274,62 HRK rozliczone na kwotę 156,97 PL co daje nam kurs 0,571, płatność na bramkach 27,00 HRK rozliczona na kwotę 15,42 PL
2. BZWBK - płatność w sklepie kartą do konta "Wydajesz & Zarabiasz" kurs podobny ale dodatkowo na wyciągu prowizja za przewalutowanie 2,8% od kwoty transakcji, wypłata z bankomatu z prowizją :(
3. CitiBank - karta kredytowa Silver - opłata za przewalutowanie 5,8% od kwoty transakcji :(

Na dziś polecam Millenium
Pozdrawiam ze słonecznej Cro :hut:


Kurka obdzwonilem kilkanaście banków ale chyba zapomniałem o Millenium. W każdym razie Getin bank ma podobnie czyli zero prowizji i przewalutowanie bezpośrednio z kun na PLN a kurs (rozliczony np. 23.07 za zakupy w Studenacu) wyszedł 0.54 zł.
A BZ WBK który jest moim podstawowym bankiem potwierdzam bierze złodziejska prowizje o czym przekonałem się podczas pobytu w Pradze stąd na okres urlopu założyłem konto w Getin Banku aby uniknąć prowizji. Co z tego ze ich (BZ WBK) karta kredytowa jest bez prowizji ale to jest karta KREDYTOWA wiec mam mój bank w d... z takimi opłatami i pożal się Boże promocjami.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.07.2015 22:52

Możesz podać stronę banku Getin, na której można sprawdzić aktualny kurs po jakim rozlicza płatności kartą oraz informację, że nie pobiera żadnej prowizji?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 25.07.2015 23:05

Nie śledzę wątku non stop , ale potwierdzam to co zostało napisane wyżej odnośnie Millenium.
Mam konto w Millenium od ponad 20 paru lat , jeszcze za czasów Big Bank Gdański i ostatnio dopiero jakiś czas temu zmieniłem konto na 360 , rewelacja , zero opłat za wszystko , zero za wypłaty z każdej ściany.
W zeszłym roku z HR , Millenium ze ściany policzył 0,55 pln za hrk , dla mnie rewelacja.
W tym roku też ściana i karta.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.07.2015 23:13

Nie twierdzę, że tak nie jest. Jednak nie mogę na ich stronie znaleźć kursu HRK. Jeśli chodzi o euro to ich kurs na dzień dzisiejszy wynosi 4,2459 czyli 11 groszy drożej niż w kantorze.

Dlatego podając tego rodzaju wiadomości fajnie byłoby, gdyby informujący podawał konkretne źródło, w którym można sprawdzić dany kurs wymiany.

Uczciwy i w dodatku tani bank nie będzie przecież ukrywał takich informacji
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.07.2015 23:25

arek_sosnowiec napisał(a):
slapol napisał(a):Hejka ludzie,
temat stary jak świat...lub co najmniej jak to forum :roll:
Karty, przewalutowania, prowizje, konta tylko na wakacje i inne wynalazki...
Tu np. piątkowa lista banku:
http://www.splitskabanka.hr/tecajna-lista ...sprzedam złotówki i mam 0,56 zł/1 HRK.
Jeśli za mało sprzedam to następnego dnia powtórzę...bez biegania, przeliczania i "stresu", że gdzieś było można taniej o 2 grosze :!: Resztę zetów zabiorę do PL-u i tam wydam...bez powtórnej sprzedaży nadmiaru kun.
Proste jak drut. Czy Wy czasami nie przedkładacie kilkunastu złotych nad komfort wypoczynku :?: Przecież w tych przeliczankach można się zap....ętlić :wink: :lol:
Więcej luzu, więcej luzu...i odpoczynku Wam życzę :lol:
Pozdrav

Wreszcie jakiś powiew rozsądku w tych wszystkich wyliczeniach :D :papa:


Zależy o czyj rozsądek chodzi. Jak ktoś wyżej wyliczył, nie płacąc kartą, tylko wymieniając euro na kuny można zaoszczędzić ok. 300 zł. To prawie 1 dzień pobytu na wakacjach. Od twojego rozsądku będzie zależeć czy spędzisz go ty, czy dyrektor banku, w którym masz konto :papa:
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 26.07.2015 01:15

SingSing74 napisał(a):Możesz podać stronę banku Getin, na której można sprawdzić aktualny kurs po jakim rozlicza płatności kartą oraz informację, że nie pobiera żadnej prowizji?

Zadzwoń do banku i zapytaj. Umowę jak dostaniesz nie musisz podpisywać. Ja sprawdzam codziennie konto i widzę jak to wygląda i z wyliczenia wychodzi aktualny średni kurs kuny tak jak masz w tabeli NBP i żadnej prowizji. Zresztą o tabele opłat i prowizji możesz poprosić w banku jest tam czarno na białym ze nie ma żadnych opłat za przewalutowanie. Dlatego po powrocie do PL idę do banku zamknąć konto bo było mi potrzebne tylko na wyjazd. Chyba ze zdecyduje się na jeszcze jakiś wyjazd za granicę w wakacje to konto sobie jeszcze zostawię.

Ja strony ci nie podam gdzie to dokładnie jest. Wziąłem tylko tel do ręki i wyszukalem nr tel do każdego banku jaki mi przychodził do głowy, dzwoniłem i pytałem o warunki i tak z kilkunastu obdzwonionych banków został mi Getin stąd się na niego zdecydowalem i otworzyłem konto z myślą o wyjeździe do Chorwacji bo nigdy nie woze ze sobą gotówki za granicę oprócz drobnych na kawę czy siku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2015 10:03

maniust napisał(a):Nie śledzę wątku non stop , ale potwierdzam to co zostało napisane wyżej odnośnie Millenium.
Mam konto w Millenium od ponad 20 paru lat , jeszcze za czasów Big Bank Gdański i ostatnio dopiero jakiś czas temu zmieniłem konto na 360 , rewelacja , zero opłat za wszystko , zero za wypłaty z każdej ściany.
W zeszłym roku z HR , Millenium ze ściany policzył 0,55 pln za hrk , dla mnie rewelacja.
W tym roku też ściana i karta.

Też niedawno założyłem sobie to konto,tyle że teraz prowizja za przewalutowanie to 2 % i zapomnij o 0,55 za kunę w tym roku :lol:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.07.2015 10:12

Pewnie tak.
Jednak jak wyjdzie i 0,59 hrk za pln , to aż takiego parcia na 4 grosze to nie mam. :wink:
igoork
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) igoork » 27.07.2015 12:09

Dziś zadzwoniłem do banków w których mam konto, ING i Getin

ING, konto Direct, karta VISA

Płatność kartą bez prowizji, z kun na euro po kursie Visa visaeurope.com->making-payments->exchange-rates , następnie z euro na złotówki po kursie tabeli bezgotówkowej ingbank.pl->kursy-walut . Na dzień dzisiejszy kuna wyszła by po 0,5648 zł

Wypłata z bankomatów prowizja 3% wartości wypłaty, wychodzi 0,5817

Getin, konto fitness, karta master card

Płatność kartą również bez prowizji, kuna -> euro mastercard.com->global->currencyconversion , euro-> złotówki getinbank.pl->index.php/kursy-walut/pieniadze/ zakładka pieniądze. Kuna wychodzi 0,5595 zł

Wypłaty z bankomatów mają bez prowizji do końca wakacji tj. 31.08 wiec cena taka sama jak wyżej.

Z racji że to mój pierwszy post nie mogę umieścić pełnych linków, w wyszukiwarce wpisujemy visa exchange rate lub mastercard exchange rates, następnie tabele transakcji bezgotówkowych w naszym banku i sami szybciutko możemy przeliczyć ile na dziś wyjdzie

Omijajmy kantory bo się nawet drobnych kwot nie opłaca wymieniać, lepiej wypłacić z bankomatu. Oczywiście pierwsze dopytać w swoim banku ze szczegółami o warunki ;)
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 27.07.2015 21:04

Bank pocztowy ma dosyć atrakcyjną ofertę http://www.pocztowy.pl/indywidualni/taryfa_oplat/#tabs=3
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 27.07.2015 22:48

igoork napisał(a):Dziś zadzwoniłem do banków w których mam konto, ING i Getin

ING, konto Direct, karta VISA

Płatność kartą bez prowizji, z kun na euro po kursie Visa visaeurope.com->making-payments->exchange-rates , następnie z euro na złotówki po kursie tabeli bezgotówkowej ingbank.pl->kursy-walut . Na dzień dzisiejszy kuna wyszła by po 0,5648 zł

Wypłata z bankomatów prowizja 3% wartości wypłaty, wychodzi 0,5817

Getin, konto fitness, karta master card

Płatność kartą również bez prowizji, kuna -> euro mastercard.com->global->currencyconversion , euro-> złotówki getinbank.pl->index.php/kursy-walut/pieniadze/ zakładka pieniądze. Kuna wychodzi 0,5595 zł

Wypłaty z bankomatów mają bez prowizji do końca wakacji tj. 31.08 wiec cena taka sama jak wyżej.

Z racji że to mój pierwszy post nie mogę umieścić pełnych linków, w wyszukiwarce wpisujemy visa exchange rate lub mastercard exchange rates, następnie tabele transakcji bezgotówkowych w naszym banku i sami szybciutko możemy przeliczyć ile na dziś wyjdzie

Omijajmy kantory bo się nawet drobnych kwot nie opłaca wymieniać, lepiej wypłacić z bankomatu. Oczywiście pierwsze dopytać w swoim banku ze szczegółami o warunki ;)


Ale za to przy karcie Visa a nie MC w Getin masz przewalutowanie bezpośrednio z kun na złotówki. Nawet gość w oddziale się zdziwił jak mu powiedziałem ze tak właśnie jest bo tak mi podali na infolinii :) kuna wychodzi w zależności od bieżącego średniego kursu no i nie ma prowizji przy operacjach bezgotówkowych oraz przy wypłatach z bankomatów na całym świecie (bankomaty właśnie dzięki promocji do końca wakacji są za darmoszke).
krissu
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissu » 28.07.2015 09:53

PEKAO SA wypłacałem i płaciłem w lipcu, kurs 0,5533 za kune. PEKAO należy do grupy Unicredito, do tej grupy należy też np ZAGREBACKA BANKA, więc w ich bankomatach nie miałem żadnej prowizji, ani podwójnego przewalutowania. W Trogirze i Splicie bankomaty są.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone