Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 28.04.2015 20:58

sprawa jest prosta, nei przywiązuj się do jednego banku i na pewno znajdziesz ja dodatkowo otworzyłem w innym konto walutowe, bo mój bank miał drogie przewalutowanie i do tego prowizje
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.04.2015 21:02

sdolas napisał(a):Koszty otwarcia, prowadzenia i karty a w szczególności negocjacji niestety zależą od rodzaju konta.
Ja akurat jestem pospolitym klientem, ostatnio nawet podpytywałem o możliwości negocjacji i spotkałem się z odmową, zbyt małym klientem jestem :(

To może trzeba zmienić bank? :roll:
Zapewniam Cię, że też jestem pospolitym klientem i ze względu na tę pospolitość, żaden bank nie będzie ze mną negocjował. :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 28.04.2015 21:29

W moim banku zapłaciłbym 30 zł/rok za kartę do konta walutowego.
Bank pobiera przy każdej transakcji prowizję 2% przy płatności w Euro i 3% w innej walucie.
W przypadku konta walutowego poniosę koszt jednej prowizji przy przewalutowaniu a przy zwykłym koncie i karcie MC dwie prowizje - różnica jest.

Zmianę banku już tu ktoś opisywał, większość jakoś ma pewną niechęć przy zmianach u pracodawcy, do tego banki często zmieniają warunki, teraz otworzę konto a za chwilę bank mi zabije ćwieka zmianą w prowizjach :(
Ostatnio edytowano 28.04.2015 21:31 przez sdolas, łącznie edytowano 1 raz
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 28.04.2015 21:30

weź ten produkt w innym banku i po sprawie :D
Kirk
Croentuzjasta
Posty: 220
Dołączył(a): 09.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kirk » 28.04.2015 21:51

W moim banku np. opłaty za walutowe są wyższe niż strata spowodowana przewalutowaniem złotówkowego przy płatności. Walutowe ma sens moim zdaniem tylko w przypadku gdy często się go używa a nie 14 razy w roku. Należy czytać drobnym druczkiem i potem się okazuje że jest darmowe np. jak co miesiąc zapłacisz kartą 100E. Gdy zadałem zapytanie o przewalutowanie to i w ING i w ALIOR na pierwszym miejscu zaproponowali walutowe:) Ale już o kruczkach nie wspomnieli to sam doczytałem:P
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 16.05.2015 13:40

Witam,

Otóż też zastanawiam się jak i czym płacić w Chorwacji. Czy warto kupować walutę? Czy zabrać kartę? Czy zakładać konto walutowe?

Mam rachunek w mBank.
Czy jeśli najlepiej założyć konto walutowe to w EUR?
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 16.05.2015 13:59

kozlos napisał(a):Witam,

Otóż też zastanawiam się jak i czym płacić w Chorwacji. Czy warto kupować walutę? Czy zabrać kartę? Czy zakładać konto walutowe?

Mam rachunek w mBank.
Czy jeśli najlepiej założyć konto walutowe to w EUR?


zabrać i kartę i walutę i nie bawić się w konta walutowe, bo więcej z tym zachodu niż korzyści polegającej na zaoszcżedzeniu kilku groszy
kozlos
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozlos » 16.05.2015 14:01

tylko przy płatnośći kartą w złotówkach to jest jakoś kilkukrotnie przewalutowane? NIe bardzo sie orientuje, a w banku kreca.

Przy rachunku walutowym mam prowadzenie darmowe tylko jakas oplata za karte ale dopiero za 2gi rok - zdaze zrezygnowac?
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 16.05.2015 14:43

To i ja kilka słów dodam od siebie. Analizowałem różne produkty banków, opłaty za karty, przewalutowania i doszedłem do wniosku; zabieram Euro ( kupiłem po 4,00zł ) + kartę ( zmieniłem obecny bank WBK na Millenium ) darmowe bankomaty i transakcje kartą w Europie i PL - jedyna opłata = przewalutowanie 2% , gdzie mogę zapłacę kartą reszta czyli EU wymiana na Kuny.
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 16.05.2015 21:58

KOlejny rok wybieram karte + troszkę gotówki. Zawsze płacę kartą (stacje, restauracje, sklepy).

Mam normalne konto i przeliczają mi bardzo korzystnie, nigdy więcej niż kurs (do tej pory nie straciłam na tym)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 16.05.2015 23:28

WIOLAB napisał(a):KOlejny rok wybieram karte + troszkę gotówki. Zawsze płacę kartą (stacje, restauracje, sklepy).

Mam normalne konto i przeliczają mi bardzo korzystnie, nigdy więcej niż kurs (do tej pory nie straciłam na tym)


błąd, przed wyjazdem do HR powinnaś przeprowadzić analizę rynku bankowego i oferowanych produktów, zmienić bank, otworzyć konto walutowe, albo i dwa, zawsze możesz zaoszczędzić 5,78 zł, albo nawet i 7,33 :D
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 17.05.2015 17:57

sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.05.2015 22:34

marmed napisał(a):... ( zmieniłem obecny bank WBK na Millenium ) darmowe bankomaty i transakcje kartą w Europie i PL - jedyna opłata = przewalutowanie 2% , gdzie mogę zapłacę kartą reszta czyli EU wymiana na Kuny.

Milenium ma jakąś kwotę minimalnych wpływów miesięcznych ?
Karta ma jakiś minimalny obrót miesięczny by była darmowa ?

Pytam bo też mam ten sam dylemat a czasu coraz mniej :(

Alior jeszcze biorę pod uwagę ale tam niestety musi to być konto główne z przelewem wypłaty.
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 18.05.2015 11:24

sdolas napisał(a):Milenium ma jakąś kwotę minimalnych wpływów miesięcznych ?
Karta ma jakiś minimalny obrót miesięczny by była darmowa ?

Millenium 360
+ minimum 1000 zł wpływów miesięcznie (z innego banku)
+ minimum jedna transakcja kartą do konta w miesiącu (bez kwoty minimalnej)
= 0 zł opłat
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 18.05.2015 18:03

wtopek napisał(a):błąd, przed wyjazdem do HR powinnaś przeprowadzić analizę rynku bankowego i oferowanych produktów, zmienić bank, otworzyć konto walutowe, albo i dwa, zawsze możesz zaoszczędzić 5,78 zł, albo nawet i 7,33 :D



rzeczywiście.... chyba nie przeżyję takiej kasy :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone