Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 17.04.2015 11:03

walp napisał(a):...
Propozycje rozwiązania Twojego dylematu, padały wielokrotnie, więc nie wiem, po co to ciągnąć. :?

I broń Boże, nie ubezpieczaj karty. :oczko_usmiech:

To ciekawe bo jestem dosyć pilnym czytelnikiem forum i nie spotkałem się z omówieniem takiego dylematu.
Nawet nie wiem, że jest taka możliwość jak ubezpieczenie karty. Oczywiście, że jej nie ubezpieczę i Bóg mnie nie musi przed tym bronić.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 17.04.2015 11:04

wtopek napisał(a):...
w sytuacji awaryjnej łączysz się ze swoim bankiem i robisz ekspresowy przelew Western Union do najbliższej placówki, udajesz się tam i odbierasz kasę

No to jest jakieś rozwiązanie, mam nadzieję, że realne. Dziękuję za informację.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 17.04.2015 11:07

Calapula napisał(a):
wtopek napisał(a):...
w sytuacji awaryjnej łączysz się ze swoim bankiem i robisz ekspresowy przelew Western Union do najbliższej placówki, udajesz się tam i odbierasz kasę

No to jest jakieś rozwiązanie, mam nadzieję, że realne. Dziękuję za informację.


nie ma za co

i warto skorzystać z rady walpa, znam czlowieka który z ubezpieczenia karty odzyskał wyczyszczony do końca limit kredytowy w wysokości kilkunastu tysięcy, po tym jak go okradziono...
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 17.04.2015 11:12

wtopek napisał(a):...
i warto skorzystać z rady walpa, znam czlowieka który z ubezpieczenia karty odzyskał wyczyszczony do końca limit kredytowy w wysokości kilkunastu tysięcy, po tym jak go okradziono...

Nie mam karty kredytowej, nie potrzebuję. Mam zwykła płatniczą. Nie ubezpieczę karty kredytowej ani niczego innego bo taką mam zasadę.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 17.04.2015 11:19

Calapula napisał(a):
wtopek napisał(a):...
i warto skorzystać z rady walpa, znam czlowieka który z ubezpieczenia karty odzyskał wyczyszczony do końca limit kredytowy w wysokości kilkunastu tysięcy, po tym jak go okradziono...

Nie mam karty kredytowej, nie potrzebuję. Mam zwykła płatniczą. Nie ubezpieczę karty kredytowej ani niczego innego bo taką mam zasadę.


nie robisz zakupów w sieci?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 17.04.2015 11:21

wtopek napisał(a):...
nie robisz zakupów w sieci?

Czasem robię ale płacę przelewem albo za pobraniem. Karta kredytowa chyba nie jest niezbędna do zakupów w sieci?
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 17.04.2015 11:24

Calapula napisał(a):
wtopek napisał(a):...
nie robisz zakupów w sieci?

Czasem robię ale płacę przelewem albo za pobraniem. Karta kredytowa chyba nie jest niezbędna do zakupów w sieci?


z zagranicy raczej tak, hoteli też nie rezerwujesz i samochodów nie wypożyczasz?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 17.04.2015 11:28

wtopek napisał(a):...
z zagranicy raczej tak, hoteli też nie rezerwujesz i samochodów nie wypożyczasz?

Karta płatnicza do tego nie wystarczy?
Nie mam karty kredytowej, nie potrzebuję jej, żyję normalnie i ani razu nie byłem ograniczony w wyborze z powodu braku karty kredytowej. Mam kartę płatniczą.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 17.04.2015 11:32

Calapula napisał(a):
wtopek napisał(a):...
z zagranicy raczej tak, hoteli też nie rezerwujesz i samochodów nie wypożyczasz?

Karta płatnicza do tego nie wystarczy?
Nie mam karty kredytowej, nie potrzebuję jej, żyję normalnie i ani razu nie byłem ograniczony w wyborze z powodu braku karty kredytowej. Mam kartę płatniczą.


nie, nie wystarczy
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 17.04.2015 11:36

wtopek napisał(a):...
nie, nie wystarczy

Trudno, będę musiał się obejść bez tych możliwości.
Nie lubię banków. Kiedyś miałem pomysł jak się wzbogacić ale potrzebowałem na to trochę pieniędzy. Poszedłem do banku po kredyt i dostałem figę. W końcu pożyczyłem od teściowej. Od tego czasu uważam, że nawet teściowa jest lepsza niż bank.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.04.2015 21:21

W razie jakichkolwiek problemów można mieć ze sobą rodzimą walutę, zawsze ją można wymienić w kantorze, jak przywieziemy z powrotem to też nie problem ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2015 21:36

Calapula napisał(a):
wtopek napisał(a):...
nie, nie wystarczy

Trudno, będę musiał się obejść bez tych możliwości.
Nie lubię banków. Kiedyś miałem pomysł jak się wzbogacić ale potrzebowałem na to trochę pieniędzy. Poszedłem do banku po kredyt i dostałem figę. W końcu pożyczyłem od teściowej. Od tego czasu uważam, że nawet teściowa jest lepsza niż bank.

Moja teściowa też nie jest najgorsza. Ale czytając co piszesz to chętnie się zamienię. Można zamienić teściową zostawiając tą samą żonę ..? :)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 19.04.2015 14:17


Nie czytajcie tego bo to zwykła bankowa propagitka. Wszystko sprowadza się do tego, żeby bank miał w tej sprawie zawsze jakiś swój udział.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 19.04.2015 14:19

sdolas napisał(a):W razie jakichkolwiek problemów można mieć ze sobą rodzimą walutę, zawsze ją można wymienić w kantorze, jak przywieziemy z powrotem to też nie problem ;)

Jeszcze lepiej odwrotnie: w razie jakichkolwiek problemów z pieniędzmi zawsze można mieć przy sobie kartę płatniczą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone