Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.09.2018 14:00

Ja również w Makarskiej w sklepach, barach i restauracjach płaciłem kartą Pekao (za pomocą telefonu) i nigdzie nie miałem problemu. Kurs 0,57-058. Do tego była w rezerwie karta revolut (kurs praktycznie identyczny). Dodatkowo sporo wypłacałem z bankomatów ZB i kurs jak wyżej. Jak widać nic się w Pekao nie zmieniło i mam nadzieje, że w następnych latach, o ile to będzie nadal Chorwacja nic się nie zmieni :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.04.2019 23:47

Gotówka rządzi !

Siódma minuta filmu



Co by było gdyby nie ten Święty Mikołaj z pochodzenia Polak ???
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.04.2019 20:46

Dzisiaj nad ranem wróciłem z tygodniowego pobytu w Makarskiej. MasterCard z Pekao SA - kurs przy płatnościach kartą i przy wyjmowaniu cashu z bankomatów Zagrebacka Banka - 0,575 PLN za kunę. Problemem była tylko piątkowa awaria w Pekao i sobotnia awaria w MasterCard. Nie można było realizować płatności kartą i był problem z wyciąganiem gotówki. Przy awarii w MC można było ratować się PeoPayem. W kantorze euro można sprzedać po 7,35 Kn. Dla próby zapłaciłem kartą MasterCard z Credit Agricole i wyszła największa bryndza - z prowizją 0,622 PLN za kunę. Jeśli komuś te świeże dane pomogą to proszę bardzo
rajster
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajster » 07.05.2019 13:31

Bravik czy można wiedzieć jakie masz konto w Pekao SA? W czerwcu wybieramy się do Chorwacji i na ten wyjazd chciałem sobie założyć konto żeby móc wygodnie płacić tam kartą i wypłacać z bankomatów . Pozdrawiam
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.05.2019 13:58

rajster napisał(a):Bravik czy można wiedzieć jakie masz konto w Pekao SA? W czerwcu wybieramy się do Chorwacji i na ten wyjazd chciałem sobie założyć konto żeby móc wygodnie płacić tam kartą i wypłacać z bankomatów . Pozdrawiam


Witam. Konto nazywa się Przekorzystne. To moje drugie konto przeznaczone właśnie na wyjazdy i zakupy w sieci. Wystarczy tylko comiesięczny wpływ 500 PLN (może być przelew z drugiego konta) i jedna płatność kartą w miesiącu, żeby konto było bezpłatne. Do konta mam założone Eurokonto Walutowe do płatności w np. euro z własnych zasobów. Ważne - gotówkę wybieraj tylko z bankomatów Zagrebacka Banka, a w innych krajach z bankomatów banków z sieci UniCredit. Konto bardzo dobrze sprawdza się w Europie wszędzie tam, gdzie włoski UniCredit ma swoje banki.
Przed chwilą kupowałem bilet autobusowe na GetByBus i jedna kuna wyszła po 0,5790 PLN. Chyba dobrze, tak myślę... :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2019 14:01

rajster napisał(a):Bravik czy można wiedzieć jakie masz konto w Pekao SA? W czerwcu wybieramy się do Chorwacji i na ten wyjazd chciałem sobie założyć konto żeby móc wygodnie płacić tam kartą i wypłacać z bankomatów . Pozdrawiam

Niektórzy korzystają z REVOLUTA i sobie chwalą.
revolut-karta-wielowalutowa-t54002.html
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 07.05.2019 14:57

rajster napisał(a):Bravik czy można wiedzieć jakie masz konto w Pekao SA? W czerwcu wybieramy się do Chorwacji i na ten wyjazd chciałem sobie założyć konto żeby móc wygodnie płacić tam kartą i wypłacać z bankomatów . Pozdrawiam


To chyba najkorzystniejsza opcja bankowa, z której korzystam od wielu lat. 5 dni temu wypłacałem w Zagrzebiu w Zagrebacka Banka kuny i przeliczało po 0,578.
rajster
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajster » 08.05.2019 09:45

Dzięki za szybką odpowiedź. Zapytam jeszcze czy korzystacie z karty wielowalutowej ( która jest tylko w czterech walutach) czy zwykłą MasterCard?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.05.2019 10:04

rajster napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź. Zapytam jeszcze czy korzystacie z karty wielowalutowej ( która jest tylko w czterech walutach) czy zwykłą MasterCard?

Widzę, że karta wielowalutowa wydana do konta przekorzystnego umożliwia bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą a nie tylko z tych grupy Unicredit. To chyba dobra opcja.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.05.2019 11:16

greenrs napisał(a):
rajster napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź. Zapytam jeszcze czy korzystacie z karty wielowalutowej ( która jest tylko w czterech walutach) czy zwykłą MasterCard?

Widzę, że karta wielowalutowa wydana do konta przekorzystnego umożliwia bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą a nie tylko z tych grupy Unicredit. To chyba dobra opcja.


Ale jest jeszcze przewalutowanie. Jeśli chodzi o wypłaty w walutach na jakie karta wielowalutowa opiewa, to "nema problema". Jeśli chodzi o waluty bardziej egzotyczne, typu kuna czy forint, to może być różnie. Dzisiaj będę w banku, to się dowiem.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.05.2019 11:22

Bravik napisał(a):
greenrs napisał(a):
rajster napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź. Zapytam jeszcze czy korzystacie z karty wielowalutowej ( która jest tylko w czterech walutach) czy zwykłą MasterCard?

Widzę, że karta wielowalutowa wydana do konta przekorzystnego umożliwia bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą a nie tylko z tych grupy Unicredit. To chyba dobra opcja.


Ale jest jeszcze przewalutowanie. Jeśli chodzi o wypłaty w walutach na jakie karta wielowalutowa opiewa, to "nema problema". Jeśli chodzi o waluty bardziej egzotyczne, typu kuna czy forint, to może być różnie. Dzisiaj będę w banku, to się dowiem.

W Pekao SA nie ma opłat za przewalutowanie. Od lat w Polsce i za granicą korzystam z innej karty tego banku (której nie ma już w ofercie), umożliwiającej bezprowizyjne wypłaty z wszystkich bankomatów na świecie i nigdy nie zostałem zaskoczony żadną dodatkową opłatą. Zawsze płacenie w sklepie kartą czy wypłata z bankomatu za granicą była dla mnie korzystniejsza niż jakiekolwiek inne formy płatności.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.05.2019 11:22

Bravik napisał(a):
rajster napisał(a):Bravik czy można wiedzieć jakie masz konto w Pekao SA? W czerwcu wybieramy się do Chorwacji i na ten wyjazd chciałem sobie założyć konto żeby móc wygodnie płacić tam kartą i wypłacać z bankomatów . Pozdrawiam


Witam. Konto nazywa się Przekorzystne. To moje drugie konto przeznaczone właśnie na wyjazdy i zakupy w sieci. Wystarczy tylko comiesięczny wpływ 500 PLN (może być przelew z drugiego konta) i jedna płatność kartą w miesiącu, żeby konto było bezpłatne. Do konta mam założone Eurokonto Walutowe do płatności w np. euro z własnych zasobów. Ważne - gotówkę wybieraj tylko z bankomatów Zagrebacka Banka, a w innych krajach z bankomatów banków z sieci UniCredit. Konto bardzo dobrze sprawdza się w Europie wszędzie tam, gdzie włoski UniCredit ma swoje banki.
Przed chwilą kupowałem bilet autobusowe na GetByBus i jedna kuna wyszła po 0,5790 PLN. Chyba dobrze, tak myślę... :D


Czyli konto PRZEKORZYSTNE w PEKAO SA z Żubrem - OK

Do tego konta masz Eurokonto Walutowe - to też opcja darmowa?

W cro płacąc w sklepach pobiera ze zwykłego złotówkowego czy eurokonta? Masz na to wpływ? Co dla NAS korzystniejsze?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.05.2019 11:24

rajster napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź. Zapytam jeszcze czy korzystacie z karty wielowalutowej ( która jest tylko w czterech walutach) czy zwykłą MasterCard?


Korzystam ze zwykłej MasterCard. Dziś płaciłem tą kartą w € za bilety kolejowe na stronie kolei austriackich. Cash pobrało z Eurokonta walutowego na którym trzymam własne €. Gdyby nie było na nim kasy pobrało by z konta podstawowego po fajnym kursie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.05.2019 11:33

piotrulex napisał(a):
Bravik napisał(a):
rajster napisał(a):Bravik czy można wiedzieć jakie masz konto w Pekao SA? W czerwcu wybieramy się do Chorwacji i na ten wyjazd chciałem sobie założyć konto żeby móc wygodnie płacić tam kartą i wypłacać z bankomatów . Pozdrawiam


Witam. Konto nazywa się Przekorzystne. To moje drugie konto przeznaczone właśnie na wyjazdy i zakupy w sieci. Wystarczy tylko comiesięczny wpływ 500 PLN (może być przelew z drugiego konta) i jedna płatność kartą w miesiącu, żeby konto było bezpłatne. Do konta mam założone Eurokonto Walutowe do płatności w np. euro z własnych zasobów. Ważne - gotówkę wybieraj tylko z bankomatów Zagrebacka Banka, a w innych krajach z bankomatów banków z sieci UniCredit. Konto bardzo dobrze sprawdza się w Europie wszędzie tam, gdzie włoski UniCredit ma swoje banki.
Przed chwilą kupowałem bilet autobusowe na GetByBus i jedna kuna wyszła po 0,5790 PLN. Chyba dobrze, tak myślę... :D


Czyli konto PRZEKORZYSTNE w PEKAO SA z Żubrem - OK

Do tego konta masz Eurokonto Walutowe - to też opcja darmowa?

W cro płacąc w sklepach pobiera ze zwykłego złotówkowego czy eurokonta? Masz na to wpływ? Co dla NAS korzystniejsze?


Tak - Przekorzystne w Pekao SA. Tak - z żubrem.
Tak - Eurokonto Walutowe to opcja darmowa.
W Cro pobiera ze złotówkowego. Sprawdzone miesiąc temu w Dalmacji. Jest to korzystne.
W walucie pobiera prawdopodobnie tam gdzie jednostką płatniczą jest waluta którą masz na koncie walutowym.
Tak to zadziałało gdy kupowałem bilety na austriacką kolej ÖBB.
I na koniec - nie , nie jestem pracownikiem Pekao SA, chociaż bardzo chwalę to konto. :lol: :lol:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.05.2019 11:38

greenrs napisał(a):
Bravik napisał(a):
greenrs napisał(a):
rajster napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź. Zapytam jeszcze czy korzystacie z karty wielowalutowej ( która jest tylko w czterech walutach) czy zwykłą MasterCard?

Widzę, że karta wielowalutowa wydana do konta przekorzystnego umożliwia bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą a nie tylko z tych grupy Unicredit. To chyba dobra opcja.


Ale jest jeszcze przewalutowanie. Jeśli chodzi o wypłaty w walutach na jakie karta wielowalutowa opiewa, to "nema problema". Jeśli chodzi o waluty bardziej egzotyczne, typu kuna czy forint, to może być różnie. Dzisiaj będę w banku, to się dowiem.

W Pekao SA nie ma opłat za przewalutowanie. Od lat w Polsce i za granicą korzystam z innej karty tego banku (której nie ma już w ofercie), umożliwiającej bezprowizyjne wypłaty z wszystkich bankomatów na świecie i nigdy nie zostałem zaskoczony żadną dodatkową opłatą. Zawsze płacenie w sklepie kartą czy wypłata z bankomatu za granicą była dla mnie korzystniejsza niż jakiekolwiek inne formy płatności.


Nie upieram się. W sierpniu sprawdzę - wyciągnę cash z innego bankomatu niż ZaBa i porównam, czy jest jakaś różnica.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 135
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone