Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 11.07.2018 10:11

Toluz napisał(a): pojawilo sie nastepnie pytanie czy ma obciazyc w zlotowkach czy w kunach... zaczalem sie zastanawiac co wybrac... ale czas minal (kilka sekund) i zaczelo wydawac hajs. Okazalo sie, ze jak nic sie nie wybierze to pobiera w Kunach i bardzo dobrze bo dzieki temu okazalo sie ze sciagnal 0.589;) moze sie komus przydac :)


Dokładnie, zawsze klikamy w walucie danego kraju, w którym przebywamy :twisted:

Toluz napisał(a):BTW, mam takze konto Direct w ING i zanim zorientowalem sie ze bank pobiera prowizje to stracilem 20zeta. Teraz wiem ze pora pozegnac sie z nimi :)


Ja już ich pogoniłem, przez 1,5 miesiąca nie potrafili dostarczyć wznowionych kart płatniczych pod mój adres...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 11.07.2018 13:21

W CRO byłem ostatnio w latach 2013-14. Ja miałem kartę PKOBP z Visa, żona miała kartę PKOSA.
Na bramkach, w restauracjach itd płaciłem swoją kartą, żona wypłacała kuny z bankomatów ZB swoją kartą.
Różnica w kursie była tak niewielka że prawie niezauważalna. Nie warto bić piany o 1-2gr. różnicy.
Nie wiem jak teraz z kartą VISA do PKOBP. Czy są jakieś prowizje przy płatności kartą np. w restauracji.

Uważajcie na REVOLUT- jest poza kontrolą KNF !! To start-up poza wszelką kontrolą Państwa.
Krupi3r
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krupi3r » 11.07.2018 13:36

Ja we wszelkich wyjazdach zagranicznych używam kart walutowych w bankowości T-Mobile. Euro wiadomo gdzie, funty też, a na resztę walut - karta w dolarach z bezpośrednim przewalutowaniem bez żadnych prowizji. Wypłaty z bankomatów - nielimitowane i darmowe (trzeba uważać by bankomat nie naliczył prowizji, czasem tak bywa, ale jest o tym info) na całym świecie. Bardzo wygodne i tanie rozwiązanie - konta darmowe, a karty płatne jednorazowo 10zł.

Dobrym rozwiązaniem są też po prostu karty w PLN z bezpośrednim przewalutowaniem po kursie Mastercard lub Visa. Debetowa MC w Pekao ma taką opcję, kredytowa Visa w Getin lub debetowa w Envelo. Jeszcze kilka takich jest, ale nie pamiętam, musiałbym poszukać. To chyba najwygodniejsze rozwiązania. Płaci się w dowolnej walucie, a przewalutowanie idzie po korzystnych kursach praktycznie takich samych lub lepszych niż w kantorach internetowych.

Revoluta odradzam lub radzę używać jako ostateczność. Nie mam do nich zaufania, ostatnio za dużo jest wszędzie o tej firmie, marketing jest zbyt agresywny, pieniądze nie podlegają praktycznie żadnej ochronie.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 12.07.2018 12:33

Wczoraj na bramkach w Chorwacji MC z mBanku Kuna po 0,602 ja nie narzekam bo i tak większość wymieniam na miejscu z Euro. Jak widać zdecydowanie lepiej płacić MC niż Visa jeśli chodzi o mBank.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2018 08:50

wikol napisał(a):[...]

Uważajcie na REVOLUT- jest poza kontrolą KNF !! To start-up poza wszelką kontrolą Państwa.


Trudno, żeby KNF miała nadzór nad instytucjami płatniczymi zarejestrowanymi w UK.

Cytuję:
"Revolut Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii (Canada Square Canary Wharf, London E14 5AB) jest instytucją pieniądza elektronicznego utworzoną w Wielkiej Brytanii na podstawie licencji udzielonej przez właściwy organ nadzoru - Financial Conduct Authority i upoważniającej do prowadzenia działalności w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego oraz świadczenia usług płatniczych, w tym prowadzenia rachunków płatniczych i wykonywania transakcji płatniczych."
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.07.2018 09:38

pascalek napisał(a):
wikol napisał(a):[...]

Uważajcie na REVOLUT- jest poza kontrolą KNF !! To start-up poza wszelką kontrolą Państwa.


Trudno, żeby KNF miała nadzór nad instytucjami płatniczymi zarejestrowanymi w UK.
...

I dlatego wikol ma rację. Jak padną (znikną) to szukaj wiatru w polu.
laveraaaa
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) laveraaaa » 19.07.2018 16:50

Czy ktoś płąci łkartą Mastercard z Idea Banku do konta idealnego?Czy się opłąca i jakie są koszty?
500++
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) 500++ » 19.07.2018 17:19

Karta mBank bez żadnych prowizji po kursie visa. Dzisiaj ok. 0,588 zł. Bankomaty darmo. Ale tania nie jest: 10 zł m-c. Ale po wakacjach można zrezygnować.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 19.07.2018 17:24

Ale masz kwote juz zaksięgowana na koncie czy placiles dzisiaj i masz ja w zablokowanych? Bo wlasciwa kwota księgowana jest po kilku dniach od transakcji i czasem sie różni
500++
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) 500++ » 19.07.2018 17:55

To samo. Poniedziałkowe transakcje już są w historii, jest podana kwota w kunach i złotówkach, a blokada tylko w zł.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 19.07.2018 18:08

Z jednej strony Revolut jest rosyjski a z drugiej Google dodało ich do płatności Google Pay
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.07.2018 16:34

Inteligo

Co prawda CZ ale z tego czwartku mam 0,1720

HR jeszcze nie rozliczone
don_draper
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) don_draper » 24.07.2018 09:18

Cześć
Mam pytanie odnośnie ING i ich karty dwuwalutowej, bo trochę już się zamieszałem w tym. Przed urlopem sądziłem, że otworze sobie konto w Euro, podepnę kartę debetową do tego konta i jeśli będę nią płacił na Chorwacji czy Austrii to pieniądze zostaną pobrane z konta w Euro. No i teraz o ile w przypadku płatności Euro to jest prawda to w przypadku płacenia kunami lub wypłaceniu ich z bankomatu za każdym razem pobiera kasę z konta złotówkowego, więc pewnie doliczy do każdej transakcji jeszcze po 3% prowizji. I teraz pytanie, czy w takim układzie mam jakaś opcje, żeby to ominąć, bo wynika, że nie ma żadnej opcji żeby pobierało mi te płatności z konta Euro i muszę z powrotem przelać to na konto w PLN i pogodzić się z prowizją. Jeszcze opcją byłoby wybrać gdzieś pieniądze w Euro i zamienić je w kantorze na kuny, ale jak to zrobić, będąc już na miejscu w Splicie? Z góry dzięki za pomoc.
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 24.07.2018 10:26

don_draper napisał(a):Cześć
Mam pytanie odnośnie ING i ich karty dwuwalutowej, bo trochę już się zamieszałem w tym. Przed urlopem sądziłem, że otworze sobie konto w Euro, podepnę kartę debetową do tego konta i jeśli będę nią płacił na Chorwacji czy Austrii to pieniądze zostaną pobrane z konta w Euro. No i teraz o ile w przypadku płatności Euro to jest prawda to w przypadku płacenia kunami lub wypłaceniu ich z bankomatu za każdym razem pobiera kasę z konta złotówkowego, więc pewnie doliczy do każdej transakcji jeszcze po 3% prowizji. I teraz pytanie, czy w takim układzie mam jakaś opcje, żeby to ominąć, bo wynika, że nie ma żadnej opcji żeby pobierało mi te płatności z konta Euro i muszę z powrotem przelać to na konto w PLN i pogodzić się z prowizją. Jeszcze opcją byłoby wybrać gdzieś pieniądze w Euro i zamienić je w kantorze na kuny, ale jak to zrobić, będąc już na miejscu w Splicie? Z góry dzięki za pomoc.


euro już tam nie wypłacisz raczej. możesz jeszcze "wyzerować" konto złotówkowe, np. załóż na szybko jakąś lokatę u nich na całość kasy jaką masz w pln, to prawdopodobnie następne płatności będą schodzić z konta w Euro, ale czy z dobrym przelicznikiem, spreadem to raczej wątpię, a może się okazać, że będziesz miał podwójne przewalutowanie - euro-$-kuna. Jak kupiłeś w PL euro po 4,20 to dużo nie stracisz, a jak powyżej 4,30 to... będziesz musiał sprawdzić czy wtedy płatności będą opłacalne.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.07.2018 10:54

PKO Inteligo

Wypłacając z bankomatu Euronet 600kn doliczyło 22 kn prowizji. Była info podczas i po transakcji. Rok temu nie a podobno nic się nie zmieniło. Brałem rozliczenie w lokalnej walucie. Ktoś coś podpowie?

Kurs przy płatnościach
0,6086 więc słabo
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 128
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone