Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.07.2018 21:37

Dziś płatność kartą MasterCard PKOSA kurs 0.59, w stosunku do wybieranej z bankomatu jak i płaconej kartą transakcji tydzień temu różnica na niekorzyść 1 grosza.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.07.2018 13:04

Odpowiedź z Pekao S.A.

Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że jako posiadacz "Eurokonta aktywnego plus" nadal może Pan wypłacać bez prowizji z bankomatów banków grupy UniCredit za granicą.

Bank nie pobiera również prowizji za realizację transakcji bezgotówkowych.

Z wyrazami szacunku
Gabriela Borowiecka
Bank Pekao S.A.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.07.2018 13:28

Anakin Bravik i tak Ci nie uwierzy. Bez podpisu przezea banku nie ma szans:)
Pisalem wcześniej koledze, że rozmawiałem osobiście z pracownikiem banku jak również na infolinii i potwierdził Twoj wpis. Najlepszym jednak zapewnieneim jest grupa cropelkowcow, ktorzy osobiście na własnej skórze sprawdzili że nie ma żadnych dodatkowych opłat dla posiadaczy eurokont w pkosa. Zawsze znajdze sie jakiś ,,Tomasz,,
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 07.07.2018 14:00

krutom napisał(a):
mentos2504 napisał(a):Ja też się dzisiaj zdziwiłem, bo wczoraj wypłaciłem 500 kun z bankomatu Erste Bank i dzisiaj przyszła prowizja 5 zł., a trzy dni temu wypłacałem próbnie 100 kun i nie było żadnej prowizji. Tak więc zostaje jednak tylko Zagrebcka Banka.

I o tym piszemy od kilku lat. :idea:

Ja mam w PEKAO SA konto "Przekorzystne" i zarówno w bankomacie ZaBa jak i HPB (ten mam najbliżej) wychodziło w ciągu ostatnich 3 tygodni 57-59 groszy w zależności od kursu dnia, żadnych dodatkowych prowizji.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.07.2018 15:21

amatus1 napisał(a):Anakin Bravik i tak Ci nie uwierzy. Bez podpisu przezea banku nie ma szans:)

Właściwie to nawet niespecjalnie mi na tym zależy.
Powiedziałem, że umieszczę odpowiedź więc włala. :mrgreen:
Takie jest stanowisko banku.
Nie odpowiadam za indywidualne interpretacje czytających. :wink:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.07.2018 15:43

amatus1 napisał(a):Anakin Bravik i tak Ci nie uwierzy. Bez podpisu przezea banku nie ma szans:)
Pisalem wcześniej koledze, że rozmawiałem osobiście z pracownikiem banku jak również na infolinii i potwierdził Twoj wpis. Najlepszym jednak zapewnieneim jest grupa cropelkowcow, ktorzy osobiście na własnej skórze sprawdzili że nie ma żadnych dodatkowych opłat dla posiadaczy eurokont w pkosa. Zawsze znajdze sie jakiś ,,Tomasz,,



Może jakbyś czytał ze zrozumieniem, to zrozumiałbyś co pisałem. Jakbyś poczytał moje dalsze posty zauważyłbyś że nie upierałem się przy swoim stanowisku i ponownie założyłem konto w SA.
Ale widzę że lubisz lokować się w roli tzw. Besserwisser'a i duma rozpiera, no nie. Ja nie robię ci osobistych wycieczek , ani nie komentuję twoich postów w pogadankach z osobami trzecimi...Troszkę kultury nie zaszkodzi
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.07.2018 15:44

anakin napisał(a):
amatus1 napisał(a):Anakin Bravik i tak Ci nie uwierzy. Bez podpisu przezea banku nie ma szans:)

Właściwie to nawet niespecjalnie mi na tym zależy.
Powiedziałem, że umieszczę odpowiedź więc włala. :mrgreen:
Takie jest stanowisko banku.
Nie odpowiadam za indywidualne interpretacje czytających. :wink:


Może i ci nie zależy ale mimo wszystko dzięki za info
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 07.07.2018 17:30

W czwartek 5 lipca pobralem z bankomatu 100 kun bo zabraklo mi na wejscie do Plitvickich jezior bank odjał mi z konta 65 zł. Pko bp
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.07.2018 17:56

Czytam czytam i widzę mega upór a piszą o tym dziesiątki osob, że pkosa ...ale cieszę się, że jesteś już o tym przekonany:) i nie ma nic osobiście do Ciebie jedynie dziwiło mnie to, że tak przystawales przy swoim dziwnym przypadku. Zawsze w sytuacjach problemowych można złożyć reklamację do banku.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.07.2018 18:18

amatus1 napisał(a):Czytam czytam i widzę mega upór a piszą o tym dziesiątki osob, że pkosa ...ale cieszę się, że jesteś już o tym przekonany:) i nie ma nic osobiście do Ciebie jedynie dziwiło mnie to, że tak przystawales przy swoim dziwnym przypadku. Zawsze w sytuacjach problemowych można złożyć reklamację do banku.


Kolego, opisywałem przypadek z czeskiej Pragi, a nie z Cro - to po pierwsze. Po drugie, jeśli coś się wydarzyło to nie mam zamiaru mówić, że było inaczej. Co do złożenia reklamacji, po wciskaniu kitu przez pracownika banku że zawsze było przewalutowanie człowieka ogarnia wk..rw i rozstaje się z krętami bo to ostatecznie moja kasa a nie banku. I tyle w temacie. a jak będzie to już dowiem się równiutko za miesiąc w Makarskiej
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.07.2018 19:02

Ale my tu nie piszemy tylko o cro, zobacz mój post gdzie wspominam inne kraje m.in obecny Budapeszt czy wcześniej Czechy...grupa UniCredit, z którą współpracuje PKOSA to nie tylko cro:). Najważniejsze, że nie wprowadzasz już w błąd pozostałych jak 2-3 strony wcześniej. Miłego wydawania kasy w cro:)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.07.2018 21:45

Kurs na dzien dzisiejszy przy płatność karta MasterCard pkosa 0,58 zł
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.07.2018 22:21

amatus1 napisał(a):Kurs na dzien dzisiejszy przy płatność karta MasterCard pkosa 0,58 zł


Równo 0,5800?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.07.2018 22:31

piotrulex napisał(a):
amatus1 napisał(a):Kurs na dzien dzisiejszy przy płatność karta MasterCard pkosa 0,58 zł


Równo 0,5800?

0.582
Toluz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toluz » 10.07.2018 23:53

29.06-09.07. 2018 Bank PKO SA, Karta debit Mastercard, konto: eurokonto mobilne. platnosc karta od 0.582 do 0.593 w zaleznosci od dnia. Potwierdzam brak prowizji itp.
Wyciagalem pieniadze Kuny z bankomatu Zagrebskiego banku. I straszyl mnie kosztem 0.63- ze tyle jest warta kuna/zlotowka. Ale pojawilo sie nastepnie pytanie czy ma obciazyc w zlotowkach czy w kunach... zaczalem sie zastanawiac co wybrac... ale czas minal (kilka sekund) i zaczelo wydawac hajs. Okazalo sie, ze jak nic sie nie wybierze to pobiera w Kunach i bardzo dobrze bo dzieki temu okazalo sie ze sciagnal 0.589;) moze sie komus przydac :)
Przy okazji. Nie wzialem euro ze soba. Zapytalem zarzadce czy moge mu zaplacic w kunach zgodnie z kursem "middle exchange rate" narodowego banku chorwackiego i sie zgodzil. Dlatego jak ktos nie wezmie euro ze soba, a umowa jest na Euro...a nie ma sie mozliwosci wyciagniecia ich bez kosztu, warto o taka opcje zapytac wlasciciela/zarzadce pewnie duza ich czesc nie powie "nie" :)

BTW, mam takze konto Direct w ING i zanim zorientowalem sie ze bank pobiera prowizje to stracilem 20zeta. Teraz wiem ze pora pozegnac sie z nimi :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone