Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.07.2018 11:01

ApropoDefacto napisał(a):
Bravik napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
Bravik napisał(a):PEKAO SA , konto Aktywne Plus. Też latami korzystałem z Zagrebacka Banka bez prowizji i przewalutowań. Nigdy nie brałem gotówki na wyjazdy do Chorwacji . Nawet euro za apartamenty wyciągałem z bankomatów Unicreditu w Austrii lub na Słowenii. Aż do sierpnia ubiegłego roku gdy przewiozłem się na wypłacie gotówki z bankomatu Unicreditu w czeskiej Pradze. I tyle w temacie.


To może wybrałeś świadomie bądź nie to przesławne przewalutowanie (czy jak to się nazywa) w bankomacie ? bo serio, Bank Pekao ma się dobrze w Chorwacji co chyba każdy potwierdza. Kartę masz jaką? mastercard ?

Myślicie, że kurs na wakacje skoczy na level 0,60 ? (z Pekao) ciekawe po ile wypłacają/ płacą użytkownicy revoluta


Łukasz, jeżdżę do Chorwacji od wielu, wielu lat. Od wielu lat korzystałem z Mastercard PEKAO SA. I tak jak pisałem we wcześniejszych postach założenie drugiego konta bankowego w PEKAO SA. było świetną decyzją. W samej np Makarskiej gdzie byłem wielokrotnie korzystałem tylko z dwóch bankomatów, przy drogerii DM i w porcie przy banku ZB. Widzę że byłeś w Makarskiej to powinieneś wiedzieć gdzie to jest. Po tym jak mnie załatwili w Pradze, po głupich tłumaczeniach w banku, zaraz po powrocie izlikwidowałem to konto.
Jeśli jednak twierdzicie że nic się nie zmieniło to jeszcze dziś pójdę do banku i założę ponownie konto. W sierpniu jadę na 3 tygodnie do Makarskiej i jeśli wybiorę gotówkę z bankomatu i zrobię płatności kartą w rozsądnym kursie, to publicznie posypię głowę popiołem . OK?


Wiem gdzie to jest, sam tam wielokrotnie wybierałem pieniądze, dlatego dziwne, że Ciebie potraktowali inaczej niż wszystkich. Ciężko powiedzieć co mogło być tego powodem. Mogłeś złożyć reklamację, nawet dla samej zasady :wink: Niedawno przenosiłem się na konto przekorzystne z kartą wielowalutową i znajoma, która jest kierownikiem banku po raz kolejny zapewniła mnie, że jak na razie nic się nie zmienia i wypłacam/płacę w na tych samych zasadach co rok temu :wink: dlatego zachęcam bo warto zaoszczędzić "parę groszy" na tańszym kursie kuny 8) zwłaszcza, że teraz kartę mam podpiętą pod telefon i nie musze chodzić wszędzie z portfelem :wink: z brakiem kompetencji ze strony telefonicznych "doradców" też się spotkałem dlatego zachęcam do kontaktu z kimś ogarniętym najlepiej osobiście w placówce banku.

Ps. Głowy popiołem nie syp, lepiej karlovacko przywieź :lol:


Tak gwoli prawdy , jak pisałem ten cyrk z kartą miał miejsce w czeskiej Pradze, nie na Chorwacji. Co do Karlovacka to raczej nie przywiozę bo będzie za ciężko (jadę pociągiem) ale kilka za Twoje zdrowie mogę wprowadzić :D
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 03.07.2018 21:26

Dzisiaj wypłacałem kartą wielowalutową Pekao Kuny z bankomatu Erste Bank i też nie było żadnej prowizji.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.07.2018 06:51

Bravik napisał(a): ale kilka za Twoje zdrowie mogę wprowadzić :D


Ok, zdrowie jest najważniejsze :lol:

mentos2504 napisał(a):Dzisiaj wypłacałem kartą wielowalutową Pekao Kuny z bankomatu Erste Bank i też nie było żadnej prowizji.


Jaki kurs ? 0,59 ?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.07.2018 11:37

Konto w PEKAO SA założone ponownie, wypróbuję 5 sierpnia w Makarskiej
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 04.07.2018 17:36

Kurs 0.59 zł. Taki sam jak w Zagrebcka Banka. Oczywiście wszędzie pytanie o przewalutowanie. Należy wybrać horwackie kuny.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 04.07.2018 18:18

Ja jezdze dosyc czesto po europie i nigdy nie spotkalem sie zeby placenie karta (bez przeliczenia oczywiscie) juli drozsze niz wymiana np euro na lokalna walute. Jestem teraz w Chorwacji i placilem wielokrotnie karta oraz pobieralem pieniadze z bankomatu (bez przeliczenia ) i zawsze kurs duzo lepszy niz kantorowy
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 04.07.2018 18:56

robertpeti napisał(a):Ja jezdze dosyc czesto po europie i nigdy nie spotkalem sie zeby placenie karta (bez przeliczenia oczywiscie) juli drozsze niz wymiana np euro na lokalna walute. Jestem teraz w Chorwacji i placilem wielokrotnie karta oraz pobieralem pieniadze z bankomatu (bez przeliczenia ) i zawsze kurs duzo lepszy niz kantorowy


Temat rzeka który się nigdy nie skończy ,dopóki kilka pln będzie robiło taką dużą różnicę :-)
Co kto lubi ...kupując kuny w Pl po 0,61 pln na dzień dzisiejszy a płacąc kartą czy wybierając ze ściany po 0,59 przy dobrym koncie przy 1000 kun różnicy jest ...20 pln ,bez stresu po ile mi przeliczy , jaka prowizja , bez szukania bankomatów,banków czy stresu przy płaceniu bo np nie przyjmują kartą bądź awaria terminala itd ...tak że nie wiem czy tak zawsze kurs dużo lepszy niż kantorowy jak napisałeś ...ja tam wolę gotówkę w kieszeni .Poza tym chyba tak jest lepsza kontrola nad wydatkami .
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.07.2018 20:16

fish74 napisał(a):
robertpeti napisał(a):Ja jezdze dosyc czesto po europie i nigdy nie spotkalem sie zeby placenie karta (bez przeliczenia oczywiscie) juli drozsze niz wymiana np euro na lokalna walute. Jestem teraz w Chorwacji i placilem wielokrotnie karta oraz pobieralem pieniadze z bankomatu (bez przeliczenia ) i zawsze kurs duzo lepszy niz kantorowy


Temat rzeka który się nigdy nie skończy ,dopóki kilka pln będzie robiło taką dużą różnicę :-)
Co kto lubi ...kupując kuny w Pl po 0,61 pln na dzień dzisiejszy a płacąc kartą czy wybierając ze ściany po 0,59 przy dobrym koncie przy 1000 kun różnicy jest ...20 pln ,bez stresu po ile mi przeliczy , jaka prowizja , bez szukania bankomatów,banków czy stresu przy płaceniu bo np nie przyjmują kartą bądź awaria terminala itd ...tak że nie wiem czy tak zawsze kurs dużo lepszy niż kantorowy jak napisałeś ...ja tam wolę gotówkę w kieszeni .Poza tym chyba tak jest lepsza kontrola nad wydatkami .

Ja Janusz pierwszy raz też płacę gotówką po wybraniu ze ściany 5000kun. Osobiście wole płacić kartą bo mam większa kontrolę i wiem później na co wydaje ale coz mi teraz pozostaje:). Jednak jak piszesz czy te 1-2 grosze jest warte zachodu? Chodź w Słupsku kurs kuny do mojego wyjazdu kształtował się w granicach 65-67 groszy a to już jest blisko 10 groszy różnica do wypłaconych po 58 groszy kun. He Ty w tym roku będziesz na urlopie operował w euro:). Czekam na info po powrocie.
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 04.07.2018 20:24

amatus1 napisał(a):
fish74 napisał(a):
robertpeti napisał(a):Ja jezdze dosyc czesto po europie i nigdy nie spotkalem sie zeby placenie karta (bez przeliczenia oczywiscie) juli drozsze niz wymiana np euro na lokalna walute. Jestem teraz w Chorwacji i placilem wielokrotnie karta oraz pobieralem pieniadze z bankomatu (bez przeliczenia ) i zawsze kurs duzo lepszy niz kantorowy


Temat rzeka który się nigdy nie skończy ,dopóki kilka pln będzie robiło taką dużą różnicę :-)
Co kto lubi ...kupując kuny w Pl po 0,61 pln na dzień dzisiejszy a płacąc kartą czy wybierając ze ściany po 0,59 przy dobrym koncie przy 1000 kun różnicy jest ...20 pln ,bez stresu po ile mi przeliczy , jaka prowizja , bez szukania bankomatów,banków czy stresu przy płaceniu bo np nie przyjmują kartą bądź awaria terminala itd ...tak że nie wiem czy tak zawsze kurs dużo lepszy niż kantorowy jak napisałeś ...ja tam wolę gotówkę w kieszeni .Poza tym chyba tak jest lepsza kontrola nad wydatkami .

Ja Janusz pierwszy raz też płacę gotówką po wybraniu ze ściany 5000kun. Osobiście wole płacić kartą bo mam większa kontrolę i wiem później na co wydaje ale coz mi teraz pozostaje:). Jednak jak piszesz czy te 1-2 grosze jest warte zachodu? Chodź w Słupsku kurs kuny do mojego wyjazdu kształtował się w granicach 65-67 groszy a to już jest blisko 10 groszy różnica do wypłaconych po 58 groszy kun. He Ty w tym roku będziesz na urlopie operował w euro:). Czekam na info po powrocie.


Przy takim zbójeckim kursie jak u Was to faktycznie sie opłaca ...przy takim jak u nas bez różnicy .
Tak licznik już odlicza , jeszcze tydzień :-) a euro ? też kupione a karta tylko asekuracyjnie.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.07.2018 20:27

Walczcie o ten jeden grosz.
Będziecie bogaci.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.07.2018 06:50

romuald22 napisał(a):Walczcie o ten jeden grosz.
Będziecie bogaci.


Dzięki :)

Wiesz co to "efekt skali"?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.07.2018 19:46

Kiedyś ktoś napisał tutaj że bank zarabia. Wiadomo nie że jednym z najlepszych rozwiązań do płacenia kartą jest karta i konto z pekao. Konto free itp., jednak jest mały haczyk bo wiadomo że bank musi na czymś zarabiać. Ja miałem niestety ten kwas dzisiaj żeby się o tym przekonać.
Osoby posiadające konto walutowego np. euro i chcące otrzymać przelew czy to z jakiegoś e-kantoru czy od wujka z Niemiec muszą liczyć się z tym że bank naliczy i obciąży konto osoby odbierającej kase PROWIZJE. - min. 20 zł od przelewu ;)
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 06.07.2018 08:43

Ja też się dzisiaj zdziwiłem, bo wczoraj wypłaciłem 500 kun z bankomatu Erste Bank i dzisiaj przyszła prowizja 5 zł., a trzy dni temu wypłacałem próbnie 100 kun i nie było żadnej prowizji. Tak więc zostaje jednak tylko Zagrebcka Banka.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.07.2018 08:52

dominikzw napisał(a):Kiedyś ktoś napisał tutaj że bank zarabia. Wiadomo nie że jednym z najlepszych rozwiązań do płacenia kartą jest karta i konto z pekao. Konto free itp., jednak jest mały haczyk bo wiadomo że bank musi na czymś zarabiać. Ja miałem niestety ten kwas dzisiaj żeby się o tym przekonać.
Osoby posiadające konto walutowego np. euro i chcące otrzymać przelew czy to z jakiegoś e-kantoru czy od wujka z Niemiec muszą liczyć się z tym że bank naliczy i obciąży konto osoby odbierającej kase PROWIZJE. - min. 20 zł od przelewu ;)


Tylko, że temat:

"Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji"

jest o płaceniu kartą a nie o przelewach :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2018 18:35

mentos2504 napisał(a):Ja też się dzisiaj zdziwiłem, bo wczoraj wypłaciłem 500 kun z bankomatu Erste Bank i dzisiaj przyszła prowizja 5 zł., a trzy dni temu wypłacałem próbnie 100 kun i nie było żadnej prowizji. Tak więc zostaje jednak tylko Zagrebcka Banka.

I o tym piszemy od kilku lat. :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 126
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone