Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 24.04.2018 21:57

Z linku nie rozumiem, chyba ze w telefonie całości mi nie pokazuje
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 25.04.2018 00:07

Omatkobosko - co się w tym wątku dzieje ???? 99% ludzi na świecie bierze swoją kartę kredytową\debetową i płaci nią za granicą i żyje. Jedni płacą prowizje mniejsze, drudzy większe, inni żadne. Czytajcie informacje, myślcie i nie zaśmiecajcie wątku spamem. Nie ufasz kartom - kup walutę, naprawdę zaczyna się tu dzielenie włosa na czworo i wyższa szkoła jazdy - pytanie po co ??????
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 25.04.2018 08:03

Hercklekot napisał(a):Omatkobosko - co się w tym wątku dzieje ???? 99% ludzi na świecie bierze swoją kartę kredytową\debetową i płaci nią za granicą i żyje. Jedni płacą prowizje mniejsze, drudzy większe, inni żadne. Czytajcie informacje, myślcie i nie zaśmiecajcie wątku spamem. Nie ufasz kartom - kup walutę, naprawdę zaczyna się tu dzielenie włosa na czworo i wyższa szkoła jazdy - pytanie po co ??????



No jak to po co? Po to, aby zaoszczędzić 11,742945 PLN i mieć na te mityczne lody :mrgreen:

Kiedyś w Turcji znajoma potrafiła przejść pół Izmiru w temperaturze 35C, aby znaleźć kantor z kursem lepszym o 2 centy na $ :D
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 25.04.2018 08:14

malinero napisał(a):Kiedyś w Turcji znajoma potrafiła przejść pół Izmiru w temperaturze 35C, aby znaleźć kantor z kursem lepszym o 2 centy na $ :D

Osoby oszczędne maja lepszą kondycję :oczko_usmiech:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 25.04.2018 08:24

W tym Revolut są jakieś ograniczenia dot. wypłat z bankomatów itp. nie dziękuje wole sprawdzone Pekao :) no chyba że w grę wchodziłyby miliony kun to może faktycznie na te lody dzięki Revolut bym oszczędził ;)
tolo098
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolo098 » 25.04.2018 11:09

dominikzw napisał(a):Z linku nie rozumiem, chyba ze w telefonie całości mi nie pokazuje

Witam, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji pisz
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 25.04.2018 12:52

Płacać dzisiaj kartą Pekao w Chorwacji i po przewalutowaniu po kursie Mastercard wychodzi przelicznik zł/kun w zaokrągleniu 0,57.
Dzwoniłem dzisiaj dwa razy na infolinię i potwierdzii że w ramach grupy pobieranie z bankomatu 0 zł prowizji.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.04.2018 13:02

No wreszcie doszedłeś do tego...jeszcze chwilkę temu w innym wątku pisałeś całkowicie coś innego...:):)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 25.04.2018 13:10

Zgadza się że teraz napisałem tak, ponieważ wcześniej bazowałem na cenniku banku. Jak zadzwoniłem przed chwilą na infolinię to konsultant dopiero wyjaśnił że w ramach grupy unicredit bierze się opłate z wiersza x a nie z wiersza y - a taka informacja raczej powinna być w cenniku podana.
Do konta KONTO PRZEKORZYSTNE powyżej 26 zł.
Transakcje bez gotówkowe 0 zł opłata, przeliczenie z kuny na dolary i potem na pln po kursie MasterCard.
Natomiast pobieranie z bankomatu z grupy UniCredito też bez pobierania.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.04.2018 13:23

dominikzw napisał(a):Zgadza się że teraz napisałem tak, ponieważ wcześniej bazowałem na cenniku banku. Jak zadzwoniłem przed chwilą na infolinię to konsultant dopiero wyjaśnił że w ramach grupy unicredit bierze się opłate z wiersza x a nie z wiersza y - a taka informacja raczej powinna być w cenniku podana.
Do konta KONTO PRZEKORZYSTNE powyżej 26 zł.
Transakcje bez gotówkowe 0 zł opłata, przeliczenie z kuny na dolary i potem na pln po kursie MasterCard.
Natomiast pobieranie z bankomatu z grupy UniCredito też bez pobierania.

Eureka, piszemy o tym tu już od dawna:). wreszcie będziesz pewny:)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 25.04.2018 20:11

Przed chwilą rozmawiałem jeszcze raz z konsultantem Pekao i uzyskałem informacje taką:
przy koncie przekorzystnym powyżej 26 roku życia i karcie Mastercard Debit FX i spełnienie warunku to korzystania z konta darmowego (czyli 1 transakcja w miesiącu + wpływ jednorazowy min. 500 zł) to pobierać z bankomatu w Chorwacji obojętnie jakiego banku konto nie zostanie obciążone prowizja/opłatą i nie ma chodzi tutaj o bankomaty banku należącego do grupy UniCredit tylko wszystkie. Powiem szczerze aż nie chciałem wierzyć i poprosiłem jeszcze raz o sprawdzenie. Konsultant potwierdził to po sprawdzeniu.
Jeżeli natomiast warunek nie zostanie spełniony do korzystania z darmowego konta wówczas darmowe (czyli bez dodatkowy opłat) są bankomaty banku należącego do grupy Unicredit.
Dobrze byłoby żeby ktoś jeszcze sprawdził z Was czy to prawda z tymi wszystkimi bankomatami bez opłaty, bo może konsultant jednak się pomylił.....

Na forum kilku z Was jako dowód wkleiło płatności zrealizowane w Chorwacji z konta Pekao z których wynika czarno na białym po jakim kursie została wszystko rozliczone. Pekao niby rozlicza to po kursie mastercard kuna-dolar a potem dolar-pln. Tylko jak ktoś próbował sprawdzić na stronie mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html daną transakcje to za czort nie wychodzi, więc ciekawe czy ktoś z Was zna patent jak tak na prawdę bank to rozlicza???
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 25.04.2018 23:30

Napiszę ostatni post w tym wątku. Ostatni, przysięgam, bo mnie szlag trafi. Nie mam żadnego "przekorzystnego" konta, tylko zwykłe konto ROR, założone z 10 lat temu przy okazji brania kredytu hipotecznego w tym banku (nawet nie wiem jak się nazywa). Pobieram kuny z bankomatach Zagrebacka Banka w Chorwacji wybierając opcję obciążenia konta w HRK (a nie w PLN - bankomat spyta). Z konta schodzi tyle złotówek ile wynika z aktualnego kursu Kuny w banku Pekao w Polsce. Bez żadnych prowizji, przeliczeń i przewalutowań. Robię tak od 2010 i działa. Kiedyś działało tak dlatego, że Pekao było w grupie Unicredit, teraz na mocy osobnego porozumienia, ale działa.
Zrobiłem tak, bo przeczytałem o tym na forum, nie dzwoniłem po infoliniach, nie doktoryzowałem się, bo szkoda na to czasu. Przy pierwszej wizycie w bankomacie w Chorwacji wypłaciłem małą sumę, sprawdziłem ile mi zeszło złotówek i byłem happy.

PS. Myślę, że większość konsultantów na infolinii Pekao SA nie ma pojęcia, że tak to działa. https://www.pekao.com.pl/placowki_banko ... erId=36885

Co do płacenia kartą - to również nigdy nie wnikałem co i jak się przelicza, raz używałem karty Pekao, raz ING z podłączonym kontem walutowym i różnice w kursach były minimalne (jakieś kompletne grosze).

Ludzie - nie szkoda wam zdrowia i CZASU przede wszystkim na te dyskusje i sprawdzania? W każdym wątku o płaceniu i wyjmowaniu kasy z bankomatów powyższe informacje były podawane już dziesiątki razy, miejcie litość.
I ostatnia sprawa - większość ludzi bierze swoją kartę (jakąkolwiek) i płaci nią, kupuje kuny wPolsce, kupuje kuny w Chorwacji za euro itp itd. Ile można na tym stracić ? 200, 300 zł ? Myślę, ze więcej zarobię w czasie, który zmarnowałbym na dzwonienie po infoliniach, czytaniu regulaminów i ofert czy też pisaniu 50 postów na forum. Po co ??????? Żegnam, życząc beztroskich wakacji.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Karta Revolut

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 18.05.2018 13:06

Drodzy forumowicze, karta Revolut staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Sam używam jej od kilku dni, ale mam kilka pytań do osób które już ją znają.
Czy płacąc np. 5euro w sklepie w Niemczech muszę najpierw to 5e wymienić sobie w aplikacji (kupić za PLNy)? Z tego co wyczytałem to nawet jak nie wymienię waluty to i tak karta rozpozna, że ma płacić w euro i sama zrobi przewalutowanie. Pytanie więc: po co mam sam to robić wcześniej. A może jest jakaś korzyść z tego że sam kupię walutę, np. lepszy kurs?

Druga sprawa to płatność w kraju którego waluty nie ma na liście dwudziestu kilku walut w kanotrze Revolut. Przykładem nie będzie Rosja i Ruble. Nie mogę kupić za PLNy Rubli, bo nie ma tej waluty na liście, więc jaki jest schemat płacenia? Po prostu płacę i karta sama sobie przelicza PLNy na Ruble?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Karta Revolut

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2018 13:26

audiKSP napisał(a):Drodzy forumowicze, karta Revolut staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Sam używam jej od kilku dni, ale mam kilka pytań do osób które już ją znają.

O tej Karcie jest kilka postów w tym wątku.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 18.05.2018 13:28

Janusz, wiem że jest, natomiast nie ma odpowiedzi na moje pytania...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 110
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone