Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 24.04.2018 20:16

dominikzw napisał(a):Rozumiem, ja za pobyt płacę kartą więc zapomniałem, ale faktycznie trzeba mieć euro w kieszeni na plan B. Czyli najkorzystniej wymienić Euro na kuny w Chorwacji w banku ???

Druga sprawa: z tymi kursami Revolt wychodzi najlepiej do tych co podałem??? niestety kursow revolt nie mogę sprawdzić bo nie mam tam konta obecnie.
Teraz w cashback jest 4.2176 zł, e-kantor 4,2325, cinkciarz - 4,2170


revolut 4.2065
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 24.04.2018 20:22

Minusem revolta jest że nie są bankiem czyli nie podlegają pod sektor bankowy. Czyli jeśli dobrze widzę konto za 0 zł. Przelewam ze swojego polskiego konto złotówkowego kwotę x na konto revoluta. Tam dokonuje kupna zł na euro - i euro przelewam za darmo na konto ING walutowe euro ? i za przewalutowanie z zł na euro też nic nie ponosze kosztów ?? albo jakiś inny opłat ???
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 24.04.2018 20:29

dominikzw napisał(a):Minusem revolta jest że nie są bankiem czyli nie podlegają pod sektor bankowy. Czyli jeśli dobrze widzę konto za 0 zł. Przelewam ze swojego polskiego konto złotówkowego kwotę x na konto revoluta. Tam dokonuje kupna zł na euro - i euro przelewam za darmo na konto ING walutowe euro ? i za przewalutowanie z zł na euro też nic nie ponosze kosztów ?? albo jakiś inny opłat ???



Zgadza sie nie podlegaja pod nasz system bankowy tylko brytyjski. Konto na Revolut zasilasz karta bankowa tak jak bys placil za zakupy w internecie. Nastepnie wymieniasz zlote na euro i robisz przelew na konto ING. Wszystko odbywa sie bez oplat za przewalutowanie czy przelew.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.04.2018 20:45

dominikzw napisał(a):Minusem revolta jest że nie są bankiem czyli nie podlegają pod sektor bankowy.

W związku z tym, usługa nie jest objęta Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Znajdujące się na nim środki nie są w żaden sposób ubezpieczone. Zaleca się trzymać na tym koncie ograniczoną ilość środków.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 24.04.2018 20:49

Czyli bezpiecznym rozwiązaniem może być przelanie np. 300 zł, wymiana na euro i od razu przelew na swoje konto euro i tak pare razy..a nie od razu np. 2000 zł....czy niezbyt?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.04.2018 20:53

Miałem na myśli poważne kwoty, 2 tys. chyba jeszcze taką nie jest, chociaż ... :lol:
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 24.04.2018 20:58

Czy 300x7 czy od razu 2.000 to już rzecz uznania tak czy się od razu przewalutować i przelewać i nie trzymać tam na koncie...ryzyko chyba zminimalizowane tak uważam....
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 24.04.2018 21:09

Grunt to nie popadać w paranoje
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 24.04.2018 21:22

Nie ma waszym zdaniem ryzyka że używając karta mastercard ing do konta walutowego do wypłaty z bankomatu w Chorwacji to ich bankomat naliczy jakąś dziwną opłate ???

Revolut - ".....Na przykład ubezpieczenia zdrowotnego, które wykrywa lokalizację naszego telefonu, automatycznie uruchamia się za granicą i jest rozliczane w systemie dziennym (3,99 zł w UE, 7,99 zł poza UE). " Czyli jak przekroczymy granice to sama automatycznie się uruchamia??? hmmm jakoś nie widzę nigdzie żeby można było z tego zrezygnować
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 24.04.2018 21:29

W ING nigdy nic mi nie naliczyło poza prowizja za wypłatę z bankomatu 3%.

Ubezpieczenie w revolucie można włączyć w aplikacji tam się je tez wyłącza ale nie jest to opłacalne z uwagi na to że ich odpowiedzialność zaczyna się od 70 funtów czy jakoś tak.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 24.04.2018 21:35

Ale faktycznie można to wyłączyć? W praktyce to zrobiles czy gdzieś przeczytałeś??
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 24.04.2018 21:39

dominikzw napisał(a):Ale faktycznie można to wyłączyć? W praktyce to zrobiles czy gdzieś przeczytałeś??


Funkcja nie jest włączana automatycznie. Żeby ją mieć musisz ją włączyć.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 24.04.2018 21:41

To w błąd wprowadzają skoro piszą że automatycznie sie uruchamia....
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 24.04.2018 21:45

dominikzw napisał(a):To w błąd wprowadzają skoro piszą że automatycznie sie uruchamia....


Ja to rozumiem że automatycznie się włącza jak ja pierw aktywujesz a potem wykryje że jesteś za granicą. Spokojnie nie raz jechałem do Czech i nic mi nie ściągnęło za ubezpieczenie.
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 24.04.2018 21:50

sebjan napisał(a):
dominikzw napisał(a):To w błąd wprowadzają skoro piszą że automatycznie sie uruchamia....


Ja to rozumiem że automatycznie się włącza jak ja pierw aktywujesz a potem wykryje że jesteś za granicą. Spokojnie nie raz jechałem do Czech i nic mi nie ściągnęło za ubezpieczenie.


https://www.revolut.com/pl/travel-insurance
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 109
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone