Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.10.2017 08:45

SingSing74 napisał(a):
gusia-s napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):Jeżeli chodzi o Chorwację to lepszej opcji niż konto w Pekao nie ma. Tak jak wielokrotnie ktoś wspominał, w tym sezonie płatność kartą/ wypłaty po kursie ok 0,57 więc powodzenia z kombinowaniem, zakładaniem dodatkowych kont, wykupowaniem dodatkowych usług 8)
Chociaż zastanawia mnie jedno, raz kumpel (Pekao) wybierał kasę w bankomacie (zagrebacka- w budynku, nie pamiętam adresu w Makarskiej) i policzyło mu kurs 0,61... nie wiem co on tam odwalił :roll: Dodam, że tego samego dnia płacąc kartką brało mi 0,57

Bo płacenie kartą, a wypłata gotówki z bankomatu to dwie różne transakcje. Zazwyczaj ta druga jest mniej korzystna.

Nic podobnego. Kurs z bankomatu i za płatności kartą w danym dniu miałam zawsze ten sam (Pekao S.A.)
Tak jak już wyżej napisano... czytać komunikaty bankomatu.
Najwyraźniej kolega wybrał opcję accept with conversion zamiast accept without conversion i mu doliczyło.

Dlatego napisałem "zazwyczaj". W większości banków różnica jest.

KURS jest ZAWSZE taki sam

Przy wypłatach z bankomatu często są dodatkowe prowizje ale wszystko jest jasno określone w warunkach
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.10.2017 08:59

piotrulex napisał(a):
Nie jestem Francuzem, Niemcem a tym bardziej PRAWDZIWYM

Słuchając ostatnich bredni w niektórych TV to jestem Polakiem ale raczej nie prawdziwym

Jestem człowiekiem, tylko tyle i aż tyle

Nie wnikam dlaczego ktoś coś sprzedał czy kupił. Dla mnie nie ma to znaczenia :)

Wiem i rozumiem, że jeszcze dla sporej części Polaków lepsze jest "zagraniczne" albo tańsze.
Nie wiem czy nie nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć, że patriotyzm gospodarczy nie ma żadnego związku z polityką. Nie musisz chodzić na wybory, oglądać telewizji, słuchać radia ale kupując polskie, u Polaków, w polskich przedsiębiorstwach czy sklepach, mimo że czasem zapłacisz nieco więcej, tak na prawdę w ogólnym rozrachunku zyskujesz. Między innymi dzięki takiemu podejściu swoich obywateli potęgi gospodarcze zbudowały swoją pozycję. Moim zdaniem taka postawa powinna być czymś naturalnym, a nie wymuszonym lub co gorsza bojkotowanym.
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.10.2017 09:04

piotrulex napisał(a):
KURS jest ZAWSZE taki sam

Przy wypłatach z bankomatu często są dodatkowe prowizje ale wszystko jest jasno określone w warunkach

Czepiasz się słówek.
Przy płatnościach kartą zazwyczaj prowizji nie ma w przeciwieństwie do wypłaty gotówki. To, że jest w warunkach doskonale wiem. Nie zmienia to faktu, że zazwyczaj wypłata gotówki jest mniej korzystna.
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.10.2017 09:17

SingSing74 napisał(a):
Wiem i rozumiem, że jeszcze dla sporej części Polaków lepsze jest "zagraniczne" albo tańsze.

Nie wiem czy nie nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć, że patriotyzm gospodarczy nie ma żadnego związku z polityką. Nie musisz chodzić na wybory, oglądać telewizji, słuchać radia ale kupując polskie, u Polaków, w polskich przedsiębiorstwach czy sklepach, mimo że czasem zapłacisz nieco więcej, tak na prawdę w ogólnym rozrachunku zyskujesz. Między innymi dzięki takiemu podejściu swoich obywateli potęgi gospodarcze zbudowały swoją pozycję. Moim zdaniem taka postawa powinna być czymś naturalnym, a nie wymuszonym lub co gorsza bojkotowanym.

Ja natomiast nie rozumiem. Nie rozumiem jak zagraniczne może być lepsze TYLKO dlatego, że jest zagraniczne

Lepsze to lepsze a zagraniczne to zagraniczne

Zapewne doczytałeś, że nie patrzę czyje to, patrzę na ofertę i wybieram dla mnie najlepszą

Nie ma dla mnie znaczenia kto jest "właścicielem"

Jeśli oferta dla mnie jest identyczna to wtedy patrzę min. czyje to i kieruje się lokalnym patriotyzmem

Obyś za chwilę bardziej nie błysnął bo pamiętam niedawno posłankę z partii rządzącej co na Francuzów się strasznie obraziła i zaczęła bojkotować ich produkty ;)

Od jakiś 3 lat nie kupuje Polskiego węgla a konkretnie ekogroszku. Od kilkunastu takowy kupowałem. W ostatnim czasie kupuje zarówno lepszy jak i tańszy lecz niestety z dalekiego kraju. Jak mnie przekonasz, że mam PL kupować?

Kupuje też Czeskie piwo bywając u nich co kilka miesięcy. Dla mnie jest lepsze a chyba dla każdego zauważalnie tańsze. Chcesz mnie przekonywać, że mam brać Polskie?

Wybierając bank patrzę na jego ofertę a nie jakie kwiaty stoją na parapecie :)
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 101
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017