Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 16.08.2017 17:41

Pääkäyttäjä napisał(a):Mój zakład pracy nie ma kasy i raczej ciężko będzie pogonić bank ;)
A że płaci mi firma z GB, to raczej średnio, aby wysyłali listonosza czy inny transfer ;)

ee no nie mówię, żeby rezygnować z banku, bo w dzisiejszych czasach to bez sensu. Tylko zmienić. Na taki, który nie pobiera prowizji :)
Szelest
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 30.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szelest » 16.08.2017 17:54

Garo&Justa napisał(a):mBank szaleje z prowizja ale z tego co czytam to wielu z was ma wlasnie karte z tego banku.
Jakies rarytasy daja w kraju ze macie od nich i z nimi jedziecie do Cro?



Po prostu do Chorwacji jadę raz w roku, jadę odpocząć i pozwiedzać etc. Nie chce mi się zawracać głowy pierdołami, zadręczać się kursami, procentami i szarpać o parę stów. Chorwacja jest droga, dojazd jest drogi, wiem o tym i biorę to na klatę ;)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 16.08.2017 18:14

Ja tam nie wiem o co ten szum mam mbank i kuna wyszła mi 0,606zł w kantorze na drogę u mnie płaciłem 0,65 więc płatności kartą tańsze. Wypłata w bankomacie euronetu wyszła mi 0,614 za kunę przy czym jednorazowo brałem 1200kun. Prowizja banku w tym wypadku 10zł za wypłatę. Chyba nie ma sensu łamać sobie głowę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2017 18:51

śmigacz napisał(a):Ja tam nie wiem o co ten szum mam mbank i kuna wyszła mi 0,606zł w kantorze na drogę u mnie płaciłem 0,65 więc płatności kartą tańsze. Wypłata w bankomacie euronetu wyszła mi 0,614 za kunę przy czym jednorazowo brałem 1200kun. Prowizja banku w tym wypadku 10zł za wypłatę. Chyba nie ma sensu łamać sobie głowę.


Policz ile kasy wydałeś i przelicza po swoim kursie oraz takim 0,57 o którym niektórzy piszą. Zerknij na różnice i sam oceń czy warto. Ja nowa karta zapłaciłem za wakacje mniej o 260zl niż za to samo straż z BOŚ. Dla mnie warto. Cieszę sie, że wydałem to na jedną dobrą kolację w Konoba Daniela. Wolę to niż zostawić to jako prowizje w banku :). Oceń sam czy warto

Ps. Ja głowy sobie tym nie łamałem. Policzyłem, poczytałem, zamówiłem i zaoszczędziłem

Dla mnie warto :)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 16.08.2017 19:42

Sprawdziłem euro na 04.07.17 kosztowało mnie 4,37. Nie wiem ile kosztowało w kantorach w tym dniu. Tyle wyszedł mi przelew z konta PLN do walutowego Euro. Wypłaciłem je w bankomacie na Słowacji aby zapłacić za nocleg.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 16.08.2017 19:47

Szelest napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):mBank szaleje z prowizja ale z tego co czytam to wielu z was ma wlasnie karte z tego banku.
Jakies rarytasy daja w kraju ze macie od nich i z nimi jedziecie do Cro?



Po prostu do Chorwacji jadę raz w roku, jadę odpocząć i pozwiedzać etc. Nie chce mi się zawracać głowy pierdołami, zadręczać się kursami, procentami i szarpać o parę stów. Chorwacja jest droga, dojazd jest drogi, wiem o tym i biorę to na klatę ;)



Popieram!
Spokój najważniejszy niż kilka stówek ;P
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.08.2017 19:52

Garo&Justa napisał(a):Popieram!

Ja również popieram wszystkich szukających optymalnych rozwiązań. :oczko_usmiech:
Garo&Justa napisał(a):Spokój najważniejszy niż kilka stówek ;P


To o czym pisał kolega:
piotrulex napisał(a):Ps. Ja głowy sobie tym nie łamałem. Policzyłem, poczytałem, zamówiłem i zaoszczędziłem

chyba nie burzy tego spokoju :?: :oczko_usmiech:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2017 22:49

Tak jest

Mam zarówno spokój jak i kilka stówek :)
ZebAg
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZebAg » 17.08.2017 15:48

Mam taką oto zagwozdkę:

Cennik kempingu podany jest w euro.
Pod cennikiem widnieje adnotacja, iż "płatności dokonuje się gotówką (w kunach) oraz kartami kredytowymi lub debetowymi" (tak to brzmi).

Mam do dyspozycji standardową kartę podpiętą do konta złotówkowego i walutową - podpiętą do konta walutowego (euro).
Najpierw pomyślałem, że najprostszym rozwiązaniem będzie uiszczenie płatności tą drugą (pracownik banku był tego samego zdania; został poinformowany, że transakcja nastąpi poza strefą euro).
Potem zadzwoniłem bezpośrednio do kampingu, żeby zapytać, w jakiej walucie ściągają należność przy płatności taką kartą: czy występuje dodatkowe przewalutowanie z euro na kuny / jaka waluta pojawia się na wydruku z terminalu? Pani zareagowała "That's a good question", po czym nastąpiło obszerne i naprawdę miłe wyjaśnienie, które w ogóle nie przybliżyło mnie do rozwiązania zagadki.

Podsumowując, obawiam się, czy płacąc kartą walutową nie będę "podwójnie stratny": jeśli w PL kupuję euro w kantorze, a potem, na miejscu, kwota zostaje jeszcze przekonwertowana do lokalnej waluty. Może więc lepiej od razu zapłacić kartą "złotówkową"?
Wolałbym nie wozić potrzebnej sumy w euro w gotówce.

Z góry dziękuję za pomoc,
Zeb.
ZebAg
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZebAg » 18.08.2017 06:31

Może jednak ktoś ma w powyższym temacie własne refleksje?

Na tzw. zdrowy chłopski rozum oficjalnym środkiem płatniczym w Chr jest kuna, ale ciągle zastanawiam się, jak wygląda sytuacja w przypadku transakcji bezgotówkowej w miejscu, w którym obowiązują ceny euro.

Pozdrowienia,
Zeb.
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 18.08.2017 06:58

Szelest napisał(a):Po prostu do Chorwacji jadę raz w roku, jadę odpocząć i pozwiedzać etc. Nie chce mi się zawracać głowy pierdołami, zadręczać się kursami, procentami i szarpać o parę stów. Chorwacja jest droga, dojazd jest drogi, wiem o tym i biorę to na klatę ;)


Ależ zadręczanie się tymi pierdołami PRZED wyjazdem to sama przyjemność. Tak samo jak sprawdzanie drogi, atrakcji na miejscu, etc. Takie przygotowanie, poczucie załatwienia wszystkiego, to przybliża mnie do wakacji :wink:
Potem, na miejscu, już sobie człowiek tym głowy nie zawraca :lol:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 18.08.2017 07:22

Jak dla mnie to terminal jest w Chorwacji która ma walutę Kuna więc zostanie opłata pobrana w takiej właśnie walucie. Wątpię aby terminal był podpięty do konta walutowego i pobierał pieniądze w euro. To takie moje przemyślenia na chłopski rozum. A ceny w euro podane tylko dlatego aby większość Europy wiedziała ile płaci za pobyt bez zbędnego zastanawiania się.
Szelest
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 30.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szelest » 18.08.2017 12:02

Vella napisał(a):
Szelest napisał(a):Po prostu do Chorwacji jadę raz w roku, jadę odpocząć i pozwiedzać etc. Nie chce mi się zawracać głowy pierdołami, zadręczać się kursami, procentami i szarpać o parę stów. Chorwacja jest droga, dojazd jest drogi, wiem o tym i biorę to na klatę ;)


Ależ zadręczanie się tymi pierdołami PRZED wyjazdem to sama przyjemność. Tak samo jak sprawdzanie drogi, atrakcji na miejscu, etc. Takie przygotowanie, poczucie załatwienia wszystkiego, to przybliża mnie do wakacji :wink:
Potem, na miejscu, już sobie człowiek tym głowy nie zawraca :lol:



Niezłe! Niezależnie od podejścia i Ty i ja mamy satysfakcję z udanego urlopu, chyba o to chodzi ;)

Co do trasy zgoda, uwielbiam co roku planować przejazd, atrakcje, warianty etc.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.08.2017 12:27

Szelest napisał(a):
Vella napisał(a):
Szelest napisał(a):Po prostu do Chorwacji jadę raz w roku, jadę odpocząć i pozwiedzać etc. Nie chce mi się zawracać głowy pierdołami, zadręczać się kursami, procentami i szarpać o parę stów. Chorwacja jest droga, dojazd jest drogi, wiem o tym i biorę to na klatę ;)


Ależ zadręczanie się tymi pierdołami PRZED wyjazdem to sama przyjemność. Tak samo jak sprawdzanie drogi, atrakcji na miejscu, etc. Takie przygotowanie, poczucie załatwienia wszystkiego, to przybliża mnie do wakacji :wink:
Potem, na miejscu, już sobie człowiek tym głowy nie zawraca :lol:


...

Co do trasy zgoda, uwielbiam co roku planować przejazd, atrakcje, warianty etc.


"Nie chce mi się zawracać głowy pierdołami" - powiedział kiedyś znajomy jak go pytałem czy poczytał forum, porady w nim zawarte i zaplanował trasę

Jak dojechał to dzwonił do mnie abym mu pomógł ominąć Lucko, Wiedeń i coś tam jeszcze

Wiedział, że my tą samą trasę pokonaliśmy w ponad 4 godziny krótszym czasie na dodatek jadąc darmową drogą gdy on stał w korku na płatnej

:)

Ktoś powiedział, że "Chorwacja jest droga". Miło jest jak w banalnie prosty sposób można sprawić aby bez "zawracania głowy" była tańsza :)

Tu doradzamy jak można płacić taniej kartą, nie ma obowiązku posłuchania tych rad

Oszczędzanie to podobno nie obowiązek, to przywilej :)

Ja się z tym średnio zgadzam w tym konkretnym przypadku. Wolę jednak zaoszczędzić, nie dać kasy bankowi a kupić za to np. karmę dla psiaków ze schroniska :)

Zgoda :)
soviet100
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) soviet100 » 18.08.2017 12:44

Wiecie wakacje wszystko super ekstra ale jak już się wróci do Polski to potem jest o k... Ile z konta ubyło i myślenie czy warto było. Według mnie te 7 czy 14 dni mają nie polegać wydać wszystko do końca a po powrocie jakoś będzie, mi kasa na drzewie nie rośnie więc wolę zaoszczędzić to co mogę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 95
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone