Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wesolymaniek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wesolymaniek » 11.07.2017 12:37

Witaj Kolego WALP. dzieki sliczne za te podpowiedzi , masz racje chyba bo Wrocław - Miedzylesie jest ciezka trasa i trafaiam na płatne czechy ale powiedz jak jeszcze mozesz to powiedz w których krajach bede musiał kupic winety? moze cos wiesz tez o tej Pula i okolicy warto tam jechac bo jeszcze mam opcje rezygnacji Splendid Resort to sie zwie. a jedziemy pierwszy raz do Chorwacji i jestem zielony jak trawa na łace hi hi. pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.07.2017 13:04

wesolymaniek napisał(a):Witaj Kolego WALP. dzieki sliczne za te podpowiedzi , masz racje chyba bo Wrocław - Miedzylesie jest ciezka trasa i trafaiam na płatne czechy

Ciężka raczej za dnia. Ja jeździłem wieczorem/w nocy albo w niedzielę po południu, to nie było najgorzej. Jadąc tą trasą możesz właśnie ominąć płatne Czechy.
wesolymaniek napisał(a):ale powiedz jak jeszcze mozesz to powiedz w których krajach bede musiał kupic winety?

Potrzebujesz winiety w Czechach (jeśli nie zdecydujesz się na opcję dróg niepłatnych), w Austrii oraz w Słowenii. W Chorwacji płacisz na bramkach.
wesolymaniek napisał(a):moze cos wiesz tez o tej Pula i okolicy warto tam jechac bo jeszcze mam opcje rezygnacji Splendid Resort to sie zwie. a jedziemy pierwszy raz do Chorwacji i jestem zielony jak trawa na łace hi hi. pozdrawiam

Pulę tylko zwiedzałem (warto), ale nie wybierałbym tej miejscowości na pobyt wakacyjny.

P.S.
Zachęcam do skorzystania z tego narzędzia :wink:
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 11.07.2017 13:28

golibroda napisał(a):Albo zjazd wcześniej Sestanovac i mieć za 20 kuna litr piwa na początek. A widoki niezapomniane - polecam !

Pierwszy raz do Cro jechali z nami nasi przyjaciele i specjalnie wybrałem zjazd Sestanovacem, aby po wyjeździe z Górnej Breli zobaczyli jak góry się otwierają rozpościerając przepiękny widok na morze i otok Brać. I wywarło to na nich wrażenie! I o to chodziło!
wesolymaniek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wesolymaniek » 13.07.2017 00:11

Kolego a dlaczego nie wybierałbys tej miejscowosci na pobyt wakacyjny? mamy basen na osrodku jakby co ale moze zdradziszz cos nie tak z ta Pula? wiem a napewno jest wiele ladniejszych miejsc ale mysmy mieli sie wybierac do Grecji lub Hiszpanii i w ostetniej chwili w pon dopiero rezerwowalem ten osrodek a teraz juz nie ma z czego za bardzo wybierac. jak bedziemy na miejscu to moze przy zwiedzaniu cos innego lepszego na przyszly rok znajdziemy pozdawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.07.2017 07:43

wesolymaniek napisał(a):Kolego a dlaczego nie wybierałbys tej miejscowosci na pobyt wakacyjny? mamy basen na osrodku jakby co ale moze zdradziszz cos nie tak z ta Pula?

To takie moje "skrzywienie". Z reguły nie wybieram dużych ośrodków, miast portowych (Pula, Split, Rijeka) na miejsce pobytu.
Jeśli jednak - jak piszesz - macie basen "na ośrodku", to spoko. :oczko_usmiech:

Bardziej polecałbym okolice Puli, np. Premantura albo Fažana.
Skoro już wybraliście, to przecież nie musicie siedzieć w mieście. Jest co zwiedzać w okolicy. Proponuję wycieczkę do Parku Narodowego Brijuni http://dream-croatia.com/pl/park-narodowy-brijuni/ :wink: i koniecznie Rovinj.
wesolymaniek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wesolymaniek » 13.07.2017 12:34

hej witaj , jest jest basen i ponoc fajne widoczki z balkonów ktory kazdy pokoj posiada. trzeba tylko dopłacic za klimatyzacje ale chyba nie warto na tym oszczedzac cos mi sie zdaje???? hi hi tak takbedziemy chyba duzo podrózowac choc tez nie za daleko i nie za dlugo bo pociechy 3 i 6 latek wiec szybko sie znudza i zmecza. dlatego tez planuje wyjechac z Olesnicy popoludniu aby jechac wieczor noc i na rano byc bo pokoj od 10 rano czeka. jeszcze jedno pisales ze raczej proponujesz jechac A4 do katowic i na A1 szybciej taniej czy jak?????milego dnia narka
wesolymaniek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wesolymaniek » 13.07.2017 14:08

aha jeszcze mam pytanko gdzie winietki kupujecie?
widzialem ze na stronie PZM sa w niezlych cenach taniej jak na winiety.pl. omijac czeskie autobany czy tylko slowenie????
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2017 14:18

wesolymaniek napisał(a):aha jeszcze mam pytanko gdzie winietki kupujecie?
widzialem ze na stronie PZM sa w niezlych cenach taniej jak na winiety.pl. omijac czeskie autobany czy tylko slowenie????


Na stacjach paliw, na granicy. Jak podasz trasę to ktoś zawsze podpowie na której stacji można kupić.
PZM sobie odpuść.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2017 15:30

wesolymaniek napisał(a):aha jeszcze mam pytanko gdzie winietki kupujecie?
widzialem ze na stronie PZM sa w niezlych cenach taniej jak na winiety.pl. omijac czeskie autobany czy tylko slowenie????

Z tego co kojarzę jedziesz na Istrię, czyli bez sensu mijać Słoweńskie autostrady :wink:
wesolymaniek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wesolymaniek » 13.07.2017 21:29

a gdzie znajde info ile kosztuja winietki na miejscu???? sam juz glupieje ktora drozka podazac hi hi
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.07.2017 21:33

wesolymaniek napisał(a):a gdzie znajde info ile kosztuja winietki na miejscu???? sam juz glupieje ktora drozka podazac hi hi

Na forum, wszystko jest na forum. :) Natomiast jeśli chodzi o dróżkę, to zawsze podążamy optymalną hi hi ...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2017 21:35

Z czym tu zgłupieć :oczko_usmiech: :mrgreen:
Austria
10-dniowa: 8,90 Eur

Czechy
Miesięczna - 440KC
Dziesięciodniowa - 310KC
Słowenia
Tygodniowa - 15Eur
Miesięczna 30Eur
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.07.2017 22:13

No i jeszcze Chorwacja.

http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik

Do śmietnika za kolejny dubel.
Przecież istnieje.

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html

Założyciele powyższego wątku i pierwsi dyskutanci zbanowani już wcześniej.
wesolymaniek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wesolymaniek » 13.07.2017 22:30

gdzie moge znalesc ile place z slowenie? jade fiatem scudo i nie wiem czy on juz nie zaliczyli do klasy 2a
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 14.07.2017 12:23

wesolymaniek napisał(a):gdzie moge znalesc ile place z slowenie? jade fiatem scudo i nie wiem czy on juz nie zaliczyli do klasy 2a

Napisz to po polsku bo ja nie rozumiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone