Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zajaczek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zajaczek » 26.08.2014 16:05

Witam, mam dziwne pytanie otóż przeczytałem FAQ o winietach. Czy można naklejać na przedniej szybie po stronie pasażera tak aby winiety były obok siebie czyli Austrii, Czech oraz powrotem Węgierską.

I także chciałbym poprosić o wasze doradztwo: Wg iggy kalkuatora podróży jest spoko. Ale powiecie jak mam jechać "przy drożnej autostrady" w Słowenii. Jadę z Torunia do Makarskiej. I co jeszcze jest do opłat poza winietami i km w chorwacjii.
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 26.08.2014 16:18

Zajaczek napisał(a):Witam, mam dziwne pytanie otóż przeczytałem FAQ o winietach. Czy można naklejać na przedniej szybie po stronie pasażera tak aby winiety były obok siebie czyli Austrii, Czech oraz powrotem Węgierską.

Ja tak zawsze naklejam winiety i nigdy nie miałem problemów - pamiętaj, aby zachować część papierową po odklejeniu winiety, jeżeli jest na niej numer rejestracyjny auta.

Zajaczek napisał(a):I także chciałbym poprosić o wasze doradztwo: Wg iggy kalkuatora podróży jest spoko. Ale powiecie jak mam jechać "przy drożnej autostrady" w Słowenii. Jadę z Torunia do Makarskiej. I co jeszcze jest do opłat poza winietami i km w chorwacjii.

Droga omijająca słoweńską autostradę jest bardzo prosta - jadąc od przejścia granicznego z Austrią w miejscowości Mureck trzeba kierować się na Lenart i Ptuj, dalej po minięciu Ptuja kierunek Chorwacja przejście graniczne Macelj. Ale uwaga na korki na granicy chorwacko-słoweńskiej, szczególnie w soboty - lepiej wybrać inny dzień na podróż lub drogę przez Węgry (przejście Letenye).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.08.2014 16:23

Powiadasz Zajaczek, że z Torunia jedziesz. To prawie ziomek. :)
Zajaczek napisał(a):Witam, mam dziwne pytanie otóż przeczytałem FAQ o winietach. Czy można naklejać na przedniej szybie po stronie pasażera tak aby winiety były obok siebie czyli Austrii, Czech oraz powrotem Węgierską.

Na każdej winiecie jest krótka instrukcja obsługi. Węgierskiej nie naklejasz.
Zajaczek napisał(a):I także chciałbym poprosić o wasze doradztwo: Wg iggy kalkuatora podróży jest spoko. Ale powiecie jak mam jechać "przy drożnej autostrady" w Słowenii. Jadę z Torunia do Makarskiej. I co jeszcze jest do opłat poza winietami i km w chorwacjii.

W tym wątku masz opis objazdu.
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 26.08.2014 16:25

Zajaczek napisał(a):Witam, mam dziwne pytanie otóż przeczytałem FAQ o winietach. Czy można naklejać na przedniej szybie po stronie pasażera tak aby winiety były obok siebie czyli Austrii, Czech oraz powrotem Węgierską.

I także chciałbym poprosić o wasze doradztwo: Wg iggy kalkuatora podróży jest spoko. Ale powiecie jak mam jechać "przy drożnej autostrady" w Słowenii. Jadę z Torunia do Makarskiej. I co jeszcze jest do opłat poza winietami i km w chorwacjii.


Przejrzyj ten wątek :arrow: https://www.cro.pl/oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Węgierska winieta jest elektroniczna i nie nakleja się ją na szybę
Edit;walp to potwierdził :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.08.2014 18:22

Zajaczek napisał(a):Czy można naklejać na przedniej szybie po stronie pasażera tak aby winiety były obok siebie czyli Austrii, Czech oraz powrotem Węgierską.

Na temat węgierskiej już wiesz.

Winiety austriacka i czeska, nie znajdą się koło siebie, ponieważ wg instrukcji, naklejasz je w innych miejscach.

Austriacką w tych miejscach:
Obrazek
a czeską tak:
Obrazek
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 07.04.2017 09:58

https://www.pzmtravel.com.pl/instrukcja-winiety.html
Austria - Brak naklejonej we właściwym miejscu winiety grozi mandatem w wysokości około 120 €. Winietę należy przykleić w lewym górnym rogu przedniej szyby lub na środku tuż pod lusterkiem. Miejsca oznaczone są graficznie na odwrocie winiety. Posiadanie nieprzyklejonej winiety traktowane jest jak posiadanie nie skasowanego biletu w środkach transportu publicznego i również karane jest mandatem.
bojar871
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bojar871 » 22.05.2017 10:46

Witam.
Niebawem mój debiut i męczy mnie kilka pytań odnośnie trasy.
Liczę na Waszą wyrozumiałość i pomoc.
Kilka informacji.
- Jedziemy VW T5 w dwie rodziny w tym 4 dzieci.
- Katowice - Seget Vranjica w drugiej połowie czerwca.
- Jedziemy trasą PL-CZ-A-SLO-CRO.

I teraz to co mnie trapi, otóż:
Rozumiem winiety na CZ i A - spoko, ale mam pytanie jak jechać, na jakie miasta się kierować i odkąd zjechać z autostrady w A, żeby uniknąć horrendalnej opłaty za autostradę w SLO.
Kolejny temat, chciałbym nie jechać autostradą w CRO, tylko "trasą widokową", powiedzcie proszę, czy jak na pierwszy raz i jazdę z wesołą gromadką to dobry pomysł, czy lepiej go zarzucić i jechać autostradą?

Podrzućcie proszę jakiś link do google maps z trasą, dla Was to pewnie sekunda, a ja jestem świeżak w temacie ;)
Proszę o jakieś podpowiedzi.
Z góry wielkie dzięki.

PS
Jak ktoś z użytowników będzie w okolicy w podobnym terminie, zapraszam na PW (dobre piwko, nie jest złe :) )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2017 10:52

bojar871 napisał(a):Witam.
Niebawem mój debiut i męczy mnie kilka pytań odnośnie trasy.
Liczę na Waszą wyrozumiałość i pomoc.
Kilka informacji.
- Jedziemy VW T5 w dwie rodziny w tym 4 dzieci.
- Katowice - Seget Vranjica w drugiej połowie czerwca.
- Jedziemy trasą PL-CZ-A-SLO-CRO.

I teraz to co mnie trapi, otóż:
Rozumiem winiety na CZ i A - spoko, ale mam pytanie jak jechać, na jakie miasta się kierować i odkąd zjechać z autostrady w A, żeby uniknąć horrendalnej opłaty za autostradę w SLO.
Kolejny temat, chciałbym nie jechać autostradą w CRO, tylko "trasą widokową", powiedzcie proszę, czy jak na pierwszy raz i jazdę z wesołą gromadką to dobry pomysł, czy lepiej go zarzucić i jechać autostradą?

Podrzućcie proszę jakiś link do google maps z trasą, dla Was to pewnie sekunda, a ja jestem świeżak w temacie ;)
Proszę o jakieś podpowiedzi.
Z góry wielkie dzięki.

PS
Jak ktoś z użytowników będzie w okolicy w podobnym terminie, zapraszam na PW (dobre piwko, nie jest złe :) )



To na początek:
objazdy-autostrady-w-slowenii-dyskusja-t29291.html?hilit=objazd

A potem parę innych tematów :)
bojar871
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bojar871 » 23.05.2017 18:17

Dzięki wielkie.
Poczytałem i jednak rezygnuje z jazdy trasa widokową.

Pozdrawiam.
agbed
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agbed » 28.06.2017 09:18

Witam jade przez Chyżne, Sahy potem Letenye i do Razanac . Gdzie kupowac winiety ?? Sprawdzałam stronkę winiety pl to sa straszne ceny . Gdzie na Chyżnym i Sahy mozna nabyc winietę,pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.06.2017 09:56

agbed napisał(a):Witam jade przez Chyżne, Sahy potem Letenye i do Razanac . Gdzie kupowac winiety ?? Sprawdzałam stronkę winiety pl to sa straszne ceny . Gdzie na Chyżnym i Sahy mozna nabyc winietę,pozdrawiam

Są odpowiednie wątki.
winiety-online-w-cenie-winiet-portal-tolltickets-com-t31825-855.html

gdzie-konkretnie-kupic-winiete-t43184-1605.html
kangur122
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kangur122 » 28.06.2017 22:35

Witam.
W związku z pomyłką przy zakupie winiet mam do sprzedania 2 winiety na Austrię od 22.07- 10 dni.Zainteresowanych proszę o kontakt.Cena napewno odpowiednia będzie.
wesolymaniek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wesolymaniek » 11.07.2017 00:19

Witam jestem tutaj swiezak i pierwsy raz wybieramy sie z rodzinka do Chorwacji, trasa dokladnie Olesnica- Pula . moje pytanko jak jedziemy na 9 noclegów 10 dni to bedzie ciezko z tymi winetkami np 10-dniowymi? jaka trase wybrac? pozdrawiam i czekam na pomoc
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.07.2017 08:30

wesolymaniek napisał(a):Witam jestem tutaj swiezak i pierwsy raz wybieramy sie z rodzinka do Chorwacji, trasa dokladnie Olesnica- Pula . moje pytanko jak jedziemy na 9 noclegów 10 dni to bedzie ciezko z tymi winetkami np 10-dniowymi?

10-dniowa winieta jest ważna od godziny 00:00 dnia wystawienia (przedziurkowania), do północy kolejnego dziewiątego dnia (łącznie 10 dni). Np. winieta przedziurkowana 01.08 jest ważna od północy tego dnia, do 24:00 10.08.
wesolymaniek napisał(a):jaka trase wybrac? pozdrawiam i czekam na pomoc

Możesz pojechać taką trasą. Możesz też zaoszczędzić na naszej A4 i czeskiej winiecie,
jadąc przez Boboszów, Svitavy na Brno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone