Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
autostrady Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.06.2007 13:33

Polecam rodzimą stronę chorwckich autostrad gdzie samemu można obliczyć koszt przejazdu po nich
http://www.hac.hr/?task=aut
trzeba nacisnąć przycisk kalkulator i najpierw rozwinąć miejscowości strzałka "odaberitei polazni i dolazni cvor" podświetlając i klikając początkową i tak samo robiąc z docelową miejscowością, kasuje się naciskając na dole przycisk "ponisti" poza tym można obok mapkę powiększać i pomniejszać przy wyborze zaznaczony jest odcinek który jest obliczony. Chcę dodać, że samochody osobowe są w I kategori, ale bez przyczep. Jeżeli ktoś ma wątpliwości służę
http://www.hac.hr/?task=ces&stask=1
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 28.06.2007 14:09

gdzie kupuje się winiete na Węgrzech??
czy można w CRO płacić za autostrade w euro? a za prom??
zy znacie strone z słowackimi autostradami?? i tymi węgierskmi?
nie wiem czy musze qykupić winiete?

Pozdrawiam
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006
Re: autostrady Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 28.06.2007 14:24

bluesman napisał(a):Polecam rodzimą stronę chorwckich autostrad gdzie samemu można obliczyć koszt przejazdu po nich
http://www.hac.hr/?task=aut
trzeba nacisnąć przycisk kalkulator i najpierw rozwinąć miejscowości strzałka "odaberitei polazni i dolazni cvor" podświetlając i klikając początkową i tak samo robiąc z docelową miejscowością, kasuje się naciskając na dole przycisk "ponisti" poza tym można obok mapkę powiększać i pomniejszać przy wyborze zaznaczony jest odcinek który jest obliczony. Chcę dodać, że samochody osobowe są w I kategori, ale bez przyczep. Jeżeli ktoś ma wątpliwości służę
http://www.hac.hr/?task=ces&stask=1

Dzięki za link, mogę teraz sama przeliczyć i wybrać najkorzystniejszy wariant :roll:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.06.2007 15:25

No ja myślę zdrowo się naszukalem :) ktoś powinien uporządkowac to forum :(
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 02.07.2007 14:41

Słowacja - http://www.ndsas.sk/index/?ids=491&lang=sk

Wegry - http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=Polish

Chorwacja - http://www.hac.hr/index.php?task=aut

Czechy Austria nie wi , nie jeżdże
nasówa sie pytanie tylko czym płacić?
karta? euro? rodzima waluta?
może ma ktoś doświadczenia w temacie
pozdrawiam
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 03.07.2007 16:05

najauktualnieszy cennik autostrad chorwackich jest tu:
www.hac.hr
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 04.07.2007 10:32

Redovno, kolnik suh

czy ktoś wie co to znaczy??
na powyższej stronce jest :)
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 04.07.2007 13:29

kliknij angielską wersję językową, jeżeli to nie są nazwy własne, to przetłumacz na www.ling.pl lub innym słownikiem
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 05.07.2007 08:02

:lol: :lool: :lool: Ale ze mnie blondyba :lol:
pewno że jest angielska wersja, to się wykazałam
Dzięki Witek1965
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 30.07.2007 20:45

Witam!
Mam pytanie. Jadę do chorwacji i zamierzałam kupić winietę czeską i austriacką na pierwszej stacji benzynowej za granicą która je będzie miała. Co wtedy jeśli policja złapie mnie bez winiety zanim zdążę ją kupić?
I czy w Słowenii nie obowiązują winiety? Czy płaci się tam od ręki na każdej autostradzie??
sekou
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 12.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekou » 30.07.2007 21:10

Gdzie przekraczasz granicę PL-CZ?? W Słowenii płacisz za przejechany odcinek na bramkach.
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 30.07.2007 21:14

ad pytanie 1 - w Czechach i Austrii nawet śliczna blondynka z uroczym uśmiechem nie uniknie zapłacenia wysokiej grzywny za brak winiety, zwłaszcza w samochodzie z polską rejestracją.
ad pytanie 2 - w Słowenii nie ma winiet, płaci się za przejechane odcinki.
ad pytanie 3 - tak

I co do Czech - zacznij szukanie winiety już na granicy, a potem na każdej stacji benzynowej. Ja w tym roku odpuściłem granicę a potem kolejno w 5 stacjach albo nie mieli winiet, albo mieli roczne i tygodniowe a potrzebowałem miesięczną.
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 30.07.2007 21:19

Granicę przekraczam w Cieszynie
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 31.07.2007 00:13

po pierwsze, nie od razu wjedziesz na autostradę, a tylko tam obowiązują winiety i na drogach ekspresowych. Będzie napisane z poplatku, tak, że spokojnie zdążysz kupić. Z tego co wiem, to na granicy polsko-czeskiej można kupić w ... sklepie spożywczym, razem z flaszeczką na dobry początek, w Austrii również w sklepie, poczcie, stacji paliw. . Spokojnej podróży i bez paniki
Jucia
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jucia » 31.07.2007 11:07

Czyli zdąże kupić na stacji zanim wjadę na autostrade?? Dzięki za pomoc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone