Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pablo 69
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.06.2006
zakup winietki Głuchołazy Mikulowice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablo 69 » 22.06.2006 21:43

Przejście Głuchołazy Mikulowice - winietke kupisz na najbliższej stacji paliw przynajmniej ja kupowałem w 2003r i nie było żadnego problemu!!!
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 23.06.2006 07:44

Zibuś napisał(a):Zgadzam się z cenami , natomiast co oznacza "ważność przez dwa kolejne miesiące kalendarzowe następujące po sobie" (dwumiesięczna winieta za 300 koron).Jest wazna od daty skasowania (przedziurkowania) przez dwa miesiące czy od daty zakupu?
Winieta jest ważna na dwa mieiące kalendarzowe,czyli jeżeli kupisz ją w którymkolwiek dniu np czerwca,to jest ważna na czerwiec i lipiec. To nie jest winietka 60-dniowa,gdyby tak było to byłoby napisane "winietka 60-dniowa"- koszt tyle a tyle...
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006
Re: zakup winietki Głuchołazy Mikulowice

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 23.06.2006 07:50

Pablo 69 napisał(a):Przejście Głuchołazy Mikulowice - winietke kupisz na najbliższej stacji paliw przynajmniej ja kupowałem w 2003r i nie było żadnego problemu!!!

Dzięki "Pablo 69" ... a nie wiesz jak jest na Breclav/Reinthal?
Pozdrawiam
Jacek
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 23.06.2006 11:34

miro napisał(a):
Zibuś napisał(a):Zgadzam się z cenami , natomiast co oznacza "ważność przez dwa kolejne miesiące kalendarzowe następujące po sobie" (dwumiesięczna winieta za 300 koron).Jest wazna od daty skasowania (przedziurkowania) przez dwa miesiące czy od daty zakupu?
Winieta jest ważna na dwa mieiące kalendarzowe,czyli jeżeli kupisz ją w którymkolwiek dniu np czerwca,to jest ważna na czerwiec i lipiec. To nie jest winietka 60-dniowa,gdyby tak było to byłoby napisane "winietka 60-dniowa"- koszt tyle a tyle...

Takie samo pytanie zadałem w PZM-ocie i oto jaką otrzymałem odpowiedź:
Szanowny Panie,
Ważnośc winietki liczy się od dnia, który poda Pan jako dzień przekroczenia granicy. Przykład:
20 czerwca wykupuje Pan winietkę ważną od 29 czerwca
tj. przy wykupowaniu pracownik sprzedający winietki zaznacza na niej 29 czerwca jako dzień początku ważności.
Z poważaniem
Maria Koszabek, PZM Info

I co mam teraz myśleć? Chyba wersja miro jest bezpieczniejsza.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 23.06.2006 22:13

wczymzecz
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.05.2005
Opłaty

Nieprzeczytany postnapisał(a) wczymzecz » 26.06.2006 19:30

Uzupełniając informacje Kolegów: w Słowenia nie poradziła oddać dalszego odcinka autostrady, tak więc opłata wciąż wynosi 0,8 EUR, natomiast (!!!) odcinek Krapina Zagrzeb nie jest już bezpłatny. Wracając tydzień temu z Cro zapłaciłem 18 Kn.

Gdyby ktoś miał ochotę śmigać przez Słowację: kolejny kawałeczek autostrady od strony Żyliny jest już oddany, więc pędzimy dłużej. Za winietę miesięczną zapłaciłem 300 SKK (wychodziło chyba tyle samo co za dwie tygodniowe)

Pozdrawiam
marcek_pl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 20.07.2005
Re: Opłaty

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcek_pl » 27.06.2006 11:31

w zeszłym roku sromotnie przepłaciłam za winietki w Polsce - nie zamierzam tego powtarzac w tym - ale jak to jest z waluta??? W Austrii nie ma problemu, euro, ale czy w Czechach, na slowacji i Węgrzech musze miec CZK, SKK i HUF?? Czy moge placic euro?

Z gory bardzo dziekuje za podpowiedz :) :?:
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 27.06.2006 13:22

Potwierdzam: Słowenia - 0,8 EUR/ok. 10km - długie to to nie jest... - warto wspomnieć, że w budkach wydają reszte w EUR, więc nie ma problemu. Te 10 km. autostrady wygląda jak prestekst do pobierania "myta" za przejazd przez ich kraj do Cro, ale niech mają, fakt faktem, że te 10km jest w 100razy lepszym stanie nisz nasze polskie wiecznie remontowane pseudo autostrady.
Granice z Austrią przekaczałem z Słowacji (z Bratysławy) i jest mały problem jadąc z Słowacji ciężko w nocy trafić przed autostradą na czynną stacje, żeby kupic winietke, więc musiałem troche pojechać autostradą "na gape" aż do najbliższej stacji. Z koleji wracając trochę pobłądziliśmy, bo zjazd z obwodnicy Wiednia na Bratysławe nie jest najlepiej oznaczony (drugi od góry na jednej tablicy ciutke jakby mniejszą czcionką niż jakaś mieścina na F...) - pobłądziliśmy, bo kolega akurat wyprzedzał i przegapił... :? Winietki słowackie bez problemu kupi się tuż za granicą.
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 30.06.2006 10:05

Cóż, w Cieszynie tez mnie znerwowali tymi cenami winietek na granicy po stronie polskiej. babka chciała za miesięczną 60 zł.
I dzieki forum nie wpadlem, przekroczyłem granice a tam zaraz w budce miły Pan wyszedł na przeciw i mówiac dośc ładnie po polsku zaproponował winietki. Do tego kupiłem austirackie (dwie na 20 dni)
Dodam że austiackie wychodziły mniej więcej tak jak bym kupował w austrii. Wygoda była taka że w Mikulowie tylko tankowałem gaz a potem kolejny przystanek to byla chorwacja ;-))
Jednak droga przez Czechy mnie lekko zdenerwowała. Co troche roboty , ograniczenia, a autostarda nie najlepszej jakości. W drodze powrotnej ( jechaliśmy przez Prage) to już była porażka. Pseudo autostrada dała się we znaki a potem jej brak. Jak żona się wystraszyła że samochód się psuje to musialo faktycznie być zle.strasznie jest nierowna a co troche są kamery. Znajomi zaplacili 50 euro mandatu. Nastepnym razem pojade przez Słowacje , może bedzie lepiej. Od Wiednia to juz była jazda ;-))) Szybko, łatwo i przyjemnie.
Florcia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 23.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Florcia » 01.07.2006 10:28

Kupiłam czeską winietkę 15-dniową i na tegorocznych nigdzie nie jest napisane, że są to 15-dniowe! W zeszłym roku było widoczne "Dx15" a w tym tylko D.
Przez chwilę naprawdę zastanawiałam się czy to czasem nie dzienna.
coheed
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) coheed » 01.07.2006 13:44

czy ktoś wie czy na Węgrzech autostrada M30 od miszkolca jest płatna? nigdzie nie mogę trafić na taką informację
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 01.07.2006 14:10

Trzeba wykupić winietkę
RBK
JB
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JB » 01.07.2006 18:27

Witam :) Własnie dzis wróciłam z niezapomnianych 3 tygodni w Chorwacji. Jesli chodzi o opłaty to rzeczywiście w Cieszynie zdzierają: winetka na Austrie na 10 dni: 9 euro! (zamiast 7,5 ) a na Czechy na 2 miesiace 300 koron. Autostrada na trasie przez Olomuniec -Brno całkiem znośna. Przejście w Mikulowie wczoraj od strony Austrii bez postoju ale za to od strony Czech kolejka na pare kilometrów. W Słowenii opłata 0,80 euro. A w Chorwacji oddano kolejne kawałki autostrad i jedzie sie super! Krapina-Zagrzeb 18 kuna (3 euro) Zagrzed -przed Zadarem 103 kuna (18 euro). Trasa 1.050 km w 13 godzin.
Pozdrawiam :)
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 01.07.2006 19:31

A w Chorwacji oddano kolejne kawałki autostrad i jedzie sie super! Krapina-Zagrzeb 18 kuna (3 euro)

Jakie nowe odcinki autostrady otwarto ostatnio i jakie sa opłaty za nie?
Pozdro!
Northstar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Northstar » 02.07.2006 07:08

Czechy: Drastyczne kary za brak winiety
(PAP, pr/01.07.2006, godz. 09:53)

W Czechach od soboty za brak winietki potwierdzającej opłatę za korzystanie z autostrad kierowca zapłaci mandat w wysokości stu tysięcy czeskich koron. To równowartość ponad 14 tysięcy złotych.

Tyle samo zapłaci kierowca, który ma nadal nalepioną na przedniej szybie pojazdu nieważną winietę, albo nie posiada - sprzedawanego wraz z nią - kuponu kontrolnego potwierdzającego, że właściciel pojazdu jest nabywcą nalepki.

Czeska policja, a także straż miejska i służby celne mają od soboty prawo pobrać na poczet mandatu kaucję, mogą w tym celu także "zaaresztować" samochód.

W sobotę w Czechach wszedł w życie znowelizowany kodeks drogowy, który m.in. wprowadza całoroczny obowiązek używania świateł mijania, przewiduje system punktowy za wykroczenia, zdecydowanie podnosi wysokość mandatów (najwyższy to równowartość ponad 7 tys. zł), a jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków uznaje za przestępstwo.

Nowe przepisy dotyczą także obcokrajowców; np. za zdobycie 12 punktów kierowca z zagranicy otrzyma zakaz jeżdżenia po czeskich drogach przez rok. Złamanie tego zakazu będzie go kosztować do 30 tys. koron, czyli prawie 4,3 tys. zł.

Od 1 lipca w Czechach zaczyna obowiązywać zakaz poruszania się ciężarówek tylko w piątki.
Żródło: onet.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone