Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwo w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 06.10.2017 20:53

Obrazek
W takiej " dziurze" jak Razanj , co jakiś czas bywało.
Najdroższe z "palety" (8 Kun Butelka) , ale chyba i tak najlepsze.....
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.10.2017 09:40

piotrulex napisał(a):
endryu napisał(a):W nawiązaniu do tematu. Poczęstowany Chorwat pilsem i niepasteryzowanym http://www.browarnamyslow.com.pl/ rozmlaskał się :) ... i zapytał czy go w dniu następnym poczęstuję :?: :)


Też pijam te Namysłowy, Braniewa czy nawet Zamkowe i złego słowa nie powiem


No i dobrze, ale słuchajcie - nie porównujmy osób, które są w stanie rozkoszować się (specjalnie użyłem tego sformułowania; nie chodzi o sytuację typu gaszenie pragnienia zimnym pilsem, tylko faktyczne świadome delektowanie się napojem) koncernowym lub "fałszywym/tanim rzemieślniczym" lagerem (pilsem) do smakoszy piwa, którzy wolą wydać 10 zł na jedno piwo niż na 3.

Analogicznie, większość piwoszów spod znaku żubra czy innego tyskiego z obrzydzeniem zareaguje na łyk risa czy barley wine'a (o ile w ogóle nie zniechęci ich barwa napoju). Zresztą, nie idźmy tak daleko. Amatora lagerów na ogół obrzydza druga (rzadziej reprezentowana, jeśli chodzi o ilość, natomiast o wiele mocniej, jeśli chodzi o różnorodność) strona "piwnego drzewa", czyli po prostu ale. Lager vs. ale, półlitrowy kufel vs. snifter o pojemności 0,3l (z odmierzonym także 0,2; lub 0,15l), parasol tyskiego vs. multitap. To są dwa absolutnie nieprzystające do siebie zbiory, z jednym zaledwie punktem stycznym: tym, kiedy po przejechaniu na rowerze 50 km w palącym słońcu chcemy ugasić pragnienie chłodnym, jasnym piwem.

Warto powyższe mieć na uwadze, prowadząc tę dyskusję :) Jeden z obozów będzie się zachwycał chorwackim piwkiem (koncerniaki), podczas gdy przedstawiciele drugiego będą zachodzić w głowę, jak ktoś w ogóle może podniecać się lagerem :lol:
danol148
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) danol148 » 09.10.2017 22:06

Ja nie mam tego problemu chce lagera ważę lagera chce ale to waże ale stout proszę bardzo wszystko na co mam ochotę. A będąc w cro Ożujsko mi w miarę podeszło a i tak najlepsza jest woda gazowana na upały :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.10.2017 11:02

^^
[Ortonazi mode on]A po co ważyć piwo? Smak jest ważny, no i kto je warzył, ale waga jakoś mnie nigdy nie zajmowała... :P [/Ortonazi mode off]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.10.2017 11:32

danol148 napisał(a):Ja nie mam tego problemu chce lagera ważę lagera chce ale to waże ale stout proszę bardzo wszystko na co mam ochotę. A będąc w cro Ożujsko mi w miarę podeszło a i tak najlepsza jest woda gazowana na upały :)


No i właśnie wychodzi jakie ortografia ma znaczenie :)

Dobre :)

Nigdy piwa nie warzyłem gdyż nie potrafię i nie jestem fanem takiej samoróbki

Nigdy piwa nie ważyłem gdyż nigdy mnie to nie interesowało a i waGa takowego jest w miarę oczywista

:)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.10.2017 11:33

Marsallah napisał(a):^^
[Ortonazi mode on]A po co ważyć piwo? Smak jest ważny, no i kto je warzył, ale waga jakoś mnie nigdy nie zajmowała... :P [/Ortonazi mode off]


No i wyszło jak z robieniem laski czy tam łaski :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 10.10.2017 17:31

Kurcze, nic nie rozumiem z tych ostatnich postów i nawet się nie będę zagłębiać :smo:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 12.10.2017 11:30

Na Zadarsko natknąłem się w tym roku właśnie w Bibinje i jak dla mnie zdecydowanie przebijało dwóch liderów rynku. ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.10.2017 13:54

Nie jestem pewien czy Zadarsko jest chorwackie. Marka należy do czeskiego browaru. Nie wiem gdzie to rozlewają.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.10.2017 14:04

bigredone napisał(a):Nie jestem pewien czy Zadarsko jest chorwackie. Marka należy do czeskiego browaru. Nie wiem gdzie to rozlewają.

Zadarsko - piwo czeskie.
Rozlewane w Zadarze.

https://www.ratebeer.com/beer/zadarsko- ... vo/466182/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.10.2017 14:07

Janusz Bajcer napisał(a):
bigredone napisał(a):Nie jestem pewien czy Zadarsko jest chorwackie. Marka należy do czeskiego browaru. Nie wiem gdzie to rozlewają.

Zadarsko - piwo czeskie.
Rozlewane w Zadarze.

https://www.ratebeer.com/beer/zadarsko- ... vo/466182/


Z tej akurat strony dowiaduję się, że lane w Czechach...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.10.2017 14:14

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.10.2017 14:19

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.ratebeer.com/brewers/pivovar-litovel-pms-p345erov/415/


Ten link też mi nic nie mówi.
Ale coś tam próbują Chorwaci w temacie : http://www.dostavapiva.com/
https://hostelforumzadar.com/en/blog/91 ... l-in-zadar
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.10.2017 14:36

"Zadarska pivovara" to jakiś nowy browar w Zadarze.

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search

Nie wiem czy tam mają swoje markowe piwo czy to czeskie :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.10.2017 14:43

Też widziałem ten artykuł. Niejaki Bungur od lodów, wina i ciastek postanowił mieć też piwo. Ale wychodzi na to, że to czeskie. Choć Czesi na swojej stronie też o nim nie wspominają. Pod adresem spółki nie ma browaru co oczywiście nic nie znaczy. Być może jest tak jak z Browarem Tenczynek...Były próby reaktywacji, ale się zbyły i teren ponoć ma kupić zacny poseł Palikot :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone