Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwo w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 25.05.2017 15:50

Powoli budzą się do życia ;) małe browary w Chorwacji które oferują piwa inne niż eurolagery.Kilka jest w okolicy Zagrzebia,po jednym w Splicie i pod Szybenikiem.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 25.05.2017 17:19

Na Hvarze polecają takie oto miejsce: http://www.vunetovobrewery.com/pl/. ;)
von_scheisse
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) von_scheisse » 29.06.2017 17:55

Na temat ciekawszych chorwackich piw naskrobałem kilka słów na moim blogu - zainteresowanych zapraszam ;)
http://www.chmielnik-jakubowy.pl/recenz ... chorwacja/
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 392
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: ceny artykułów , produktów spożywczych piwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 06.08.2017 22:38

Witam
Uprzejmię donoszę,że w marketach Tommy piwo Staropramen w doskonałej cenie 5.99 za 0.5l
Jakościowo do popularnych piw Chorwackich; przepaść.
Pozdrav.
Marek P.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.10.2017 07:48

neeken napisał(a):... piwo na kampingu kosztuje na złotówki 20zł,pół litra wody niegazowanej 18zł,...


Uwielbiam piwo ale jakoś do plażowania, pływania, nurkowania, zabaw z dziećmi i ogólnie wody to mi ono nie pasuje ...

Jak mniemam to ceny knajpiane a nie sklepowe?

Czyli 33kn za browara? No sporo, na dość drogich campach na których my bywaliśmy było znacznie tańsze. Woda nie mam pojęcia, pijamy kranówę :). My kupowaliśmy piwo w 2l plastikach w Konzumie za około 18-22kn a pijaliśmy do obiadu czy kolacji schłodzone z turystycznej lodóweczki

Choć gdyby mnie było stać na wynajem campera i pojechanie nim na 2 tygodnie do Chorwacji to ile kosztuje piwo czy woda pewnie bym nawet nie pamiętał :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 04.10.2017 22:39

neeken napisał(a): piwo na kampingu kosztuje na złotówki 20zł,pół litra wody niegazowanej 18zł,frytki z ketchupem 18zł.Miałem oczywiście zapas brawarów ze sobą ale np. jak byłem na plaży z pół godziny drogi od kampera,


21 zł kosztuje kufel piwa w Wenecji w restauracji, fakt, że 400 ml ,ale za to z nalewaka i całkiem niezłe. Wiem, że sklepiki na kampingach w Cro są b. drogie ,ale to już przesada gruba 20 zł za piwo i to nie przecież jakieś wysokojakościowe piwo, tylko b. przeciętne...piwo.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.10.2017 06:15

Fanka napisał(a):
neeken napisał(a): piwo na kampingu kosztuje na złotówki 20zł,pół litra wody niegazowanej 18zł,frytki z ketchupem 18zł.Miałem oczywiście zapas brawarów ze sobą ale np. jak byłem na plaży z pół godziny drogi od kampera,


21 zł kosztuje kufel piwa w Wenecji w restauracji, fakt, że 400 ml ,ale za to z nalewaka i całkiem niezłe. Wiem, że sklepiki na kampingach w Cro są b. drogie ,ale to już przesada gruba 20 zł za piwo i to nie przecież jakieś wysokojakościowe piwo, tylko b. przeciętne...piwo.


Czy autor gdzieś napisał jakie piwo kupował?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.10.2017 07:34

piotrulex napisał(a):
Fanka napisał(a):
neeken napisał(a): piwo na kampingu kosztuje na złotówki 20zł,pół litra wody niegazowanej 18zł,frytki z ketchupem 18zł.Miałem oczywiście zapas brawarów ze sobą ale np. jak byłem na plaży z pół godziny drogi od kampera,


21 zł kosztuje kufel piwa w Wenecji w restauracji, fakt, że 400 ml ,ale za to z nalewaka i całkiem niezłe. Wiem, że sklepiki na kampingach w Cro są b. drogie ,ale to już przesada gruba 20 zł za piwo i to nie przecież jakieś wysokojakościowe piwo, tylko b. przeciętne...piwo.


Czy autor gdzieś napisał jakie piwo kupował?


Zakładam, że chorwackie butelkowe ;) Odkąd u nas jest tyle świetnych piw rzemieślniczych,chorwackie piwo już tak nie smakuje jak kiedyś. Człowiek się zrobił wybredny ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.10.2017 09:26

W 2016 r. lane Karlovačko w barze na kempingu Lanterna kosztowało od 24 do 27 kun i było jeszcze lichsze niż te w puszkach czy butelkach, to sobie możecie wyobrazić tę pełnię smaku. W tym roku pod koniec wakacji "odkryłem" butelkowe Ožujsko Amber. Ze wszystkich tegorocznych, które próbowałem, to miało w ogóle jakiś smak. Cena w sklepie o ile dobrze pamiętam to 7 - 8 kun. W barach niestety nie spotkałem. W przyszłym roku to piwo będzie moim podstawowym napojem chmielowym.

amber.jpg
Ostatnio edytowano 05.10.2017 10:35 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.10.2017 09:59

SingSing74 napisał(a):W 2016 r. lane Karlovačko w barze kosztowało od 24 do 27 kun i było jeszcze lichsze niż te w puszkach czy butelkach, to sobie możecie wyobrazić tę pełnię smaku. W tym roku pod koniec wakacji "odkryłem" butelkowe Ožujsko Amber. Ze wszystkich tegorocznych, które próbowałem, to miało w ogóle jakiś smak. Cena w sklepie o ile dobrze pamiętam to 7 - 8 kun. W barach niestety nie spotkałem. W przyszłym roku to piwo będzie moim podstawowym napojem chmielowym.

amber.jpg


Chyba nie spotkałam tego rodzaju w sklepie, zapamiętam na przyszły rok ;) Ponoć pojawiło się lokalnie piwo z mniejszych browarów w Chorwacji. Może trochę poczekamy i się odrodzi tak jak nasze piwo. :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.10.2017 10:57

Fanka napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Fanka napisał(a):
neeken napisał(a): piwo na kampingu kosztuje na złotówki 20zł,pół litra wody niegazowanej 18zł,frytki z ketchupem 18zł.Miałem oczywiście zapas brawarów ze sobą ale np. jak byłem na plaży z pół godziny drogi od kampera,


21 zł kosztuje kufel piwa w Wenecji w restauracji, fakt, że 400 ml ,ale za to z nalewaka i całkiem niezłe. Wiem, że sklepiki na kampingach w Cro są b. drogie ,ale to już przesada gruba 20 zł za piwo i to nie przecież jakieś wysokojakościowe piwo, tylko b. przeciętne...piwo.


Czy autor gdzieś napisał jakie piwo kupował?


Zakładam, że chorwackie butelkowe ;) Odkąd u nas jest tyle świetnych piw rzemieślniczych,chorwackie piwo już tak nie smakuje jak kiedyś. Człowiek się zrobił wybredny ;)


Za to jak pojawiło się nasze, świetne, rzemieślnicze piwo to te Chorwackie przestało już być drogie :)

Ja lubię smak piwa ale wielkim znawcą nie jestem. Wiekszość z tych rzemieślniczych czy tych w knajpach, jakis kraftowych po 15 zeta specjalnie to mi nie smakuje ...
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.10.2017 15:18

piotrulex napisał(a):
Fanka napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Fanka napisał(a):
neeken napisał(a): piwo na kampingu kosztuje na złotówki 20zł,pół litra wody niegazowanej 18zł,frytki z ketchupem 18zł.Miałem oczywiście zapas brawarów ze sobą ale np. jak byłem na plaży z pół godziny drogi od kampera,


21 zł kosztuje kufel piwa w Wenecji w restauracji, fakt, że 400 ml ,ale za to z nalewaka i całkiem niezłe. Wiem, że sklepiki na kampingach w Cro są b. drogie ,ale to już przesada gruba 20 zł za piwo i to nie przecież jakieś wysokojakościowe piwo, tylko b. przeciętne...piwo.


Czy autor gdzieś napisał jakie piwo kupował?


Zakładam, że chorwackie butelkowe ;) Odkąd u nas jest tyle świetnych piw rzemieślniczych,chorwackie piwo już tak nie smakuje jak kiedyś. Człowiek się zrobił wybredny ;)


Za to jak pojawiło się nasze, świetne, rzemieślnicze piwo to te Chorwackie przestało już być drogie :)

Ja lubię smak piwa ale wielkim znawcą nie jestem. Wiekszość z tych rzemieślniczych czy tych w knajpach, jakis kraftowych po 15 zeta specjalnie to mi nie smakuje ...


Fakt, że dobre piwo kosztuje, ale spokojnie u nas dobre piwo w knajpie kupi się za 10 zł. W sklepie za 4. Oczywiście są gatunki droższe, ja mam na myśli jasne pełne.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.10.2017 18:42

W nawiązaniu do tematu. Poczęstowany Chorwat pilsem i niepasteryzowanym http://www.browarnamyslow.com.pl/ rozmlaskał się :) ... i zapytał czy go w dniu następnym poczęstuję :?: :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.10.2017 07:50

endryu napisał(a):W nawiązaniu do tematu. Poczęstowany Chorwat pilsem i niepasteryzowanym http://www.browarnamyslow.com.pl/ rozmlaskał się :) ... i zapytał czy go w dniu następnym poczęstuję :?: :)


Też pijam te Namysłowy, Braniewa czy nawet Zamkowe i złego słowa nie powiem

Zresztą darmowe piwo zawsze jest dobre ;)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 06.10.2017 18:07

piotrulex napisał(a):...Zresztą darmowe piwo zawsze jest dobre ;)

Też masz sytuacje jak "mój" Chorwat :?: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone